PDA

Zobacz pełną wersję : INSTALACJA 3 FAZOWA



XXX2010
29-11-2009, 13:08
WITAM

MAM PYTANIE JAK JEST PODŁĄCZONA SIŁA DO LICZNIKA CZY WCHODZĄ TAM 3 KABLE CZY 5 I SKA ONE SIĘ BIORĄ JAK BY KTOŚ MIAŁ SCHEMAT TO BYŁ BYM WDZIĘCZNY

POZDRAWIAM

tomzly
29-11-2009, 20:46
Zazwyczaj dopływ realizowany jest jednym kablem 4-żyłowym, 3 żyły fazowe L1, L2, L3 i jedna neutralna N. Wyjście z licznika też tymi 4 przewodami. Za licznikiem często N jest dodatkowo uziemiany i dzielony na N i ochronny PE (to chyba ten 5 przewód o który pytałeś).
Przy liczniku to bez zgłoszenia popartego uprawnieniami to ja bym nie grzebał - "plomba" może trochę kosztować.

tomzly
29-11-2009, 20:47
Zazwyczaj dopływ realizowany jest jednym kablem 4-żyłowym, 3 żyły fazowe L1, L2, L3 i jedna neutralna N. Wyjście z licznika też tymi 4 przewodami. Za licznikiem często N jest dodatkowo uziemiany i dzielony na N i ochronny PE (to chyba ten 5 przewód o który pytałeś).
Przy liczniku to bez zgłoszenia popartego uprawnieniami to ja bym nie grzebał - "plomba" może trochę kosztować :lol: .

sys
29-11-2009, 20:53
w tym przypadku plombą bym się nie przejmował...życiem bym się przejął.
Wnioskuję to ze sposobu zadania pytania...

Wojtek33
01-12-2009, 11:49
rozumiem ze forum służy do wymiany informacji , wiedzy itp...ale daj sobie spokoj z tym licznikiem , tak jak Sys napisal lepiej zaitersowac sie zdrowiem i zyciem.