PDA

Zobacz pełną wersję : kominki



karol marysia
29-11-2009, 15:58
mam pytanie czy do kominka z plaszczem wodnym mozna dolorzyc od srodka spirale [/b]

Wirecki
29-11-2009, 18:29
zapytaj w wątku o kominkach, sporo osób tam zagląda.

mały_energetyk
29-11-2009, 19:20
Oczywiście, że można, ale kominek pracuje okresowo.
Poszukaj wśród producentów kominków, mają takie w ofercie.
Nie podaleś rejonu skąd jesteś, więc szukaj w środku Polski - wszędzie blisko. Ot, choćby w okolicach Radomia - duży, prężny producent mocno się reklamujący i mający w ofercie kilkadziesiąt wzorów.
Przyjąłem zasadę, że nie podaję na forum konkretnych namiarów, więc się tego trzymam. Ale myślę, że znajdziesz. I to nie jednego.

Forest-Natura
29-11-2009, 20:07
Witam.
Jak dołożysz - to na pewno wkład w ciążę nie zajdzie... :lol:
Może ja głupi jestem i niedouczony, ale powiedz co masz na myśli pod tym pojęciem?
Pozdrawiam.

adi_
29-11-2009, 21:29
czy to rozwiazanie polepszy sprawnosc tego kominka

karol marysia
30-11-2009, 10:35
ta dodatkowa spirala to do ogrzewania podlogowego dzienki bardzo za podpowiedzi

mały_energetyk
30-11-2009, 12:22
skoro chcesz kominek z płaszczem wodnym, to wykorzystaj tą wodę do ogrzewania tam gdzie chcesz. Od instalacji mieszanej z zaworami, pompami itp. po najprostszy układ, czyli podłączenie podłogówki do wody zwrotnej z grzejników i ew. trymowanie temp. zaworem na bypassie.
Tylko nie zapominaj, że kominek pracuje okresowo i różnica w intensywności ogrzewania wody w każdym cyklu jest różna w czasie. Układy odbioru mają swoja bezwładność. Dla takiego układu o jakim mówisz najlepszy byłby zasobnik ciepłej wody. Gdy masz nadmiar ciepła to doładowujesz nim zasobnik, a gdy nie domiar, to go z zasobnika dobierasz.
Czy to takie sensowne?
A nie lepiej kociołek c.o.?

adi_
30-11-2009, 20:14
a ten plaszcz wodny nie jest do ogzewania podlogowki ?