PDA

Zobacz pełną wersję : alarm antynapadowy



Piotr J.
29-11-2009, 20:44
Witam wszystkich!

Potrzebuję pomocy od znawców tematu na w/w temat. Interesuje mnie założenie w domu instalacji, dzięki której mógłbym korzystać początkowo tylko z przycisku antynapadowego. Właściwie nie ja tylko zona , która ma lęki zostając sama. Nie mogę przez to zostawać długo na piwie :lol:. Instalacja z powiadomieniem agencji przez GSM, którą kiedyś mógłbym rozbudować o pełny system alarmowy z czujkami , kontraktonami, itd, najchętniej w sposób mieszany bezprzewodowo i przewodowo, bo dom już gotowy , a nie wszędzie jestem w stanie przeciągnąć kable bez demolki. Myślałem o czym opartym na Jablotronie, ale jestem kiepski w te klocki więc dlatego pytam, jak to powinno wyglądać. Chcę wiedzieć co chce zanim pójdę z tym do fachowców. Proszę o odpowiedź. Dzięki z góry.

compi
29-11-2009, 22:30
Ja zadałem tego typu pytanie w wątku http://forum.muratordom.pl/instalacja-alarmowa-raz-jeszcze,t13001-6540.htm?highlight=instalacja%20alarmowa . Niestety bez odpowiedzi. Mnie interesują porady dot. sposobów umiejscowienia takich włączników i ich rodzaje.

panda
29-11-2009, 23:23
Myślałem o czym opartym na Jablotronie
Za podobne pieniądze kupiłbym Satel Integra WRL + Abax. Pytanie tylko czego Ty od tego systemu oczekujesz? Bo

Chcę wiedzieć co chce
to trochę za mało.

panda
29-11-2009, 23:45
Mnie interesują porady dot. sposobów umiejscowienia takich włączników i ich rodzaje.
Za www.ochrona.pl (http://www.ochrona.pl/?page=Structure&id=43&nid=1514) - Przyciski napadowe – zakłada się w pomieszczeniach, w których często przebywają domownicy, tak żeby osobie napadanej łatwo było uruchomić alarm. Dogodnym miejscem zamontowania może być szafka nocna przy łóżku lub wybrane miejsce w kuchni czy w salonie. Istnieją też przyciski w formie przenośnej - piloty, którymi można uruchomić alarm z dowolnego miejsca w domu lub z terenu wokół niego.
Rodzaje znajdziesz w sklepach internetowych.
Reszta to już Twoja inwencja - przecież nikt Ci nie powie żebyś montował w tym czy w tamtym miejscu. To zależy od domu, zwyczajów domowników, stopnia zagrożenia.

Piotr J.
30-11-2009, 07:09
CHodziło mi o to co w skład takiej instalacji ma wchodzić, konkretnie jakie części skłądowe do uruchomienia są potrzebnei jakie polecacie. A czego oczekuje? Sprawnie działającego sytemu antynapadowego. Nie pytam gdzie w domu umieścić taki przycisk, to chyba oczywiste.

ravbc
30-11-2009, 09:42
Jeśli zadowala Cię sam przycisk antynapadowy z powiadomieniem, bez żadnej dodatkowej funkcjonalności, to wystarczający powinien być jakikolwiek moduł powiadamiania GSM reagujący na zmianę wejścia - czyli de facto jakikolwiek ;-). SMSa to wyśle (albo zadzwoni) po zwarciu wejścia, czyli po wciśnięciu przycisku. Najtańsze rozwiązanie pewnie w 300zł się zamknie. Oczywiście monitoring tego przez agencję ochrony w cenę wliczony nie jest. Instalacja z resztą też nie ;-)

piotrulex
30-11-2009, 10:22
kupujesz centralke satela, modul gsm, odbiornik profilaktycznie z 4-kanalowy i programujesz tylko 1 kanal jako antynapad z powiadomieniem agencji i syrena w domu jako straszak. zona w domu nie rozstaje sie z pilotem i tyle. Ty masz opcje pozniejszej rozbudowy systemu o co tylko chcesz. sterowania bramami, strefami, czujki dymu i inne wynalazki

Piotr J.
30-11-2009, 17:28
piotrulex , Dzięki za odpowiedź. Ten odbiornik , to moduł bezprzewodowy? Bo taki jest potrzebny do pilota?

piotrulex
30-11-2009, 17:34
piotrulex , Dzięki za odpowiedź. Ten odbiornik , to moduł bezprzewodowy? Bo taki jest potrzebny do pilota?

odbiornik np. elmes 4-kanalowy w komplecie z 3 piloty - cena okolo 200 zeta

to co slucha jak wciskasz guziki w pilocie :) i przekazuje dalej do centrali alarmowej ktora robi to co ma zaprogramowane czyli np. dzwoni do security, otwiera brame garazowa czy wlacza swiatlo przed domem ...

Piotr J.
30-11-2009, 17:48
O kurcze, poczułem się jak blondyna :)

SS
30-11-2009, 18:23
Witam wszystkich!

Myślałem o czym opartym na Jablotronie, ale jestem kiepski w te klocki więc dlatego pytam, jak to powinno wyglądać. Chcę wiedzieć co chce zanim pójdę z tym do fachowców. Proszę o odpowiedź. Dzięki z góry.

Jak oceniasz stopień zagrożenia?
-minimalny - przycisk stacjonarny w domu plus jedna pułapka czyli poruszenie przedmiotu wysyła autoamtycznie alarm,
- mały - przycisk radiowy - centralka i system może być już w cenie 400-500 zł - patrz allegro, może byc po linii kablowej lub GSM - wystarczy do ciebie i znajomych sygnał
średnie - jw przycisk radiowy - centralka minimum stopnia 2 wg PN EN 50131-1 sygnał po GSM , lepiej wysyłac do stacji monitorowania chociaż jeśli nie wyjeżdżasz za granice i nie mieszkasz daleko od ludzi możesz do kilku znajomych wysypiać byle wiedzieli co zrobić
duże - radiowe przyciski - stacja monitorowania /narzuca to ograniczenia co do dowolności centralki alarmowej, przekaz do stacji radiowy i natychmiast do ciebie z umówionym hasłem wymuszonego odwołania
B. duże - a to już tylko prywatnie moge powiedziec

Piotr J.
30-11-2009, 18:54
Stopień zagrożenia niewielki , ale odpowiadałoby mi rozwiązanie jak przy małym i średnim. Jak to ma działać , to tak żebym był spokojny jak np. wyjeżdżam. Przycisk radiowy z powiadomieniem GSM ,( nie mam linii telefonicznej )do stacji monitorowania. System do późniejszej rozbudowy w oparciu o linie przewodowe + bezprzewodowe, jak pisałem wcześniej. Dzięki

rzufik1
30-11-2009, 19:30
jezu ludzie:) satel i satel.. co jest nie ma innych rozwiązań? czy tylko wszyscy tego satela znaja?
zreszta sam też go znam:) ( albo tak mi się wydaje)

zobacz czy nie potrzebujesz np :

http://www.ropam.com.pl/produkt.php?pid=63&submenopen=6

plus

http://www.ropam.com.pl/produkt.php?pid=84&submenopen=2_2

i też żona będzie zabezpieczona :) nie mylić z durexem:)

Piotr J.
30-11-2009, 21:49
Wydaje mi się to zbyt egzotyczne rozwiązanie na moim terenie:
montaż, konserwacja itd. Wole już zostać przy Satelu, sam jak piszesz go używasz, choć są inne rozwiązania.

panda
30-11-2009, 23:55
Przecież to ma być system do rozbudowy a centrale Ropama mają tylko 4 wyjścia.

arti.sa
01-12-2009, 00:29
Integra 128wrl na twoim miejscu przyszłościowa lecz troszkę kosztuje.

Tak apropo znacie dobrą hurtownię gdzie prdukty satela można w dobrych cenach dostać? Muszę w tym tyg. zamówić system :-?

rzufik1
01-12-2009, 06:58
Przecież to ma być system do rozbudowy a centrale Ropama mają tylko 4 wyjścia.

zgadza się... tylko
a) nie pisze kiedy będzie to rozbudowywał...
b) jaki problem aby podłaczyć gsm pod jaką kolwiek w przyszłości centrale... nawet tego jablotrona( to jest dopiero egzotyzm) czy jakiegokolwiek satela.
c) ogólnie wszyscy na forum polecają tylko integre ( satela) a najlepiej INT128 WRL... tylko mało już się piszę o tym że jak padnie tam cokolwiek to klient musi odesłać swoją wymarzoną płytę łącznie ze wszystkimi bajerami do najgorszego serwisu w Polsce( nie wiem czy nie na świecie) i jest 3 tygodnie minimum bez swojego alarmu.... a tu np uszkodził się tylko ten wspaniały GSMem.. albo co zwykle bywa w tym serwisie przyślą info typu : USTERKI BRAK PROFILAKTYCZNIE WYMIENIONO........ tu sobie wstaw co chcesz:)
d) i absolutnie nie pisałem nic o tym aby zrobić na tym centrale alarmowa( mimo że ma 4 wyjścia.... boże to ma 4 wyjścia.... WOW )

:)

ravbc
01-12-2009, 08:03
... do najgorszego serwisu w Polsce( nie wiem czy nie na świecie) i jest 3 tygodnie minimum bez swojego alarmu.... a tu np uszkodził się tylko ten wspaniały GSMem.. albo co zwykle bywa w tym serwisie przyślą info typu : USTERKI BRAK PROFILAKTYCZNIE WYMIENIONO........ tu sobie wstaw co chcesz:)
To zapewne pokłosie tego:

W firmie SATEL funkcjonuje certyfikowany system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2000.
Po prostu dbają o odpowiedni poziom usterek (oczywiście na papierze), bo inaczej by im ISO zabrali. Bo samo ISO (zwane, nie wiedzieć czemu, certyfikatem jakości) gwarantuje, że produkowane buble są zawsze tak samo zrypane... ;-)
Krótko mówiąc: każdy producent posiadający ISO będzie się dokładnie tak samo zachowywał. No a jak ma swój własny serwis firmowy, to tym bardziej "wyjścia nie ma" ;-)

PS. Sorry za oczywisty off-topic ;-)

Piotr J.
01-12-2009, 08:08
Dla mnie Jablotron nie byłby taką egzotyką , mam sklep pod nosem i monterów , którzy handlują tym i coś wiedzą o tym. Z resztą to była tylko luźna propozycja. System chcę systematycznie rozbudowywać, nie mam środków na cały na raz. Mógłbym mieć projekt systemu i powoli próbować przeciągnąć samemu kable, bo demolki komuś nie dam zrobić.

rzufik1
01-12-2009, 12:22
Więc jak już jest decyzja... to po co pytać?
chyba tylko po to aby usłyszeć:) JABLOTRONEK Ekstra jest.... no ma swoeje zalety ale tego chyba tu nie usłyszysz....

ps:) idealny moduł gsm do JAB to też ropam:) poważnie

Piotr J.
01-12-2009, 12:48
Decyzji nie ma , pewnie bardziej SATEL , Jablotron to był przykład większej dostępności systemu dla mnie w kontekscie wcześniej napisanym. Ale dzięki za odpowiedz i zainteresowanie.

rzufik1
01-12-2009, 13:00
Integra 128wrl na twoim miejscu przyszłościowa lecz troszkę kosztuje.

Tak apropo znacie dobrą hurtownię gdzie prdukty satela można w dobrych cenach dostać? Muszę w tym tyg. zamówić system :-?

wpis ; nip; regon:) i kazda firma da ci dobry upust:)
a pelno ich w internecie...

np z małopolski zobacz :)

http://www.microtec.pl/start.html?vmcchk=1 ( i jablo tez maja)

www.napad.pl

www.eltcrac.com.pl

wymieniac więcej?