PDA

Zobacz pełną wersję : Kolor elewacji- biały?



glacjusz
29-11-2009, 22:13
Witam!
Mam, delikatnie powiedziawszy, problem...
Otóż ocieplam ścianę między domem a garażem( różnica w wysokości połaci).
I nie mam pojęcia jeszcze na jaki kolor otynkowac ten kawałek ściany bo nie wiem jaki będzie kolor docelowy elewacji...Zamierzam to prysnąć na biało, być może całość też będzie na bialo. W związku z tym pytanie do posiadaczy tynków w kolorze białym: czy i jak szybko brudzi się elewacja w tym kolorze? Są jakieś zmywalne elewacje do własnoręcznego mycia?
Proszę o odpowiedzi Użytkowników, Posiadaczki i Posiadaczy...
Pozdrawiam

amanna
30-11-2009, 08:10
Witam,

Posiadam tynk w kolorze prawie białym, tzn. wygląda na biały ale w rzeczywistosci jest z odcieni szarosci.
Firma Kabe silikatowy, budynek był tynkowany 1,5 roku temu.
Co do zabrudzenia to widzę, że delikatnie przyszarzał, jednak nie stracił na swym pierwotnym kolorze za bardzo.
Myślę, że za dwa lata potraktuję go karherem i będzie O.K :D
Generalnie dom prezentuje się bardzo dobrze, dodatkowo mam zrobione z postarzanej cegły przypory na narożach budynku oraz ceramikę na dachu.

rusek007
30-11-2009, 12:02
Mój dom został otynkowany tynkiem Izolbet baranek 2 mm kolor biały. Jest to śnieżnobiały tynk, myje się bezproblemowo po 3 sezonach jest jak nowy. Daje przewagą nad innymi, że domu nie musisz malować a wygląda naprawdę super.

30-11-2009, 13:42
Mam elewację STO w kolorze białym, tynk silikonowy. Po 3 latach bez zarzutu.

arturromarr
30-11-2009, 13:57
a mój (nasz) będzie biały (przynajmniej w połowie). :)

lukasz_p
30-11-2009, 14:05
Także planuję biały (dachówka w kolorze wiśniowym)

glacjusz
30-11-2009, 17:04
Dzięki wielkie za odpowiedzi!
Dziś widziałem tynk kreisel kolorek delikatnie szary i to chyba będzie to...Dach czarny, drzwi zewnętrzne jeszcze nie wiadomo jakiego koloru, brama garażowa też, okn będą białe. Może jakieś porady? :D

amanna
30-11-2009, 18:20
Dałam na zewnątrz okna i drzwi oknoplastu platinum w kolorze orzech do takiej elewacji może fajnie się komponować :)

Pozdrawiam,

Hagis
01-12-2009, 14:40
Mamy kreisel prawie biały ogólnie ok:)) okna złoty dąb, dach kasztan... jest OK