PDA

Zobacz pełną wersję : WANNA Z HYDROMASAŻEM - opinie, modele, rady, eksploatacja, uwagi



Strony : [1] 2

Marbo
21-07-2003, 10:29
Czy jest jakaś zdroworozsądkowa minimalna pojemność/rozmiar wanny poniżej którego stosowanie hydromasażu staje się nieporozumieniem.
Z racji wymieo łazienki kupuję raczej małą wannę i mam wątpliwości, czy jest sens w małej wannie montować taki system.

kasiek
21-07-2003, 18:26
Co do hydromasażu to nie wiem. Natomiast co do wymiarów wanny, to oprócz tych zewnętrznych, które są podawane (np. 140 X 90) warto jeszcze zwrócić uwagę na jej kształt. Myśmy weszli do czterech wanien teoretycznie o tych samych wymiarach - wrażenie mieszczenia się było w każdej zupełnie inne. Pewnie w tej, w której nie byłam się w stanie wygodnie zanurzyć, hydromasaż byłby nieporozumieniem :wink: .

Marbo
21-07-2003, 21:07
Kasiek - "Weszli" w dosłownym tego słowa znaczeniu, w sklepie?
Też odczuwałam tego rodzaju pokusę ale nigdy nie starczyło mi odwagi.
Czy też poszukiwaliście małej wanny?
Może skorzystałabym z Waszej odwagi. W rozmiarze 140x95 moją faworytką jest Laguna Excellent'a.[/list][/quote]

HenoK
22-07-2003, 08:36
Proponuję zajrzeć też na inny wątek o hydromasażu (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=120880&highlight=).

Marbo
22-07-2003, 08:50
Dzięki HenoK, śledziłam "online" wskazany przez Ciebie wątek, dlatego starałam się dokładnie już w temacie uwypuklić mój rozmiarowy "problem".

docieplenia
22-07-2003, 22:41
polecam wchodzenie - gdyz taka wanna nie jest tania i nalezy to traktowac prawie jak jazde probna autem ;) tyle ze na sucho :)

Paty
24-01-2004, 10:36
Doradzcie mi jaką wanne kupić.

Z jednej strony chciałabym taką z bajerami.Ale słyszałam ,że są głośne. Podobno jak się włączy hydro to słychać w całym domu.Czy to prawda ?
Czy taki silnik pod "tyłkiem" nie spowoduje jakiś przebić.
Czy to jest bezpieczne.Czy jest konieczne jakies mocniejsze zasilanie.

Czekam na opinie.

dawid73
24-01-2004, 10:38
troszeczkę hałasu jest a najgorsza wada hydro to że musisz się kąpać bez mydła czy szamopnu a najlepiej wejść do wanny już umyty bo się zapacha pompa. Prądu to nie bierz zbyt dużo zależy jaka duża wanna

andrzejj_
24-01-2004, 10:42
Wybierz opcje ,,sama wanna,, a ew hydro pozniej...To jest mozliwe

torian
24-01-2004, 10:44
a co gorsza to w środku odkłada sie brud którego do końca nie wymyjesz i jak uruchamiasz następnym razem to wszystko wypływa do wody w dzisiejszej dobie to lepiej weź 20 zł i idz do aquaparku i będziesz miał bombelek bez liku a na wanne wydasz mase pieniędzy i tak naprawde ile z niej będziesz korzystał

Jasiu
24-01-2004, 11:17
Wannę z bajerami odpusciłem sobie po przeczytaniu instrukcji wanny z hydromasażem. Wg.producenta żeby było prawidłowo powinienem przed każdą kąpielą napełnić wannę z dodatkiem specjalnego płynu i włączyć pompy na parę minut, potem to spuścić i dopiero napełnić do kąpieli.

Ja rozumiem: luksus musi kosztować (każda kąpiel to podwójna ilośc wody plus płyn plus prunt).

Ja rozumiem: relaksująca kapiel to nie zabawa na pięci minut - trzeba się wyciszyć i skoncentrować na rytualnych czynnościach (coś jak parzenie herbaty po japońsku ;)), a te muszą trwać - na szybko to jest prysznic.

Tylko po co to wszystko skoro z zeznań znajomych, którzy sobie takie coś zafundowali wynika, że z czasem korzystają z tego coraz rzadziej :(

Ktoś powyżej słusznie napisał - jak masz ochotę na bąbelki to idź do aquaparku czy innej łaźni - będzie taniej i przyjemniej :)

Inka1
24-01-2004, 11:30
To ja może nieco sprostuję, jak o uzytkownik wanny z hydro :wink:
1. to, czy chodzi głośno jak odkurzacz, czy nie zalezy od rodzaju wanny, producenta i... jej ceny, za moją zapłaciłam 7.000, więc... chodzi dośc głośno, ale bez przesady

2. nie jest prawdą, że jak sie kąpię normalnie to bez mydła i szamponu, nic tam mi się nie zapycha, włosy też myje w wannie

3. co mniej więcej 2 tyg trzeba nalać do wanny full wody + dodać środek czyszczący i puścić hydro - w celu wyczyszczenia dysz (po każdej normalnej kąpieli dysze się suszą przez ok. 1min - wanna się sama wtedy uruchamia, ale oczywiście można wyłaczyć

a teraz do rzeczy: fajnie jest taką wanne mieć, jeśli ktoś uwielbia się "bąbelkować" - my jej używamy jak dobrze idzie 1x na tydzień - z hydro :wink: - cykl masowania trwa 20min - ale można oczywiście dowolnie skracać czy wydłuzac czas, w pozostałych przypadkach po prostu trzeba a. lać więcej wody, bo i wanna większa b. niewygodnie się w tej wannie siedzi, bo z dołu też są dysze (mam sporo tych dysz), zostaja potem czerowne kółka na.... :oops: , poza tym w używaniu i czyszczeniu (oprócz tego co wyżej opisałam) niczym nie odbiega od zwykłej wanny .
W sumie to, jak dla mnie, drogi bajer, spokojnie można bez niego zyć.

izat
24-01-2004, 16:54
Zastanawiamy się nad kupnem dużej wanny a'la basen z ozonowaniem, gdzie nie musisz za każdym razem spuszczać wody. Warunek- wchodzisz czysty do tego ustrojstwa i na pewno nie używasz kosmetyków nie mówiąc o myciu głowy.

czakur
24-01-2004, 19:55
w mieszkaniu przy remoncie łazienki zainsalowałem wannę z hydromasażem i parę lat am mieszkałem. Mieszkanie zbyłem a w wybudowanym domu zainstalowałem normalną wannę. Dla mnie hydro to zbędny bajer zupełnie na co dzień nie używany

bobo30
24-01-2004, 20:05
Ja mam wannę z hydromasażem, ale jej nie lubię, bo ..głosno chodzi i to psuje calą przyjemność z kąpieli. Poza tym tak jak napisała Inka1 co jakiś czas trzeba nalać wody i wlać środek czyszczący i niech chodzi. Mimo wszystko nie wierzę, że to powoduje, że w środku jest super czysto. Wokół dysz też zbiera się brud i trudniej je umyć.
Myć się w niej można, włosy też, ale lepiej nie lać dużej ilości środków pieniących, bo bąbelki wyjdą z wanny. :)
Jeśli chodzi o elektryczność, to myślę, że nie ma się czego bać.
U mnie takiej wanny nie bedzie.

24-01-2004, 20:29
mam wannę z hydro od kilku lat i faktem jest, że po pierwszej fascynacji korzystamy rzadziej, dziecko coprawda częściej, ja osobiście średnio raz na tydzień lub dwa.

ale jak mam czas to chętnie korzystam.
Do wanny nie wchodzę raczej bruddny po sobotnich pracach na budowie.
Ale bez przesady, wlewm wodę, włączam hydro i odpoczywam, później wyłączam i używam mydła.

Moja chodzi trochę jak stara pralka Frania, tylko ciszej, ale komfort bąbelków wynagradza mi ten hałas przez 10 min.

Faktem jest też, że trudniej sięczyści okolice dysz a cały układ też należy raz na ok. 2 tygodnie puścić bez "ludzia" - ja używam często rozkruszonych tabletek do zmywarki.

Cz.

Inka1
25-01-2004, 07:01
Myć się w niej można, włosy też, ale lepiej nie lać dużej ilości środków pieniących, bo bąbelki wyjdą z wanny. :)
Jeśli chodzi o elektryczność, to myślę, że nie ma się czego bać.
U mnie takiej wanny nie bedzie.


No własnie, moje dziecię uwielbia nalać do bąbelków nieco płynu do kąpieli i kąpac się w pianie niczym Alexis z Dynastii :wink:

jolana
25-01-2004, 09:04
Ja też będę miała wannę z hydromasażem, był to wymysł mojego męża, ja nie mogłam się do niej przekonać (zwłaszcza do ceny :wink: )

No ale już jest zamontowana, teraz nic, jak się cieszyć, lub przynajmniej udawać, że jest fajnie...

Teska
25-01-2004, 09:20
my tez chcielismy tawa wanne ale po przeczytaniu wszystkich dostepnych materiałów doszlismy do wniosku ze lepiej jest kupic kabine i ew panel z biczami :lol: ....a na babelki do aqaparku

EDZIA
25-01-2004, 10:43
Tez planowaliśmy wannę z hydromasażem, m.in. ze względów zdrowotnych /dolegliwości kręgosłupa/, ale zrezygnowaliśmy z kilku powodów. Wygodna wanna z hydromasażem na kilka wad, oprócz ceny wymaga zużycia dużej ilości wody. Znajomi rodzinnie korzystają z przyjemności masażu, tzn. raz na jakiś czas napełniają wannę wodą i po kolei zażywają kąpieli, wcześniej oczywiście korzystając z prysznica.
Takie rozwiązanie byłoby dla mnie dużą niewygodnością, ponieważ nie zawsze wszyscy maja czas i ochotę na taki relaks.
A z hydomasażu mogę korzystać bezpłatnie w ramach zabiegów rehabilitacyjnych. Dlatego skłaniam się do takiego rozwiązania jak Teska, może mniejszy komfort, ale mniej problemów.
pozdrawiam
Edzia

Aga J.G
25-01-2004, 21:08
Cześć ! Ja też wymieniłam wannę z hydromasażem na kabinę prysznicową z bajerami to dopiero plany ale uważam że to wygodniejsze mówiąc szczerze mi w tej wannie jest poprostu nie wygodnie więc jak znam siebie nie będę z niej korzystać to po co mi to.
Pozdrawiam Aga.

Szymeq
25-01-2004, 21:17
No to daliście mi do myślenia. Na początku byłem za, nawet nie dopuszczałem myśli, że no jak to własny dom i bez takiej wanny :lol: . Ale dzisiaj wiem, że sobie nie kupię bo należę do ludzi :) lekko bałaganiących ( żona twierdzi inaczej :wink: ) i jak se pomyśle o tym wszystkim to mi się odechciało :cry:

gorgu
26-01-2004, 07:12
Wanny z hydro faktycznie kuszą, ale jak widzę ilość tych metalowych kółek, na których trzeba leżeć i udawać, zę jest przyjemnie (za taką kasę) to lekkie przegięcie

Marbo
26-01-2004, 07:25
My też zrezygnowaliśmy z wanny hydro na rzecz panela prysznicowego. W naszym przypadku dodatkowo za nie przemówił fakt, że mamy jedną z najmniejszych wanien - więc kasy by poszło dużo a przyjemności z bąbelków niewiele.

m_arek
26-01-2004, 09:11
Zrezygnowałem na rzecz zwykłej wanny,pomyślałem sobie,że zamontuję panel w kabinie i bedzie OK.Tak też zrobiłem i nie zrobiłbym tego ponownie,korzystałem z panela może 5 razy :-? Teraz zamontowałbym w kabinie porządną baterię i dobrą słuchawkę..

Paty
26-01-2004, 09:22
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Wyleczyłam sie z wanny z hydromasażem.Wasze opinie przekonały mnie , ze to zbędny bajer. Nie dość ,że kosztowny to jeszcze trudny w utrzymaniu. Pomyślę natomiast o panelu w prysznicu. Przekonały mnie też te kółka odbite na pu... Wolę za tę kasaę pojechac na fajne wakacja.

Pozdrawiam Paty.

czupurek
26-01-2004, 10:04
uuuuuuuuu to nie dobrze :cry: :cry:
a tak się napaliłam na ta wanienkę
ostatnie 10 lat korzystam wyłącznie z kabiny prysznicowej i jak każdy stęskniony: w nowym domu tylko wanna i to z hydro.
a tu masz tyle problemów
cóż wydrukuję wszystkie wasze posty i będę negocjować z drugą połową (równie napaloną na bąbelki jak ja)

Wowka
26-01-2004, 10:24
Okazałem się nieczuły na argumenty na NIE. Od piatku mam wannę z hydromasażem. Ponadto w drugiej łazience mam panel prysznicowy także z hydromasażem. Wprowadzę się, będę używał i wtedy okaże sie czy popełniłem błąd. :(
Zgadzam się, że argumentem na "Nie" jest: cena tego ustrojstwa oraz ilośc zużywanej wody.
Zgadzam sie także z Inką 1 , że wanna wannie nierówna a za tę bardziej "przyjazną" dla uzytkownika trzeba zapłacic cokolwiek więcej.

A podsumowaniem i mojej wypowiedzi niech będzie inny cytat z wypowiedzi Inki "W sumie to, jak dla mnie, drogi bajer, spokojnie można bez niego zyć."

Przekorek
26-01-2004, 15:58
A mnie najbardziej zastanawia higiena takiego urządzenia - przeciez tam zawsze coś zostaje z wody po kąpieli. Mam po teściowej dezynfekować Domestosem?

Szymeq
26-01-2004, 17:29
Teściowej to powinna zwykła balia wystarczyć :D :wink:

Honorata
26-01-2004, 17:58
A ja polecam wanne bez hydro, za to panel prysznicowy bardziej rozbudowany z kilkoma funkcajmi hydromasażu! Duuuży wybór programów masujacych i duża rozpiętość cen od kilku do kilkudziesięciu tysięcy, za to nawet w wersjach tańszych, duża frajda i wygoda!

nowaczka
26-01-2004, 18:00
A jak w domu jest jedna wana to co,teściowej kupić balę? :wink: Ona tak lubi wszelkie zabiegi,że zainstalujemy jej chyba panel (łatwiej zdezynfekować) :wink:

26-01-2004, 18:11
No to ja wam opisze o substytucie wanny z masażem, jaki posiadamy.
Z racji tego, że na razie mieszkamy nie na swoimi i posiadamy strasznie małą łazieneczkę a syn wymaga rehabilitacji, zaproponowano nam byśmy kupili, Ozonomatic, jest to mata, którą kładzie się na dnie wanny i podłącza do takiego ustrojstwa, które to pompuje powietrze.
Powietrze może być ozonowane, podgrzewane może pracować z różną mocą (masaż silny lekki itp.) posiada kilka programów i timer, z przydatnych bajerów jest pilot, którym to można wszystko zmieniać nie wychodząc z wanny. Po całej rozpuście można to wyciągnąć i schować a wanna pełni starą rolę. Jedyna wada to cena, (ale czego nie robi się dla własnych dzieci) Gdybym nie miał Ozonomatica to na pewno w nowym domku zamontowałbym wannę z hydromasażem.

26-01-2004, 18:26
Te negatywne opinie są nieco przesadzone. Trzeba tylk pamiętać o jednej zasadzie (dotyczącej nie tylko wanien z hydro) - decydować się na zakup kiedy stać nas na wybór dobrego produktu. Jeśli ktoś zdecyduje się na wybór najtańszego dostępnego rozwiązania, to na pewno nie będzie zadowolony. A dobra wanna hydro eliminuje większość prblemów, o których była mowa. Wyposażona jest np. w systemy samooczyszczania i dezynfekcji oraz ozonator - o kłopotach z czyszczeniem można więc zapomnieć. Głośność też nie jest wcale taka duża - z odkurzaczem porównać jej z pewnością nie można. Co wicej odgłosy można całkowicie wyeliminować, bo wanny wyższej klasy mają maszynownie na tzw. palecie, co umożliwia jej montaż w oddzielnym pomieszczeniu - wtedy z przyjemności hydromasażu można kożystać w całkowitej ciszy (jeśli nie liczyć szumu pęcherzyków powietrza i strumieni wody).
Nie zrażajcie się więc do hydromasażu, bo to by było wylewanie dziecka z kąpielą. Produkty uznanych marek nie nastręczają takich kłopotów, by korzystanie z nich stało się uciążliwe. Wystarczy tylko dobrze wybrać (ja mogę polecić produkty marki Pool-Spa, bo znam je dość dobrze, ale to nie jest jedyne dobre rozwiązanie).

prosciu
26-01-2004, 20:02
Sam jestem użytkownikiem wanny z hydromasażem i uważam że zarówno zwolennicy i przeciwnicy majątrochę racji.
1. Tańsze wanny( gdzie silnik jest pod wanna )są troche za głośne - mam taką
2. Zczyszczeniem wanny tak jak z normalna wanną i toaletą trzeba czyścić i już.
3. Pewnie dzisiaj wolałbym dołożyć i kupić sobie jacuzi do pokoju kompielowego ale w blokach sie nie mieści.
4. Miło jest od czasu do czasu posiedziec w bąbelkach - taka wanna ma służyć do relaksu i zabawy a nie do higieny dnia codziennego.(może dlatego jest tak wiele negatywnych na ten temat opini)

andrzejj_
27-01-2004, 15:38
Reasumując ;Wanna koniecznie dwuosobowa z jak najczasciej stosowanym masazem :wink:

Grzegorz63
27-01-2004, 19:56
Wybierz opcje ,,sama wanna,, a ew hydro pozniej...To jest mozliwe
:lol: Mam taką bajerancką wannę! :lol:

nowy2
09-03-2004, 08:09
Pomocy!Jesteśmy o krok od zakupu wanny ,pytanie jakiej. Chcieliśmy z hydromasażem ale tutaj pojawiją się watpliwości -podobno nie mozna się w niej myć tz.używać mydeł ,szamponów itp. Sprzedawcy na zadane pytanie mówią że oczywiscie można ale bez przekonania. Jak jest naprawdę ,kto już używa takiego wynalazku i jakie są doświadczenia.Niechciałbym wydać góry kasy i zostać z ręką w nocniku. Pomocy!!!

Inka1
09-03-2004, 08:48
A nie pisałam już o tym? :wink:

Może poszukasz przez wyszukiwarkę?

A odpowiadając: mam wannę z hydro, nie myję się nigdzie przed wejściem do niej, co więcej: najzwyczajniej się w niej kąpię z myciem włosów włącznie :wink: i nic się nie dzieje, pod warunkiem czyszczenia jej mniej więcej co 2tyg (wody do pełna+ specjalny płyn i włączenie hydro na 20min) oraz osuszania jej po każdej kąpieli (sama włacza osuszanie)

09-03-2004, 08:59
No dobra zaraz będę szukał ,może jednak podaj jakiej firmy masz tę wannę ,podobno to ważne

nowy2
09-03-2004, 09:42
Przeczytałem wszystko i wcale nie jest mi łatwiej podjąć decyzje.Mieszkam w bloku i moja łazienka ma 3,5 m2 ,dlatego żeby móc sie w niej poruszać musiałem usunąć wannę i wstawiłem prysznic /bez bajerów/ w mojej nowej łazience oczywiście miała obowiązkowo znaleźć się wanna wypasiona.Po latach korzystania tylko z prysznica chciałem wanny z bajerami. Dodam że mieszkam w małej miejscowości i z 20zł-mi mogę najwyżej iść na piwo.Proszę użytkowników o krótką odpowiedź na pytanie czy warto. Pozdrawiam.

inwestor
09-03-2004, 09:55
Nowy2
Mam taką wannę z hydromasażem. Używam w niej mydła i płynów do kapieli. Ale dopiero po "zabiegu masowania". Nie widzę przeciwskazań. Czasami nawet jak mam ochote na kąpiel z pinką to wlewam nieco płynu do kapieli i wlaczam hydromasaż robi się wtedy fajna pianka. Jeśli chodzi o twoją łazienkę to obawiałbym się tego że posiada małą kubaturę ok. 9m3. Moja łazienka posiada kubaturę prawie 26m3 i po hydromasażu wszystko jest dokładnie zaparowane pomimo włączania wentylatora na ok. 5 wymian powietrza /h. W przypadku twojej łazienki to chyba będzie woda kapać z sufitu. Dowiedz się dokładnie u producenta wybranej wanny jak to jest. Z tego co się orientuję są ograniczenia w stosowaniu hydromasażu w małych łazienkach.
Pozdrawiam

ziaba
09-03-2004, 10:04
Moja siostra mieszkajaca w bloku , ma nad sobą szczęśliwego posiadacza owej wanny.
Nie zacytuję słów , które mu śle pod nosem, kiedy człowieczyna moczy swe wdzięki o 23..
Wibracje i dźwięk są zbliżone do snopowiązałki.
Jeszcze trochę i sąsiad nie będzie miał gdzie pożyczyć soli..

To tak ..oddolnie ,że tak powiem. :roll:

nowy2
09-03-2004, 10:06
Sprostowanie- wannę z hydro zamierzam zamonntować w moim nowym domu który włśnie buduję, tam łazienka pow. podłóg ma 24m2, kubaturę nie wiem jaką bo z dwóch stron jest dach pod kątem 38 stopni.
Pozdrawiam

inwestor
09-03-2004, 10:35
Sprostowanie- wannę z hydro zamierzam zamonntować w moim nowym domu który włśnie buduję, tam łazienka pow. podłóg ma 24m2, kubaturę nie wiem jaką bo z dwóch stron jest dach pod kątem 38 stopni.
Pozdrawiam

No to trzeba było tak od razu gadać :wink:
Nowy2 to Ty nie masz łazienki tylko hangar kąpielowy :D
Pozdrawiam

agnikkrol
09-03-2004, 10:55
Wszystko zalezy też od jakości wody! Widziałam u znajomych wanne z zaciekami i rdzawymi otoczkami wokól dysz do hydro.

Inka1
09-03-2004, 12:39
No dobra zaraz będę szukał ,może jednak podaj jakiej firmy masz tę wannę ,podobno to ważne


Mam z Sanplastu (ale nie każ mi pisać typu :wink: ), koszt o ile ja dobrze pamiętam to koło 8.000zł
Nie polecam, już dwukrotnie była naprawiana (pozwolę sobie nie opisywać czasu i sposobu naprawy wrrr), a dźwięk jaki wydaje przy suszeniu się ma natężenie odkurzacza (no, może przesadzam). Pan monter stwierdził: Pani, jak ma być cicho to wanna musiałaby kosztować 15.000 :(

Paty
09-03-2004, 15:19
Inak

Widziałam wannę z hydromasażem za 15 tys. u znajomych . Żeby się w niej zrelaksowac trzeba zakładać nauszniki jak na strzelnicy. Przecież pod tą wanną pracuje ogromny silnik. :o

Pozdrawiam Paty.

filips
09-03-2004, 15:55
Ciao 8)

Jezeli juz masz kupic wanne to warto kupic dobra, widzialem wanny Ariston w ktorych praktycznie sawsze wylatywal osad i nie bylo sposobu na dokladne umycie calosci instalacji, sprawa glosnosci to osobny problem, niektorych wanien nie da sie uzywac sa tak glosne. Kup Jacuzzi (lub cos podobnego) i bedziesz mial wygode albo daj spokuj. :P

nowy2
09-03-2004, 15:56
No, jak dotej pory jeszcze żaden w pełni zadowolony użytkownik się nie pojawił. Wnioski same się nasuwają.

Neo23
09-03-2004, 16:04
Słyszałem że porządna wanna (prostokątna) z hydromasazem to min. 10 tys PLN (bez bajerów). Wszelkie te wanienki w promocjach i nie tylko do 5/6 tys to tandeta. Jest taka firma Yakuzzi ( chyba tak to się pisze) , stąd tez popularna nazwa dla takich wanien, droga ale maja patent jako jedyni na coś takiego jak "oczyszczanie przewodów" żeby nic w nich nie zalegało (włosy itp fuj). Inaczej po dłuższym czasie to się rozkłada i .......wiadomo co. Byc moze cos się zmieniło od tamtego czasu ale nie wiem. Ja to tylko usłyszałem więc nie mam swoich doświadczeń. Ja bym się nie zdecydował na coś taniego.
pzdr.

Inka1
10-03-2004, 08:27
No, jak dotej pory jeszcze żaden w pełni zadowolony użytkownik się nie pojawił. Wnioski same się nasuwają.


Skoro zadałeś pytanie z wątpliwościami to chyba nie oczekujesz, że otrzymasz same zachwycające wypowiedzi, chyba, że o to właśnie Ci chodziło :wink:

nowy2
10-03-2004, 09:08
Do Inka1.
Naprawdę jest to dla mnie problem.Bardzo chciałem mieć wannę z hydro /po latach samego prysznica/, nie jestem producentem, hydraulikiem itp. po prostu zastanawiałem sie nad tym urządzeniem i wśród wielu wypowiedzi nie znalazłem osoby która mówi np.-warto , polecam , jest to super i wcale nie jest takie trudne i kosztowne w utrzymaniu. Oglądaliśmy wanny w sklepie , sprzedawcy są oczywiście nimi zachwyceni kazdy ma taką w domu ,co prawda polecano nam wanne Jacuzzi za 36 000 zł /przesada mój samochód jest wart najwyżej 20 000 a za wannę tyle!!!/. Znajomi wypowiadają się różnie ale nikt niema takiego ustrojstwa dlatego pytam na forum użytkowników CZY WARTO WYDAĆ MAKS 20000 NA TAKĄ WANNĘ

inwestor
10-03-2004, 09:44
Nowy2
Jeśli chcesz wydać 20 tys to naprawdę musisz być fanem hydro. Faktycznie wybudowałeś "hangar kąpielowy" to teraz byle czego tam nie wstawisz. Ja osobiście nie znam wanien f-my Jacuzzi ale uważam że bąbelki nie są warte takiej kwoty. Owszem początkowo tak jak ze wszystkimi nowymi rzeczami używa się ich częściej. Jeśli chodzi o "przyjemność" takiego hydromasażu to jest to wątpliwa sprawa. Woda dookoła bulgocze kipi itp. Całość takiego zabiegu trwa max 15 minut. Dopiero relaks i odprężenie odczuwa się po wyjściu z wanny. Czy najdroższe wanny mają coś specjalnego trudno powiedzieć. Ja posiadam wannę z Koła system C+ z automatyczną dezynfekcją na specjalne tabletki. Nie jest to najtańsza wanna ok. 8 tys. Urządzenia do masażu powietrznego i wodnego jekiejś francuskiej firmy. Nie zauważyłem aby się coś zbierało w rurkach i wylatywał jakiś syf. Jeśli chodzi o głośność pomp to owszem nie sa zbyt ciche ale w moim odczuciu poziom hałasu od pomp jest porównywalny z hałasem babelków wylatujących z dysz. Myślę że aby dpbrze porównać wanny i samodzielnie ocenić czy Jacuzzi jest warta swojej ceny to na pewno trzeba by się w takiej wannie wykąpać.
Pozdrawiam

Inka1
10-03-2004, 10:48
Do Inka1.
Naprawdę jest to dla mnie problem.Bardzo chciałem mieć wannę z hydro /po latach samego prysznica/, nie jestem producentem, hydraulikiem itp. po prostu zastanawiałem sie nad tym urządzeniem i wśród wielu wypowiedzi nie znalazłem osoby która mówi np.-warto , polecam , jest to super i wcale nie jest takie trudne i kosztowne w utrzymaniu. Oglądaliśmy wanny w sklepie , sprzedawcy są oczywiście nimi zachwyceni kazdy ma taką w domu ,co prawda polecano nam wanne Jacuzzi za 36 000 zł /przesada mój samochód jest wart najwyżej 20 000 a za wannę tyle!!!/. Znajomi wypowiadają się różnie ale nikt niema takiego ustrojstwa dlatego pytam na forum użytkowników CZY WARTO WYDAĆ MAKS 20000 NA TAKĄ WANNĘ

Powiem tak: jeśli jesteś wielkim fanem hydro i na basenie połowę czasu przesiadujesz w jaccuzi to kup :D . Ja po pierwsze: lubię siedzieć a nie stać (więc wanna jest jak najbardziej OK), dwa: puszczenie hydro naprawdę działa odprężająco, jak jeszcze dodam kilka kropel olejku lub płynu to robi się mnóóóóóstwo piany i czuję się jak w "Dynastii", moja wanna ma sporo dysz (boki, dół) i masaż może być wodny i powietrzny "bąbelkowy" lub oba naraz :wink: .
Tyle, że:
a. wanna jest duża więc i dużo wody wlać muszę
b. a to oznacza, że nie korzystam z hydro codziennie, bo czasu brak
c. o wannę trzeba dbać (czyszczenie preparatami co ok.2tyg)

Chyba nie pomogłam.... :wink:

Kasiorek
10-03-2004, 11:43
Ja znalazłam złoty środek.Mam zwykłą bardzo wygodną wannę z POOLSPA i matę do kąpieli perełkowej którą mogę w każdej chwili włożyć do wanny :wink:

Olsen
10-03-2004, 18:22
Sklep z chydraulika tam wszystkiego sie dowiesz 602233355

Ewunia
10-03-2004, 19:14
Poczytaj Hydromasaż w łazience (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2845&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=hydromasa%BF)

anekri
07-04-2004, 10:57
Witam
Ja jestem też bardzo gorącą zwolenniczką kąpieli ze wszystkimi bajerami. :D
Natomiast zgadzam się z przedmówcami na temat, wanien z hydro. Jeżeli są tanie to na ogół więcej z nimi zachodu (typu czyszczenie, nieużywane płynów i nieciekawy zapach o bakteriach z dysz nie wspomnę) :(
Natomiast tak jak Kasiorek wspomiała jest złoty środek.

Ponieważ to nie miejsce nie jest najlepsze do reklamy, zapraszam do przeczytania mojego wątku (i perypeti życiowych). Odpowiem na każdy post :D http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=22778

Pozdrawiam wszystkich lubiących długie kąpiele :wink:

anekri
07-04-2004, 11:09
Witam
Ja jestem też bardzo gorącą zwolenniczką kąpieli ze wszystkimi bajerami.
Natomiast zgadzam się z przedmówcami na temat, wanien z hydro. Jeżeli są tanie to na ogół więcej z nimi zachodu (typu czyszczenie, nieużywane płynów i nieciekawy zapach o bakteriach z dysz nie wspomnę)
Natomiast tak jak Kasiorek wspomiała jest złoty środek.

Ponieważ to nie miejsce nie jest najlepsze do reklamy, zapraszam do przeczytania mojego wątku (i perypeti życiowych). Odpowiem na każdy post http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=22778

Pozdrawiam wszystkich lubiących długie kąpiele

PS. XanX Używałam Ozonomatica przez długi czas i jeżeli odczucia na jego temat są tak pozytywne to Dr.Frenkel zachwycił by cię (mata jest miękka-kauczukowa :D ) Poza tym na linku powyżej zwróc uwagę na cenę- z pewnością cię nie powali :wink:

Ivavi
27-06-2005, 12:38
Musze kupić wanne - marze o takiej z hydromasazem. I koniecznie musi być WYGODNA!!!! taka, żeby mozna w niej było polezeć i odpocząć.
Długość wanny 170cm.
Czy mozecie mi cos polecic?? jakiej firmy i jaki model/kształt - szerokość, głębokość, pojemność????


czy wanny mozna kupic w sklepach internetowych????

Maluszek
27-06-2005, 12:41
Najlepiej będzie jak pójdziesz do sklepu i wypróbujesz, w której wannie najlepiej Ci się leży. To chyba najlepsza metoda.

Ivavi
27-06-2005, 12:50
myslałam o tym, ale w moim miescie wanny sprowadzają na zamowienie:(
w sklepach maja po kilka sztuk - przeważnie narożnikowe, albo zwykle ale małe :((((

Maluszek
27-06-2005, 12:55
A to problem bo to co dla jednych może być wygodne dla Ciebie nie musi więc trudno coś tak doradzić. Może pojedź do większego miasta gdzie na pewno mają w sklepach większy wybór - tam będziesz mogła sobie spokojnie wybrać wannę a u siebie tylko zamówisz to co wybrałaś.

Ja mam narożną wannę 150x150 i dla nas jest super.

Ivavi
27-06-2005, 14:24
do wiekszych sklepów mam 100km w jedną strone:(
cały dzien musiałabym przeznaczyc na wanne, teraz nie mam na to czasu, a za tydzien przychodzi pan kafelkowac, i wanna musi byc w domu.

XGrzesX
27-06-2005, 14:28
Ja jeszcze nie kupiłem, ale wybrałem wanne z hydromasażem firmy Poolspa, model Europa. Ma wymiary 170x1150, głębokość 48 i pojemność 300 litrów.

smartcat
27-06-2005, 16:00
a za tydzien przychodzi pan kafelkowac, i wanna musi byc w domu.

A tam musi być w domu...:-) Przyjaciel ma "jacuzę" w ogrodzie. Otoczona iglaczkami, sasiedzi nie zagladaja, zadnych kafelków. nawet przy minus 15 na zewnatrz czyta sobie w tej wanience gazetkę przez godzine albo dwie. Super sprawa. :-)

lw73
28-06-2005, 14:03
Witam
Jeśli macie chęć nabyć bardzo dobrej klasy wanne z hydromasażem (POOLSPA) i za faktycznie niewielkie pieniądze (wanna która kosztuje w cenie katalogowej 4018,- za 3000,-) to zapraszam do mego salonu na ul. Grochowską 333a
Pozdrawiam
Marek

lw73
28-06-2005, 14:14
Witam ponownie
Jak sama widzisz xgrzesx też jest zadowolony z wyrobów tej firmy.
Myślę ze Poolspa ma w tej chwili jeden z lepszych akryli na rynku i bardzo dobry hydromasaż.
Pozdrawiam

Zuzanna 2005
28-06-2005, 16:34
czy ktoś zna ta firmę polspa ???

bo cena wydaje sie bardzo atrakcyjna ciekawe czemu :)

Ivavi
29-06-2005, 13:06
Witam
Jeśli macie chęć nabyć bardzo dobrej klasy wanne z hydromasażem (POOLSPA) i za faktycznie niewielkie pieniądze (wanna która kosztuje w cenie katalogowej 4018,- za 3000,-) to zapraszam do mego salonu na ul. Grochowską 333a
Pozdrawiam
Marek

niestety nie jestem z Warszawy :evil:

a jaka to wanna?

lw73
29-06-2005, 16:31
Witam
Nie widzę problemów z wysyłką!!!
Trzeba sie dowiedzieć jakijest koszt takiej przyjemności i do przodu.
Pozdrawiam.
Marek

Ivavi
30-06-2005, 08:03
proszę o podanie symbolu i wymiarów tej wanny.

lw73
30-06-2005, 09:23
Witam
oto ta wanna oczywiście na obrazku nie jest zamontowany hydromasaż.C:\WINDOWS\Pulpit\New Folder

Ivavi
30-06-2005, 12:10
no dobrze, a gdzie ten obrazek i wanna ???????
wystarczy mi sam symbol:)

Sonika
30-06-2005, 12:40
Zanim zadecydujecie o kupnie wanny z hydromasażem, polecam wątki choćby takie jak te:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=272402&highlight=hydromasa%BF#272402

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2845&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=hydromasa%BF


A jak dobrze poszukać, to wątków jest pewnie znacznie więcej.

Pozdrawiam

Majka
30-06-2005, 12:42
Witam
oto ta wanna oczywiście na obrazku nie jest zamontowany hydromasaż.C:\WINDOWS\Pulpit\New Folder

Iw, jak chcesz tu umieścic zdjęcie to nie możesz go wklejać ze swojego pulpitu 8) , tylko z "netu" :wink:

Ivavi
30-06-2005, 15:18
Iw, znam adres strony, podaj mi symbol wanny o ktorej piszesz ze tyle tansza

lw73
30-06-2005, 16:11
Witam
wanna clio 170x70 PWPA4__ZN00000
pozdrawiam

lw73
30-06-2005, 16:15
Sorki dałem Ci kod zwykłej
Oto masaż - PHPA4__BG1C0000 LUB PHPA4__BG2C0000
Różnica polega na innym systemie hydromasażu.
Pozdrawiam

Bastet
01-01-2006, 12:49
Wymarzyłam sobie że może paru rzeczy w moim nowym mieszkanku nie będzie ale wanna z hydromasażem musi być :)
Proszę pomóżcie w wyborze, wanna ma byc 150x150 i przede wszystkim najbardziej zależy mi na jej właściwościach masażu, szczególnie kręgosłupa z którym mam poważne kłopoty.
Chciałam nie pomylić nazw więc załączam linki.
Przyznaję że ostatnio Pan sprzedający victory tak fajnie opowiadał że chyba uwierzyłam że są najlepsze, ale ważniejsze są Wasze opinie po pewnie używacie różnych :)
dziękuję :)

http://www.ruben.pl/

http://www.poolspa.pl/

http://www.ravak.pl/

http://www.victoryspa.net/polski/index.htm


Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

http://ew484.photosite.com/~photos/tn/16_348.ts1136119673766.jpg

czmirek
01-01-2006, 13:07
na temat wanny z hydromasazem to zasiegnij opini p. Wasserman jest to na pewno duzej klasy specialista od wannien. :lol:

lw73
01-01-2006, 13:19
Witam
Na wstepie chcę życzyc waszystkim waszystkoego najlepszego w nowym roku.
Jesli zaś chodzi o wanne to polecam Ravak, Poolspę.
Ale najważniejszą rzeczą jet to ile przwwidujesz wydać pieniędzy na ten hydromasaż jako że jeszcze musisz wybrac sobie rodzaj który chcesz mieć zamontowany w swojej wannie.
Pozdrawiam
Marek

Bastet
01-01-2006, 14:20
sprawdziłam że jeśli chcę w miarę dużo dysz i 150x150 ;(
jak czytam te opisy to w sumie nie wiem czym te dysze się różnią :oops: (oprócz używania różnych określeń do wirujacych napowietrzanych itd )


a co do wassermanów to ja na szczęście mam "pana Grzegorza" który już kilka lat temu wykańczał mi obecne mieszkanie i podłączył wannę na tyle dobrze że ciągle żyję dzięki czemu ma następną pracę :lol:

Maciek-MZM
03-01-2006, 13:26
Witam!

Ja kupilem wanne Actima Rodan 150 x 150, jest to tansza wersja Excellenta. Zeby bylo ciekawiej nalepka na wannie i karta gwarancyjna to Actima a wanna na tabliczce ma... Konsul (czyli jeden z modeli Excellenta).
Ma sterowanie elektroniczne, masaz wodny powietrzny i duzo dysz (na sam kregoslup sa ze 4). Ogolnie jestem bardzo zadowolony. Szczegolnie swiatelko daje zajebisty nastroj...

Tu link do producenta:

http://www.excellent.com.pl/

A tutaj widok tej wanny jesli Cie zainteresuje:

http://img359.imageshack.us/img359/3671/imga02578fa.jpg

Sorki za zabawki :)

http://img370.imageshack.us/img370/4232/imga02583me.jpg[/img]

Bastet
04-01-2006, 19:56
dzięki :) czy ma 4 czy 6 dużych dysz? bardzo mi się podoba Twoja bateria !

Arek99
05-01-2006, 14:14
również mam Actimę, ale z serii Newa (asymetryczna). Niestety jeszcze nie zainstalowana, wię nie mogę powiedzieć nic o użytkowaniu. Porównaj sobie wykonanie (orurowanie, akryl) Actimy z innymi. W Actimie materiały wyższej jakości.

Maciek-MZM
09-01-2006, 08:18
dzięki :) czy ma 4 czy 6 dużych dysz? bardzo mi się podoba Twoja bateria !

4 duze po bokach, 4 male na krzyze, i dwie na stopy. 8 powietrznych :)

Bateria jest firmy Ramon Soller (w Polsce rozprowadza ja tez excellent).
Prysznic na ruchoma koncowke i sa trzy strumienie wody (w tym bicze wodne jak sie przepijesz :D. No i jest chowany w wannie, bo wisiec u mnie nie mial jak.

romka
09-01-2006, 17:41
pamietasz ile dałeś za wanne i baterię?
i pytanie za mojego męza ,bo ostatnio ogladaliśmy takie wanny i ma pewne wątpliwosci co do oddziaływaniaq dysz na pewna czesc ciała :P /zresztą bardzo delikutaśną :lol: :lol: /,noi pytanie jeszcze jedno czy można się kąpać w takiej wannie razem 8) ?
pozdro

Maciek-MZM
10-01-2006, 11:38
pamietasz ile dałeś za wanne i baterię?
i pytanie za mojego męza ,bo ostatnio ogladaliśmy takie wanny i ma pewne wątpliwosci co do oddziaływaniaq dysz na pewna czesc ciała :P /zresztą bardzo delikutaśną :lol: :lol: /,noi pytanie jeszcze jedno czy można się kąpać w takiej wannie razem 8) ?
pozdro

1. Wanna kosztowala jakies 5500 do tego oslona kolo 400 zlotych. Bateria w promocji 999
2. W zimnej wodzie nie ma problemu (mala objetosc delikatnej czesci ciala :) ), w cieplej hm... jak worek trafi na dysze to jest przyjemnie lecz nie nalezy przesadzac :D
3. Mozna sie kapac razem, wychodzi ekonomicznie bo mniej wody sie wlewa :)

Najfajniejsze jest ze mozesz sobie zgasic swiatlo w lazience wlaczyc swiatlo w wannie i lezec .. wyglada zajebiscie :)

SławekD-żonka
10-01-2006, 12:07
2. W zimnej wodzie nie ma problemu (mala objetosc delikatnej czesci ciala :) ), w cieplej hm... jak worek trafi na dysze to jest przyjemnie lecz nie nalezy przesadzac :D
:lol: :lol: :lol:
Ciekawe dlaczego mój teść nie korzysta z teco cuda, które ma w swojej łazience :wink:

romka
10-01-2006, 20:16
no to ja poproszę od razu dwie :lol: :lol: :lol:
dzięki

ol_inka
18-01-2006, 16:36
Przyłączam sie do pytań bo mi również bardzo sie podoba Twoja Wanna:)
Interesuje mnie jej "głośna praca"tzn czy bardzo hałasuje.
Jestem właśnie w trakcie wyboru wanny i byłabym wdzięczna za pomoc:)

Maciek-MZM
19-01-2006, 08:11
Przyłączam sie do pytań bo mi również bardzo sie podoba Twoja Wanna:)
Interesuje mnie jej "głośna praca"tzn czy bardzo hałasuje.
Jestem właśnie w trakcie wyboru wanny i byłabym wdzięczna za pomoc:)

Hm.. ciezko powiedziec bo nie mialem wczesniej takiej wanny z hydromaszazem wiec nie moge jej porownac do innych. Faktem jest ze slychac ja troche, ale siedzac w wannie najbardziej slyszy sie przyjemne babelkowanie wody niz silniki. Druga rzecz ze z jednej strony wanny (tyl) nie mam zaslonietej (na razie) jak zaslonie na pewno bedzie ciszej.
Najbardziej slychac jak po kilku minutach od wyjscia z wanny wlacza sie automatycznie system osuszania. Cichutko sie wycierasz, kremiki, balsamiki a tu nagle wanna buuuuuuu. Zawalu mozna dostac normalnie :D

PS Zaprosilbym cie na kapiel zebys sie sama przekonala jednak moja zona ktora ma wiekszosc naszych akcji stanowczo sie sprzeciwila. Wiem, tez tego nie rozumiem ;)

Kazia
14-02-2006, 15:10
Poradźcie Kochani czym cyścicie i odkażacie wannę z hydromasażem i gdzie można kupić te środki?

Inka1
14-02-2006, 15:38
w markecie budowlanym ;)

są po prostu płyny do dezynfekcji

marbel
10-10-2006, 20:50
Szukam wanny z hydromasażem i chcę pogodzić dobrą jakość z przyzwoitą ceną. Co wiecie o Jacuzzi? Zwykla prostokatna 170x80 (5 dysz bez telefonu, swiatla i muzyki) za 8 tys.?

pzdr
Marbel :D

goha
10-10-2006, 21:53
Mam ich wannę, chyba z sysytemem 04, model korfu. Mieszane uczucia. Po 3 latach folia aluminiowa, którą są pokryte dysze odrywa się. Przez pierwszy rok nie było problemu z czyszczeniem, teraz wszystko szybko obrasta. Fakt, że wanna służy nie tylko do hydromasażu, ale cudów z nią nie wyczyniamy. Czyszczę markowymi środkami, stosuję profesjonelne olejki a jednak z otworków wylatują zielone, brązowe cudeńka (początkowo czyściłam raz na 4 tygodnie zrobiło się raz na 2 tyg + doczyszczanie przed każdym hydromasażem) Ma jednak kilka zalet. Dobrze masuje, dość silne, choć nie ma co porównywać do urządzeń basenowych. Znakomicie robi pianę.

BK
11-10-2006, 06:23
A czy do wanny z hydromasażem można wlewać środki odkażająca takie jak do basenu (np. chlorszoka)? Na pewno to by pomogło - albo antyglona basenowego, w basenie działa więc może w wannie zadziała?

goha
11-10-2006, 12:23
Dzięki za podpowiedź. Muszę spróbować.

goda15
12-10-2006, 10:47
Mam ich wannę, chyba z sysytemem 04, model korfu. Mieszane uczucia. Po 3 latach folia aluminiowa, którą są pokryte dysze odrywa się. Przez pierwszy rok nie było problemu z czyszczeniem, teraz wszystko szybko obrasta. Fakt, że wanna służy nie tylko do hydromasażu, ale cudów z nią nie wyczyniamy. Czyszczę markowymi środkami, stosuję profesjonelne olejki a jednak z otworków wylatują zielone, brązowe cudeńka (początkowo czyściłam raz na 4 tygodnie zrobiło się raz na 2 tyg + doczyszczanie przed każdym hydromasażem) Ma jednak kilka zalet. Dobrze masuje, dość silne, choć nie ma co porównywać do urządzeń basenowych. Znakomicie robi pianę.

Mam ten sam problem (wanna POOL-SPA). Na dzień dzisiejszy mam z wanną więcej kłopotu niz przyjemności. Czyszczę raz w tygodniu a i tak zawsze wylatują śmieci.
Zaproponowano nam też kiedyś żeby stosować calgonit (pięć kostek na wannę do bardzo gorącej wody) i płukać dysze. Potem gorącą wodą wypłukać. Jest sporo zachodu.
Drugi raz bym się poważnie zastanowiła czy warto?

goda15
12-10-2006, 10:48
A czy do wanny z hydromasażem można wlewać środki odkażająca takie jak do basenu (np. chlorszoka)? Na pewno to by pomogło - albo antyglona basenowego, w basenie działa więc może w wannie zadziała?

Jakiej firmy są te środki?

2112wojtek
12-10-2006, 11:12
A czy do wanny z hydromasażem można wlewać środki odkażająca takie jak do basenu (np. chlorszoka)? Na pewno to by pomogło - albo antyglona basenowego, w basenie działa więc może w wannie zadziała?


I tak i nie. Zalezy to od wanny. Jesli wanna ma koncowki galwanizowane /a tak jest najczesciej w tanszych modelach/ po kilkunastu dezynfekcjach moze zaczac złazić "to srebrne".
Natomiast jesli koncowki dysz sa z chromonikileliny lub brazu to mozna.
Victoria Spa np produkuje niektore wanny ktore pracuja na technologii wody typowej w basenach czyli dosyc agresywnych podchlorynach, PoolSpa/ten sam wlasciciel :D / zaleca wylacznie swoje tabletki, to samo Duscholux. Czesto firmy zalecaja do swoich modeli odpowiednie srodki - wlasnie stad, ze okreslone modele pracuja na zupelnie innych chemikaliach.
I jeszcze jedno . Uzdatnianie wody w basenie czy jacuzzi to nie to samo co dezynfekcja sytemu w wannie.

lagerfeld
12-10-2006, 12:09
chcę pogodzić dobrą jakość z przyzwoitą ceną.
btw. a jak to się ma do wielkości wymiernych w pieniądzach bo chyba jakieś maksimum macie pewnie ustalone. limit to 5k. 8k. 10k czy więcej ?
tak pytam z ciekawości :wink: czy za swoją nie przepłaciłem :lol:

Inka1
12-10-2006, 12:27
mam od 3 lat z Sanplastu, czyszczę 1x w miesiacu wklewając płyn do dezynfekcji z marketu, ma się dobrze, nic się nie zapycha, nie śmierdzi, choć korzystamy z niej codziennie, a z masażu 2-3x w miesiącu ;)

goha
12-10-2006, 20:23
Jak ja Ci zazdroszczę ... Moja znajoma podobnie jak Ty nie ma problemu z wanną, ale używa jej wyłącznie do hydromasażu. A może to zależy w jakimś sensie od wody? Czy macie zainstalowane jakieś filtry? Jeśli pytanie jest bez sensu to mnie naprostujcie.

Inka1
13-10-2006, 10:01
Jak ja Ci zazdroszczę ... Moja znajoma podobnie jak Ty nie ma problemu z wanną, ale używa jej wyłącznie do hydromasażu. A może to zależy w jakimś sensie od wody? Czy macie zainstalowane jakieś filtry? Jeśli pytanie jest bez sensu to mnie naprostujcie.


nic specjalnego, żadnych filtrów, woda miejska

PALETKA
13-10-2006, 16:42
Ja jestem na kupnie wanny z hydromasażem i co sklep inna gadka.
Dziś ogładałam wanny firmy Jacuzzi ceny kosmiczne niby poprzeceniane, ale nadal w wysokiej cenie.
Osoba sprzedająca odradzałam mi wanny innych firm choć posiadał rózne gdyz zatykaja sie dysze i po 3 latach jest problem.
Zastanawiam sie jak sie sprawdza wanna która nie ma wmontowanej grzałki czy przy siedzeniu 15 min nie wystygnie dramatycznie woda?
Ogólnie cięzka decyzja kazdy chwali swoje, a faktycznie nie wiadomo co jest dobre.

goha
13-10-2006, 21:02
Dolewam ciepłą wodę, jeśli mam ochotę, ale wolę wejść do gorącej, by później nieco ochłonąć. Poza tym, to bardzo indywidualna sprawa, jaką temperaturę lubisz, więc to raczej preferencje sprzedawcy, a nie Twoje...Najlepiej sprawdź przed zakupem. Bywają sklepy, w których można przekonać się, co się lubi. Tak było niegdyś w Domarze we Wrocławiu.

PALETKA
13-10-2006, 21:50
Chodziłomi cz przypadkiem podczas kąpieli z hydromasazem woda za szybko sie nie wychładza? podczas pracy dostaje sie zimne powietrze.
W kazdym sklepie sprzedawcy mówia co innego:(

lw73
15-10-2006, 22:45
Witam
Moi klienci zadowoleni są z Poolspy oraz Ravaka natomiast jeśli chodzi o Victory Spa to też dobry wybór
Pozdrawiam
Marek

unicus
21-10-2006, 15:23
Robię remont łazienki i chcę wymienić wannę. Czy warto inwestować w hydromasaż, jeśli tak to jaki? Proszę o informacje od osób, które posiadają takie urządzenie już parę lat! Z góry dziękuję!

retrofood
21-10-2006, 16:55
napisz do ministra Wassermanna.

mynia_pynia
22-10-2006, 09:06
Nie. Jest pracochłonna w czyszczeniu, a korzystać z niej raz na rok :)
Widziałam gdzieś takie stwierdzenie, chyba na wymianie doświadczeń w wątku "czego byście drugi raz nie zrobili w domu" - albo coś takiego.

moniqa_1977
22-10-2006, 12:13
No chyba, że ktoś (np ja :D) po prostu lubi długie kąpiele 8)

W mieszkaniu mam i natrysk i "zwykłą" wannę - a marzę o poolspie z hydromasażem ;)
Jak już będę ją mieć - mogę się założyć, że nie będzie się marnować ;)

W tej chwili - natrysk jest stricte użytkowy, codzienny - a wanna relaksacyjna, wykorzystywana 2,3 razy w tygodniu 8)

Anna Broc
22-10-2006, 17:29
No wlasnie, mam podobny problem. :o z jednej strony bardzo bym chciala miec wanne, nawet dla uzytku raz w tygodniu wg mnie oplaca sie taki zakup. Jednak przegladajac wypowiedzi na forum + problemy p.Wassermana robie sie sceptyczna. Po pierwsze - czy da sie wniesc na pietro ( lazienka na gorze) nastepnie co bedzie jak zle podlacza albo nie daj Bog trzeba bedzie wymieniac na inna ( ponowne znoszenie przy zalozeniu ze najpierw weszla na gore), a jak sie zepsuje, a jak zatkaja sie dysze albo bedzie niemily z nich zapach jak to niektorzy doswiadczyli, jestem w rozterce. Byc moze sa jednak zadowoleni uzytkownicy, ktorzy na dodatek bez problemow ja zainstalowali. POzdrawiam i jezeli ktos taki sie znajdzie to prosze o kilka slow .
Przy okazji, jak sie robi wanne wpuszczana w podloge, wg mnie jest to niewykonalne zwazywszy ze podloga w lazience to sufit w salonie. Moze buduje sie podesty ze stopniem do wchodzenia do wanny, gdyby ktos zorientowany choc slowko slowko na ten temat napisal, bylabym :D

ESKIMOS
22-10-2006, 17:42
Robię remont łazienki i chcę wymienić wannę. Czy warto inwestować w hydromasaż, jeśli tak to jaki? Proszę o informacje od osób, które posiadają takie urządzenie już parę lat! Z góry dziękuję!
Trafna odpowiedź myni_pyni .

Nie. Jest pracochłonna w czyszczeniu, a korzystać z niej raz na rok .
Mam taką prod. austriackiej od kilku lat i jak dotąd to 1 kąpiel w niej kosztowała mnie ok. 500 zł.
Pradu się nie boje bo jest zabezpieczona b. czułym wyłacznikiem róznicowym.
Ale nigdy więcej nie inwestował bym w to tych kilku tysięcy.
Jest sto innych pożyteczniejszych urządzeń domowych , jak choćby odkurzacz centralny.
A kąpię się i tak pod prysznicem :roll:

MOJA RADA - NIE WARTO !!!

vib
22-10-2006, 17:51
mam od 7 lat - raz do roku wlaczam by sprawdzic czy dziala - najbardziej bezsensowny zakup jaki zrobilem

Pzdr.
vib

lagerfeld
22-10-2006, 21:43
u nas wanna z hydro nie tylko jest na piętrze :wink: lecz także w sąsiedztwie prysznica.
mieszkamy od prawie 5 miesięcy i dla każdego coś miłego. moje kobiety: mniejsza wanna (z hydro lub bez), większa wanna i prysznic, ja preferuję prysznic choć nie powiem raz na jakiś czas jest fajnie się położyć :wink:
na razie brak jest przykrych zapachów itp. choć z drugiej strony wanna jest regularnie dezynfekowana no i ma automatyczne suszenie dysz.

peilin
23-10-2006, 09:16
Lagerfeld, jaka masz wanne? Przymierzam sie do Kolo lub Poolspa i zastanawiam sie czy to dobry pomysl. Niestety na Duscholux raczej mnie nie stac.
Pozdrawiam

lagerfeld
23-10-2006, 09:43
poolspa silver.

retrofood
23-10-2006, 09:54
Zamiast takiej wanny ja zrobiłbym saunę (albo po radziecku: banię).
A swojš drogš cišgle się zastanawiam, dlaczego cišgle ludzie zapominajš o starych dobrych sposobach (chociażby masaż w bani miotełkami brzozowymi) a lecš jak te ćmy, do czegoœ, co zobaczyli w reklamie. Tak jakby nie wiedzieli, że reklama najmniej mówi o cechach towaru. I napewno ukryje wszelkie wady.

A tak w ogóle, to paręset lat staraliœmy się uczynić naszš pracę lekkš , po której teraz biegniemy na siłownię się zmęczyć. Czy nie œmieszne?

joola
23-10-2006, 10:07
Od roku posiadam wannę poolspa "Gracja". Używamy jej średnio raz w tygodniu. Ma system automatycznego czyszczenia, więc uzupełniam tylko płyn do dezynfekcji i po kłopocie. Jak na razie nie wydobywają się z niej żadne przykre zapachy, nie zepsuła się, nie zapchała ani nie kopie prądem :wink: . Używam w niej normalnych płynów do kąpieli pod warunkiem, że nie włączam hydromasażu. Z wniesieniem wanny na piętro też nie było jakichś specjalnych problemów. Z doświadczenia tylko powiem, że częściej włączam dysze powietrzne niż wodne. Wanna obudowana jest kaflami (zrezygnowaliśmy z tej "plasticzanej" obudowy), w miejscu gdzie ew. trzeba będzie dojść do wnętrza wanny kafle przyklejone są do cienkiej metalowej blachy i zamiast fugi jest silikon (jak kafelkowy się postara to nie widać różnicy). Pozostaje jeszcze kwestia wentylacji mechanizmu-my rozwiązaliśmy problem, montując na dolnych rogach obudowy małe kółeczka wentylacyjne jak np. w szafach czy w drzwiach łazienkowych.


http://www.mizar.pl/img/towary/duze/5796_9263.jpg

sylwia13
23-10-2006, 11:28
Witam, my przy remoncie łazienki kupiliśmy wannę z hydromasażem(oczywiście za moją namową) i teraz do nowego domku już napewno nie zdecyduję sie na taką wannę, ponieważ sporadycznie z hydromasażu korzystam. A tę kasę co miałabym wydać na hybromasaż wolę zainwestować np. w lepszą armaturę ipt.

lagerfeld
23-10-2006, 18:31
Z wniesieniem wanny na piętro też nie było jakichś specjalnych problemów.
potwierdzam, jak przywieźli wannę to na piętro wtargało ją dwóch ludzi. największy ciężar :o robił sam silnik a nie wanna :wink:

joola
24-10-2006, 16:39
Witam, my przy remoncie łazienki kupiliśmy wannę z hydromasażem(oczywiście za moją namową) i teraz do nowego domku już napewno nie zdecyduję sie na taką wannę, ponieważ sporadycznie z hydromasażu korzystam. A tę kasę co miałabym wydać na hybromasaż wolę zainwestować np. w lepszą armaturę ipt.
Sylwia ja też byłam na początku przeciwna temu ustrojstwu, bo: niby śmierdzi, niby się zapycha, psuje, nie można używać normalnych płynów do kąpieli, bo wreszcie sporadycznie się korzysta... Mój mąż uparł się na wannę z hydromasażem. Ja jak już wspomniałam byłam przeciwna, teraz niema dla mnie nic lepszego niż np. po pracy w ogrodzie poleżeć sobie w wannie z bąbelkami. Tyle, że jeśli już, to szczerze doradzam wannę z masażem powietrznym-z samego wodnego rzeczywiście korzystam baaardzo sporadycznie.

prosciu
25-10-2006, 22:18
kiedyś bardzo broniłem wanien z hydro bo sm taka mam od 5 lat
dzisiaj mam bardziej mieszane uczucia
czym robię sie starszy tym chętniej korzystam z wanny :lol:
dla wyjaśnienia dodam ze nasz a wanna jest 4 w skali 1 -12 bo tyle było wariantów
czym wyzsza skala tym więcej udogodnień i bajerów

a teraz moje minusy-
-za głośna praca zeby sobie np zamknąć oczy i pomarzyć
-w mojej brak automatycznego odkażania
-nie mozna w niej zrobic prania, wykąpać psa ,wleżść brudnym, wstawić wanienki dziecka (wyciera sie powłoka )
-nie powinno sie obudowywać na stałe
- musi być prawie pełna żeby mogły chodzić wszystkie dysze inaczej pluje na całą łazienkę
- jak dla mnie za często trzeba dezynfekowąć i idzie na to za dużo wody ( 2 razy napełnić wodą )


uff to tyle z minusów
teraz plusy
- mam problemy z kręgosłupem - na prawdę pomaga
- miło jest tak sobie posiedzieć w bombelkach
- moja jest duża można posiedzieć w 2 osoby

reasumując
jest to fajna sprawa o ile ma sie wanne przynajmniej z średniej półki
jak pokazało zycie moja ma o min 2 poziomy za mało jak dla mnie
fajna sprawa do domu jako 2 wanna
jeśli planujecie mieć tylko jedną wannę to odradzam jeśłi 2 to polecam

ps kilka z minusów mozna by wykreślić jeśłi miałbym wanne od 10 w podanej wcześniej skali
:lol:

lw73
29-10-2006, 11:15
Witam
Jeśli jednak się zdecydujesz na taki zakup to nie polecam z marketów bo w ciągu kilku miesięcy Ci się zepsuje i będziesz pisać na forum że to tandeta.
Wanna taka niestety musi kosztować duzo :-( bo aby to wszystko odpowiednio działało trzeba tam zamontować najlepsze materiały.
A jeśli chodzi o jej używanie to faktycznie nie codziennie z niej korzystasz ale mimo wszystko zawsze ją masz "pod ręką"
Montaż - Tu niech wykaże się człowiek polecany przez producenta a nie jakaś złota rączka

Pozdrawiam
Marek

Whoever
29-10-2006, 14:58
zdecydowanie za - teraz mamy i bedziemy miec w niedalekiej przyszlosci wieksza - taka by dwie osoby mogly sie polozyc obok siebie wygodnie.
co do wody i zatykania dysz to glownie chodzi o jakosc wody - polecam inwestycje w zmiekczasz + filter wody. Wtedy nie bedzie kamienia i nie bedzie problemow z zatykaniem.
Jak sie wanny urzywa co najmniej raz w tygodniu to nigdy nie smierdzi. Nawet sie nie zastanawiam jakie plyny sa urzywane. dzieciaki potrafia wlac wszystko :lol:

marbel
29-10-2006, 20:57
chcę pogodzić dobrą jakość z przyzwoitą ceną.
btw. a jak to się ma do wielkości wymiernych w pieniądzach bo chyba jakieś maksimum macie pewnie ustalone. limit to 5k. 8k. 10k czy więcej ?Tak pytam z ciekawości :wink: czy za swoją nie przepłaciłem :lol:
do 10 tys.
W koncu zdecydowalismy sie na jacuzzi z promocji - bez babelkow za to z "sila wodospadu", jak zapowiadal sprzedawca. Montaz w grudniu - w styczniu pluskanie to opowiem, jak bylo :wink: .
pozdrawiam

2112wojtek
30-10-2006, 07:41
Witam
Moi klienci zadowoleni są z Poolspy oraz Ravaka natomiast jeśli chodzi o Victory Spa to też dobry wybór



Wlascicielem Victory i Poolspa jest ten sam czlowiek :D Niby 2 rozne firmy a jednak. Niestety Victory prowadzi dziwaczna polityke wobec klientow , zwlaszcza w zakresie serwisu i reklamacji. Jesli wiec mialbym wybierac pomiedzy nimi, wybralbym PoolSpa.

Kulin
31-10-2006, 21:37
a my wybraliśmy wannę z hydromasazem z koła, pożyjemy, zobaczymy :)

Kacha0405
17-01-2007, 16:52
http://www.budowlany.pl/pl/salon_wykonczenia_wnetrz.php?artid=5523&
Najlepiej mieć taką wannę, wtedy każdy stres się rozładuje.

Bikerus
17-01-2007, 18:01
Przestań juz tak reklamować ten serwis http://www.budowlany.pl/
W kazdym swoim post'cie wklejasz link do niego.
:evil:

Grzegorz-Milano_Style
19-01-2007, 03:30
Ja bym powiedizał, że bardoz przeciętna ta wanna i nie oferuje nic super nowego lub niespotykanego

Pozdrawiam
Grzesiek

jo na
15-05-2007, 21:31
No i następny wybór. Wanna z bąbelkami czy nie. Znajomi odradzają z całego serca, podobno siedlisko glonów i po jakimś czasie mało przyjemna nieświeza woda wypływająca z dysz. I co o tym sądzicie? Aha i podobno jest głośna i tak naprawdę rzadko się z niej (z bąbli i biczy ) korzysta

Natomiast panel prysznicowy jak twierdzą ful wypas ok. Warto w niego zainwestować
Doradzcie

kakaowy
15-05-2007, 22:02
Wanna to zły pomysł, choćby nawet przez to że dysze pokrywają się białym osadem i są po prostu brzydkie. Ktoś, kto zobaczy Twoją wannę (np. jakiś Twój znajomy, czy marudna ciotka) będzie myślał, że po prostu nie dbasz o czystość; a na czyszczeniu tego dziadostwa pół życia stracisz :)

Cpt_Q
15-05-2007, 23:34
... na czyszczeniu tego dziadostwa pół życia stracisz :)

no co Ty? - http://www.reklamytv.net/readarticle.php?article_id=173

durzo zalerzy od wody, bywa rze jest rzółta :lol:
cholera, zaciął mi się klawisz z "ż" - Tobie też ? :roll:

kakaowy
15-05-2007, 23:38
Bardzo bym chcial miec srodki czystosci tak skuteczne jak na reklamach :) Bylbym gotow nawet zaplacic za nie 3x tyle ile one obecnie w sklepach kosztuja :)

PS. Mi nie żżż :)

joola
15-05-2007, 23:49
A czy znajomi mają taką wannę? Otóż ja również byłam przeciwna, bo naczytałam się m.innymi na forum, że smród, bród i w ogóle sodomia i gomoria :wink: Użytkujemy naszą wannę od prawie dwóch lat i nadal jest czysta a woda nie śmierdzi. Wanna ma system samoczyszczący (wlewam tylko raz na jakiś czas płyn do dezynfekcji) czyli po każdym użyciu hydromasażu sama się czyści, więc nie spędzam pół życia na czyszczeniu jej, wystarczy po prostu ją opłukać. (za to poświęcam się czyszczeniu prysznica po każdorazowym użyciu, bo do szału doprowadzają mnie ślady-kropelki po wodzie, mimo że kabina ma jakąś tam powłokę niby niebrudzącą się :wink: ) Na pewno jest hałaśliwa co do tego nie ma wątpliwości, ale idzie przeżyć. Kąpiemy się średnio raz-dwa razy w tygodniu a już na pewno po pracach w ogrodzie lub innym fizycznym wysiłku. Jeśli mogę doradzić coś jako użytkownik, to moim zdaniem nie ma sensu sam masaż wodny, my najczęściej korzystamy z masażu powietrznego, bo jego najbardziej "czuć".

joola
15-05-2007, 23:56
Bardzo bym chcial miec srodki czystosci tak skuteczne jak na reklamach :) Bylbym gotow nawet zaplacic za nie 3x tyle ile one obecnie w sklepach kosztuja :)

PS. Mi nie żżż :)

Co fakt, to fakt, środki czystości są mocno przereklamowane. Ja używam płynu do dezynfekcji wanien HG. Tym samym płynem wlanym do butelki ze spryskiwaczem myję kabinę, brodzik, umywalki, baterie, WC. Kamień schodzi jak należy, ale to może dlatego, że nie dopuszczam moich łazienek do stanu jak z reklamy :wink:

żużaczek
16-05-2007, 06:16
Myślę, że wszystko zależy od tego, czy lubisz tego rodzaju przyjemnosci. Moja teściowa nie może się obejśc bez hydromasażu (mówi, że to wspanialy relaks). Ja osobiście nie lubie jakichkolwiek mechanicznych hałasów i nie byłam w stanie odpręzyć się przy włączonym urządzeniu. Co mnie jeszcze denerwuje? Powietrzne "bączki" wydostające się z dysz podczas normalnej kąpieli.
W związku z powyższym zamówiliśmy Rosę 2 Ravaka :lol:

Grazia-Ol
16-05-2007, 06:24
Masarz, to taki chłopak, który pracuje w masarni i kiełbasy robi.
Ale Hydromasarz? Może robi kiełbasy z wodą?
Tak czy tak, dobrze, że Twoja wannna będzie z facetem.
Będzie komu plecy wyszorować.
A swoją drogą był polski hydraulik, teraz znalazł się w łazience pracownik masarni :wink: :wink: :wink: :wink:

el-ka
23-05-2007, 23:45
Wannę z hydromasażem czyści się dokładnie tak samo jak każdą inną. Dysze z zewnątrz pryska się jakimś sprajem do łazienek przy okazji mycia wanny po kąpieli. Ten sam problem, co mycie innych elementów i okuć metalowych przy wannie. Rozkręca się te dysze do gruntownego czyszczenia raczej rzadko. Dezynfekcja wewnątrz jest w większości automatyczna na przycisk i tylko dodaje się co pewien czas płynu do specjalnego otworu. Nie słyszałam od ludzi realnie użytkujących taką wannę, by komuś coś śmierdziało! Jeśli lubisz wylegiwać się w normalnej wannie to i hydromasaż będzie ci się podobał. Jesli wolisz prysznic to raczej panel. Hałas zależy od rodzaju wanny, mnie raczej ten szum wody uspokaja. Ja uwielbiam kąpiel w wanie z hydromasażem i bez. Panel też warto mieć - to całkiem inne odczucia.

lagerfeld
24-05-2007, 07:43
Masarz, to taki chłopak, który pracuje w masarni i kiełbasy robi.
Ale Hydromasarz? Może robi kiełbasy z wodą?
:D :D :D
nie wiem czy mam coś napisać bo mam wannę z hydromasażem a nie hydromasarzem :wink:
jeśli chodzi o to drugie to nie mam kompletnie doświadczenia a jeśli o to pierwsze to potwierdzam opinię jooli. bez bąbelków moje kobiety nie wyobrażają sobie kąpieli ale zdecydowanie najbardziej fajny jest masaż powietrzny.
jak ktoś chce naprawdę masażu wodnego to tylko w prawdziwym jacuzzi lub jakimś spa. w wannie (nawet przy najmocniejszym strumieniu) to nie to samo.
a co do czystości to pewnie sporo zależy od wody, tego czy mam suszenie kanalików (tam gromadzą się głównie glony i inne takie) ale przede wszystkim o regularne czyszczenie dysz preparatem.
wanny używamy od jakiegoś roku i jest zero problemów z tym że śmierdzi czy coś podobnego.

2112wojtek
24-05-2007, 07:58
jak ktoś chce naprawdę masażu wodnego to tylko w prawdziwym jacuzzi lub jakimś spa. w wannie (nawet przy najmocniejszym strumieniu) to nie to samo.
.

Hehehe
Drogi lagerfeldzie, a co to jest prawdziwe jacuzzi lub jakies spa ? :D
Moj ojciec do dzisiaj jeszcze na odkurzacz mowi najczesciej "elektroluks" :D :D chociaz urzadzenie ma z Zelmera.

lagerfeld
24-05-2007, 09:30
a co to jest prawdziwe jacuzzi lub jakies spa ? :D
:D no takie miejsce gdzie rzeczywiście jest bicz i masaż 8) wodny i naprawdę trzeba się trzymać (jednocześnie podtrzymując coś :wink: coby nie odpłynąć lub żeby WIADOMA RZECZ nie odpłynęła.
w wannie nie ma takich niebezpieczeństw bowiem robisz To z reguły na golasa :lol:

lagerfeld
24-05-2007, 09:35
Moj ojciec do dzisiaj jeszcze na odkurzacz mowi najczesciej "elektroluks" :D :D chociaz urzadzenie ma z Zelmera.
wiesz, autosugestia to potężna siła :lol: :lol: :lol: poza tym, kto nie chciałby mieć elektroluksa w domu. (pytanie retoryczne więc proszę nie odpowiadać :)

2112wojtek
24-05-2007, 10:20
a co to jest prawdziwe jacuzzi lub jakies spa ? :D
:D no takie miejsce gdzie rzeczywiście jest bicz i masaż 8) wodny i naprawdę trzeba się trzymać (jednocześnie podtrzymując coś :wink: coby nie odpłynąć lub żeby WIADOMA RZECZ nie odpłynęła.
w wannie nie ma takich niebezpieczeństw bowiem robisz To z reguły na golasa :lol:

Hmmm
drugą czesc Twojej wypowiedzi z tym "odplywaniem" rozumiem, ale kazda wanna z hydromasazem wodno-powietrznym jest typu jacuzzi lub spa /w zasadzie to jedno i to samo/
Jakosc terapeutyczna i zdrowotna wanien zalezy wlasnie od rodzaju masazu , ilosci dysz i mozliwosci regulacji cisnienia strumienia. Nieporozumienie wynika mysle stad , ze wanne z babelkami nazywa sie nieslusznie hydromasazem. To zaden masaz to przyrzad relaksacyjny do zabawy.
Fizykoterapeuci zas powiedza, ze zalety panela sa niemal zadne. Rzadko ktory panel prysznicowy generuje cisnienie, ktore nadawaloby sie do celow leczniczych jak np bicze wodne , bo o masazu trudno tu mowic w ogole.
Bicze wodne zas to zupelnie co innego i w wannie nawet z firmy Jacuzzi ich nie uswiadczysz. Doktor Kneipp pewnie by sie obrazil czytajac to co napisales :P .

lagerfeld
24-05-2007, 11:38
chylę czoła (kolejny raz zresztą) będąc pod wrażeniem precyzyjnością twojej wypowiedzi wojtku :wink:

plzws
24-05-2007, 14:11
jak ktoś chce naprawdę masażu wodnego to tylko w prawdziwym jacuzzi lub jakimś spa. w wannie (nawet przy najmocniejszym strumieniu) to nie to samo.
.

Hehehe
Drogi lagerfeldzie, a co to jest prawdziwe jacuzzi lub jakies spa ? :D
Moj ojciec do dzisiaj jeszcze na odkurzacz mowi najczesciej "elektroluks" :D :D chociaz urzadzenie ma z Zelmera.

Tak się składa, że użytkuję wannę Jacuzzi i tu przedmówca ma rację.
Jacuzzi to prawdziwy hydromasaż.
Układ dysz zgodny z anatomią a nie widzi mi się projektanta wanien.
Poza tym moc dysz wodnych wanien z hydromasażem w porównaniu do Jacuzzi to jak mieszanie łyżką do zupy w misce.

Grzegorz-Milano_Style
01-06-2007, 20:24
jak ktoś chce naprawdę masażu wodnego to tylko w prawdziwym jacuzzi lub jakimś spa. w wannie (nawet przy najmocniejszym strumieniu) to nie to samo.
.

Hehehe
Drogi lagerfeldzie, a co to jest prawdziwe jacuzzi lub jakies spa ? :D
Moj ojciec do dzisiaj jeszcze na odkurzacz mowi najczesciej "elektroluks" :D :D chociaz urzadzenie ma z Zelmera.

Tak się składa, że użytkuję wannę Jacuzzi i tu przedmówca ma rację.
Jacuzzi to prawdziwy hydromasaż.
Układ dysz zgodny z anatomią a nie widzi mi się projektanta wanien.
Poza tym moc dysz wodnych wanien z hydromasażem w porównaniu do Jacuzzi to jak mieszanie łyżką do zupy w misce.


Niestety z tą siłą to nie jest do końca prawda - jeżeli JACUZZI posiada powiedzmy 60 dysz wodnych (taka średniej klasy wanna) i łączą moc pomp powiedzmy 5KM to wychodzi 1KM na 12 dysz - w wannach, często jest tych dysz podobna ilość lub dwukrotnie niższa więc teoretycznie moc jest większa - gdzie więc tkwi haczyk? Najczęściej w JACUZZI jest możliwość zamknięcia poszczególnych układów masażu, dzięki czemu możemy skierować moc jednej z pomp na mniejszą ilość dysz. Klasa pomp również jest ważna - są wanny, gdzie pompa o mocy 1,5KM ni jak nie może podołać pompie o mocy 1,1KM - mniejsza pompa, mniejszy pobór prądu, mniejszy poziom hałasu a ciśnienie w dyszach wyższe i to na tyle, aby odczuć to na dłoni.

Odnośnie brudu w wannach, to po pierwsze potrzebny jest prawidłowy odpływ z wanny - wiele z modeli posiada grawitacyjny układ odprowadzania wody i jeśli rurka odpływowa gdzieś unosi się pod wanną ponad poziom magistrali wodnej, nie ma mowy o prawidłowym odprowadzeniu wody po kąpieli. Jakikolwiek układ by nie był, zawsze gdzieś pozostaną drobne ilości wody z mydlinami, szczątkami naskórka i włosów - doskonałe miejsce, gdzie żyją sobie bakterie i grzybki - można wannę dezynfekować płynami, dezynfekcją ozonową ale najpewniejszą sprawą jest coraz częściej stosowany system płukania magistrali wodnej bieżącą wodą - w wielu przypadkach system taki działa automatycznie po skończeniu kąpieli.

Nawet, jeśli wanna stoi nieużywana przez długi czas, przed kąpielą można wszystkie rurki i pompy przepłukać, używając tej funkcji.

Nie bójcie się - te urządzenia są dla ludzi i inżynierowie cały czas myślą, jak sobie radzić z takimi problemami.

goha
01-06-2007, 23:03
Możecie podać namiary na jakiś konkretny model wanny z "prawdziwym masażem"? Naprawdę nie podpuszczam nikogo, mam Victory Spa model Korfu system IV. Wiem, że są dużo lepsze systemy. Co byście proponowali?
Pozdrawiam, Gośka.

Andziulka.k
04-06-2007, 05:38
Moja mama ma wannę z hydromasażem zakupioną w firmie PoolSpa. Po kilku latach użytkowania wcale nie śmierdzi, ale wygląd dysz pozostawia wieeele do życzenia! Niestety są zakamienione i zasyfione... Mimo tego, że wanna ma bajery typu samooczyszczanie i dosuszanie dysz po każdej kąpieli, a oni sami nie są żadnymi brudasami!
Dlatego ja urządzając swoją łazienkę postawiłam na panel prysznicowy, który fakt, nie ma właściwości rehabilitacyjnych i zdrowotnych, ale równie dobrze relaksuje.
Uważam, że to łazienka jest dla nas a nie my dla łazienki i nie mam zamiaru po KAŻDEJ kąpieli myc, sprzątac, przecierac wanny, żeby po kilku latach nie wyglądała jak w domu rodziców. Pozatym moim skromnym zdaniem nasza woda (bynajmniej okolice Poznania) nie nadaje się do takich bajerów niestety...

Swoją drogą ostatnio pan od filtrów zaproponował mi urządzenie Rainbow, które zmienia wodę w domu w kryształ :roll: Hmmm...

2112wojtek
04-06-2007, 08:03
Niestety na kamien nie ma sily i nie jest to przypadlosc tylko polska.
Stad wiele dobrych firm daje na swoją armature kilkuletnia gwarancję pod warunkiem instalacji filtrow na przyłaczu glownym

goha
04-06-2007, 16:57
To może wanna, tylko do hydromasażu, taka z systemem zamkniętym. Wtedy wodę zmienia się raz na 3 miesiące :roll:
Przerazająca jest jednak cena...
Chociaż różnica w sile wody wypływającej z dysz znaczna.
Pozdrawiam, Gośka

2112wojtek
04-06-2007, 18:39
To może wanna, tylko do hydromasażu, taka z systemem zamkniętym. Wtedy wodę zmienia się raz na 3 miesiące :roll:
Przerazająca jest jednak cena...
Chociaż różnica w sile wody wypływającej z dysz znaczna.
Pozdrawiam, Gośka

:P Tylko taka wanna nie sluzy do mycia i wbrew pozorom wode zazwyczaj wymienia sie czesciej.Do takiej wanny trzeba miec podpiwniczenie, zeby schowac pompe ponizej lustra wody i naczynie wyrownawcze mieszczace ok 1m3 /1000 l /wody.Nie wspomne o sprawnej wentylacji i stalym utrzymywaniu odpowiedniej temperatury pomieszczenia i wody :D

goha
05-06-2007, 00:31
:o
Jestem pod wrażeniem. Niemniej jednak miałam przyjemność podziwiać (i nie tylko) takie cudo. Owszem wentylacja jest niezbędna, wanna sama utrzymuje odpowiednią temperaturę (aczkolwiek trochę to kosztuje), wody nie trzeba wymieniać dużo częściej - chyba że liczna rodzina i spore grono przyjaciół (pamiętajmy o prysznicu). Podpiwniczenia mieć nie trzeba, cały mechanizm jest zamontowany w "obudowie" wanny (taki model widziałam i testowałam).
Hydromasaż nie służy do mycia- wanna łącząca w sobie obie te funkcje to nieporozumienie. No, może przez pierwsze dwa lata (maksymalnie), potem to już tylko robota z czyszczeniem. Takie jest przynajmniej moje doświadczenie. Generalnie to jestem tolerancyjna, więc dopuszczam opcję, że ktoś ma inną wodę, inne rurki, inne dysze i po trzech latach użytkowania nie ma takich problemów jak moje.
Pozdrawiam, Gośka

2112wojtek
05-06-2007, 09:53
:P
no,no to teraz ja jestem pod wielkim wrazeniem.
Co to teraz ludzie nie wymysla? Jakaz cudowna to technologia być musi , żeby w obudowie wanny zmiescic pompe, grzalke, minimum kilkusetlitrowe naczynie wzbiorcze i stacje uzdatniania wody.
Jako osoba wysoce nietolerancyjna nie dopuszczam takich cudow do siebie. Bez tych urzadzen korzystanie z wanny i wymiana wody co 3 miesiace , jak pisze goha, grozi ,co najmniej, powaznymi chorobami skory, nie wspomne o zalaniu lazienki. Ale może już takie cuda teraz wymyslaja ? Kto to wie?
:)
Pochwale się zatem moim /zadnym / cudem , które uzytkuje od lutego.
To zaledwie 3-4 osobowa Poolspa . Owszem ma wlasną grzałkę ale to i tak nie wszystko. Nie chce nawet myslec co by się stalo gdyby temperatura pomieszczenia spadla ponizej temperatury wody. Żadna wentylacja tego nie wytrzyma /aczkolwiek troche to kosztuje :oops: /.

http://img458.imageshack.us/img458/2113/wanna2zi1.jpg (http://imageshack.us)

Wanna nie az taka droga, zaledwie 35 tys bez montazu. Na zdjeciu w trakcie instalowania , stad ubranka i drabinka panow majstrow.Aha bez wymiany wody raz na miesiac sie nie obejdzie :wink:
Pozdrawiam fantastow.

Irma
05-06-2007, 10:48
wanna - wanną (ja tam hydromasazowych wanien nie lubie, bo za bardzo halasuja) ale za tym fantastycznym wielgachnym oknem to masz prawdziwe cudo!

2112wojtek
05-06-2007, 11:19
wanna - wanną (ja tam hydromasazowych wanien nie lubie, bo za bardzo halasuja) !

:P Ta w ogole nie halasuje, bo pompa /zamiast w obudowie wanny :wink: / jest w innym pomieszczeniu. Ale dzieki temu moze miec duze cisnienie jak "w prawdziwym jacuzzi", ze majtki same spadają :D

2112wojtek
05-06-2007, 11:21
wanna - wanną (ja tam hydromasazowych wanien nie lubie, bo za bardzo halasuja) !

:P Ta w ogole nie halasuje, bo pompa jest cichutka /no i zamiast w obudowie wanny :wink: jest w innym pomieszczeniu/. Ale dzieki temu moze miec duze cisnienie jak "w prawdziwym jacuzzi", ze majtki same spadywują :D

goha
05-06-2007, 11:57
Wojtku, nie bądź złośliwy, to nie eleganckie.
Mam Poolspe(ponad 3 lata) i u mnie się nie sprawdziła. Chciałabym mieć w domku takie coś
http://www.kompleks.pl/index.php?site=spa&module=realizacje&gal=6&PHPSESSID=aef5b6e434802f76372afcc7b07bff7a
Jeśli oprócz hałasu jest z tą wanną coś nie tak, to poradź.
Okno jest cudne.
Pozdrawiam Gośka.

Irma
05-06-2007, 16:25
wanna - wanną (ja tam hydromasazowych wanien nie lubie, bo za bardzo halasuja) !

:P Ta w ogole nie halasuje, bo pompa /zamiast w obudowie wanny :wink: / jest w innym pomieszczeniu. Ale dzieki temu moze miec duze cisnienie jak "w prawdziwym jacuzzi", ze majtki same spadają :D

zazdroszcze w takim razie podwojnie. ja mialam mala wanne z hydro w poprzednim mieszkaniu i po moich doswiadczeniach stwierdzilam: nigdy wiecej i tak tez mowie klientom, ale widze, ze moze byc inaczej...

2112wojtek
05-06-2007, 17:50
Wojtku, nie bądź złośliwy, to nie eleganckie.
.

Eeee tam zlosliwie :D Nie obrazaj sie, na budowie trza byc twardym nie mietkim Jesli urazilem , wybacz.
Firme Kompleks znam troche. Co do wanien mam mieszane uczucia, technologia basenowa w ogolnie przyjetym standardzie, czyli nic co zwala z nog.
Cena wanny zalezy rowniez od stosowanych rozwiazan i urzadzen wspomagajacych. Wanna s Duscholuxa z hydromasazem moze kosztowac 10tys i w tym samym kopycie ale z innym osprzetem 30tys.
Wanny duze, przelewowe maja mozliwosc wyrzucenia aparatury , stad ich wyzsza cena, lepsza wydajnosc i praktycznie brak halasu.Nie wiem jaki zestaw masz z Poolspy, ja testowalem Rome - najmniejsza z rynna przelewowa i spisywala sie niezle, przy masazu powietrznym halas niewyczuwalny .

pozdrawiam

PS Irmo nie poprawiaj mnie, majtki "spadywują" mialo być , stad kursywa w slowie :D

Irma
05-06-2007, 18:56
wcale nie poprawiałam, sam zobacz, ze wyzej napisales spadaja... :wink:

adamaria
13-07-2007, 09:08
Witam.
Mam pytanie do użytkowników wanien z hydromasażem; czy takie wanny zużywają dużo prądu? Nie zauważyłam, żeby ktoś o tym mówił na forum, a moja znajoma (która zresztą nie ma takiej wanny) twierdzi, że to prawdziwy pożeracz prądu.

HenoK
13-07-2007, 11:24
Witam.
Mam pytanie do użytkowników wanien z hydromasażem; czy takie wanny zużywają dużo prądu? Nie zauważyłam, żeby ktoś o tym mówił na forum, a moja znajoma (która zresztą nie ma takiej wanny) twierdzi, że to prawdziwy pożeracz prądu.
To zależy od tego ile godzin dziennie z takiej wanny korzystasz :).
Swoją drogą nie wiedziałem, że istnieją hydromasarze. To chyba takie skrzyżowanie hydraulika z masarzem (rzeźnikiem ?). :lol:

adamaria
14-07-2007, 07:54
Myślę,że, jeżeli dwie lub trzy osoby będą użytkowały taką wannę po pół godziny dziennie, co dwa, trzy dni, to rachunki za prąd mnie nie zrujnują.
Jak myślicie?
A jak jest z dziećmi? Czy dzieci mogą bezpiecznie korzystać z takich wanien?

HenoK
14-07-2007, 09:08
Myślę,że, jeżeli dwie lub trzy osoby będą użytkowały taką wannę po pół godziny dziennie, co dwa, trzy dni, to rachunki za prąd mnie nie zrujnują.
Jak myślicie?
A jak jest z dziećmi? Czy dzieci mogą bezpiecznie korzystać z takich wanien?
Za prąd nie, ale za wodę (w tym ciepłą) tak :(.
Ale taką samą sytuację miałabyś przy tradycyjnej wannie.
Wanna dla dzieci jest bezpieczna (niebezpieczna ?) tak samo jak tradycyjna.

adamaria
14-07-2007, 11:00
Dzięki za odpowiedzi.
Chyba jednak się zdecyduję na ten luksusik.

szpilka
16-07-2007, 11:55
podobno takie wanny ptrzebuja odpowiedniego metrażu pomieszczenia /wilgotność/. koleżanka marzyła o takiej wannie , ma małą łazienke i teraz juz by jej nie montowała; wanna drga, fugi pekają/ wanna jest obudowana, a dojście do mechanizmu od korytarza/.

HenoK
16-07-2007, 14:06
podobno takie wanny ptrzebuja odpowiedniego metrażu pomieszczenia /wilgotność/. koleżanka marzyła o takiej wannie , ma małą łazienke i teraz juz by jej nie montowała; wanna drga, fugi pekają/ wanna jest obudowana, a dojście do mechanizmu od korytarza/.
To wszystko prawda.
W małej łazience taka wanna nie jest najlepszym pomysłem.

lw73
17-07-2007, 07:15
Witam
Ja handluje takimi wannami i moja propozycja są 2 podstawowe aspekty które trzeba przestrzegać
1.Nie może to być tandeta marketowa "za grosze"
2.Należy je myć!!! (przepraszam jeśli uraziłem tych którzy dokonują tych czynności)
Pozdrawiam

HenoK
17-07-2007, 08:04
Należy je myć!!! (przepraszam jeśli uraziłem tych którzy dokonują tych czynności)

Myć, to trochę za mało.
Dodatkowo okresowo dezynfekować, po każdej kąpieli i wymyciu dokładnie osuszyć.

renia70
17-07-2007, 12:52
Najlepiej kup zwykłą wannnę i matę do masażu wodnego taniej wyjdzie i mniejszy kłopot z czyszczeniem.

goda15
17-07-2007, 13:02
Należy je myć!!! (przepraszam jeśli uraziłem tych którzy dokonują tych czynności)


:o
nie wierzę ...
Może są jakieś specjalne sposoby "wykonywania tych czynności" ???

Dagi31
17-07-2007, 13:08
Powiem tak...
Poszlismy do znajomego męża, zeby zamowic wanne z hydromasazem.On jest szefem, wiec zalezy mu na sprzedazy.powiedział jedno.
"Do czego chcecie miec wanne?"
Fajne pytanie....no bo skoro z masazem, to to relaksu.
Owszem, jak do relaksu to mozemy kupic, ale doda nam całą reklamówke płynow do niej....
Bo jesli chcelibysmy sie w niej umyc, uzyc płynów na "piankę", szamponow, mydła- NIE WOLNO!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak wiec- po co nam kłopot w domu??Jak ja mam najpier isc pod prysznic,zeby sie umyc a dopiero potem do wanny....a niech moje długoe włosy wejdą w dysze.....kłopot gotowy. Do tego raz na miesiąc odkazanie, po kazdej kąpieli dokładne mycie.....
To ja wole mate kupic do masazu, albo raz w tygodniu zaplacic 8 zł za 15 min i isc dio jacuzzy. :D

Naprawde nie polecam, choc......sama bardzo bardzo bardzo chciałabym taką wanne... :cry:

adamaria
19-07-2007, 15:55
To znaczy, że nie można w takiej wannie wziąć zwykłego prysznica i umyć się żelem, czy mydłem?

Dagi31
19-07-2007, 16:06
NIE MOZNA!!!!!!!!!!!!!!! :( Dlatego zrezygnowałam.

Grzegorz-Milano_Style
20-07-2007, 20:08
NIE MOZNA!!!!!!!!!!!!!!! :( Dlatego zrezygnowałam.

Kto taki takich bzdur naopowiadał? Jak nie można używać płynów szamponów, kulek do kąpieli, trzeba się ogolić na łyso tu i tam i prawdopodobnie wody też nie można wlewać. Najlepiej wogóle do tej wanny nie wchodzić - same światełka nam wystarczą.

Drogie moje miłe Panie i mili Panowie - wystarczy byle powód, aby odrzucić reklamację - czyż nie o to chodzi. Tak się składa, że mam do czynienia z największą ilością tego typu produktów - olbrzymia różnorodność cenowa oraz klasowa. Różnie można się o różnych seriach wypowiadać lecz jedno stwierdzenie jest wspólne - kąpcie się i myjcie i wszelakie zapachowo speiniające (wpieniające:)) ) środki wlewajcie. Wanna ma Wam służyć jako miejsce relaksu. Ważne, aby posiadała odpowiednie systemy płukania magistrali wodnej i bardzo dobre odprowadzenie wody z pompy, dysz i wężyków - wierzcie mi iż takie wanny istnieją. Są różne systemy - jedne mądrze pomyślane, inne po to, aby zwabić klijenta "bajerem" w postaci samooczyszczania zużywającego 200L wody i innymi cudami.

Po odprężającej kąpieli wannę trzeba umyć - jeśli posiadacie Państwo tani ABS pokryty cienką warstwą akrylu, może się okazać, że musimy wannę szorować zamiast myć - dobry akryl zapobiega mocnemu przylgnięciu brudu. Jeśli upojna kąpiel przerodzi się w upojną noc i rano musimy zająć się wanną, warto aby nie spędzić w łazience pół godziny z głową w wannie - trochę taki proces osłabia.

W szeroko dostępnych wannach z kategorii "wszystko za 5zł" najczęściej dostaniemy bulu głowy zamiast odprężenia. Dobra chińszczyzna bije na głowę inne produkty, natomiast tania chińszczyzna jest jak stare BMW - buczy, dudni a nie jedzie.

Podsumowując jeszcze raz napiszę - używajcie środków do kąpieli - jeśli ktoś pisze, że macie nie używać, znaczy ze w wannie po spuszczeniu wody zalega brud a pompa pewnie straciła nieco żywotności - omijać z daleka.

Pozdrawiam
Zdrowy po setkach godzin kąpieli w pianie
Grzegorz

Dagi31
20-07-2007, 20:37
a teraz zdradz nam ile kosztuje taka wanna cud..ja pisałam o takiej do 10 tys...
Nie wiem czy jest ktos, kogo stac na drozsze na tym forum.... :-?

Grzegorz-Milano_Style
20-07-2007, 20:44
Nie wypada mi pisać tu o cenach czy o modelach - 10tyś zł to kwota za którą spokojnie kupi się wannę z kórej można być zadowolonym. Droższe wanny często oferują ciekawsze systemy masażu, topową perlistość i biel akrylu, rozbudowany system sterujący czy innowacyjny system oświetlenia. Często wraz z ceną idzie wymiar wanny.

Powinniśmy się raczej zastanowić poniżej jakiej kwoty lub wymagać nie należy schodzić i gdzie taki produkt kupić.

adamaria
23-07-2007, 09:53
No to poniżej jakiej kwoty nie powinno się schodzić?

lagerfeld
23-07-2007, 10:19
http://img458.imageshack.us/img458/2113/wanna2zi1.jpg (http://imageshack.us)

no, panie wojtku - niezłą tapetę żeś sobie zafundował nad wanienką :lol: :lol:

lagerfeld
23-07-2007, 10:24
Powiem tak...
Poszlismy do znajomego męża, zeby zamowic wanne z hydromasazem.On jest szefem, wiec zalezy mu na sprzedazy.powiedział jedno.
"Do czego chcecie miec wanne?"
Fajne pytanie....no bo skoro z masazem, to to relaksu.
Owszem, jak do relaksu to mozemy kupic, ale doda nam całą reklamówke płynow do niej....
Bo jesli chcelibysmy sie w niej umyc, uzyc płynów na "piankę", szamponow, mydła- NIE WOLNO!!!!!!!!!!!!!!!!!
jak pisałem wyżej u nas wanna jest używana jako wanna stricte oraz jako miejsce relaksu.
w instrukcji obsługi i gwarancji (poolspa) NIGDZIE NIE JEST NAPISANE, że nie można w niej używać mydła czy szamponów. JEDYNE OGRANICZENIE to używanie NISKOPIENIĄCYCH ŚRODKÓW KĄPIELOWYCH.
widać, nie każdemu szefowi zależy na sprzedaży.
acha i wanna poniżej 10tys.
pzdr:

goha
31-07-2007, 16:58
U mnie są glony i wychodzą sobie z rurek - czyszczenie raz na miesiąc to za mało. Przez pierwsze 3 lata nie było problemu, teraz mam wrażenie, że deterdenty (zalecasne i markowe) przetarły drogę tym paskudztwom. To chyba najwyższy czas, by zmienić albo wannę, albo upodobania. Wanna służy zarówno do kąpieli jak i do relaksu.
Gośka

guciooo
31-07-2007, 19:03
Warto kupić w praktikerze wanne z 12 dyszami za 1899 zł ?

Magda25
31-07-2007, 21:16
W domu w którym mieszkamy, jest "wanna z bąbelkami", którą używa się może 10 razy w roku (włącza bąbelki) najczęściej gdy chcą się wykąpać dzieciaki. Pomimo używania specjalnych detergentów, z dysz po prostu śmierdzi :-? Każdą kąpiel poprzedza napełnienie wanny wodą i uruchomienie dysz przy otwartych oknach... później trzeba tę wodę wypuścić i dopiero nalać tej do kąpieli... W naszym domu chcemy mieć zwykłą wannę.

Grzegorz-Milano_Style
02-08-2007, 13:26
W domu w którym mieszkamy, jest "wanna z bąbelkami", którą używa się może 10 razy w roku (włącza bąbelki) najczęściej gdy chcą się wykąpać dzieciaki. Pomimo używania specjalnych detergentów, z dysz po prostu śmierdzi :-? Każdą kąpiel poprzedza napełnienie wanny wodą i uruchomienie dysz przy otwartych oknach... później trzeba tę wodę wypuścić i dopiero nalać tej do kąpieli... W naszym domu chcemy mieć zwykłą wannę.

To jest dokładnie to o czym pisałem wcześniej. W wielu wannach woda pozostaje w wielu miejscach i mimo użycia detergentów, stojąca woda staje się doskonałym miejscem dla mikroorganizmów. Stąd też niezwykle ważna jest możliwość płukania magistrali wodnej bieżącą wodą zarówno po jak i przed kąpielą- nie mówię to u napełnianiu całej wanny czystą wodą!!!

Płukanie polega na doprowadzeniu do magistrali, wody prosto z sieci wodociągowej - woda przemywa rurki, pompę, dysze i wpływa do wanny a stamtąd prosto do ujścia. Sa również wanny, wyposażone w drugą magistralę, która odprowadza wodę z pompy wodnej, dysz w dnie wanny oraz najniższego punktu w całej magistrali wodnej. Z takiego systemu nie śmierdzi wogóle, co jednak nie zwalnia nas od stosowania środków bakterio oraz grzybobójczych.





U mnie są glony i wychodzą sobie z rurek - czyszczenie raz na miesiąc to za mało. Przez pierwsze 3 lata nie było problemu, teraz mam wrażenie, że deterdenty (zalecasne i markowe) przetarły drogę tym paskudztwom. To chyba najwyższy czas, by zmienić albo wannę, albo upodobania. Wanna służy zarówno do kąpieli jak i do relaksu.
Gośka

To już drastyczny przypadek, lecz ukazuje jedną ważną wadę wielu wanien - nie tylko tanich.
Chodzi o budowę magistrali wodnej - często używane są karbowane węże, wyglądające podobnie do rury od odkurzacza - od wewnątrz niektóre pprzewody posiadają mniej lub bardziej zalane szczeliny pomiędzy karbowaniem - niezależnie od tego, są to doskonałe miejsca, w których szczególnie glony mogą się przyczepić ścianki i doskonale rozwijać - jeśli do tego mamy słabą pompę (nie mylić z niskim poborem energii), kłopoty są nieuniknione. Rozwiazeniem problemu jest wpuszczanie raz na tydzień kilku rybek - glonojadów:)

Wanny wyposażone w gładką magistralę są dostępne, lecz półka cenowa jest nieco wyższa od podobnych produktów wyposażonych w tradycyjny układ.


Warto kupić w praktikerze wanne z 12 dyszami za 1899 zł ?

Warto kupić, gdyz otrzymujemy wannę w którem możemy się umyć a po kąpieli wykręcamy pompę i montujemy ją w oczku wodnym. Kiedy już powłoka akrylowa w wannie zetrze się i zostanie czysty ABS (o ile powłoka wogóle została naniesiona), możemy całą wannę użyć jako oczko wodne.
Przepraszam za te teksty- nie chciałem nikogo urazić, lecz są WANNY Z HYDROMASAŻEM oraz wanienki z hydromasażykiem- prawie, robi wielką różnicę.

goha
02-08-2007, 13:51
Grzegorzu, jakie wanny polecasz?
Nie chcę mieć glonów, ale trudno mi zrezygnować z wanny z hydromasażem. Wybrałam taką propozycję, ale czy to dobry wybór?
http://www.kompleks.pl/index.php?site=spa&module=realizacje&gal=6&PHPSESSID=aef5b6e434802f76372afcc7b07bff7a

Magda25
03-08-2007, 08:36
Grzegorzu-Milano_Style - piszę o tym, co mam u siebie w domu, nie twierdzę, że tak jest w przypadku każdej wanny z hydromasażem. My jednak wyleczyliśmy się z tego typu "bajerów", wolę nie ryzykować. Faktem jest, że rodzice kupili tę wannę jakieś 10 lat temu, wprawdzie kosztowała majątek, ale jednak ma już swoje lata i nie ma możliwości płukania magistrali bieżącą wodą...

Grzegorz-Milano_Style
12-08-2007, 00:49
Grzegorzu, jakie wanny polecasz?
Nie chcę mieć glonów, ale trudno mi zrezygnować z wanny z hydromasażem. Wybrałam taką propozycję, ale czy to dobry wybór?
http://www.kompleks.pl/index.php?site=spa&module=realizacje&gal=6&PHPSESSID=aef5b6e434802f76372afcc7b07bff7a

Wiem, kto jest producentem tych wanien SPA i jeśli chodzi o osprzęt to można być w miarę spokojnym. Wanny spa posiadają jedną cechę - powinna w nich znajdować się woda cały czas. Jeśli jest to dobra wanna, zapewne została zaopatrzona w filtr piaskowy lub piaskowo-mechaniczny - możliwe również, że znajdizemy tam lampę UV, pompy z filtrami mechanicznymi oraz inne, słabsze w działaniu w przypadku wanien SPA systemy pozwalające utrzymać wannę w czystości. Sukces osiągniemy wtedy, gdy w takim urządzeniu zamontowano układ cyrkulacyjny z wpiętymi filtrami (piaskowy, UV...) Proszę się dokładnie dowiedzieć o konstrukcję tego modelu i wyposażenie - nie ilość dysz czy moc pomp ale system filtrujacy, cyrkulacyjny i dezynfekujący. Warto również spytać o powłokę MICROBAN - z tego, co się orientuję, producent tych wanien nie używa tego materiału, lecz kto to wie...



Pozdrawiam
Grzesiek

goha
12-08-2007, 13:03
Bardzo dziękuję, panie Grzegorzu.
Gośka

kachna28
07-11-2007, 07:55
Moja druga połówka ostatnio "zastrzeliła" mnie pomysłem wanny z hydromasażem! Jestem w szoku, bo mój mężuś od wanny woli prysznic -i jak zaczęłam szukac dużej narożnej to mówił żebym szukała jaka mi pasuje -bo on korzystał raczej nie będzie. Ja hydromasaż uważam za zbędny mi do szczęścia. Tym bardziej, że takie wanny z "hydromasażem" za 2-4tys to tylko naciąganie klienta a porządny, naprawdę działający system kosztuje kilkanaście tys zł (zaznaczam, że nas na taki nie stac i raczej nigdy nie będzie). Poza tym wykończeniówka będzie wykańczająca finansowo (kredycik) więc mąż wymyślił, że na razie kupimy zwykłą wannę narożna, ale model, do którego można potem zamontowac hydromasaż. Jakoś nie widzę tego wydzierania wanny z obudowy (ma byc mozaika z płytek) i dewastacji łazienki w celu montażu dysz. No więc co sądzicie? Niby jestem przeciw, ale z drugiej strony może miło poleżec wśród bąbelków :wink: ? Oczekuję opini użytkowników i antyhydromasażowaców.

sylwia13
07-11-2007, 09:15
Ja mam obecnie w mieszkaniu. Napewno do domku już nie kupie. Po pierwsze - mało korzystam z hydromasażu, po drugie - efekt taki sobie. Wole pojechać na basen i tam z porządnych biczy skorzystać

kubaimycha
07-11-2007, 11:38
Nie mam i nie będę mieć...Wolę odpoczywać w zaciszu, a jeśli już masaż to wolę wybrać się z rodzinką na basen...
Za to będzie kabina parowa z prawdziwego zdarzenia...

basiah2
07-11-2007, 11:48
mam teraz i na pewno nie będę mieć w domu.....

Korzystamy bardzo rzadko - ogólnie szkoda kasy

Irma
07-11-2007, 13:10
Mialam taka wannę, ale nigdy więcej...moze gdyby łazienka była większa, wanna też, silnik od niej gdzieś w innym pomieszczeniu a czyszczenie niekłopotliwe, to bym chciała...pewnie takie wanny sa, ale mnie na nia nie stać.

kachna28
07-11-2007, 13:13
Z tego co widzę do tej pory- to jakoś nikt nie pieje z zachwytu :) U mnie dodatkowo jest bardzo twarda woda -zwykłą słuchawkę od prysznica ciężko doczyścic -a co dopiero ileśtam dysz :-?

justyna99
07-11-2007, 13:47
Ja nie mam, ale moja kolezanka zakupila mieszkanie z takową wanną. Mieszka tam 3 miesiące a smród z tych dysz czuć do dziś. Probowała rożnymi sposobami i jednak sie poddala. Wymienia to cudo na zwykła narozną.

joola
07-11-2007, 19:14
A ja owszem, mam i korzystam. :wink: Nic mi nie śmierdzi, nie zapycha się choć wodę mam twardą i rdzawą. Sama się czyści po każdym skorzystaniu z bombelków, muszę tylko pamiętać aby na bieżąco dolewać płyn do dezynfekcji. Już gdzieś kiedyś pisałam, że sam masaż wodny jest do niczego, ja najczęściej używam powietrznego. Fakt ciche, to to nie jest ale za to jak ujędrnia pośladki 8) :lol: :wink:

kachna28
07-11-2007, 19:29
A ja owszem, mam i korzystam. :wink: Nic mi nie śmierdzi, nie zapycha się choć wodę mam twardą i rdzawą. Sama się czyści po każdym skorzystaniu z bombelków, muszę tylko pamiętać aby na bieżąco dolewać płyn do dezynfekcji. Już gdzieś kiedyś pisałam, że sam masaż wodny jest do niczego, ja najczęściej używam powietrznego. Fakt ciche, to to nie jest ale za to jak ujędrnia pośladki 8) :lol: :wink:
Oj przydałoby mi się to ujędrnianie :) Ale chyba jednak się nie zdecyduję.. większośc wypowiadających się osób nie jest zbyt zadowolonych z tych wanien :-? Poza tym kosztorys mamy MOCNO napięty :(

d5620s
07-11-2007, 22:09
Mamy- ale taka wanna

1) musi odpowiadać konkretnym potrzebom. My zamówilismy tylko funkcje "bąbli" do masażu bo "szpileczek" nie używamy (rodzice mają i jak tylko jest okazja to marnujemy u nich wodę). Kupowanie odbajerzonej ze swiatełkami i dyskoteka za krocie=bezsens, chinszczyzna=no coment:) Mamy sanplast w przyzwoitej cenie i dobrej jakości.

2) dla nas lepsza prostokątna , za to długosć 170 (nie rozumiem tego pędu za narożnymi)


3) Ludziom śmierdzi z wanny bo nie potrafią użytkować i tyle. Spróbujcie wlac trochę wody po kapieli brudnej do butelki i zostawcie na tydzien-na bank zesmierdnie:) Zwykłe prawa biologii:) Jesli ktos uzywa wanny rzadko, nalezy oczyscić dysze i po klopocie. W jaki sposób????? wacikiem???? drucikiem??? Nie-oto prosty przepis:
1. połozyć w opróznionej z wody waniie ręcznik
2. włączyć na chwilę bąble "na sucho"
3. resztki wody wsiąkna w ręcznik wypchnięte powietrzem z dysz
4.finito

Prawda, ze bardzo skomplikowane?

jacekp71
09-11-2007, 20:42
brak kategorii "mialam / em i juz nie chce" ;-)

Darcy
09-11-2007, 20:52
Miałam taką wannę w mieszkaniu, które wynajmowałam w Londynie. Strata pieniędzy. Relaksacyjny efekt masażu mizerny, gdyż całkowicie psuło go głośne burczenie silniczka. A zabawy z czyszczeniem wanny i dysz co niemiara.

Damro
09-11-2007, 23:58
brak kategorii "mialam / em i juz nie chce" ;-)
OOO tak :lol:

kachna28
10-11-2007, 08:25
brak kategorii "mialam / em i juz nie chce" ;-)
OOO tak :lol:
No fakt -takiej nie prewidziałam :) , ale teraz już nie da rady dopisac (próbowałam) :wink:

Grzegorz-Milano_Style
10-11-2007, 22:45
Aby wszystko było jasne, napiszcie jakie wanny mieliście - model, marka - może wcale nie była to wanna z hydromasażem? Może korzystaliście Państwo z typowej chińszczyzny lub kiepskich produktów producentów, którzy ukrywają kraj pochodzenia... Często są to wanny tanie, choć nie jest to regułą - zdarzają się urządzenia z cenami mocno wygórowanymi w porównaniu do jakości masażu, samego urządzenia i komforcie.

Te post jest podobny do " co sądzicie o samochodach?"
- mam i jest głośny
- mam i śmierdzi z rury wydechowej
- mam i nie mogę doszyścić
- mam, ale żadnej przyjemności z jazdy
- miałam i nigdy więcej nie kupię
- wyrzuciłam bo dużo spalał benzyny

Wmawiamy sobie, że samochód to badziewiarskie urządzenie a na maybacha czy porsche nas nie stać, więc nie kupujemy wogóle.

Bardzo proszę nie sprowadzajcie wszystkich urządzeń do jednego poziomu oraz nie oceniajcie wanien na podstawie cen (pomijając szczególne produkty "z biedronki").

Pozdrawiam
Grzesiek
AcmeImport
marka MilanoStyle

jacekp71
11-11-2007, 00:33
Aby wszystko było jasne, napiszcie jakie wanny mieliście - model, marka - może wcale nie była to wanna z hydromasażem? Może korzystaliście Państwo z typowej chińszczyzny lub kiepskich produktów producentów, którzy ukrywają kraj pochodzenia... Często są to wanny tanie, choć nie jest to regułą - zdarzają się urządzenia z cenami mocno wygórowanymi w porównaniu do jakości masażu, samego urządzenia i komforcie.

no wiesz .... wiemy jak odroznic marke od "no name", tak samo jak wiemy ze czasem i markowe produkty nie spelniaja naszych oczekiwac a i ich jakos nie podaza za cena.


Te post jest podobny do " co sądzicie o samochodach?"
- mam i jest głośny
- mam i śmierdzi z rury wydechowej
- mam i nie mogę doszyścić
- mam, ale żadnej przyjemności z jazdy
- miałam i nigdy więcej nie kupię
- wyrzuciłam bo dużo spalał benzyny

Wmawiamy sobie, że samochód to badziewiarskie urządzenie a na maybacha czy porsche nas nie stać, więc nie kupujemy wogóle.

nieprawda.
mowimy o tym, czy bez maybacha i porsche mozna sie obyc.

nie buduj w nas przekonania, ze dopuki krecimy sie wokol przystepnych produktow, to bedziemy miec podzielone zdania, a jak wejdziemy na wyzsze polki cenowo-jakosciowe to nagle stwierdzimy ze hydromasaz jest OK.

Agusia i Marco
11-11-2007, 03:35
Witam wszystkich !!!

Co prawda nie mam wanny z hydromasażem ale wciąż o tym myślę i powiem tak po wysłuchaniu tych i owych relacji każdy tu ma swoją racje.
Prawda leży po środku na pewno.
Dam przykład może i nie na miejscu ale proszę pomyśleć jest i w tym jakaś logika jak i we wszystkim (każdy sprzęt) a mianowicie do rzeczy : np. piła elektryczna - jest na rynku wiele pił do ciecia drzewa - a jednak mamy wybór :
najtańsza (efekt mizerny- zaraz zepsuta),
droższa(efekt w miarę - często się psuje),
Droga (efekt dobry - nie psuje sie(od razu)ale nie obejmie największej objętości drzewa),
bardzo droga (efekt bardzo dobry - potnie wszystkie drzewa bez problemu) ale jednak nie znaczy to że jest wieczna i a przy złym użytkowaniu też ją morze szlak trafić. Ale na pewno przy tej ostatniej człowiek ma jakąś pewność że nie od razu go poniesie.
Może i złe porównanie ale pomyślmy, każda wanna ma dysze bo o to tu chodzi o te dysze że zachodzą kamieniem z wody , brudem i może włosami i teraz my zwykli ludzie albo nie mamy czasu na ich czyszczenie każdorazowe albo nam się nie chce to szczegół. Ale jedno jest pewne że nie jest to pralka gdzie w wężykach może woda stać i możemy pozwolić sobie na chwile luzu i oszczędności na kalgonie i nic nam nie zaśmierdzi bo nie ma wylotów otwartych .Natomiast tu z dyszy są wyloty otwarte więc i będzie jakiś zapach na miarę swojego użytku czyli po każdym kąpaniu trzeba czymś polać dyszę czy jak się da wypłukać czy coś . Logiczne jest że brud z kąpieli osiądzie w tych dyszach to tj. by my nie umyli talerza po posiłku i znowu z niego skorzystali i znowu to jak by czuć go było a i jak by był obklejony wyobraźcie sobie tak i dysze trzeba myć.
Jedynie jeśli chodzi o cenę to jedne dysze szybciej kamieniem zajdą pomimo czyszczenia a inne po latach. Dysze jak wiadomo mają mniej lub więcej odlewu to tj. pierścionek srebrny lub posrebrzany)czyli biorąc uwagę od najtańszej do najdroższej (jak każdy sprzęt) więc musimy się liczyć z tym że u tańszej w z hyd. dysze będą najgorsze taka prawda,
u średniej podobne jak ja to mówię rdzewki ,
droga - tu już dysze za swą cenę bedą lepsze o niebo jak i cała wanna i najdroższa wanna taka na którą mało kogo stać - porządne wykonanie i materiał ale zawsze i tak znajdzie się coś nie tak.
Rezultat taki że każda dostępna (cenowo)nam wanna z hydromasażem - będzie nie najlepszego do końca wykonania jak każdy materiał (chodzi mi np. sam materiał dysz z czego wykonane są ( zaznaczam tu że producenci umieją kombinować pół na pół odlewu )
A jesli chodzi o ludzi to każdy sądzi wg. siebie (rozległa tematyka) choć już dużo nas nauczyła. Każdy powie tak na ile uzna ile chce się w taką zabawę angażować. Np. a) mam tyle pracy, gdzie mi sie będzie chciało przy tym grzebać dodatkowo czyli zła wanna -daje pracę dodatkową.
b) mam tyle czasu to co tam umyje bądź wyczyszczę szybko i po sprawie czyli dobra wanna - mam bąbelki :P komfort.
I chyba na tym rzecz polega na naszym zyciu i podejściu do niego.
Dziękuje i życzę miłego dnia.

P.S.
Grzegorz-Milano_Style tu podzielam twoją uwagę z jednego względu zdania są tak podzielone że jedynie może pomóż każdemu indywidualnemu formułowiczowi ocenić tę wannę z hydr. na podstawie różnicy i siły bąbelków (z danej firmy ) oraz dźwięku jaki wydaje to urządz. A tak to nic po za tym .Jedynie nie zgodzę się z Tobą co do cen, ponieważ rynek dyktuje warunki czyli z czego produkt taka cena. Ale nieważne każdy sądzi wg. siebie. Pozdrowienia

Grzegorz-Milano_Style
11-11-2007, 11:31
nie buduj w nas przekonania, ze dopuki krecimy sie wokol przystepnych produktow, to bedziemy miec podzielone zdania, a jak wejdziemy na wyzsze polki cenowo-jakosciowe to nagle stwierdzimy ze hydromasaz jest OK.

Właśnie staram się uświadomić iż każdy ma takie zdanie i często jest to regułą. Jeśli zaś weźmiemy przedział powiedzmy 5 - 10 tyś zł, tu jest bardzo różnie i czesto to nie jakość, użyteczność czy też siła masażu mają wpływ na cenę.


no wiesz .... wiemy jak odroznic marke od "no name"

To proszę napisz jak odróżnić markę od "no-name" i wskaż różnice międzi produktami "markowymi" a "no-name".



Może i złe porównanie ale pomyślmy, każda wanna ma dysze bo o to tu chodzi o te dysze że zachodzą kamieniem z wody , brudem i może włosami i teraz my zwykli ludzie albo nie mamy czasu na ich czyszczenie każdorazowe albo nam się nie chce to szczegół.

Dysze w wodne w wannach nie zachodzą kamieniem, brudem, włosami itd - to nie tu leży problem "smrodku"


Ale jedno jest pewne że nie jest to pralka gdzie w wężykach może woda stać i możemy pozwolić sobie na chwile luzu i oszczędności na kalgonie i nic nam nie zaśmierdzi bo nie ma wylotów otwartych .Natomiast tu z dyszy są wyloty otwarte więc i będzie jakiś zapach na miarę swojego użytku czyli po każdym kąpaniu trzeba czymś polać dyszę czy jak się da wypłukać czy coś .

Właśnie sukces w tym, czy ta woda tam zostanie i czy będzie to woda zużyta po kąpieli czy czysta woda. W budowie wanien z hydromasażem jest wiele aspektów o których ludize nie zdają sobie sprawy a które mają później znaczenie. Dobrze myślisz o tym płukaniu, lecz nie wyobrażaj sobie polewania dysz gorącą wodą z czajnika:)



Logiczne jest że brud z kąpieli osiądzie w tych dyszach to tj. by my nie umyli talerza po posiłku i znowu z niego skorzystali i znowu to jak by czuć go było a i jak by był obklejony wyobraźcie sobie tak i dysze trzeba myć.

Dokładnie o to chodzi, lecz nie o same dysze a o całą magistralę, użyte przewody, grawitacyjny układ, DOUBLE-DRAIN czyli podwójny odpływ i odprowadzenie wody z najniższych punktów magistrali, grawitacyjna budowa magistrali, osuszanie magistrali powietrznej, płukanie magistrali wodnej (budowa takiego systemu), konstrukcja wirnika pompy...


Jedynie jeśli chodzi o cenę to jedne dysze szybciej kamieniem zajdą pomimo czyszczenia a inne po latach. Dysze jak wiadomo mają mniej lub więcej odlewu to tj. pierścionek srebrny lub posrebrzany)czyli biorąc uwagę od najtańszej do najdroższej (jak każdy sprzęt) więc musimy się liczyć z tym że u tańszej w z hyd. dysze będą najgorsze taka prawda,
u średniej podobne jak ja to mówię rdzewki ,
droga - tu już dysze za swą cenę bedą lepsze o niebo jak i cała wanna i najdroższa wanna taka na którą mało kogo stać - porządne wykonanie i materiał ale zawsze i tak znajdzie się coś nie tak.
Rezultat taki że każda dostępna (cenowo)nam wanna z hydromasażem - będzie nie najlepszego do końca wykonania jak każdy materiał (chodzi mi np. sam materiał dysz z czego wykonane są ( zaznaczam tu że producenci umieją kombinować pół na pół odlewu )

Dysze wodne to akurat jeden z najtańszych komponentów i nie ma większego wpływu na utrzymanie wanny w czystości i pozbycie się brzydkich zapachów.

Zauważcie proszę, że często jeśli nawet w lazience nic nie czuć, nalewamy wody do wanny, wchodzimy do niej, uruchamiamy hydromasaż i.... fuj - brzydko pachnie. Dopiero wtedy wszystko, co zalega w wirniku, magistrali, dociera do wody i mamy kąpiel dla Shreka - on by się nie pogniewał pewnie.

Moją wcześniejszą odpowiedzią chciałem prosić o to, aby nie traktować wszystkich produktów jako jednego i wcale nie miałem zamiaru dzielić mocno na produkty markowe i nie.


Dziękuję za uwagę.
Dziś niedziela i ważny dla naszego kraju dzień, lecz nie mogłem nie odpisać.

Grzesiek

kachna28
11-11-2007, 12:32
Mi chodziło ogólnie o "zjawisko" jakim jest wanna z hydromasażem i doświadczenia osób korzystających (ja jej nigdy nie używałam :oops: ). Zresztą już na początku zaznaczyłam, że zdaję sobie sprawę z tego, że co innego wanna za 2-3tys, a co innego za 20tys -NA JAKĄ MNIE NIE STAC. Samo to mogło naprowadzic odpowiadających na ankietę, że chodzi mi raczej o półkę niższą ew. średnią. Zresztą nie spodziewałam się nawet że znajdzie się ktoś, kto ma tę wannę za 20tys :roll: Czyli: ankieta dla Przeciętnego Polaka ze średnią pensją :wink:

KSERO
11-11-2007, 13:10
A ja się cieszę z waszych odpowiedzi, bo "moja" wanna tanieje wraz z przybywaniem ilości postów typu "nigdy więcej wanny z hydro"

Ostatnia cena którą znalazłam 8tys zł - rodzimy Sanplast wielkość 150x150 narożna wraz z obudową (opcja ful wypas)

Z każdym miesiącem coraz bliżej :P :P :P

AmberWind
11-11-2007, 13:28
Najczesciej jest tak, ze najwiecej narzekaja Ci (tudziez maja nadluzsze wypowiedzi) ktorzy nigdy z danego (opisywanego) produktu nie korzystali ;)

Wybierajac wanne z hydro bardzo starannie poznalam aspekty funkcji potrzebnych i tzw. wodotryskow. Najwazniejsza byla nie tylko moc pomp (zarowno od masazu wodnego, jak i powietrznego), dodatkowe grzalki, ale rowniez systemy automatycznej dezynfekcji i osuszania dysz ...
I nic nie ma prawa smierdziec, zieleniec od glonow czy tez zarastac grzybami :lol: Fakt cena byla wyzsza niz 10.000 ale nie mam bolu glowy, ze ten mily dodatek do lazienki jakos popsuje mi wieczorny relaks.

I jeszcze jedno ... taka wanna to TYLKO lub az fajny relaks i mile spedzanie czasu np. we dwoje 8) .
Jesli ktos szuka zdrowotnych aspektow wodnego (silnego) masazu, to polecam dobre SPA :-)

Agusia i Marco
11-11-2007, 14:08
Najczesciej jest tak, ze najwiecej narzekaja Ci (tudzież maja nadluzsze wypowiedzi) którzy nigdy z danego (opisywanego) produktu nie korzystali
Czyżby te słowa były skierowane do mnie :o
Jeśli do mnie to widzę że tu miło mnie podsumowałaś jednak nie rozumiem jaką masz z tego satysfakcje - ja nie narzekam bo nie mam na co - Cieszy mnie jednak fakt że :

poznalam aspekty funkcji potrzebnych i tzw. wodotryskow. Najwazniejsza byla nie tylko moc pomp (zarowno od masazu wodnego, jak i powietrznego), dodatkowe grzalki, ale rowniez systemy automatycznej dezynfekcji i osuszania dysz ...
I nic nie ma prawa smierdziec, zieleniec od glonow czy tez zarastac grzybami Fakt cena byla wyzsza niz 10.000 ale nie mam bolu glowy, ze ten mily dodatek do lazienki jakos popsuje mi wieczorny relaks.

Jak widać nabrałaś doświadczenia i to się chwali.

d5620s
11-11-2007, 15:31
zdarza mi sie korzystac z wanny za 30 tys i jak się nie oczyści po kapieli to tez smierdzi z dysz. Generalnie mam spory dostęp do dóbr luksusowych i szczerze mówiac często nie widzę róznicy miedzy wysoka i średnią półką. Nie wide różnicy między suszarka z jonizatorem za 230 a tą za 1200:) Zwykle płacimy za markę -a ta opłata za mnarkę to często ponad połowa ceny. Mylicie się sądząć że z najdroższymi produktami jest wszystko idealne i Barbie nie musi myć wanny ani szorować szyb w kabinie prysznicowej:) Nic z tych rzeczy. Tylko jak ktoś już wyda 30 tys na wannę to trudno mu powiedzieć że nie było warto (są jednak wyjatki) i bedzie podkreślał ze jego wybór zagwarantował największy luksus. A ludzie których nie stac na takie koszty będą zawsze sie ogladać na te luksusy w nadziei ze sa to produkty idealne i nigdy nie docenia swojej sredniej półki. To takie błędne kolo. Trochę zdrowego rozsądku. Jeśli kupuje produkt za 3 tys to za 10 lat bede mogła go wymienić i tyle:) be żalu. Jak lodówka kosztuje 20 tys zł to co-sama idzie do slepu po mrożonki?" bez jaj. Ja niezamierzam wpadac w kompleksy z tego powodu ze sprzęty kupuje do 10 tys :P

AmberWind
11-11-2007, 16:39
Czyżby te słowa były skierowane do mnie :o
Jeśli do mnie to widzę że tu miło mnie podsumowałaś jednak nie rozumiem jaką masz z tego satysfakcje - ja nie narzekam bo nie mam na co - Cieszy mnie jednak fakt że :


Uwazam, ze kazdy ma prawo pisac co tam chce i na co mu czas pozwala, ale najbardziej pozyteczne sa wypowiedzi osob, ktore znaja dany temat z autopsji, a nie na zasadzie jedna baba drugiej babie ;)
Jesli czyms urazilam - wybacz. Po prostu w watkach merytorycznych szukam konkretow i osobistych doswiadczen.


Jak widać nabrałaś doświadczenia i to się chwali.

To pewnie nabiore przy drugim domu czyli za jakies dwa lata ;) Juz wiem, ze kolejna wanna bedzie wieksza (ta ma 150 x 150) i z systemem pomp w pomieszczeniu gospodarczym. To tyle z moich doswiadczen 8)

Agusia i Marco
11-11-2007, 17:28
Hm - na zasadzie jedna baba drugiej babie Dobre to. :lol: ,
Też lubię konkrety a nie ......... :oops:
P.S
Sąsiad wybudował dwa domy a mówi trzeci by zrobił jeszcze inaczej :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Madziulka84
11-11-2007, 20:17
ehhh poczytalam sobie,bo tez zamierzalismy kupic wanne z hydromasazem a teraz to juz wogole nie wiem, myslelismy o kwocie 3000 wiec czy to bedzie mialo sens?

Grzegorz-Milano_Style
11-11-2007, 20:33
ehhh poczytalam sobie,bo tez zamierzalismy kupic wanne z hydromasazem a teraz to juz wogole nie wiem, myslelismy o kwocie 3000 wiec czy to bedzie mialo sens?

Z doświadczenia w tej branży, mogę powiedzieć iż raczej sensu nie ma ten zakup. Lepiej wydać te pieniążki w sensowniejszy sposób. Rozsądna kwota, przy której zakupimy coś z czego możemy być zadowoleni to powiedzmy 5000zł - wiem, co piszę.

androzek
11-11-2007, 21:20
Moi dwaj szwagrowie ulegli...mają takowe wanny ale ich nie używają tzn nie ujędrniają sobie pośladków.Realia zmuszają do ekonomii - myją się pod prysznicem.Ja pomny ich doświadczeń nie kupiłem wanny z bajerami i nic mi nie żal.Po pierwsze - jak już było wspomniane - dobra wanna kosztuje > 10 kzł,po drugie kiego grzyba podgrzewać tyle wody ( jak lecą bąbelki lub strumień wody rozkoszując nsze dupcie woda stygnie!).Po trzecie moja rodzina 2+2 muje się pod prysznicem i wanna praktycznie nie jest używana.
Jedny słowem dla bogatych entuzjastów dysponujących czasem.

Grzegorz-Milano_Style
11-11-2007, 21:37
kiego grzyba podgrzewać tyle wody ( jak lecą bąbelki lub strumień wody rozkoszując nsze dupcie woda stygnie!)

Po to są podgrzewacze cyrkulacyjne w wannach. Wlewa się do wanny pewną ilość ciepłej wody o temperaturze powiedzmy 34 - 36stopni celsjusza, uruchamia się podgrzewacz, ustawia temperaturę i woda nie straci na przyjemnej ciepłocie.

Z hydromasażu nie korzysta się codziennie (pomijając pierwszy tydzień lub dwa). Kiedy już się w wannie ułożymy (samemu lub we dwójkę), po chwili zauważymy iż coś się popsuło i wszystko zgasło - minęła godzinka i każda rozsądna wanna się wyłączy. Jeśli ktoś jest zmęczony długim dniem lub tygodniem pracy, łazienka jest wasza w piątkowy wieczór.

androzek
12-11-2007, 09:27
[quote] kiego grzyba podgrzewać tyle wody ( jak lecą bąbelki lub strumień wody rozkoszując nsze dupcie woda stygnie!)

Po to są podgrzewacze cyrkulacyjne w wannach. Wlewa się do wanny pewną ilość ciepłej wody o temperaturze powiedzmy 34 - 36stopni celsjusza, uruchamia się podgrzewacz, ustawia temperaturę i woda nie straci na przyjemnej ciepłocie.


Czyli dodatkowwee kosztu luksusu.Absolutnie nie neguję tej przyjemności.Jednak jest to chyba przerost formy nad treścią.Jak ktoś ma kasę to dlaczego nie.

Grzegorz-Milano_Style
12-11-2007, 10:54
Czyli dodatkowwee kosztu luksusu.Absolutnie nie neguję tej przyjemności.Jednak jest to chyba przerost formy nad treścią.Jak ktoś ma kasę to dlaczego nie.

Dodatkowe koszty? Przerost formy nad treścią? Proszę uzasadnij tą wypowiedź - jakie to koszty i skąd pomysł przerostu firmy nad treścią?

Zacytuję AmberWind

Najczesciej jest tak, ze najwiecej narzekaja Ci (tudziez maja nadluzsze wypowiedzi) ktorzy nigdy z danego (opisywanego) produktu nie korzystali

Madziulka84
15-11-2007, 16:35
polecacie/ nie polecacie?
jesli tak to jakie firmy?

ktora lepsza?
KoLO?
Sanplast?
Cersanit?

czy moze inne?

Leszko
15-11-2007, 16:50
polecacie/ nie polecacie?
jesli tak to jakie firmy?

ktora lepsza?
KoLO?
Sanplast?
Cersanit?

czy moze inne?

Też chciałem z hydromasażem, ale mam zwykłą. Mam znajomych i mówią że nie warto wydawać pieniędzy ponieważ głośno pracują, dysze się zapychają trzeba konserwować, a poza tym z czasem i tak nie kąpią się w wannie tylko pod prysznicem.Żeby mieć porządną cichą wannę z hydro to trzeba wydać ponad 10 000 tys

kubaimycha
15-11-2007, 21:11
Dobra wanna z hydromasażem to wydatek powyżej 10tys...( górnej granicy nie znam :roll: )...Jeśli koszty nie grają roli radzę zasięgnąć zdania osób, które już mają taką wannę.
Był nie tak dawno wątek o w/w wannach...Zadowolonych mało...

Madziulka84
15-11-2007, 21:45
poczytalam i chyba powoli odechciewa mi sie takiej wanny

myslelismy o wannie kola perline za 2900?warto?czy tylko do oczka wodnego?:)

kubaimycha
15-11-2007, 21:58
Moim zdaniem :
Jeśli lubisz odpoczywać w szumie bąbelków ( dla mnie to hałas, wolę ciszę) - wanna z hydro na tak
Jeśli cena powyżej 10tys. ( tylko takie wanny są naprawdę dobre ) nie jest zaporową - znowu na tak...

Grzegorz-Milano_Style
16-11-2007, 14:08
Jeśli cena powyżej 10tys. ( tylko takie wanny są naprawdę dobre )

Nie tylko takie są dobre. Pamiętajmy aby nie sugerować się jedynie ceną. Jest mnóstwo wanien kosztujących powyżej 10 tyś zł, kótre są warte nie więcej jak 5 tyś zł a kupującego jedynie rozdrażnią zamiast pomóc w relaksie. Z drugiej strony, jest mnóstwo wanien w cenie około 5 - 6 tyś zł, które będą pracowały w miarę cicho, masaż będzie mocny, będa wykonane z akrylu i nie będą śmierdziały przy każdej kąpieli. Takim stwierdzeniem rzucasz cień i zarzuty wszystkim producentom - jeśli nie masz doświadczenia, nie używaj słowa "dobre" lub "kiepskie".

Pozdrowienia
Grzesiek

sharoon
18-11-2007, 15:29
Od niemal 6-ciu lat jestem posiadaczką Ravaka z hydromasażem. Był używany jakieś 10 razy (łatwo obliczyć, że daje to średnią mniej niż 2 razy/rok). Przemyśl dobrze, czy będziesz używać tego ustrojstwa, bo moim zdaniem, szkoda szmalu... Dziś kupiłabym zwykłą wannę, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyła na wizyty w Parku Wodnym. Prawdziwe jaccuzzi to jest to!

sharoon
18-11-2007, 15:32
Acha, i jeszcze jedno - dysze zachodzą kamieniem, którego naprawdę niełatwo się pozbyć (ale to problem tych, którzy traktują taką wanne jednocześnie jako brodzik prysznica).

Madziulka84
18-11-2007, 20:46
czyli jesli chcemy miec tylko wanne to nie polecasz???bo napewno bedziemy w niej brac szybki prysznic

a niestety nasza lazienka jest mala i ze skosami i nie ma miejsca na prysznic

sharoon
18-11-2007, 22:43
Zdecydowanie odradzam. Chyba że jesteś wyjątkowo systematyczna i będziesz przynajmniej raz na tydzień odkamieniac dysze, co w przypadku dużych dyszy jest dość proste, ale małych już nie (generalnie występują jedne i drugie). Dla mnie to niewykonalne.

Madziulka84
19-11-2007, 19:47
czytajac niektore artukuly, wypowiedzi o wannach z hydro zaczynam mi przechodzic :)

chyba nie zdeecydujemy sie na ten wynalazek za duzo zn imi klopotu chyba;/ ehhh dzis bylismy w aquaparku i tam poleniuchowalam w jacuzzi :D

Mymyk_KSK
22-11-2007, 17:23
My bardzo chcieliśmy wannę z hydromasażem - ale nam przeszło, gdy ją... usłyszeliśmy! Jest to hałas-kąpiąc się w niej bałabym się, że obudzę śpiącego za ścianą syna ;-) Kupiliśmy "zwykłą" wannę o trochę bardziej fantazyjnym kształcie.

Madziulka84
23-11-2007, 08:33
no tez wlasnie slyszlalam ze sa glosne, nam tez juz przeszlo calkowicie:)

SZEFLERA
28-12-2007, 17:41
Dodaję wątek do obserwowanych, mam nadzieję, że moderatorzy mnie nie pogonią ;)

mynia_pynia
09-01-2008, 19:15
Byłam wielka przeciwniczka tych wanien, ale mam problemy z kręgosłupem i tak sobie pomyślałam o wannie z hydromasażem, gabarytowo wielkość zwykłej wanny (prostokątnej lub asymetrycznej) używanej 2 - 3 razy w tygodniu?
Masaż powietrzno-wodny - czy jakoś tak. Widziałam taka na stronie koła za około 5,5 tyś.
W łazience i tak będzie prysznic - kąpać w wannie się nie lubię bo szkoda mi czasu i wody, ale tak leczniczo to bym wskoczyła.

Wrzucę linka żeby było wiadomo, o jaki wymiar mi chodzi:
bleeee.... nie da się.

szarak
05-02-2008, 12:46
Jakiej firmy wybrać wanne z hydromasażem,na co zwracać uwage przy zakupie,na jakie funkcje,parametry?

kubaimycha
05-02-2008, 14:35
http://forum.muratordom.pl/wanna-z-hydromasazem-czy-bez,t20414.htm?highlight=wanny%20hydromasa%BFem
http://forum.muratordom.pl/uzytkowanie-wanny-z-hydromasazem,t50876.htm?highlight=wanny%20hydromas a%BFem
http://forum.muratordom.pl/za-i-przeciw-w-sprawie-uzytkowania-wanien-z-hydromasazem,t40292.htm?highlight=wanny%20hydromas a%BFem
http://forum.muratordom.pl/wanna-z-hydromasazem,t23036.htm?highlight=wanny%20hydromas a%BFem

...i pewnie kilkanaście podobnych postów...Poszukaj, jest tego sporo na Forum...

qwazar
11-05-2008, 20:43
Witam

Czytam Wasze opinie na temat wanny z hydro i mam mały dylemat dotyczący tej wanny:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=355871390

Piszecie tu że dobra wanna jest w cenie 5000-6000 zł a ta kosztuje ok 2500 + transport.
Czy Waszym zdaniem to dobry towar czy lipa.

AmberWind
12-05-2008, 15:36
Witam

Czytam Wasze opinie na temat wanny z hydro i mam mały dylemat dotyczący tej wanny:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=355871390

Piszecie tu że dobra wanna jest w cenie 5000-6000 zł a ta kosztuje ok 2500 + transport.
Czy Waszym zdaniem to dobry towar czy lipa.

Z uwagi to, ze czesto uzywam swojej wanny ;) z hydro moge napisac, iz decydujac sie na taki sprzet najwazniejsze w uzytkowaniu jest:
- silna pompa
- masaz wodny i powietrzny
- podgrzewacz wody i powietrza

a absolutna koniecznoscia

- system automatycznego osuszania dysz
- system automatycznej dezynfekcji.

Wanna z podanej aukcji na allegro nie wzbudza mojego zaufania ;)

cieszynianka
12-05-2008, 18:50
Po konsultacjach ze wszystkimi znajomymi, którzy posiadają ten wynalazek zrezygnowaliśmy z tego zakupu. W zamian kupiliśmy kabinę z baterią termostatyczną, z łaźnią parową i z biczami.
Jeszcze nie jest zamontowana, ale na pewno będziemy to ustrojstwo używać. :wink:

qwazar
12-05-2008, 21:14
Cieszynianka możesz się pochwalić co kupiłaś ?

d5620s
12-05-2008, 22:10
Witam

Czytam Wasze opinie na temat wanny z hydro i mam mały dylemat dotyczący tej wanny:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=355871390

Piszecie tu że dobra wanna jest w cenie 5000-6000 zł a ta kosztuje ok 2500 + transport.
Czy Waszym zdaniem to dobry towar czy lipa.

to chińczyk jest- o ile chinski gres polerowany kupiłam bez obaw-o tyle sprzęt tego typu-nigdy.... Ale ten design:) My mamy prostą wannę z hydro, a nie narożną, korzystamy regularnie wiec nie trzeba jed specjalnie czyscic a jesli juz to z niewielka ilością wody przedmuchać dysze i po krzyku...relaks jest super, poziom hałasu znośny-najbardziej cieszy mnie nie tyle relaks co realny efekt ujędrnienia:):):) przy regularnym korzystaniu z hydromasażu cellulit przestaje byc problemem....

cieszynianka
12-05-2008, 22:51
Cieszynianka możesz się pochwalić co kupiłaś ?

Już się chwalę:
http://www.extra-zone.pl/index.php?page=showDetails&id=17&kat=5&lang=pl
To jest ta, którą kupiliśmy. są tam również inne modele, ale ten był dla nas odpowiedni cenowo :wink:

Damro
12-05-2008, 23:42
Po konsultacjach ze wszystkimi znajomymi, którzy posiadają ten wynalazek zrezygnowaliśmy z tego zakupu. W zamian kupiliśmy kabinę z baterią termostatyczną, z łaźnią parową i z biczami.
Jeszcze nie jest zamontowana, ale na pewno będziemy to ustrojstwo używać. :wink:
Ja również zrezygnowałam.

A$IA
13-05-2008, 08:08
Ja takze zrezygnowałam chociaz maz sie upierał i nalegał,jednak po pewnym czasie i on uznał,ze to "zbedny"bajer.Fajnie polezec w babelkach,ale teraz uzywamy głownie prysznica bo jest szybko i wygodnie.Kapiele jak jest czas,jak dzieci nie płacza :wink:
A faktem jest to,ze napewno drozsza taka wanna,trzeba ja czyscic co jakis czas, noi obudowa z płytek do takiej wanny jest drozsza bo musi byc specjalnie zrobiona,zeby w razie awari mozna zdjac bok...