PDA

Zobacz pełną wersję : Rekuperator - podwieszenie do krokwii



Jakub Wilkoński
01-12-2009, 14:58
Mam zainstalowany rekuperator Mistral 400.
Rekuperator stoi na strychu gdzie podłogą są płyty osb kręcone do jętek, pod nimi wełna i płyty gk jako wykończenie sufitu poddasza.

I niestety mocno słychać rekuperator na poddaszu.
Wydaje mi się że, jest to efekt konstrukcji sufitu osb/wełna/gk który działa jak pudło rezonansowe. Na strychu słychać tylko szum wiatraków natomiast na dole jest wyraźne buczenie.
Na dziś reku stoi na wełnie - tej twardej- i jest znaczna poprawa ale niewystarczająca.

Chcę podwiesić reku do krokwi i tak samo zrobić z kanałami - reku na sztywnej platformie podwieszanej pod krokwie a kanały na elastycznych taśmach.
Pytanie jest takie czy drgania reku mogą mieć wpływ na więźbę ??

perm
01-12-2009, 15:31
Wpływ będzie miało, więźba będzie się trzęsła :). Drewno jest elastyczne, więźba i tak pracuje pod wpływem wiatru. rekuperator krzywdy jej nie zrobi. Pytanie czy to rozwiąże problem. Krokwie są z jętkami dobrze związane, drgania będą się przenosić. Może ta sztywna platforma też na jakiejś gumie?

CityMatic
01-12-2009, 15:44
Chcę podwiesić reku do krokwi i tak samo zrobić z kanałami - reku na sztywnej platformie podwieszanej pod krokwie a kanały na elastycznych taśmach.

Pomysł dobry,ale dokup jeszcze dętkę do ciągnika lub dwie do taczki budowlanej napompuj i postaw na tym rekuperator-guma jest sztywna i sprężysta wytrzyma lata, a drgania nie będą się przenosić :wink:

am76
11-12-2009, 22:20
Mnie właśnie bartosza mają przykręcić do krokwi - podobo jest to standardowe podejście.

A tak przyokazji - czy ktoś coś słyszał/wie o takich "wentylatorach":

http://www.dyson.com/fans/

FlashBack
11-12-2009, 23:23
reku na strychu hmmm