PDA

Zobacz pełną wersję : Płyty RG



bendzamin
01-12-2009, 20:43
Witam. Mam króciutkie pytanko a mianowicie czy przed malowaniem sufitów wykonanych z płyt RG zwykłych i zielonych należy je gruntować?

loco
01-12-2009, 20:49
przed malowaniem to należy je jeszcze zagruntować, poszpachlować, zagruntować a dopiero wtedy malować

bendzamin
01-12-2009, 23:00
przy okazji zapytam sie czy to normalne że miejsca gdzie sie wypełnia akrylem (wiekszą ilość szczelina ok 1cm ) po jakims czasie zaczyna pekać? pomalowałem sufit i dokładnie w miejscu styku ze ściana wypełniłem akrylem, kolor sufitu ciemny i powstały na wypełnieniu przy scianie delikatne pękniecia które śa zauważalne na ciemnym kolorze. :-?

bendzamin
02-12-2009, 21:09
czy mógłbys cos wiecej napisac odnosnie tego złego wykonania spoiny co masz na myśli. Sciana nie jest idealnie prosta i płyta dochodząc do ściany zostają gdzie niegdzie szczeliny które uzupełniłem akrylem.

siggi&alka
02-12-2009, 22:18
chciał ci powiedziec przez to powiedzieć ze nie wali sie 1 cm akrylu. jak nie potrafisz dociąc równo bo sciana ucieka, albo tynk ma zagłebienie to trzeba takie miejsce wypełnic masa szpachlową i zazbroic fliezeliną. Akryl daje sie ale w mniejsze szparki (jakkolwiek to zinterpretujesz :P)

Edit: nie ma czegos takiego jak płyty RG.

Rom-Kon
03-12-2009, 13:10
(...)

Edit: nie ma czegos takiego jak płyty RG.

...są Ry Gips czy Re Gips ...no i majstry od kladzenia tego zwią się ... regipsiarze :wink:

:lol: :lol: :lol:

out
03-12-2009, 13:16
...są Ry Gips czy Re Gips ...no i majstry od kladzenia tego zwią się ... regipsiarze

a czy nie są raczej G-K czyli gips kartonowe ? tylko wtedy majstry zwali by się gips kartoniarze :lol:

fighter1983
03-12-2009, 13:25
ulalala....
Knauf - knaufiarze
lafarge - lafarżarze
Fermacell - fermacelarze
itd.....

siggi&alka
03-12-2009, 17:28
technik suchej zabudowy było by poprawnie po polsku chuba, ze na wszystkie buty sportowe mówicie adidasy to wtedy zrozumiem 8)

Rom-Kon
04-12-2009, 10:56
technik suchej zabudowy było by poprawnie po polsku chuba, ze na wszystkie buty sportowe mówicie adidasy to wtedy zrozumiem 8)

...aleś poleciał... tjechnik ...rozumiem że dzisiaj bez matury to nawet do szpachlowania się nie staje ale które technikum kształci kierunku "technik suchej zabudowy"....

tomclav
04-12-2009, 11:24
prawidłowa nazwa takiego pracownika to:

fachowiec
fachura
panie majster
kierowniku

a na dalszym etapie znajomości

panie mieciu...