PDA

Zobacz pełną wersję : jak zarejstrowac nowy dom??



Izabela Wawrzeń
02-12-2009, 10:58
witam
mam pytanie jak i gdzie zarejstrowac nowo pobudowny domu aby miał już swój nr.itd.

Trociu
02-12-2009, 12:59
jeżeli chodzi Ci o numer nieruchomości, to udajesz się do swojej gminy i występujesz o jego nadanie.

mysweetbabys
02-12-2009, 13:16
pierw sie dowiedz czy nietrzeba miec odbioru budynku

Trociu
02-12-2009, 13:35
pierw sie dowiedz czy nietrzeba miec odbioru budynkugdzieś już to było opisywane. Występujesz o numer nieruchomości, więc de facto i dla samej działki można mieć (ja tak mam). A do tego nie ma potrzeby żadnego odbioru.

Gdzieś jest wątek na forum nawet chyba z odpowiednim paragrafem, ze nadanie numeru nieruchomości jest decyzją administracyjną i powinna być wydana "od ręki".

Danusieńka
02-12-2009, 14:16
Numer domu może gmina nadać na wydane pozwolenie na budowę i spokojnie budować.

mysweetbabys
08-12-2009, 13:20
pierw sie dowiedz czy nietrzeba miec odbioru budynkugdzieś już to było opisywane. Występujesz o numer nieruchomości, więc de facto i dla samej działki można mieć (ja tak mam). A do tego nie ma potrzeby żadnego odbioru.

Gdzieś jest wątek na forum nawet chyba z odpowiednim paragrafem, ze nadanie numeru nieruchomości jest decyzją administracyjną i powinna być wydana "od ręki".

trociu u nas aby dostac numer domu musisz miec odbior budynku, szkoda, wiem ze nie wszystkie gminy takie chwyty stosuja ale nasza naleza do takich, wiec pier odbior a potem dopiero nadanie numeru budynku

Trociu
10-12-2009, 11:23
pierw sie dowiedz czy nietrzeba miec odbioru budynkugdzieś już to było opisywane. Występujesz o numer nieruchomości, więc de facto i dla samej działki można mieć (ja tak mam). A do tego nie ma potrzeby żadnego odbioru.

Gdzieś jest wątek na forum nawet chyba z odpowiednim paragrafem, ze nadanie numeru nieruchomości jest decyzją administracyjną i powinna być wydana "od ręki".

trociu u nas aby dostac numer domu musisz miec odbior budynku, szkoda, wiem ze nie wszystkie gminy takie chwyty stosuja ale nasza naleza do takich, wiec pier odbior a potem dopiero nadanie numeru budynkuAle numer nadaje się nieruchomości a nie dla domu. Możesz mieć samą działkę z numerem - nie musi być na niej domu.

Jak poszukasz na forum to znajdziesz odpowiedni tok postępowania z paniami urzędniczkami, które nie chcą wydać tej decyzji.

No chyba że spokojnie możesz czekać aż do odbioru budynku.

emi601
15-12-2009, 18:57
ja mam zaczętą budowę i nie chcieli mi dać numeru. Kazali przyjść jak dom będzie odebrany :-? a to Polska właśnie!

Trociu
16-12-2009, 11:24
ja mam zaczętą budowę i nie chcieli mi dać numeru. Kazali przyjść jak dom będzie odebrany :-? a to Polska właśnie!Jak Ci zależy na numerze, to poprosić o odmowę na piśmie z podaniem odpowiedniego paragrafu....

rania
28-01-2010, 15:51
Na naszej dzialce stoi stary domek, który stanie sie budynkiem gospodarczym. Skoro numer nadawany jest dla działki, a nie dla samego budynku, to mam rozumieć, że numer starego domku "przejdzie" na nowo budowany dom? Czy trzeba w zwiazku z tym załatwiać jakieś formalności?

emi601
30-09-2012, 19:14
podrzucam starocia bo ciekawostka się stała :)

wyżej pisałam, że mi w gminie powiedzieli, iż nie dadzą mi numeru dom, bo nie ma jeszcze odbioru, a okazało się jak zaczęłam grzebać w księgach wieczystych do kredytu, że mój dom w budowie dostał nr z urzędu! bo w międzyczasie dwaj sąsiedzi z końca ulicy się "odebrali" i jadąc po kolei parzystymi numerami ( druga strona ulicy jest nieparzysta) jakiś urzędnik musiał zadecydować, że skoro skoro domy sąsiadów są trzecim i czwartym z kolei to dostaną nr 6 i 8 a nasz skoro jest pierwszy dostanie nr 2 , dla dzielącej nas jeszcze pustej działki na wszelki wypadek rezerwując nr 4. Ot i niespodzianka.