PDA

Zobacz pełną wersję : GARDEROBA - wielkość garderoby, jak wydzielić garderobę?



Berolina
15-01-2007, 07:50
Naszą sypialnia ma być pokój nr 14. Chciałabym przesunąć ściankę (zmniejszając pokój 13) tak, żeby powstała garderoba. Czy jest wogóle sens? I jak wtedy zagospodarować wnękę, która powstanie na wprost drzwi w pokoju 13? Macie jakies pomysły?
Tak obecnie wygladaja te pomieszczenia:
http://images14.fotosik.pl/30/ce66b41fbac68149.jpg

magalena
15-01-2007, 14:28
A po co chcesz zwiększać wnękę? Najpierw zastanów się co chcesz w niej trzymać - stare głębokie szafy, w których wiesza sie ciuch na wieszakach mają głęgokość 60 cm - masz 71 , więc ci łącznie z dzrwiami się mieści.

W tym układzie kształt pokoju 13 to wynik miejsca na drzwi - nic z tym nie można zrobić. Ewentualnie wyoblić kąt ( połki po wklęsłym łuku?) ale służyć to będzie tylko estetyce.[/u]

Berolina
15-01-2007, 19:46
A po co chcesz zwiększać wnękę? Najpierw zastanów się co chcesz w niej trzymać - stare głębokie szafy, w których wiesza sie ciuch na wieszakach mają głęgokość 60 cm - masz 71 , więc ci łącznie z dzrwiami się mieści.

W tym układzie kształt pokoju 13 to wynik miejsca na drzwi - nic z tym nie można zrobić. Ewentualnie wyoblić kąt ( połki po wklęsłym łuku?) ale służyć to będzie tylko estetyce.[/u]

Ale mnie nie chodzi o szafę wnękową, bo ta się mieści bez problemu, tylko myślałam o przesunięciu tak ścianki, żeby powstała garderoba do której można wejść. Oczywiście wiązałoby się to ze zmniejszeniem pokoju nr 13.

kiwal
18-02-2007, 15:20
Probuje zrobic zabudowe w garderobie i teraz pojawila sie wątpliwość:
-jaką głębokość/szerokość/wysokość powinny mieć półki na różnego rodzaju ubrania (swetry, jeansy, podkoszulki itp.)
-jakie wymiary na wieszaki (garnitury, koszule, sukienki itp) ?

Jesli ktoś juz to przerabiał to prosze o pomoc.

pozdrawiam

smutna lidka
18-02-2007, 20:24
Probuje zrobic zabudowe w garderobie i teraz pojawila sie wątpliwość:
-jaką głębokość/szerokość/wysokość powinny mieć półki na różnego rodzaju ubrania (swetry, jeansy, podkoszulki itp.)
-jakie wymiary na wieszaki (garnitury, koszule, sukienki itp) ?

Jesli ktoś juz to przerabiał to prosze o pomoc.

pozdrawiam

zależy od wymiarów właściciela :P

kiwal
18-02-2007, 21:04
standardowe :lol:


180 i 164 cm

bisia
19-02-2007, 22:44
a ja nie zgodze sie, ze standardowe, tylko dokładnie tak, jak napisała smutna lidka - zależy od rozmiarów właściciela lub właścicieli. I rozmiarów garderoby.

Jestem zwolenniczką wymiarów według potrzeby, dopiero wtedy jest pełne wykorzystanie miejsca. chyba, że nie musisz się tym przejmować.

Warto pomierzyć, ile zajmuje taka nierozsypująca się kupka spodni, swetrów itd., ale nie jakoś idealnie złozonych tylko tak, jak zazwyczaj wkładasz do szafy (chyba, że zawsze wkładasz idealnie złożone) Dodaj po kilka centymetrów "na balagan" ale niezbyt dużo, bo się kupki będą mocniej przesuwać. Oczywiście wymiary trzeba uśrednić w głębokości, natomiast w wysokości półek i szerokości słupków mogą być zupełnie różne.
Myślę, że jeśli chodzi o głębokośc szafek na rzeczy wiszące, to można skorzystać ze standardu i zrobić 60 cm + drzwi, jeśli takowe planujesz. Chyba, że jesteś wyjątowo duży, to wtedy więcej, najlepiej zmierzyć rozwieszony garnitur na wieszaku ile zajmuje. Podobnie z długością. Nie ma sensu robić wysokich szafek na wieszaki dla niskiej osoby, lepiej zrobic dodatkową półkę.
Z moim mężem różnimy się wzrostem o ponad 20 cm i każde z nas ma inną wysokość na rzeczy wiszące, moje rzecz jasna jest niżej. Podobnie jest z półkami na ubrania.
Ja proponuję dwie części - jedna na wiszące głębsza, druga z półkami węższa, na jeden lub szersza na dwa rzędy kupek ubrań złożonych. Osobiście wolę jeden rządek, choć na to potrzeba sporo miejsca, a jak mają być dwa, to lepiej wysuwane połki z ogranicznikami, ale to trochę podraża (bo prowadnice itp) choć wg mnie jest super wygodne. Jeśli nie wysuwane i dwa rzędy to na pewno potrzeba zrobić wyższe - z niskich nie będzie się dobrze wyjmowało z dalszego rzędu - tu też warto pomierzyć ile mamy tych ubrań i dodać coś na przyszłe zakupy.

Generalnie polecam porządnie się zastanowić, gdzie będziesz co trzymał i wtedy pomierzyć, podopasowywać, żeby się zgywało w ciągi i robić dla siebie, a nie standardowego Kowalskiego.

smutna lidka
20-02-2007, 00:08
a jesli chodzi o rozstaw wieszaków na sukienki i spódnice to wszystko zależy, czy się ma nogi zgrabne, mniej zgrabne czy zupełnie, niezgrabne :P

z kolei w przypadku wieszaków na zakiety wazne jest [tu Cie moge zaskoczyć :)] czy się ma biodra duże, bardzo duże, czy zupełnie nieduze

a jeśli chodzi o rozstaw wieszaków na spodnie, to wszystko zależy jak wielkie ma sie uda :P

wysokość półek na buty zależy od wzrostu

no a szerokość szafy to wiadomo co determinuje... :lol: [ ja np. musiałam poszerzyć korytarz kosztem sąsaida :P, standardowe 60 cm. głębokości za słabe na moje potrzeby :wink: ]

Berolina
03-03-2007, 19:26
Mam 3 propozycje zmiany projektu tak, aby powstała/ły garderoby. Nie wiem na którą wersję sie zdecydować. Nie wiem czy nie będzie przytłaczające, niezbyt fajne wejście do pokoju jakby na ścianę, i nie mam pojęcia jakie wymiary garderoby byłyby tutaj najbardziej optymalne. Poradźcie bo już mam mętlik w głowie. Którą wesję wybrać??

wersja nr1
http://images22.fotosik.pl/21/067bfc52b372e1f5.jpg

wersja nr 2
http://images21.fotosik.pl/48/61e26bacd25cbe41.jpg

wersja nr 3
http://images22.fotosik.pl/21/de2eeed4b5970218.jpg

Berolina
05-03-2007, 20:20
czy naprawdę nikt nie może spojrzećc na te moje wypociny?? :cry:

Anna Broc
05-03-2007, 22:45
Wg mnie garderoba to świetny pomysł, sama chetnie bym miała ale ciągle mierze swoja wnekę i ciagle jest za mała, będzie tylko szafa wnekowa.
Wymierzyłam garderobę u znajomych, wg mnie b.wygodna - głębokośc 130 cm. Można swobodnie wejść i znależć potrzebne ubrania. Oczywiscie ze światłem w środku.
Rozumiem ze niepokoi cie wnęka w pokoju nr 13 na wprost drzwi. Można tam zrobic półki i kinkiet ( czy jakies inne oświetlnie)u góry.
Może choć trochę pomogłam. :lol:

Irma
06-03-2007, 09:31
ja bym zrobila tak
http://images20.fotosik.pl/105/137d38d6f58d60efmed.jpg

Berolina
07-03-2007, 07:30
ja bym zrobila tak
http://images20.fotosik.pl/105/137d38d6f58d60efmed.jpg

ooo, fajne rozwiązanie, musze sobie to rozrysowac.

kasiaR
08-03-2007, 09:48
kilka zdjęc garderob znajdziesz tu : http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=95517

może sie przyda , sa tam zdjęcia :wink:

pozdrawiam,
KasiaR :wink:

kaloosa
09-03-2007, 19:01
Witam,
mi osobiscie podoba sie najbardziej wersja nr 3, z duza, wygodna garderoba w pokoju nr 14 oraz wygodna szafa w pokoju 13.
Ja obecnie nie mam ani jedne szafy, wszedzie sa garderoby i bardzo sobie to chwale.
Co do ostatniej propozycji- tej z powiekszeniem korytarza kosztem pokoju, to chyba troche szkoda, ten korytarz i tak nie jest duzy a robienie dotakowych zakamarkow ty chyba nie najlepsze wyjscie- pomysl np. o wnoszeniu loza malzenskiego.
pozdrawiam

tomiky
05-08-2008, 13:03
Witam,
Mam pewien dylemat i mam nadzieję, że mi go rozwiejecie.
Mam do zamontowania drążek do wieszania np kurtek w garderobie. Taki drążek chcę aby był zamontowany od ściany do ściany. Jedna ze ścian jest wykonana z GK. I stąd moje pytanie czy mogę taki drążek zamocować bezpośrednio do GK - czy ściana GK wytrzyma takie obciążenie.
Długość drążka to około 1m - to pewnie z 10 kurtek wejdzie, nie wiem jaki to może być ciężar.
Z góry dzięki za pomoc.

Trociu
05-08-2008, 13:50
Jeżeli nie wiesz jaki to może być ciężar, to my nie wiemy, czy ściana z g-k to utrzyma. Bo przecież możesz powiesić zwykłe lekkie przeciwdeszczowe ale może też tam wisieć z 10 futer żony.

Anaor
05-08-2008, 14:48
CZyli z tego wynika ze 10 futer żony nie utrzyma?

tomiky
05-08-2008, 18:42
Dla uszczegółowienia mojego zapytanie dodam że zrobiłem szacunkowy pomiar i wyszło mi że na jednym drążku wisiałby ciężar max 30 kg.
Dodam również, że na tej ścianie chciałbym zawiesić dwa takie drążki w jednym pionie - pod sufitem i drugi na środku ściany.
Co Wy na to - proszę Was o radę

Trociu
06-08-2008, 11:10
Dla uszczegółowienia mojego zapytanie dodam że zrobiłem szacunkowy pomiar i wyszło mi że na jednym drążku wisiałby ciężar max 30 kg.
Dodam również, że na tej ścianie chciałbym zawiesić dwa takie drążki w jednym pionie - pod sufitem i drugi na środku ściany.
Co Wy na to - proszę Was o radęWzmocnij konstrukcję ścianki płytami OSB w środku. Wtedy powinno spokojnie utrzymać.

damimax
12-11-2008, 07:41
Mam problem. Wstępnie ścianki na poddaszu są rozplanowane tak jak na zdjęciu. Wczoraj, jak wdrapałam się na górę okazuje się, że garderoba przy takim układzie będzie zupełnie niefunkcjonalna i za mała:/
Myslę, aby powiększyć ją o część holu. Nie mam jednak pomysłu i doświadczenia - jak zrobić, żeby z jednej strony nie zaburzyć komunikacji a z drugiej poprawić funkcjonalność tego pomieszczenia?
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
Ścianka kolankowa ma wysokość 117cm.
http://www.empikfoto.pl/albumy34/362828/707885/previews/21873103_poddasze_paint.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=21873103&filename=poddasze_paint.jpg)

Elfir
12-11-2008, 09:13
Po kiego grzyba ci taki wielki hol na piętrze?
Ja bym maksymalnie wykorzystała powierzchnię na garderobę:
http://images24.fotosik.pl/294/a0a64fb45e65bdca.jpg

damimax
12-11-2008, 09:24
elfir, dziekuje za odpowiedź.
Jak mówiłam, hol na pietrze chciałabym nieco zmniejszyć, jednak zależy mi aby garderoba była osobnym, niezależnym pomieszczeniem. Nie chce wchodzić do sypialni przez garderobę.
W holu, przy schodach, pod oknem połaciowym ma powstac kącik komputerowy - biurko i nie chciałabym aż tak bardzo tej przestrzeni zamykać.

Elfir
12-11-2008, 15:01
Czy na pewno taki kacik komputerowy w tym miejscu bedzie praktyczny?
Dziecko pewnie i tak bedzie miało swój komputer w pokoju, a tobie wygodniej będzie z laptopem na kanapie w salonie.
W kąciku ani nie można sobie pohałasować grając w gry (bo klatką schodową się bedzie dzwięk rozchodził), ani skupic na pracy, bo stale ktoś po klace schodowej bedzie chodził.

damimax
12-11-2008, 16:04
elfir - może mniej będę siedziała w internecie, jak po schodach przyjdzie mi się drapać:)
Serio, to jednak "kawałek holu" chciałabym mieć w tym miejscu, no i co kluczowe, nie chcę przechodzić przez garderobę do sypialni, bo to wymuszałoby jakąś bardziej wyszukaną aranżację niż półki, kosze i wieszaki.
A może coś takiego?
Co myślicie - naprawdę wdzięczna będę za sugestie.
http://www.empikfoto.pl/albumy34/362828/707885/previews/21884991_poddasze_gard..jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=21884991&filename=poddasze_gard..jpg)

mayland
12-11-2008, 16:23
Daj drzwi do sypialni po samej ścianie a ściane garderoby postaw przylegającą do futryny do drzwi od sypialni. Zyskasz jakiś metr powierzchni w garderobie.

damimax
12-11-2008, 19:39
mayland - bardziej przesunąć drzwi do sypialni się nie da, ponieważ tam jest skos - to pomieszczenie nad garażem, krytym 2-spadowym dachem. No chyba nic więcej w tym temacie wymyślić się nie da....

bartolinka
12-11-2008, 20:37
a może tak:
http://images44.fotosik.pl/30/ee77904d8b02a561.jpg (www.fotosik.pl)

b.

bartolinka
12-11-2008, 20:40
:roll: , to nie ja dubluję posty!

bartolinka
12-11-2008, 20:41
:-? się zwielokrotnił

damimax
12-11-2008, 20:51
bartolinka - nic nie szkodzi:) Jak to fajnie dostać 3 powiadomienia o odpowiedzi:)

Myslisz, że tak byłoby lepiej? Wejście na wprost ściany bez skosu zmniejszałoby mi ilość miejsca na wieszaki.

bartolinka
12-11-2008, 21:17
Wiesz co damimax, bardziej mi chodziło o to, żeby zaokrąglić ściankę, nie będzie wtedy tak kanciasto w holu. A w tej ściance może luksfery jako doświetlenie garderoby?
a drzwi do garderoby może na ścianie prostopadłej do ściany z drzwiami do sypialni?

Albo tę zaokrągloną ściankę poprowadź jeszcze dalej, jak na rysunku
http://images43.fotosik.pl/30/e38eb7ab3c14eb6f.jpg (www.fotosik.pl)

moje poprawki nijak się mają do rzeczywistych wymiarów, to tylko propozycja położenia i kształtu ścianek

:) b.

damimax
17-11-2008, 20:56
hmmm, ciekawie, będę myśleć jeszcze, przede wszystkim zobacze, jak to wygląda "w terenie" Półokragła scianka kusi, bo ładna, ale.... primo - koszty - w tej chwili jestem zogniskowana na ich nie podwyższanie, secundo - funkcjonalnośc jednak - na prostej ścianie wiecej rzeczy powieszę.
No ale zastanowię się jeszcze, dziękuję za inspirację:)

Gogdi
18-11-2008, 09:18
Damimax ja też będę miala garderobę na poddaszu, u mnie ścianka kolankowa ma 90 cm ledwie. Firma która robi mi meble do kuchni zajmuje się również projektowaniem garderoby. Jakie oni tam cuda potrafią wymyślić!? Relingi obniżające się równo ze spadkiem dachu, takie na których można wieszać ubrania, a one się nie zsuwają, mimo że wiszą przy samej podłodze. Specjalne wieszaki które można ściągnąć spod samego sufitu. .. Myślę, że powinnać skontaktować się z taką firmą, może Ci coś zaproponują i do ściany okrągłej:)

stiff
03-12-2008, 18:55
Jak jest u Was w domkach z poddaszem ?
Gdzie macie garderobę - na górze czy dole ?
Jakie plusy/minusy?
U mnie ostatni gwizdek by podjąć decyzję.

joola
03-12-2008, 19:03
Ja mam na górze. Wydaje mi się, że garderobę najwygodniej jest mieć przy sypialni czy łazience.

Mymyk_KSK
03-12-2008, 19:53
My też mamy na górze przy "sypialniach". Do tego na dole przy wejściu mamy duża szafę na buty i "odzienie wierzchnie" :)

minkapinka
03-12-2008, 19:54
na górze będę miała przy każdej sypialni, nie chcę szaf w pokojach. Na dole przy wejsciu będę miała bardzo duzą szafę 3,65 długosci.

Anisia3
03-12-2008, 20:09
ja tez mam na górze, tu gdzie spimy i mamy główna łazienkę. Na dole w wiatrołapie będzie coś na kształt garderoby, albo raczej przepastnej szafy na zimowe kurtki, płaszcze itp. na razie dyndaja na wieszakach i troche w garderobie, ale tu mi przeszkadzają.

Damon
03-12-2008, 20:11
wielka garderoba na górze przy łazience i pralni, nie przy sypialni, zeby nie przeszkadzać osobie śpiącej bo nie zawsze wstajemy równocześnie, dziecko duza szafa u siebie, na dole szafa "bieżaca" i na buty, pozdr

cieszynianka
03-12-2008, 21:46
U nas pośrodku - na półpiętrze nad garażem :wink:

alutka74
03-12-2008, 21:59
...a u nas nie będzie garderób na poddaszu :D , bo... nie będzie poddasza!!!!

Teraz mieszkamy w takim domu i budując własny nie popełnimy tego błędu. Koszmarna bieganina po schodach po każdą pierdołę, zwłaszcza jeśli ma się dzieci. Po pewnym czasie ma się odruch wymiotny, nie wspomnę już o bólu kolan, brrr... Najgorszemu wrogowi nie życzę!

Yatza
04-12-2008, 08:59
My też mamy na górze przy "sypialniach". Do tego na dole przy wejściu mamy duża szafę na buty i "odzienie wierzchnie" :)

U nas podobnie:
- szafa przesuwna w wiatrołapie na rzeczy bieżące/wierzchnie i buty
- osobna garderoba na piętrze przy sypialniach na resztę
- oprócz tego będą chyba w sypialniach szafy przesuwne

Trociu
04-12-2008, 09:07
U nas podobnie:
- szafa przesuwna w wiatrołapie na rzeczy bieżące/wierzchnie i buty
- osobna garderoba na piętrze przy sypialniach na resztę
- oprócz tego będą chyba w sypialniach szafy przesuwne
Potwierdzam

askaaa
04-12-2008, 09:16
...a u nas nie będzie garderób na poddaszu :D , bo... nie będzie poddasza!!!!

Teraz mieszkamy w takim domu i budując własny nie popełnimy tego błędu. Koszmarna bieganina po schodach po każdą pierdołę, zwłaszcza jeśli ma się dzieci. Po pewnym czasie ma się odruch wymiotny, nie wspomnę już o bólu kolan, brrr... Najgorszemu wrogowi nie życzę!


bez przesady chociażby dla kondycji schody dobra rzecz, ale od razu bóle kolan :lol: :wink:

u mnie garderoba przy sypialni, druga w wiatrołapie- okrycie wierzchnie i długie rzeczy np suknie :wink:

jamaju
04-12-2008, 10:18
bez przesady chociażby dla kondycji schody dobra rzecz, ale od razu bóle kolan :lol: :wink:

Jak się na każdym W-F bywało niedysponowanym, to teraz nawet po schodach ciężko chodzić :wink:

aha26
04-12-2008, 11:31
My mamy garderobe na gorze przy sypialni i lazience.

jacekp71
04-12-2008, 20:22
...a u nas nie będzie garderób na poddaszu :D , bo... nie będzie poddasza!!!!

Teraz mieszkamy w takim domu i budując własny nie popełnimy tego błędu. Koszmarna bieganina po schodach po każdą pierdołę, zwłaszcza jeśli ma się dzieci. Po pewnym czasie ma się odruch wymiotny, nie wspomnę już o bólu kolan, brrr... Najgorszemu wrogowi nie życzę!

to lubie, nie dosc, ze nie na temat to do tego bzdura ....
uwazasz, ze jak ktos buduje pietrowy to nie wiedzial ze po schodach czasem trzeba isc do gory ?

ad rem:
nasza garderoba jest na poddaszu, i jest czescia sypialni,
ma podlogowke i wentylacje,
za podwojnymi, wygodnymi drzwiami jest na tyle duzo miejsca, ze mozna sie tam ubrac od stop do glow, a mleczne szklenie nie burzy snu innych ....

Janusz75
04-12-2008, 21:22
U nas trzy garderoby przy każdej sypialni na poddaszu. W rzeczywistości to są takie małe klitki pod skosami. Nie wiem, jak to zagospodaruję, zwłaszcza, że z najmniejszej przechodzi się do łazienki :-?

waltz
04-12-2008, 22:15
A to i ja się dopisze;

garderoba w sypialni (zrobiona za łóżkiem) + duuuuż szafa w korytarzu i szafy w pokojach (poddasze), do tego duuża szafa w holu

AMFI
04-12-2008, 22:35
u mnie jeden (najmniejszy) z pokoi na piętrze będzie garderobą : niestety nie mamy możliwości zorganizowania garderoby przy pokojach :-? a to chyba najlepsze rozwiązanie

alutka74
05-12-2008, 08:58
Śmiejcie się, śmiejcie, bo jeszcze nie mieszkacie. Przyjdzie jednak czas, że Wam te schody bokiem wyjdą! Nie zawsze będziecie mieli 30, 40 lat i super kondycję :wink: Życzę wszytkiego dobrego! :wink:

Trociu
05-12-2008, 09:22
Śmiejcie się, śmiejcie, bo jeszcze nie mieszkacie. Przyjdzie jednak czas, że Wam te schody bokiem wyjdą! Nie zawsze będziecie mieli 30, 40 lat i super kondycję :wink: Życzę wszytkiego dobrego! :wink:Alutka - już znamy Twoje zdanie na temat poddaszy. Kolejne wypowiedzi nie wnoszą nic do tematu.

Ja u siebie w projekcie miałem dość małą garderobę przewidzianą. Jakieś 3-4m2. Ale że były dwie łazienki, jedną powiększyłem o garderobę z projektu a w drugiej urządziłem większą garderobę. Niestety nie starczyło miejsca na garderoby dla każdego z pokoi.

AMFI
05-12-2008, 14:34
Śmiejcie się, śmiejcie, bo jeszcze nie mieszkacie. Przyjdzie jednak czas, że Wam te schody bokiem wyjdą! Nie zawsze będziecie mieli 30, 40 lat i super kondycję :wink: Życzę wszytkiego dobrego! :wink:

ależ w pełni się z Tobą zgadzam i zawsze twierdziłam,z e jak dom, to tylko parterowy, ale.... życie życiem, nie wyszło :-? na razie mam piętrusa, ale następny.....

kasia i grzegorz
08-12-2008, 11:05
U nas podobnie:
- szafa przesuwna w wiatrołapie na rzeczy bieżące/wierzchnie i buty
- osobna garderoba na piętrze przy sypialniach na resztę
- oprócz tego będą chyba w sypialniach szafy przesuwne
Potwierdzam

Dołączam się

Wiosna2007
08-12-2008, 11:45
u nas wygląda to tak:
w wiatrołapie(ogrzewanym i wentylowanym) szafa (będzie) na podręczne okrycia i buty
i jakaś forma odkrytego wieszaka, żeby się wilgotne kurtki w szafie nie kisiły

dodatkowo na dole szafa na inne okrycia wierzchnie i buty poza sezonem

u góry - przy naszej sypialni garderoba (i łazienka - polecam), u syna szafa w zabudowie, bo wolał większy pokój

na razie się sprawdza i nie ma obłędnej bieganiny po schodach, a i z sypialni mogę już wyjść w stanie nadającym się do oglądania
co nie jest bez znaczenia w sytuacji, gdy po domu snuje się nastolatek, goście nastolatka, nasi goście...

Trociu
08-12-2008, 12:02
u góry - przy naszej sypialni garderoba (i łazienka - polecam), u syna szafa w zabudowie, bo wolał większy pokój

na razie się sprawdza i nie ma obłędnej bieganiny po schodach, a i z sypialni mogę już wyjść w stanie nadającym się do oglądania
co nie jest bez znaczenia w sytuacji, gdy po domu snuje się nastolatek, goście nastolatka, nasi goście...No właśnie - to się sprawdza jedynie przy łazience tylko dla sypialni i drugiej dla ogółu. Inaczej i tak aby dojść do łazienki trzeba wyjść z pokoju a jak już się wyszło, to i o garderobę można zachaczyć. Ja wolałem poświęcić swoją małą łazienkę przy sypialni i zrobić z niej dużą a drugą łazienkę przerobić na garderobę właśnie.

Demi
19-01-2009, 22:01
Mam takie pytanie, mamy garderobę o długości 2,5m i szerokości 1,8m dodam, że drzwi są na krótszej ścianie zupełnie z boku i ostatnio mam wątpliwości czy nie jest za mała.
Jest to garderoba tylko moja i mojego męża przy sypialni, dodatkowo mamy wnęke na szafę 1m na 0,9m w sypialni i ewentualnie miejsce na jakąś komode z szufladami.
Możecie powiedzieć jakto jest u was?

AMFI
19-01-2009, 22:12
My przeznaczyliśmy jeden z pokoi (ok. 12 m) na garderobę, ale tylko dlatego, że nie dało się wygospodarować przy każdym pokoju małej garderoby typu 1,5X2 m - bo taka wydawałaby mi się akuratna ... wiec zamiast małych osobistych, jest jedna zbiorcza...

wydaje mi się Demi, że garderoba w takich wymiarach jak podajesz, będzie przy sypialni OKi :-)

izat
19-01-2009, 22:22
przy sypialni mam dwie garderoby, większa czyli moja :D ma 4,5 m x 2 ,20 m czyli podobna do Twojej
uważam ją za bardzo wygodną
drzwi podobnie jak Ty mam na węższej ścianie
na wprost i na dłuższej ścianie mam ją zagospodarowaną szafami
mieści mi się tam spokojnie decha do prasowania (nie wyobrażam sobie bez niej garderoby) oraz duuuża pufa
jest to bardzo wygodna garderoba
dodam, że jest bez skosów :) i ma 3,20 wysokości
druga już nie jest taka praktyczna, po podłodze ma 11 m2 ale skosy i niska ściana kolankowa robią swoje :( (na szczęście to nie moja garderoba ;) )
także suma sumarum będziesz miała piękną garderobę :)
jak z głową ją zaprojektujesz to pomieści wiele ;)

Demi
19-01-2009, 22:39
Izat twoja garderoba ma prawie 10m, moja zaledwie 4,5 i to na 2 osoby ech znowu zaczynam się martwić. :)

izat
19-01-2009, 22:46
Demi,
skoro nie masz już możliwości przeprojektować garderoby, to cóż ..... będziesz się cieszyć i z takiej :)

AMFI
19-01-2009, 22:54
Demi,
skoro nie masz już możliwości przeprojektować garderoby, to cóż ..... będziesz się cieszyć i z takiej :)

i tak trzeba trzymać!

WhyNot
19-01-2009, 23:02
jakby nie patrzyl, to garderoba zawsze jest za mala.


moja krajowa ma 40m/2 i przydalaby sie wieksza.

bioork
20-01-2009, 08:23
nie martw się , będzie dobrze!
ja nie miałam możliwości na dużą garderobę ( z racji mieszkania w bloku ) więc mam taką 145x219cm - maleństwo ale i tak się cieszę ;)

Elfir
20-01-2009, 09:25
Ja mam 2,8 na 1,5 i jest za wąska. Żle się w niej porusza.

kamionkal
20-01-2009, 13:18
dasz radę, jeśli chcesz tam tylko przechowywać ciuchy/buty (na miejsce do prasowania nie ma co liczyc)
nasza garderoba ma z grubsza 2,8m x 1,9m i to część dłuższej ściany pod skosem, wejście pośrodku krótszej ścianki, półki/drążki po obu stronach na dłuższej ścianie.
Spokojnie daje radę na 2 osoby; z czego gros miejsca zajmuje kolekcja mojej małżonki :) jest też miejsce na pojemniki z pościelą/ręcznikami. natomiast kosz na brudną bieliznę i miejsce do prasowania mamy w innym pomieszczeniu razem z pralką.
w marketach czy w IKEI możesz kupić zestawy wspornijków, półek, drążków, które pomogą ci optymalnie wykorzystać powierzchnię jaką masz od dyspozycji

ja mam to http://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=broder&category=all designersko może nie jest to mistrzostwo świata, ale praktyczne i w miare przyzwoicie cenowo.

OLA.N24
20-01-2009, 13:23
kobieta i tak zawsze będzie narzekała na brak miejsca w garderobie i tego nie da się chyba uniknąć :P hehe ale liczy się pomysłowość i umiejętne zagospodarowanie miejscem które nam zostało

kamionkal
20-01-2009, 13:53
kobieta i tak zawsze będzie narzekała na brak miejsca w garderobie i tego nie da się chyba uniknąć :P hehe ale liczy się pomysłowość i umiejętne zagospodarowanie miejscem które nam zostało

ba! co więcej - choć garderoba przepełniona to i tak nie będzie miała co na siebie włożyć :)

skorpio
20-01-2009, 20:23
kobieta i tak zawsze będzie narzekała na brak miejsca w garderobie i tego nie da się chyba uniknąć :P hehe ale liczy się pomysłowość i umiejętne zagospodarowanie miejscem które nam zostało

ba! co więcej - choć garderoba przepełniona to i tak nie będzie miała co na siebie włożyć :)

Bo w niej same buty.

cyma2704
20-01-2009, 20:29
kobieta i tak zawsze będzie narzekała na brak miejsca w garderobie i tego nie da się chyba uniknąć :P hehe ale liczy się pomysłowość i umiejętne zagospodarowanie miejscem które nam zostało
To u mnie nietypowo. Odzienie mego ukochanego zajmuje 2/3 powierzchni. Próbuję trochę przesuwać na wieszakach to krzyk bo się miętoli i musi i prasować. Ja wszystko czego nie nosiłam przez 1-2 lata oddaję lub wyrzucam. W nowym domu zaplanowałam garderobę 16m2 (po podłodze). Odegram się :lol:

OLA.N24
21-01-2009, 14:42
ba! co więcej - choć garderoba przepełniona to i tak nie będzie miała co na siebie włożyć :)
hehe :P tak to właśnie jest, ale to akurat jest jeden z powodów na który nie ma nawet wyjaśnienia, trzeba się z tym zwyczajnie pogodzić i żyć dalej :)

LeoAureus
21-01-2009, 14:55
Ja mam 4m2 i uważam, że niestety jest za mała, najfajniejsza byłaby taka około 12-14 metrów, gdybym budowała dom od początku to zapewne taką bym zrobiła. Ale w tej 4-metrowej zmieściła się deska do prasowania i sporo szaf, tyle że swoje ciuchy mam w sypialni w szafie o dł. 2m.

Malinka04
25-01-2009, 10:59
Ja w swoim projekcie nie mam wogole zaprojektowanej garderoby. Myślę, by wydzielić jakąś część pokoju, zabudować g-k, wstawić dzwi i...już :D Nie mam zamiaru w każdym pokoju stawiać szfy osobnej. Co o tym myślicie?? Wnęka będzie miała gdzieś koło 1,5 na 1,5m. Ma starczyć dla dwoch osob.

MarzannaPG
25-01-2009, 15:52
Przeznaczam 1 pokój (16m2 po podłodze, na jednej ze ścian skos od 90 cm) na garderobę. Specjalnie szukałam takiego projektu żeby na górze były 4 pokoje i łazienka (zwykle są trzy). Nie chciałam garderoby w sypialni, bo choć zwykle z mężem wstajemy o podobnej porze, to czasem gdy mam wolne zwłaszcza zimą, gdy na dworze ciemno ,to denerwuje mnie że ja sobie smacznie śpię a ten światło zapala i tłucze przesuwanymi drzwiami od szafy (tak było w mieszkaniu,gdzie w sypialni stała szafa). W domku nigdy więcej czegoś takiego.

kaśka maciej
25-01-2009, 16:11
Moja garderoba ma jakieś 12 mkw. Wchodzi się do niej z sypialni. jest to oddzielny pokój.
Zabudowane są 3 ściany, znaczy się w literę U.
Zabudowa jest po sam sufit. Są tam ubrania moje i mężowe, pościel.
Dzieci mają swoje ubrania w swoich pokojach. Jak dla mnie idealne rozwiązanie :)

Mymyk_KSK
25-01-2009, 18:00
Nasza garderoba ma 5m2 i jest zabudowana po sufit. Wolałabym większą - przy tej trzeba się było troche nagimnastykować żeby wszystko zmieścić - ale jak się nie ma co się lubi...

cieszynianka
25-01-2009, 18:06
Nam się przez przypadek zrobiła duża garderoba z pomieszczenia nad garażem. Podnieśliśmy ścianki kolankowe, zrobiliśmy ścianę szczytową, której miało nie być i .............mamy GARDEROBĘ jak w teatrze :lol:

OLA.N24
27-01-2009, 13:59
to tylko pozazdrościć można takiej garderoby :P a duża wyszła?

cieszynianka
27-01-2009, 14:02
Dokładnie nie pamiętam, ale coś około 8x3 m (ze skosem), a drugą część pomieszczenia taki sam wymiar zaadoptowaliśmy na biblioteko-pracownię :wink:

anetka82
27-01-2009, 20:29
moja garderoba bezpośrednio przy sypialni ma ok 4,5 m2, wejście mniej wiecej na środku, z jednej strony same drazki na wieszaki a z drugiej polki..w tym miejscu magazynyje jedynie ciuszki i bielizne..jestem z niej super zadowolona bo jest bardzo praktyczna.faktem jest ze buty, ubrania zimowe +deske do prasowania , odkurzacz i tego typu szpargaly trzymam w drugiej o podobnych wymiarach..ten uklad bardzo mi odpowiada. :wink: :D

OLA.N24
28-01-2009, 12:01
Dokładnie nie pamiętam, ale coś około 8x3 m (ze skosem), a drugą część pomieszczenia taki sam wymiar zaadoptowaliśmy na biblioteko-pracownię :wink:
Widzę że bardzo praktyczni jesteście :lol: podobają mi się wasze pomysły

aga1401
28-01-2009, 15:39
nasza garderoba ma ok. 10 m2.
w scianie laczacej to pomieszczenie ze sypialnia nie bylo mozliwosci zrobic przejscia(skos, komin, slupy) nad czym troche ubolewam.ale stanie tam deska do prasowania i inne zbedne pierdoly o ktorych pisaliscie wyzej.
kolejny projekt bedzie bardziej przemyslany.

OLA.N24
29-01-2009, 12:16
kolejny projekt bedzie bardziej przemyslany.
a macie już coś w planach? jednak wychodzi na to że wszystko trzeba bardzo dobrze przemyśleć, żeby później jak najmniej różnych komplikacji było...ale pewnie tak się nie da :P zawsze coś nam nie będzie pasowało

pavelamen
15-02-2009, 13:50
Witam

Jakie optymalne wymiary powinna mieć garderoba, tz minimalna szerokość i długość.
macie jakieś przemyślenia lub doświadczenia.

jesteśmy na etapie projektu i staram się uniknąć sytuacji że powiem - "o za wąska ta garderoba o 10-20 cm)

jaki najwygodniejszy jest wg was układ szaf w garderobie?

A, B, C ? inny

http://images35.fotosik.pl/60/3e7ebaba5d64f1a9med.jpg

macie jakieś projekty garderób?

może jakieś zdjęcia ktoś wrzuci.

jakieś spostrzeżenia z użytkowania?

planujemy dwie garderoby, jedna przy sypialni druga z wejściem z holu?

a jak u was?

pozdr

cieszynianka
16-02-2009, 00:03
Nam się pojawiła garderoba poniekąd przez przypadek. Nad garażem podnieśliśmy ścianki kolankowe, dorobiliśmy szczytową i zrobiło się całkiem spore pomieszczenie, które podzieliliśmy na dwie części. W jednej jest "komputerowniobiblioteka", a w drugiej garderoba. Mają wymiary op ok. 3x7m :wink:

mnowak355
16-02-2009, 00:28
Witam
Nie podam Ci niestety jakie wymiary ma mieć Twoja garderoba. Wiem natomiast że najtaniej zapłacisz za wersję C (wykonuję takie i inne meble), jeżeli masz możliwość (miejsce) wersję C tak zmodyfikuj (poszerz) aby były tam dwie szafy po dwóch stronach drzwi. Przy zamkniętej garderobie (pomieszczeniu) nie rób drzwi w szafach. Na dole od podłogi rób same szuflady (bez szuflady nie dostaniesz się do końca półek przy głębokiej szafie tak nisko). Szafy do wieszania ubrań nie węższe niż 90cm
http://img161.imageshack.us/img161/8861/ssa41029lt9.th.jpg (http://img161.imageshack.us/my.php?image=ssa41029lt9.jpg) szafa przebieralnia przy wejściu w wiatrołapie
Na podobną garderobę jak Twój model C tylko podwójną prawie mam zlecenie jak powstanie i nie zapomnę wkleję fotki. Pozdrawiam Marcin

Nefer
16-02-2009, 01:05
W moim przypadku wymiar garderoby nie ma ograniczeń :):)
Będę miała mix wersji B - na prawym boku mam skos - pod nim będą same półki.

anetka82
16-02-2009, 19:06
moja garderoba to wersja C ale poszerzona o druga strone..tzn po jednej stronie same drazki itp a po drugiej polki.musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolona z tego rozwiazania..druga mam w wersji b i tez jest ok ale ta pierwsza odpowiada mi duzo bardziej.. :D jak znajde wolna chwilke to postaram sie wkleic foty

maliniaczek
16-02-2009, 19:39
Ja mam garderobe wersji A tylko bardziej w kształcie litery U czyli poprosty węższa, jest bardzo wygodna i praktyczna, podoba mi sie to ze można wejść do srodka garderoby.

pavelamen
16-02-2009, 19:41
miłe panie, jakieś wymiary.

mamy w projekcie szerokość 150 i boimy się ze to mało.

anetka82
16-02-2009, 21:21
ta pierwsza ma 220x220 zas druga 150x200.

pavelamen
18-02-2009, 20:38
taki artykuł znalazłem

http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,918/Itemid,50/

http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view_bd/id,6629/Itemid,263/

http://www.budujemydom.pl/component/option,com_remository/Itemid,0/func,download/id,1391/chk,92a42d3ffbfe08b14e7dfba4a586e8d0/

anetka82
20-02-2009, 09:01
http://images39.fotosik.pl/63/a7e0da4391012df3med.jpg
http://images36.fotosik.pl/63/553b9433e7798268med.jpg
http://images46.fotosik.pl/67/b2e018f4082c65c1med.jpg
http://images46.fotosik.pl/67/d6953a14b952b437med.jpg

monikaa13
20-02-2009, 09:14
Nam się pojawiła garderoba poniekąd przez przypadek. Nad garażem podnieśliśmy ścianki kolankowe, dorobiliśmy szczytową i zrobiło się całkiem spore pomieszczenie, które podzieliliśmy na dwie części. W jednej jest "komputerowniobiblioteka", a w drugiej garderoba. Mają wymiary op ok. 3x7m :wink:

u nas identycznie z tą różnicą, że my dobudowaliśmy garaż i tam poprostu będzie z jednej strony pokój komuterowo- telewizyjny, a z drugiej strony garderoba z wejściem tylko z pokoju. Będziemy mieli układ B i C z tym, że po prawej stronie skos. Scianka kolankowa będzie na dwa pustaki czyli wyjdzie tam około 60cm. Długość taka jak garażu czyli 4m. Szerokość, hmmm w tej chwili nie pamietam, sory.

A czy dajecie okna w garderobie. My się zastanawiamy nad dachowym ale nie wiem czy warto?

kaśka maciej
20-02-2009, 10:29
A czy dajecie okna w garderobie. My się zastanawiamy nad dachowym ale nie wiem czy warto?Jeśli możecie to zrobcie koniecznie!. My mamy dachowe, otwieram i wietrze pomieszczenie :)

A rozkład mam jak w wersji A, troszkę zmodyfikowanej.

monikaa13
20-02-2009, 12:05
No faktycznie o wietrzeniu nie pomyslałam. Zawsze można otworzyć drzwi i okno w pokoju ale faktycznie chyba okno w takiej garderobie, by się przydało.

aha26
20-02-2009, 17:34
moja garderoba to wersja A,ma ok 5 metrow....nietety nie mam w niej okna i to jest klopot:-(

Oksymoron
21-02-2009, 21:03
wersja A jest optymalna. Duzo polek, szuflad i powierzchni do wieszania.

monik22
06-09-2009, 16:26
czy ma sens robienie osobnego pomieszczenia o wymiarach 110x210, jako garderoby dla dóch córek? czy nie bedzie za mała?
jakie macie doświadczenia z wielkością garderoby w użytrkowaniu?

Karor
06-09-2009, 17:37
Mała ale wydaje mi się że starczy szczegół tkwi w tym jak rozplanujecie półki , wieszaki itp .

amalfi
09-09-2009, 18:44
Będę miała garderobe trochę większą (niewiele), ale planuję, że sporo w niej zmieszczę. :wink:
Trzeba jakoś sensownie zabudować. Jeszcze nie planowałam dokładnie, ale w najbliższym miesiącu mnie to czeka. Uważam, że taka garderoba jest lepsza niż szafa.

kaszak
10-09-2009, 06:19
Mam 180 x 115 dla siebie samej i jestem bardzo zadowolona. Garderoba generalnie jest świetną rzeczą pod warunkiem, że się dobrze przemyśli jej urządzenie. I nie zapomni o dobrej wentylacji !

morfeusz1
10-09-2009, 07:03
Ja myślę, ze to wcale nie tak mało - przy dobrym zorganizowaniu przestrzeni mozna naprawdę duzo rzeczy zmieścić :wink:

franzkru
10-09-2009, 08:39
czy ma sens robienie osobnego pomieszczenia o wymiarach 110x210, jako garderoby dla dóch córek? czy nie bedzie za mała?
jakie macie doświadczenia z wielkością garderoby w użytrkowaniu?

Mała. Ja mam garderobę niewiele mniejszą i... spora częśc rzeczy jest pochowana gdzies indziej bo sie nie mieści.

W domu który buduje garderoba (moja i zony) będzie mieć 4x1,7m. 1/3 moja reszta dla żony.
Pozatym na poddaszu 2 kolejne garderoby. Jedna 3x2m. Druga zwana czystym strychem (bo przechodzi sie przez nia idac na strych) ma wymiar 3x3m (a może nawet więcej - skosy). Dzieki temu będzie miejsce na składowanie wszelkiego typu nieuzywanych rzeczy np kurtek zimowych w lecie itd.

anetina
10-09-2009, 09:36
tak naprawdę nie pdoam wymiaru swoich garderób

ale tak plus minus (spróbuję póxniej wymierzyć)
- w jednym pokoju - 0.8 na 1.2
- w pokoju inwestorka - 1.2 na 1.2
- w sypialni - 2.2 na 1.5
- przed malutkim pokojem - 2.2 na 2.0

wydaje mi się, że będą wystarczające - szaf innych nie będziemy mieć
będzie jeszcze ewentualnie strych :)

tamtu
12-09-2009, 07:50
czy ma sens robienie osobnego pomieszczenia o wymiarach 110x210, jako garderoby dla dóch córek? czy nie bedzie za mała?
jakie macie doświadczenia z wielkością garderoby w użytrkowaniu?

Moja córka ma chyba mniejszą, a tej wielkości mam mini-garderobę przy wejściu - nie lubię szaf. Mieści się w niej o wiele więcej niż w szafie o tych wymiarach.

W mieszkaniu mam "wynikową" garderobą o wymiarach szer 1,2m x 1,6 m głębokości.
Zmieszczą się tam nie tylko ubrania wierzchnie i buty i moje torebki (a trochę tego jest) ale róznież jest to podręczny schowek na chemię, segregatory, odkurzacz itp duperele.

Tamtu

anetina
16-09-2009, 10:09
tak naprawdę nie pdoam wymiaru swoich garderób

ale tak plus minus (spróbuję póxniej wymierzyć)
- w jednym pokoju - 0.8 na 1.2
- w pokoju inwestorka - 1.2 na 1.2
- w sypialni - 2.2 na 1.5
- przed malutkim pokojem - 2.2 na 2.0

wydaje mi się, że będą wystarczające - szaf innych nie będziemy mieć
będzie jeszcze ewentualnie strych :)


aż jestem ciekawa, czy utrafiłam z wymiarami :)


w małym pokoju - 0,85 na 1,7
w pokoju inwestorka 1 na 1,4
w sypialni nie jest prostokąt - po dłuższych scianach ma 2,1 i 2,85 - a szerokość 1,55
przed małym pokoikiem jest 2 na 2,4

e-mól
02-12-2009, 14:13
Muszę zdecydować ile sypialni odciąć.
Czyli chcę postawić ściankę działową "na końcu" sypialni, będą tam klasyczne drzwi, czyli pseudo pokój, gdzie na ścianie naprzeciw wejścia będzie wilgachna szafa.
Tylko jaka musi być minimalna szerokość tego pomieszczenia, żeby w miarę dało się z niego korzystać?

niko6
02-12-2009, 14:22
Zrobię pomiary i dam wieczorkiem znać. :wink: Co prawda mam na poddaszu garderobe ale może jakoś pomogę.

Darcy
02-12-2009, 14:25
Wydaje mi się, że 0,7 na szafy plus minimum metr na to, aby swobodnie się wzdłuż niej poruszać. W sumie pasowało odciąć ok. 1,7 m. IMHO.

e-mól
02-12-2009, 14:40
kurcze założyłam 1,3 :( kurczy mi się sypialnia :(

2112wojtek
02-12-2009, 14:54
Szafa garderobiana powinna mieć minimalną głębokość 55 cm. Lepiej jednak jak ma 60. Można zastosować szafy nawet 50cm głębokie, ale pod warunkiem ,że drążki na wieszaki są zastąpione wieszakami typu kaskadowego - w garderobie jednak mało wygodne.
Jeśli drzwi szafy będą przesuwne głębokość szafy powinna zawierać się w przedziale od 65 do 70cm.
Pod skosami takie szafy powinny mieć taką głębokość, aby stojąc 45-50 cm od szafy nie dotykać głową do sufitu, czyli od tak ustalonego frontu szafy zabudowę robimy nie głębszą niż 60cm w stronę ścianki kolankowej ( dalej jest pustka, koniecznie wnentylowana)
Przy korzystaniu z przejścia przy szafach, minimum jest 100cm, lepiej gdy jest to jednak ok 120cm.

kaszak
02-12-2009, 19:30
120 cm. Tyle mam i poruszam się w środku bez problemu. Oczywiście nie ma tam już żadnych dodatkowych drzwi, tylko półki i drążki. Głębokość półek 55 cm.

Lgrzechu
03-12-2009, 07:49
Standardem projektowym jest 1,3m przy garderobie jednostronnej.

mia123
03-12-2009, 08:10
Standardem projektowym jest 1,3m przy garderobie jednostronnej.

Trochę ciasno, szczególnie jak się chce zrobić szafę 70cm. W sumie w środku nie musisz mieć drzwi więc nie będzie problemu, że ciuchy trochę wystają, więc spokojnie możesz zrobić szafę 50-55cm.
Z drzwiami to zrobiłabym 70cm (niestety u siebie mam 60 cm :( )

maciejki
03-12-2009, 10:04
a jaka powinna byc optymalna dlugosc drązka na koszule,spodnice itd ??

Darcy
03-12-2009, 10:19
a jaka powinna byc optymalna dlugosc drązka na koszule,spodnice itd ??
W zależności od ilości koszul i spódnic. ;-) Byle się nie uginał.

lamia6806
31-12-2009, 10:20
Myślę o wykrojeniu części syplani ( 20m2) na małą garderobę w wersji B lub C. Mam skos ( ścianka kolankowa 110 cm w miejscu literki "B". Jaki wymiar podłogi potrzebuję ? Proszę o Waszą pomoc.

tanis
20-02-2011, 21:00
Witam,
Muszę niedługo podjąc decyzję dot. układu sypialni. Ma ona 16 m2. Tutaj będę miała większośc moich i Męża ciuszków. Czy ma sens garderoba, do której się wchodzi o wymiarach 3.5 m x 1.30, czy lepiej dac sobie spokój i zrobic zwykłą szafę z przesuwanymi drzwiami 3.5 o głębokości np. 70?

ANSE72
20-02-2011, 23:17
druga

karynk
21-02-2011, 16:39
Pierwsza.

Ja mam garderobę 3,30 x 1,50.
Wchodzi się drzwiami (drzwi przesuwne na ścianę sypialni) mniej więcej na środku dłuższej ściany.
Po prawej i lewej zabudowa gł. 60 cm z drążkami na dwóch poziomach,
na wprost zabudowa gł. 40 cm - na dole szuflady, reszta do góry półki.
Całość niejako podzielona na "moje na lewo' i "twoje na prawo".
Zabudowa bez drzwi.

Twoja garderoba będzie 20 cm węższa. Spokojnie można się w niej ubrać (130 - 40 zabudowa = 90 cm).
Kiedy chcesz zamykasz drzwi i "posprzątane" :)

tanis
21-02-2011, 18:38
Dzięki dziewczyny . Póki co 1:1 :/ A ja nadal mam wątpliwości, czy pomniejszac sypialnię kosztem garderoby.

marchew
21-02-2011, 18:43
To jeszcze zależy ile tej sypialni zostanie w obu przypadkach. Rzut z wymiarami by się przydał...

joliska
21-02-2011, 18:48
Zrobiłabym 2. - tak czy inaczej drzwi będą zasłaniać wnętrze, a miejsce w sypialni się nie zmarnuje. Przyznam, że nie przyszłoby mi do głowy wciskać się do szafy i ubierać tam :o U siebie mam szafę o gł. 65 cm i szerokości 230 i jest ok.

tanis
21-02-2011, 18:58
Tak wyglądałoby w wersji 70 cm na 360

Dokładnie tam, gdzie jest narysowane łóżeczko - jest wnęka.Obok łóżeczka- już ściana( Wnęka szafowa innego pokoju). Zbyt wiele więc miejsca nie ma

joliska
21-02-2011, 19:04
Nie kombinuj ze ściankami - zrób ładną szafę i będzie super :)

jaksie
21-02-2011, 19:06
Dostałabym ataku paniki w takiej garderobie. Tylko szafa.

tanis
21-02-2011, 19:09
W tej wersji z szafą, układ mebli wydaje mnie się troszku toporny..ale..miejsca więcej. Coś za coś :/ Co ciekawego teraz w sypialnianej modzie szafowej piszczy? :)))

ANSE72
21-02-2011, 19:09
Dziewczyny zgadzam się z wami Tylko ładna szafa nada temu wnetrzu Blasku żadna garderoba


W tej wersji z szafą, układ mebli wydaje mnie się troszku toporny..ale..miejsca więcej. Coś za coś :/ Co ciekawego teraz w sypialnianej modzie szafowej piszczy? :)))


zawiasy lub nie łożyskowane , oliwione Dolne górne Okucia

tanis
21-02-2011, 19:11
No to teraz mam zagwozdkę ;) Jaka szafa zabłyśnie :yes:

Rzucę tedy hasło moim stolarzom, bo ja nic nie kumam technicznie :(

joliska
21-02-2011, 19:13
A to zależy, jaką planujesz resztę :) Jest wątek o meblach do sypialni: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?173246-Meble-do-sypialni

tanis
21-02-2011, 19:21
Na razie wiem tylko, że chciałabym sypialnię lekką, jaśniutką, ... Taką poranną bardziej niż "wieczorową". Żadnego różu i fioletu- to pewnik. Reszta jeszcze zupełnie nie sprecyzowana :/ Zanurkuję w podany wątek. Dzięki.

tanis
21-02-2011, 19:36
A to zależy, jaką planujesz resztę :) Jest wątek o meblach do sypialni: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?173246-Meble-do-sypialni

Co do Twojego pytania...Hmmm..Reszta szykuje się "malarskawo":D. Będę miała w domku płytki, które przypominają przetarte płótno. Kafle w łazience- jakby pomazane rozwodnionymi akwarelami, z dekorem jak namalowanym pędzlem. Tak jakoś naturalnie się złożyło, że na takie elementy zwróciłam uwagę w salonach z płytkami. Więc może pójdę dalej w tym kierunku. Pewno trochę na oślep ;)

Redakcja Muratordom
22-03-2011, 21:50
Jak własnoręcznie zbudować szafę wnękową? PORADNIK Krok po kroku
Zobacz koniecznie:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?40104-Szafy-wn%C4%99kowe-przesuwne-co-si%C4%99-sprawdzi%C5%82o-czego-unika%C4%87