PDA

Zobacz pełną wersję : Zasuwa burzowa a szczury



tom13
03-12-2009, 11:26
Witam,
Mam złe doświadczenia ze szczurami - do mieszkania które wynajmujemy na 4 piętrze, szczury wchodziły przez odpływ pod wanną. Złapaliśmy na łapkę szczura wielkości małego kotka (na samą myśl skóra mi cierpnie – fuuuuuj), potem oczywiście założyliśmy na odpływ solidną kratkę (zrobioną przez mojego męża)- jeszcze przez kilka po założeniu kratki słychać było drapanie w nocy– dobijały się (horror :x ).
Budujemy dom parterowy bez poddasza, w przyszłym tygodniu będziemy podłączać się do kanalizacji miejskiej (jest to kanalizacja ciśnieniowa). Wymyśliłam sobie, że może dobrym rozwiązaniem byłoby zastosować zasuwę burzową np. http://www.karmat.pl/zasuwa.html , niestety panicznie boję się tych stworzeń – wanna będzie z syfonem zamkniętym, ale co z kibelkiem - podobną tędy też wchodzą. Wczoraj rozmawialiśmy z wykonawcą przyłącza i on twierdzi, że w przypadku kanalizacji ciśnieniowej to nie ma szans, żeby szczur przedostał się do domu, bo wirnik w pompie w głównej studzience (która, jest na trzy domy) by go przemielił. Wiem, że mam klepki na oczach ze strachu, ale czy na pewno wykonawca ma rację, czy lepiej zastosować tą zasuwę.

Pozdrawiam
Aśka

Barbossa
03-12-2009, 11:29
hi hi
instalacja ciśnieniowa
zasuwa burzowa
no i szczury

a szczur wielkości małego kotka, to chyba wypasiona mysz :roll:

ale na poważnie, skoro przed szczurami, to zasuwę by pasowało dać szczurową

tom13
03-12-2009, 11:35
Może i wypasiona mysz ….ale spotkanie mimo wszystko nie należy do przyjemnych
A są takie zasuwy szczurowe :wink:?

Pozdrawiam
Aśka

Jarek.P
03-12-2009, 12:05
Może i wypasiona mysz ….ale spotkanie mimo wszystko nie należy do przyjemnych
A są takie zasuwy szczurowe :wink:?

Pozdrawiam
Aśka

Nie panikuj, nie ma żadnej możliwości na przedostanie się szczura przez kanalizację ciśnieniową.

J.

freetask
03-12-2009, 13:04
Może i wypasiona mysz ….ale spotkanie mimo wszystko nie należy do przyjemnych
A są takie zasuwy szczurowe :wink:?

Pozdrawiam
Aśka

Nie panikuj, nie ma żadnej możliwości na przedostanie się szczura przez kanalizację ciśnieniową.

J.
a oglądaliście "Gdzie jest Nemo?", no a szczury przecież inteligentniejsze od rybek...

robert8888
03-12-2009, 19:34
w sumie mądry szczur to i przez zasuwę burzową wejdzie jeśli zechce (zasuwa nie zablokowana) - wystarczy że jakimś sposobem pociągnie klapkę w zasuwie

Jarek.P
03-12-2009, 20:04
w sumie mądry szczur to i przez zasuwę burzową wejdzie jeśli zechce (zasuwa nie zablokowana) - wystarczy że jakimś sposobem pociągnie klapkę w zasuwie

Przez zasuwę teoretycznie może tak, ale żeby pokonać pompę kanalizacji ciśnieniowej, to by jakiś szczurzy terminator musiał być :lol: I koniecznie ten v.2 żeby się potrafił ze zmielonych szczątków odtworzyć.

J.

tom13
03-12-2009, 20:17
Przeczytałam kilka artykułów na temat kanalizacji ciśnieniowej, zrozumiałam mili Panowie Wasze uszczypliwe aluzje i temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam
Aśka

Barbossa
03-12-2009, 20:20
Przeczytałam kilka artykułów na temat kanalizacji ciśnieniowej, zrozumiałam mili Panowie Wasze uszczypliwe aluzje i temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam
Aśka
ale satysfakcja jest, co?
jestem z Ciebie dumny...

qwazar
03-12-2009, 22:04
Czy wylewaliście resztki np. z obiadu do WC ?
Jeśli tak macie odpowiedź czemu szczury polubiły wasze 4-te piętro.

pierwek
04-12-2009, 08:11
u znajomych w bloku takie wielkie szczury wychodziły przez kibelek że sama zamknięta klapa nie pomagała trzeba było wiadro z wodą położyć na niej żeby nie dostawały się do domu

MEDE
04-12-2009, 10:14
i weź tu człowieku usiądź sobie spokojnie w skupieniu...... jak dla mnie ... niemożliwe:)