PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś wie coś o "konserwacji" rur rekuperatora?



gniezniok
03-12-2009, 21:28
Witam

Zastanawia mnie fakt jak wygląda sprawa czyszczenia po kilku latach użytkowania rur wentylacji? Czy jest to konieczność czy tak jak w przypadku wentylacji grawitacyjnej raczej nie...
Wiem ze taka zabawa z czyszczeniem kosztuje duże pieniadze...

am76
03-12-2009, 21:34
Witam

Zastanawia mnie fakt jak wygląda sprawa czyszczenia po kilku latach użytkowania rur wentylacji? Czy jest to konieczność czy tak jak w przypadku wentylacji grawitacyjnej raczej nie...
Wiem ze taka zabawa z czyszczeniem kosztuje duże pieniadze...

Na forum panuje przekonanie, że nie trzeba czyścić. Nie ma nikogo kto by to robił. Mój wykonawca natomiast zachęcał mnie do rur sztywnych (droższe i potrzebne są tłumiki) ze względu na możliwość mechanicznego czyszczenia. Po dokładniejszym jednak zbadaniu sprawy powiedzaił, że kanały z eleastycznych przewodów można czyścić ozonowo.

gniezniok
03-12-2009, 21:39
am76 - poruszyłes tez temat który równiez chodzi mi po glowie - jakie rury? Z rekuperatory.pl twierdza ze tylko sztywne bo inne trzeba wymienic po 10-15 latach. Nie wiem co o tym sądzić..
A te tłumiki przed kazdym anemostatem sie daje? Dużo to miejsca zajmuje? Mam problem bo nie chce obnizac sufitu i zasstanawiamy sie jak puscic rury