PDA

Zobacz pełną wersję : dodanie warstwy cegieł



MonikaL
30-04-2002, 09:08
Mam pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego o wysokosci każdej kondygnacji 2,5 m. Chcę tę wysokość zwiększyć do 2,7 m co wiąże sie z dodaniem jednej warstwy cegieł. Czy to jest na tyle istotna zmiana projektu, żeby zgłaszać to w Starostwie?

Frankai
30-04-2002, 09:25
Zmiana chyba jest istotna, ale kiedyś Murator pisał, że można sobie podnieść o trochę (chyba dokładnie tak jak Ty masz). Gdyby nie to, że pisali, to bym nie radził. Zapytaj kierownika. Jak Ci to wpisze w dziennik, to nie masz problemu, bo on odpowiada za budowę. Jak Cię wyśle do Starostwa, to będziesz musiała iść.

pitbull
30-04-2002, 09:43
To jest istotne odstepstwo od pozwolenia na budowe. Masz okreslona max. wysokosc budynku i jej nie mozesz przekroczyc. Nie wiel ile masz pieter ale jak kazde podniesiesz to ile bedzie w sumie?

MonikaL
30-04-2002, 10:05
Parter + użytkowe poddasze. Jeśli każde podniosę o 20 cm, to razem cały budynek będzie miał 40-50 cm wiecej niż w projekcie. Mój kierownik mówi, ze kazdy tak robi i nikt się tego nie czepia, ale czy mu wierzyć?

pitbull
30-04-2002, 10:15
Genaralnie wielu tak robi i sie nie przyznaje. Dopiero jak sasiad przyjaznie nastawiony wezwie nadzor to takie przypadki wychodza. Takie rzeczy czestow wychodza i sa problemy w gestej zabudowie.
Osobiscie: jesli nie mam "wrazlizwych" sasiadow, nie sknoce tym budynku i nie spowoduje innych kataklizmow to bym zrobil bez pytania sie.

MonikaL
30-04-2002, 10:36
Ten sam dylemat dotyczy dodania okna w miejscu gdzie go nie ma w projekcie z zachowaniem stosownych odległości od granicy działki. Chcemy w ten sposób doświetlić salon. Zgodę kierownika mamy (ustną). Twierdzi, że to nie jest istotna zmiana projektu, ale..........???

pitbull
30-04-2002, 10:54
Nic ustnie, tylko na pisemie a na to watpie zeby sie zgodzil.
To jest ta sama procedura co w poprzednim przypadku (zmienia wyglad budynku - czyli podlega uzyskaniu nowego pozwolenia). To jest Wasze ryzyko, ale "nie ma ryzyka nie ma zabawy".
Wszystko zalezy od sasiadow i sprawnosci Waszych urzednikow.

Anula
30-04-2002, 11:23
U mnie nadzor budowlany zmiane ksztaltu i usytuowania okien (autor projektu sie zgodzil i mialam rysunki zastepcze wykonane przez architekta i dolaczone do dziennika) potraktowal jako istotne odstepstwo. Brak precyzyjnego okreslenia w ustawie wiec kazdy inspektor interpretuje jak chce.