PDA

Zobacz pełną wersję : Agrafki droga do domu



*agrafka*
04-12-2009, 11:29
Wątek został przeniesiony z działu Projekty i architektura.
Wstęp dopiszę, gdy tylko złapię trochę oddechu między codziennymi obowiązkami.

*************

Witamy! Robimy projekt indywidualny, bo działką mamy niewielką i w kształcie rombu a potrzeby duże ;-).
Ogólna koncepcja jest taka - na dole salon ok. 35 m2, kuchnia ze spiżarnią, sypialnia z garderobą usytuowana od strony ogrodu, garaż jednostanowiskowy i obok wiata. Na górze 3 pokoje i jakiś schowek. Nasza działka toprawie romb o wymiarach 26mx27m z frontem od strony zachodniej. Chcemy zachować z tyłu trochę ogrodu - tak, żeby zostało od domu do ogrodzenia jakieś 10 m, stąd szerokość domu to około 10 m i to raczej się już nie zmieni. Na dole sypialnia ma być albo nasza ( i gdy dzieci pójdą z domu w świat to my nie będziemy musieli nawet wchodzić na górę), albo babci (gdyby trzeba było mamę wziąć do siebie).


Oto jedna wersja (wariant VII):
http://img39.imageshack.us/img39/6216/wariant7.jpg
Zestawienie powierzchni:
1. wiatrołap 4,7 m2
2. komunikacja 13,2 m2
3. salon + jadalnia 37,0 m2
4. kuchnia 11,9 m2
5. sypialnia 15,6 m2
6. garderoba 6,1 m2
7. łazienka 4,9 m2
8. spiżarnia 2,1 m2
9. pomieszcz. gospod. 9,3 m2
10. garaż 18,7


a to druga (wariant VIII):
http://img694.imageshack.us/img694/6692/wariant8.jpg

Zestawienie powierzchni:
1. wiatrołap 6,2 m2
2. komunikacja 10,1 m2
3. salon 31,2 m2
4. kuchnia 11,4 m2
4a. spiżarnia 3,3 m2
5. jadalnia 12,1 m2
6. łazienka 5,5 m2
7. sypialnia 15,3 m2
8. garderoba 4,3 m2
9. pomieszcz. gospod. 6,6 m2
10. garaż 20,7 m2

W wariancie VIII mam wątpliwości dotyczące szerokości kuchni - 2,8 m, gdy dojdą szafki zostanie 1,7 m na komunikację - nie będzie za ciasno?

Inna wątpliwość - czy schody na górę nie są za daleko od serca domu, którym będzie salon?

Czy korytarz na dole nie jest za wąski? Czy nie sprawia wrażenia ciasnoty?

My skłaniamy się ku wersji VIII, ale czujemy, że trochę powinniśmy nad nią jeszcze popracować.

Bardzo Was proszę o uwagi. Co wiele głów to nie jedna (dwie).

oresund
04-12-2009, 18:01
A to wiatę można postawic w granicy?
Poważnie pytam, bo slyszałem ze nie.

andape
04-12-2009, 20:37
Napiszę o czym pomyślałam zanim jeszcze przeczytałam Wasze pytania.
Po pierwsze ja jestem zwolenniczką schodów bliżej salonu ale wiem, że wiele osób uważa zupełnie odwrotnie więc w tej kwestii lepiej się nie będę wypowiadac
Po drugie pomyślałam, że nie lubię takich wąskich korytarzy (może dlatego, że tak mam mieszkając na razie u teściów i zgadzam się z kimś kto powiedział teściowej, że czuje się jak w tramwaju :-? )
Po trzecie bardziej podoba mi się kuchnia w pierwszej wersji bo niby jest otwarta ale nie wchodzi tak bardzo "do salonu" i nawet przemknąc się ukradkiem będzie łatwiej :wink: tak żeby nikt w salonie nie zobaczył (żarcik ale...może warto pomyślec)
Po czwarte jeśli sypialnia na dole ma byc docelowo Wasza to łazienka obok moim zdaniem to lepsze rozwiązanie.Może kiedyś zachce się Wam miec do niej wejście bezpośrednio z sypialni a nie paradowac po korytarzu (jeśli dzieci będą miałay w salonie gości to tym bardziej :lol: )
A tak poza tym to zapowiada się bardzo fajny domek.Pozdrawiam i życzę aby końcowa wersja spełniła wszelkie Wasze oczekiwania

rania
04-12-2009, 21:50
Bardziej podoba mi sie wersja pierwsza ze wzgledu na czesciowo schowana kuchnie. Gdybym zamawiala projekt indywidualny, nigdy nie chcialabym miec schodow zabiegowych. Na Twoim miejscu przerobilabym je na schody ze spocznikiem ze wzgledow bezpieczenstwa. Naleze do tej grupy osob, dla ktorych schody daleko od salony sa zaleta (czlowiek przekonuje sie o tym dopiero po zamieszkaniu w domu ze schodami w salonie). Podoba mi sie rozplanowanie parteru. Pokazesz pietro?

*agrafka*
05-12-2009, 09:07
A to wiatę można postawic w granicy?
Poważnie pytam, bo slyszałem ze nie.

Wydawało mi się, że tak - Twoje pytanie sprawiło, że straciłam pewność. Muszę popytać architekta, poszukać informacji na ten temat.

Mój sąsiad ma wiatę, która kończy się dokładnie tuż przed granicą naszych działek (chyba tylko kot przejdzie między ogrodzeniem a wiatą), przy czym wiata zadaszona jest dachówką i dach wiaty tworzy z resztą dachu jedną płaszczyznę.
Ciekawe zatem, czy jego wiata jest postawiona zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Sprawdzę to wszystko i dziękuję za zwrócenie uwagi na to.

*agrafka*
05-12-2009, 09:58
andape, rania - dziękuję za Wasze uwagi.

Ja też się trochę obawiam tego korytarza, dlatego skłaniam się ku wersji drugiej(wariant VIII), bo w tej ten korytarz od strony wejścia rozkłada się równomiernie na prawo i lewo i żeby dojśc do salonu nie trzeba pokonywać całego długiego korytrza. Korytarz ma szerokość 140 cm.

Poza tym w wersji drugiej mam dużą spiżarnię i możliwość wstawienia naprawdę dużej szafy w wiatrołapie.

W wersji pierwszej (wariant VII) mam wrażenie, że brakuje pomysłu na salon - nie wiadomo gdzie powinien być telewizor, a gdzie kominek, a część przeznaczona na jadalnię jest tak wielk, że chyba rowerem można po niej jeździć - takie mam wrażenie...

Postaram się jeszcze wstawić rysunek pokazujący jak dom wpisuje się w kształt działki.

Kolejne uwagi mile widziane.

*agrafka*
19-01-2010, 12:40
Witam,

Minął miesiąc, w ciągu którego powstało kilka pomysłów.

Wariant VIII (prezentowany tu jako drugi) musieliśmy mozno przerobic, bo gdy dół został już zaakceptowany przez nas to powstała góra i wtedy okazało się, że piętro jest nie do przyjęcia, bo poprzez umieszczenie schodów w narożniku budynku dorobiliśmy się na górze 8,5 metrowego korytarza, szybko nazwanego tramwajem ;-).
No i od schodów zaczęły się "schody" z projektem.
Przenosiliśmy je to na jedną stronę domu, to na drugą.
Ostatecznie schody wylądowały na ścianie ogrodowej między sypialnią a salonem.
Dodatkowo trochę poprzesuwaliśmy ściany w salonie - ta od strony południowej (bok domu) przesunęlismy o ok. 30 cm do środka a ścianę ogrodową o tyleż samo w kierunku ogrodu.

Oto rzut:
http://img689.imageshack.us/img689/1494/2010011310001.th.jpg (http://img689.imageshack.us/i/2010011310001.jpg/)

No i piętro:
http://img689.imageshack.us/img689/1663/2010011320001.th.jpg (http://img689.imageshack.us/i/2010011320001.jpg/)

Powierzcnia użytkowa domu to ok. 160 m2.

Dom ma mieć wygląd nowoczesnej stodoły.
Wystająca część kuchni i sypialni na parterze mają byc obite drewnem.
Nad garażem nie będzie piętra tylko taras (nie bardzo mi się ten pomysł podoba - ale póki co zostawiam go), obok planujemy wiatę.

W tej chwili nie posiadam aktualnych widoków elewacji - zamieszczę je gdy tylko je dostanę.

Nadal zwracam się z prośbą o ocenę i uwagi.

Szczególnie sen z powiek spędza mi salon - czy nie jest za mały? czy będzie wygodny dla 4 osobowej rodziny?
Z garderobą pod schodami już się pogodziłam...
Schody zabiegowe, bo na takie ze spocznikiem potrzeba więcej miejsca (na głębokość) a ja już nie chcę bardziej powiększać domu.

oresund
19-01-2010, 17:05
Witam,



a ja powtórze to co sie tu już pojawiło:
szerokie i niekręcone schody decydują o komforcie używania domu piętrowego.

Na twoim miejscu dodałbym pare cm do szerokosci biegów i spocznik:
przeciez u góry masz troche miejsca zeby schody przesunac blizej korytarza,
a poszerzenie np łacznie o 30-40cm nie wpłynie źle jesli pojdziesz w kierunku sypialni

*agrafka*
19-01-2010, 18:02
Na twoim miejscu dodałbym pare cm do szerokosci biegów i spocznik:
przeciez u góry masz troche miejsca zeby schody przesunac blizej korytarza,
a poszerzenie np łacznie o 30-40cm nie wpłynie źle jesli pojdziesz w kierunku sypialni

Masz rację! Dzięki za zwrócenie uwagi na ten szczegół. Nie pamiętam dokładnie jakiej szerokości są schody - chyba 90 cm - za mało? będzie ciasno?

*agrafka*
23-01-2010, 16:38
naprawdę nikt nie ma uwag? :(

pkm
27-01-2010, 19:14
No to może kilka uwag...jeśli inwestor prosi :wink:
1)Najsłabszym punktem tego projektu jest klatka schodowa, pamiętaj że na piętrze masz pokoje dzieci, schody zabiegowe są bardzo niewygodne i niebezpieczne szczególnie dla dzieci, pozatym szerokość jest zbyt mała mnimum 110cm pamiętaj że musisz tam wnieść choćby tapczan :wink: wygodne schody na piętro to PODSTAWA wygodnego domu
2)Nie podoba mi się korytarz, niestety ale przyponina wąski korytarzyk w bloku, w projekcie indywidualnym moim zdaniem niedopuszczalne
3)Miejsce do gotowania przestawiłbym na przeciwległą ściane, tak aby zapachy bezpośrednio nie wychodziły na jadalnie
4)Wielkość salonu z jadalnią to 42m2 to naprawde sporo, nie wiem czy nie jest to troche za duzo jak dla domu tej wielkości...ale to juz indywidualna sprawa, stylu życia
5) Nie rozumiem bramy garazowej, nie ma wymiaru, ale na oko wyglada za wąsko
6) Pomyślałbym o większych oknach od strony południowej (nie znam lokalizacji działki, sąsiadów, zabudowy sąsiednich działek)
7)Proponuje zastosować garderoby przy pokojach na piętrze...naprawde wygodne rozwiazanie, dające wiele swobody w aranzacji pokoi
8)Brakuje mi w tym projekcie pomieszczenia technicznego...w codziennym życiu okazuje to sie dużym błędem
Mam nadzieje że te kilka uwag pomoże Ci uzyskać wygodny, przyjazny domek...Projekt indywiduany musi być dopracowany w każdym detalu, dlatego jest indywidualny :wink:
Pozdrawiam

Elfir
27-01-2010, 20:32
Ja bym wybrała wersję 1 - nie lubię otwartych kuchni.
Schody dwubiegowe ze spocznikiem.
Ale brak jest przejścia między domem a garażem. Jedno stanowisko - nie za mało?

http://images50.fotosik.pl/253/a900eac49124116amed.jpg

*agrafka*
03-02-2010, 20:56
pkm, Elfir - dziękuję Wam bardzo za uwagi - każdą jedną bardzo uważnie przeanalizowałam.

Schody już nie są zabiegowe :D , co mnie bardzo cieszy. Spocznik :D wypada na wysokości 140 cm od podłogi i troszkę zmniejsza garderobę w sypialni obok, ale to nieszkodzi.

Korytarz na piętrze nieststy musi pozostać taki, bo nie da się schodów przesunąć bardziej na środek domu, bo dalej już jest salon, którego nie chcę zmniejszać.

Rozważałam możliwość usytuowania kuchenki na przeciwległej ścianie, ale taka zmiana spowodowałaby, że kuchenka z kipiącym obiadem :wink: będzie widoczna zarówno od strony wejścia do salonu, jak i od strony jadalni.
Rozważam nadal co zrobić....

Brama garażowa poszerzona, sąsiada za połotem od strony południowej mam bardzo blisko. Zadaniem okna zlokalizowanego na narożniku płd-zach jest doświetlać wnętrze, poza tym jest jeszcze okno na wprost korytarz.

Bardziej mnie korci, żeby powiększyć okno od strony ogrodu (wsch), które teraz ma 3 metry, a ja myślę o 4 metrch a mąż o kosztach tego okna......

Garderoby będą na piętrze 3 - tylko jeden z pokoi nie ma bezpośredniego wejścia do garderoby (która jest za ścianą, ale ma pełnić funkcję schowka/graciarni) - ten pokój będzie synka (tak sobie założyłam, że chłopaki potrzebują dużo mniej miejsca na ciuchy i wystarczy mu szafa za drzwiami (ale za to 3 - metrowa).

Pomieszczenie techniczne będzie za garażem - postawimy tam ściankę zeby oddzielić garaż od pom. technicznego. Poza tym spiżarnia jest duża i mam nadzieję, że upchnę w niej mopa i wiadro.

Elfir, klamka zapadła - wersja nr 2 a właściwie teraz to już jest wersja 135 :wink: ...

Garaż jednostanowiskowy, bo podwójny nie wejdzie na szerokość działki.

Na piętrze zamieniłam miejscami pralnię z łazienką, co spowodowało, że do pralni można wejść bezpośrednio z korytarza - myślę, że to wariant dużo lepszy niż przechodzenie do pralni przez łazienkę.

Rzutów nowych nie wklejam, bo, póki co, ostatniej wersji projektu nie mam w formie elektronicznej.

*agrafka*
11-02-2010, 21:44
Poprosiłam Edzię o przeniesienie mojego wątku do tego działu, bo kończymy projektowanie (ufffffff, nareszcie) i zaraz zaczną się moje rozterki i rozważania na tematy budowlane.

Mamy już prawie dopracowany wygląd zewnętrzny - jestem zadowolona. :)
Jutro wkleję jakiś widoczek. :D

*agrafka*
19-02-2010, 19:13
Oto front naszego domu:
http://img641.imageshack.us/img641/3108/frontzn.th.jpg (http://img641.imageshack.us/i/frontzn.jpg/)


a oto widok od strony ogrodu:
http://img641.imageshack.us/img641/1448/76659531.th.jpg (http://img641.imageshack.us/i/76659531.jpg/)


Jakimś cudem usunęłam słupy podtrzymujące drewniane zadaszenie tarasu i nie potrafię tego odtworzyć.

Lukarna od strony ogrodu będzie miała jeszcze kilka metalowych barierek, tak jak okna na piętrze usytuowane na elewacji bocznej (południowej).

Dom, oczywiście kominy posiada, choć na wizualizacji nie zostały umieszczone.

Może tak zostać czy powinnam coś zmienić?

*agrafka*
21-02-2010, 23:07
Ja mam dylematów ciąg dalszy.

Przyszło mi do głowy, że wygodniej byłoby, gdyby z garażu wchodziło się bezpośrednio do wiatrołapu - wtedy uniknie się wchodzenia do domu z garażu przez korytarz. Wychodząc domu nie trzeba byłoby ubierać butów i kurtek w wiatrołapie a potem wchodzić znów do domu, by dojść do garażu.
W przejsciu między garażem a witrołapem zmieściłaby się chyba jeszcze szafa na ubrania, albo co najmniej na buty.
Mankament - łazienka straci okno, co mnie jakoś szczególnie nie martwi.
Zamieszczam rzut parteru z naniesionymi przeze mnie poprawkami.

Fajnie byłoby, gdybym mogła usłyszeć Wasze opinie.
Nie wiem czy układ taki jak mam pierwotnie, czyli przejście do garażu z holu jest kłopotliwe czy tak naprawdę nieistotne.
Mieszkając w bloku pewnych rzeczy po prostu się nie wie. Chciałabym, żeby ten dom był funcjonalny, a tymczasem wciąż dopadają mnie kolejne wątpliwości.

Oto parter po zmianach:
http://img12.imageshack.us/img12/4525/nowakoncepcja.th.jpg (http://img12.imageshack.us/i/nowakoncepcja.jpg/)

*agrafka*
22-02-2010, 14:22
Naprawdę nikt mi nie podpowie co robić? :(

Irma
23-02-2010, 07:01
Fajny projekt :)
jeśli chodzi o funkcjonalność to moim zdaniem z Twoimi poprawkami jest lepiej, tylko strzeba sprawdzić czy takie zmiany nie wpłyną na funkcjonalnosć łazienki. Brak okna w łazience od frontu to dla mnie raczej zaleta. Wiem, ze ja latem krępuję się korzystać z łazienki mojej przyjaciółki, bo zawsze ktoś moze coś przez okno zobaczyć...

w kuchni zamieniłabym miejsce na kuchenkę - dałabym ją na przeciwległej ścianie a lodówkę bliżej jadalni.

no i ja bym zrobiła mały taras przy jadalni, aż się prosi...chociaż nie weim jaka to strona świata.
i taki drobiazg: w spiżarce usunęłabym grzejnik.

poza tym jak dla mnie - mucha nie siada.

*agrafka*
23-02-2010, 18:07
Irmo, dziękuję bardzo za uwagi.

Dostałam dziś rzuty z naniesionymi zmianami.

Wydaje mi się, że jest nieźle. Muszę jeszcze przemyśleć, czy na szerokości 233 cm zmieści się kabina, bidet i kibelek.

Wygląda na to, że dom nie stracił, a raczej zyskał na funkcjonalności, bo:
1. teraz jestem pewna, że nie będzie problemu z miejscem na buty całej naszej czwórki oraz z wszelkiej maści kurtkami, płaszczami, polarami itp.
2. między zimnym garażem a domem będą dwie śluzy - przejście z garażu do witrołapu i wiatrołap.

Irmo - też myślę nad przeniesieniem kuchenki na drugą stronę mimo, że intencją pani architekt było, by kuchenka nie była widoczna ani z wejścia do kuchni ani z jadalni. To samo z drzwiami do spiżarni - miały być niewidoczne z jadalni, ja je jednak przesunę trochę w kierunku szafek. W spiżarni nie ma ogrzewania.

Aktualnie muszę jeszcze podjąć decyzję co z kominkiem -projekt przewiduje kominek narożny, komin umieszczony jest w odległości 120 cm od narożnka - wydaje mi się jednak, że kominke narożny o szerokości 120 cm będzie za wielki (inna sprawa, że też bardzo drogi). A może postawić tam kozę zamiast kominka?

A to parter w wersji przed zmianami:

http://img62.imageshack.us/img62/1866/parter17022010jpg.th.jpg (http://img62.imageshack.us/i/parter17022010jpg.jpg/)

i po zmianach:

http://img62.imageshack.us/img62/9005/parter22022010.th.jpg (http://img62.imageshack.us/i/parter22022010.jpg/)

Chyba jest nieźle 8) . (?)

Irma
23-02-2010, 18:25
jak dla mnie to narożny kominek pasuje najbardziej
sam wklad nie musi być przeciez szeroki na 120cm, wystarczy standardowy i trochę większa obudowa

wmalgosia
26-02-2010, 19:10
Witaj! Właśnie przeczytałam Twój wątek. Dom po Twoich zmianach będzie bardziej funkcjonalny. Przemyśl jeszcze : 1. czy nie lepiej będzie ,gdy drzwi do łazienki na parterze będą się otwierały na korytarz, a nie do środka ( to bezpieczniejsze i praktyczniejsze rozwiązanie.2. dobrze ,że zmieniłaś drzwi do pokoju.3. szerokość łazienki jest wystarczająca ,żeby zmieścić obok siebie kabinę, bidet i toaletę.4. chyba zmieniłabym kierunek otwierania drzwi z przedsionka do wiatrołapu.Przedsionek jest dosyć ciasny, drzwi od garażu muszą otwierać się do przedsionka, ale te drugie , miedzy przedsionkiem i wiatrołapem powinny otwierać się do wiatrołapu.W sumie jest tam ciasno ,jak na 4 lub 3 wchodzące i rozbierające się osoby. Może pomyśleć o powiększeniu go trochę kosztem łazienki, która mogłaby być nieco krótsza. Piszesz,że garaż będzie zimny. Lepiej więc zrobić ścianę miedzy domem a garażem ocieplaną, tak jak to się robi w domach energooszczędnych.Jeżeli zostawisz tak ,jak to jest teraz to ściana pokoju i łazienki będzie zimna. Między domem ,a garażem zrób ścianę 3w, no i dobre , ciepłe drzwi .A gdzie przewidziałaś umieszczenie pieca co ? Ale generalnie bardzo fajny domek się szykuje!!!!

*agrafka*
01-03-2010, 17:18
wmalgosiu, bardzo dziękuję Ci za uwagi do mojego projektu - ściana między garażem a domem będzie ocieplona styropianem 15 cm (jeśli dobrze pamiętam).
Przedsionek między garażem a domem nie będzie za wielki, ale zakladam, ze najwyżej pogoni się towarzystwo do wiatroapu i tam się rozbiorą.

Nad Twoimi uwagami dotyczącymi drzwi pomyślę.

Generalnie mam trochę wątpliwości, które spędzają mi sen z powiek, ale już ich tutaj nie zapisuję, bo malo kto komentuje mój projekt i odpowiada na moje pytania, więc, szczerze mowiąc, tracę motywację do pisania tego dziennika. :(

olgusieniunieczka
01-03-2010, 20:48
Witam,
zaglądam sobie właśnie z rewizytą :)
Bardzo fajny projekt, powodzenia.

Zastanów się czy nie zmieścisz w spiżarni małego okienka. Bardzo przydatna rzecz w takim pomieszczeniu, zwłaszcza zimą przed świętami :)
Zmiany na parterze podobają mi się, zwłaszcza, że udało ci się wygospodarować miejsce na garderobę przy wiatrołapie- też tak mam i ściągnęłam to rozwiązanie od znajomych- jest bardzo funkcjonalne.

Mam pytanie- a uda wam się wygospodarować stryszek nad poddaszem? Pomyślcie o takim rozwiązaniu. Niby nie jest niezbędne, ale my zamierzamy trzymać tam narty, ozdoby świateczne i milion innych niezbędnych-raz-w-roku rzeczy :roll: U nas wejscie będzie poprzez właz w pralni.

Pozdrawiam i studiuję twój projekt dalej 8)

wmalgosia
02-03-2010, 22:14
Upewnij się czy rzeczywiście architekt przewidział ocieplenie ściany między domem a garażem, bo na rys. projektu tego nie widzę. Drzwi do łazienek ,o ile sobie przypominam, tak jak do kotłowni nie mogą otwierać się do środka nie tylko ze względów praktycznych, ale wynika to z przepisów.Pisz, pisz !!!

wmalgosia
02-03-2010, 22:17
Okno w spiżarni - świetna rzecz !

krzysztof5426
03-03-2010, 10:02
Witaj !

Melduje posłusznie że, czytamy, analizujemy, ale Dziewczyny o znacznie większym doświadczeniu już na większość niuansów zwróciły uwagę.
Projekt jest naprawdę fajny i dopracowany.

Pozdrawiam.

wmalgosia
07-03-2010, 15:36
Teraz dopiero zauważyłam ,że zamieściłaś też rysunek poddasza. Zmieniłaś kierunek otwierania drzwi na taras -tak jest ok. Zamiana pralni z łazienką też jest b. dobrym pomysłem, tym bardziej, że chyba w pralni, jeżeli dobrze widzę będzie piec. Blisko pralni (w garderobie sąsiedniego pokoju ) idzie komin od kominka. Może warto to wykorzystać i doprowadzić ciepło do pralnio-suszarni.Powodzenia i odezwij się!!

andape
07-03-2010, 16:20
To może i ja znów się pojawię.Przyznam, że po zmianach dom jest znacznie bardziej funkcjonalny.Fajnie, że pomyślałaś o przejściu do garażu przez wiatrołap-ja wiele projektów musiałam odrzucić właśnie dlatego, że nie dało się tego zrobić.Siostra ma prawie identycznie jak Ty planujesz tylko ona nie ma drzwi między wiatrołapem a przedsionkiem i szczerze mówiąc jest super a gdyby te drzwi były byłoby strasznie ciasno.Przemyśl to może bo tak serio to czy są one potrzebne-przecież mógłby to być po prostu większy wiatrołap-więcej osób naraz się zmieści a i szansa na wybicie komuś zebów drzwiami mniejsza :lol:
Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg bo mój projekt jest dosyć podobny tylko kuchnia od tyłu domu a salon od frontu bo wjazd jest od południa :(

wmalgosia
15-03-2010, 15:18
Hej, hej ! Odezwij się ,proszę . Na jakim etapie projekt. Czy jeszcze coś zmieniasz , czy już nie?

netmar
08-03-2011, 13:59
Ja rownież pochwalę za projekt :) Bardzooo ładny :) być moze dlatego ze podobny do mojego, choc ja jestem zwolenniczką parterówek ;)
agrafka pisz , pisz bo jestem ciekawa jak Wam :)

khb
17-10-2011, 22:05
witam

fajny projekt
ładny układ pomieszczeń
podoba mi się

będę zaglądać:wiggle:

Balbina200
28-07-2012, 13:17
Hej Agrafko!
Wrzuć zdjątka z obecnego stanu:)