PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie podłogi na gruncie - bez sensu?



perm
05-12-2009, 15:27
Znalazłem taki wywód; http://www.octopusenergi.pl/pl/technika3.htm
Wg tej firmy, izolacja pozioma podłogi na gruncie uniemożliwia wykorzystanie stałej temp. gruntu. proponują więc rurki ogrzewania podłogowego bezpośrednio na gruncie. Zalety? Akumulacyjność i wykorzystanie ciepła gruntu. Ciepełko pójdzie tylko do góry? Tak się faktycznie dzieje ale zdaje się tylko w płynach. Iaia jakieś?

bladyy78
05-12-2009, 17:20
Firma żeby podnieść sprzedaż swoich produktów zrobi wszystko nawet będzie pisać i wciskać ciemnotę. Jestem ciekaw kto mądry zalewa parkiet zaprawą klejową,parkiet pracuje a zalany zaprawa klejową wciągnie tą wodę i będzie pęczniał, podłoga może się wybrzuszać. Zresztą nie raz już widziałem jak się ludziom w domu pakiety popodnosiły w okresach przejściowych gdy była duża wilgotność. Izolacja termiczna podłogi na gruncie jest potrzebna no chyba ze mamy portfel na tyle duży że stać nas puszczanie ciepła w ziemię. Pokazali na zdjęciu brak śniegu koło budynku i mówią ze to przez straty ciepła. A jak grzejemy grunt pod domem to tych strat już nie ma :o .

VIP Jacek
05-12-2009, 17:25
bzdury jakieś wypisują. :o
Najlepiej to w ogóle nie wylewać posadzki, tylko po trawie chodzić. :lol:

bwojtek
05-12-2009, 17:29
To jakiś kretyn chyba pisał!

Dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie systemu na warstwie chudego podkładu betonowego - bez poziomej izolacji cieplnej. Takie rozwiązanie jak i te pokazane powyżej umożliwia nam wykorzystanie 8oC, które otrzymujemy w "prezencie" od natury, a które ciągle emituje z gruntu. Odcięcie warstwą izolującą w postaci np. styropianu pozbawia budynek takiej możliwości, a użytkownicy za uzyskanie tych 8 stopni muszą zapłacić.
Chcą podgrzewać glebę pod całym domem zamiast tylko wylewkę na styropianie?
Kto mi potrafi powiedzieć w jaki sposób jest wykorzystywane te 8 stopni? Poza tym, że wychładza te rurki ogrzewania?

coulignon
05-12-2009, 20:37
może zmieniły sie prawa fizyki. Bo mi wydaje się że ciepło przepływa (w ciałach stałych) od ośrodka cieplejszego do zimniejszego. A że grunt ma , z naszego punktu widzenia, nieograniczona pojemność, to w ten spsób bedziemy grzali do usranej śmierci.

Brak styro na posadzce ma sens tylko wtedy gdy chcemy utrzymawać temp 8 st . Na przykład w nieogrzewanych garażach.

Wirecki
05-12-2009, 22:48
Brak styro na posadzce ma sens tylko wtedy gdy chcemy utrzymawać temp 8 st . Na przykład w nieogrzewanych garażach. ...co wymaga czasem schodka "w dół" do garażu, ale jest możliwe, realne i w mojej ocenie jest dobrym rozwiązaniem. Garaż w bryle domu, izolowany od reszty 10cm styropianu.

coulignon
06-12-2009, 06:51
z izolacją zewn pociagnietą od samej ławy fundamentowej. tak aby ciepło z ziemi nie uciekało na boki. Na ławie,w poziomie,mozna jeszcze ułożyc opaskę ze styro.

Lenart
06-12-2009, 11:15
może to przy kościele ?
hardcore ? bez przesady - jeśli ktoś baaaaaaaardzo religijny
to jego sprawa

HenoK
06-12-2009, 11:20
jak dla mnie parownik od powietrznej PC w kształcie krzyża to ekstremalny hardkor

w życiu bym nie wpadł na takie dziwactwo w własnym ogródkuW ogródku z pewnością nie, ale ten akurat stoi przy kościele.

tutli_putli
06-12-2009, 11:37
To jak przy kościele to pięknie i pożytecznie ten parownik sobie zagospodarowali i wkomponowali w charakter całej posesji :lol:

HenoK
06-12-2009, 12:08
To jak przy kościele to pięknie i pożytecznie ten parownik sobie zagospodarowali i wkomponowali w charakter całej posesji :lol:W dodatku od razy widać, czy kościół jest ogrzewany ;).

janzar
06-12-2009, 14:06
Znalazłem taki wywód; http://www.octopusenergi.pl/pl/technika3.htm
Wg tej firmy, izolacja pozioma podłogi na gruncie uniemożliwia wykorzystanie stałej temp. gruntu. proponują więc rurki ogrzewania podłogowego bezpośrednio na gruncie. Zalety? Akumulacyjność i wykorzystanie ciepła gruntu. Ciepełko pójdzie tylko do góry? Tak się faktycznie dzieje ale zdaje się tylko w płynach. Iaia jakieś?


po uważnym przeczytaniu tego ''wywodu'' pozwolę sobie też zacytować fragment

3. Izolacja przeciwwilgociowa. Jej parametry, jakość i dokładność wykonania muszą być wysokie. Od tych wartości zależy czy warstwa ułożona pod nią, spełni swoje zadanie.
Gdyby warstwa ocieplająca wchłonęła wilgoć, zachowa się jak mokry sweter włożony zimą. Zamarznie, stając się przewodnikiem, a nie izolatorem jakim ma być w założeniach.

po tym fragmencie odzyskałm wiarę w słuszność stosowania izolacji od wilgoci kapilarnej co przyznał też na końcu sam autor tego artykułu
widziałem też niejednokrotnie panele lub parkiet na jastrychu na gruncie bez izolacji
nie do uratowania ...

Piczman
06-12-2009, 18:06
Dziwne to wszystko !
Jak by myśleli że ani jeden Wat nie ucieknie w dół !?

Powiedzcie że to nieprawda, proszę :(
Jak prawda to się odciąłem od darmowej energii ,,, tymi 28 cm styropianu ! :evil:

bartolinixxx
06-12-2009, 18:31
Znalazłem taki wywód; http://www.octopusenergi.pl/pl/technika3.htm
Wg tej firmy, izolacja pozioma podłogi na gruncie uniemożliwia wykorzystanie stałej temp. gruntu. proponują więc rurki ogrzewania podłogowego bezpośrednio na gruncie. Zalety? Akumulacyjność i wykorzystanie ciepła gruntu. Ciepełko pójdzie tylko do góry? Tak się faktycznie dzieje ale zdaje się tylko w płynach. Iaia jakieś?

Jak nie dasz styropianu na chudziak na gruncie to w zimie będą ci się kleiły stopy od mrozu. Ja dałem za mało styropianu 8cm w niepodpiwniczonej części, bo coś źle zrobili majstry ale w piwnicy było za głęboko i dałem 18cm styropianu na papę i folię i ci powiem, że tam posadzka jest ciepła.
Nie oszczędzaj na styropianie posadzkowym.

orko
06-12-2009, 19:10
Jak nie dasz styropianu na chudziak na gruncie to w zimie będą ci się kleiły stopy od mrozu.

Ocieplenie na chudziaku nic ci nie da jak nie ocieplisz ścian zewnętrznych.
A jak już je ocieplisz to jakim cudem mróz w środku?