PDA

Zobacz pełną wersję : KUCHNIA - wyspa, półwysep w kuchni - opinie, uwagi, realizacje, inspiracje, problemy



Strony : [1] 2

Alicjanka
30-04-2002, 12:47
Jako, że moja kuchnia jest dość szeroka i słyszałam zarzuty od osób oglądających, że się nalatam między kuchenką a zlewozmywakiem, zaczęłam myśleć na temat zrobienia wyspy w kuchni. Czy ktoś coś takiego ma/widział u znajomych/wypróbował itp? Co myślicie na ten temat?
A.

dziuba
30-04-2002, 13:07
Okapy wyspowe są drogie.....
http://www.anda.pl

buber
30-04-2002, 13:10
jak juz pisałem będę miał połączoną kuchnię z salonem i pragnę zrobić szafki oraz wyspę . Jednak na wyspie będzie tylko stół nie będzie tam ani zlewozmywaka ani kuchenki. Jednak z drugiej strony krzesła.

30-04-2002, 13:26
ale to chyba nie o taka wyspę chodzi :smile:

Alanta
30-04-2002, 14:00
Alicjanko, jak zrobisz wyspę, to zamiast biegać po linii prostej, będziesz biegać w kółko :grin:

buber
30-04-2002, 14:12
Tak naprawdę to aby nie latać trzeba mięc logicznie (czytaj ergonomicznie) poukładane półki i sprzęt w kuchni jeśli w środku kuchni wstawisz lidówkę to zawsze będziesz latała. Gdzieś czytałem o układzie: lodówka, blat, zlew, blat, kuchnia ,blat.
I wtedy cały proces przyrządzania potraw następuje po kolei.

Zauważ jak zmieniło się zastosowanie zlewu. Kiedyś służył jako miejsce do mycia naczyń i przygotowania potraw. Teraz służy do przygotowywania potraw. A rolę zmywania naczyń przejeła zmywarka (cudowne urządzenie).

Alicjanka
30-04-2002, 15:07
W tym rzecz, że u mnie jest trójkąt jak fachowcy każą (lodówka, kuchenka, zlew) ale nie-równoboczny. Na linii kuchenka - zlew mam ponad 1,2m co jakby trzeba będzie przebyć kilka razy w życiu. I dla skrócenia tegoż myślałam o wyspie. Ale ostatecznie mam mieszane uczucia, bo to byłaby rewolucja w projekcie (znanej jakości) który posiadam i rzeczywiście trzeba by biegać w kółko...

dziuba
30-04-2002, 15:13
Myślałam o wysunięciu kuchni/płyty z szeregu szafek, wtedy płyta dostępna jest z dwóch stron.

Maco
30-04-2002, 20:40
Mamy wyspę w obecnym mieszkaniu. Na wyspie jest płyta ceramiczna. Spisuje się bardzo dobrze. Po umyciu w zlewie i przekrojeniu na blacie obko wystarczy obrót o 170 stponi i jestem przy kuchence.
Alicjantka, jak chcesz zobaczyć to zapraszmy na Ochotę !

Karolina
02-05-2002, 09:42
Alu, znajomi maja taką wyspę i muszę przyznać,że wyglada to bardzo ciekawie. Na wyspie jest płyta ceramiczna nad nią wyciąg. Od strony salonu wyspa ma podwyższenie - taki mini-barek (gary są niewidoczne), mozna przy tym usiąść postawić kwiaty, paterę z owocami itp.

jk
12-05-2002, 09:53
Jestem za wyspą. Super wygląda. Latanie wkółko nie jest tak męczące jak tam i zpowrotem.
Sama nie mam wyspy, ale mam kuchenkę dostępną z dwóch stron - to już znakomicie ułatwia dostęp do garnków z tyłu.
Znajoma ma wyspę i jest zadowolona. Oczywiście kuchenka musi być obudowana jakimiś blatami (przynajmniej po 40 cm żeby móc coś tam postawić).

anms
18-06-2003, 07:07
Witam,
prosze o dorade, mam nastepujace rozwiazanie: w kuchni na srodku planujemy wyspe z kuchenka gazowa, jednak jak wiadomo rury gazowe powinny byc na wieszchu scian.
Jak doprowadzic rure z gazem na srodek pomieszczenia, instalator powiedzial ze nie mozna np. puscic w posadzce, a pomieszczenie jest niepodpiwniczone wiec przewiert odpada.

Z gory dzieki
ANMS

Doki
18-06-2003, 07:08
Ja mam w posadzce :-P

TomekM
18-06-2003, 07:26
Miałem ten sam problem. Po pierwsze musisz miec projekt. Ponieważ gaz mam doprowadzony do pomieszczenia gosp. a od kuchni oddziela je jescze spiżarnia projektant zaproponował (a ja się zgodziłem), ze w pom. gosp i spiżarni rury leca tuz nad posadzką a w kuchni muszę zostawić kanał w wylewce o głębokości 20 mm (rura miedziana 18 ), który będzie przykryty płytkami osadzonymi na podkładkach gumowych i/lub magnesach.
Odcinek w kuchni to ok. 1,2m.

pozdrawiam

18-06-2003, 07:35
tak poprostu w posadzdze? zalane na amen? a co z przygladami i odbiorem?



Ja mam w posadzce :-P

Bartt
18-06-2003, 07:37
anms - zastanów się, czy jednak nie kupić elektrycznej - wygoda o niebo lepsza i brak rur :)

Doki
18-06-2003, 07:59
[quote="Anonymous"]tak poprostu w posadzdze? zalane na amen? a co z przygladami i odbiorem?

Jakie przeglady, co chcesz przegladac w rurze? A odbior zrobilem, jak jeszcze nie byla zalana. Instalacje zalozyl certyfikowany instalator, on odpowiada za poprawnosc wykonania.

18-06-2003, 08:01
Elektryka odpada, stara "zona" uparla sie na gaz bo cos sie tam gotuje inaczej ,( nie wiem o co chodzi) no i taniej


anms - zastanów się, czy jednak nie kupić elektrycznej - wygoda o niebo lepsza i brak rur :)

Doki
18-06-2003, 08:20
Elektryka odpada, stara "zona" uparla sie na gaz bo cos sie tam gotuje inaczej ,( nie wiem o co chodzi) no i taniej


Zony trzeba sluchac, rzeczywiscie lepiej tj wygodniej gotuje sie na gazie, natomiast sama kuchenke ele. jest wygodniejsza w instalacji i wcale nie jest drozsza w eksploatacji w polskich warunkach (sprawdzalem!), bo w Polsce prad jest bardzo tani.

tom soyer
18-06-2003, 08:33
moze znajdzie sie jakies miejsce aby puscic rurke dyskretnie po suficie i opuscic ja razem z okapem,
:wink: "zaslonic malym filarkiem"

18-06-2003, 08:53
wlasnie cos takiego wczoraj tez przyszlo mi do glowy, musze to rozrysowac sobie, abym nie spierniczyl calego wygladu
http://www.buteo.bullterrier.pl/anms/page_01.htm
tak to ma wygladac w zamiarze
Pozdr
anms


moze znajdzie sie jakies miejsce aby puscic rurke dyskretnie po suficie i opuscic ja razem z okapem,
:wink: "zaslonic malym filarkiem"

izat
01-08-2004, 17:45
no właśnie jaka?
moja kuchnia ma 16 m2
lepsza okrągła czy prostokątna a może kwadratowa?
może znacie wady i zalety różnych wysp
chodzi mi np o umieszczenie czegokolwiek pod blatem
poza tym jaka da nam więcej miejsca na komunikację
lepsza z szufladami czy pusta pod blatem?
jakie macie doświadczenia?
czy w ogóle na 16 m2 ma ona sens?

Nikka
04-08-2004, 12:16
Moja kuchnia ma ok. 13 m2. Na środku stoi prostokątna wyspa o wymiarach 140 cm na 90 cm. Na środku wyspy mam płytę elektyczną i piekarnik, pod piekarnikiem szufladę, po bokach od piekarnika 2 szuflady oraz pod nimi 2 szafki o szer. 40 cm. Dodatkowo po bokach wyspy mam 2 szafki o szer. 30 cm.
Teraz planujemy z mężem budowę domu. Kuchnia będzie miała ok. 17 m2. Będzie w niej również wyspa prostokątna o wymiarach 240 cm na 60 cm. Na środku znajdzie się płyta elektryczna i piekarnik a po bokach szerokie (90 cm) i głębokie szuflady. W stosunku do wyspy, którą mam teraz będzie ona (moim zdaniem) lepsza ponieważ na blacie, obok płyty będę miała więcej miejsca do przygotowywania jedzenia i łatwiej będzie mi w niej pomieścić wszystkie sprzęty kuchenne.[/list]

Fugas
10-08-2004, 08:11
Ja mam kuchnie 16m2 otwarta jednym bokiem (2metrowy otówr) na jadanie. Na srodku zaplanowałem wyspę 90x60 szfka połączona ze stolikiem 3/4 koła.

Nie planuje zadnych sprzetów tylko blat roboczy do skladania zakupów itp.
Jak mi sie znudzi albo bedzie cos nie tak to wywale.

Fugas

arcobaleno
29-12-2004, 23:23
Witam wszystkich bardzo serdecznie!!!Właśnie odkryłam forum muratora(planuję budowę domu i stąd zainteresowanie tematem :D ) i na wstępie muszę powiedzieć, że jestem zachwycona ilością porad i informacji!
Moje pytanie dotyczy kuchennej wyspy. Czy to dobry pomysł? Jakie macie doświadczenia? Czy kuchnia musi być duża, otwarta, zamknięta?

30-12-2004, 05:16
witam serdecznie na forum - uważaj - bardzo wciaga :D

arcobaleno
02-01-2005, 19:16
Widze, że nikt nie wybrał takiego rozwiązania w swojej kuchni...albo nikt nie ma ochoty podzielić się swoimi doświadczeniami :( Tak się zachwyciłam tym forum a tu taka lipa...żartuję :wink: jestem optymistką i myślę, że ktoś się w końcu odezwie.A może jakies fotki...?

ozzie
02-01-2005, 19:25
U nas bedzie wyspa, ale nie bedzie na niej ani plyty grzewczej, ani zlewu. :D Mam spora kuchnie (28 m), dlatego jest miejsce na wyspe. Zabudowa ciagu kuchennego z szafkami jest w ksztalcie litery L, wyspa posrodku kuchni, bedzie to dodatkowy blat (z granitu), a zarazem bufet przy ktorym mozna zjesc sniadanie. Podobne rozwiazanie mialam w poprzednim domu i sie sprawdzilo, dlatego taki nasz wybor. Uwazam, ze wyspa to swietne rozwiazanie. Pozdrowienia :)

02-01-2005, 19:30
Wiesz co slyszalam, ze wyspa ma sens przy bardzo duzych kuchniach, gdzie nie stanowi przeszkody komunikacyjnej.

osowa
02-01-2005, 20:18
Witaj :D
Życzę samych miłych doświadczeń na drodze w dążeniu do wybudowania własnego domu .
A co do kuchni z wyspą – owszem , jest to bardzo fajne rozwiązanie i rzeczywiście polecam je przy dużych kuchniach . W mniejszych raczej nie bardzo ma sens ... po za tym , trzeba wziąć pod uwagę ergonomię pomieszczenia – dobrze , by w wyspie znajdowało się trochę szafek : jeśli wstawisz tam kuchenkę – trzeba również zaprojektować odpowiednio pochłaniacz ; i w tym przypadku musi być on elementem dobrze dobranym i spełniać również funkcje dekoracyjną . Zbyt skromnie wyposażona „wyspa” sprawia pewien kłopot - nie potrzebne bieganie do dalej oddalonych szafek zabiera cenny czas ...Wszystko jest oczywiście sprawą indywidualną – lecz niewątpliwie jest to moda . W razie czego służę pomocą , pozdrawiam słonecznie .

arcobaleno
02-01-2005, 21:55
Myślę, że wybiorę jednak to rozwiązanie a jak będę miała jakieś konkretne pomysły i pytania to się zgłoszę :D Ale to raczej nieprędko - póki co czeka nas masa innej (trochę "grubszej") pracy...hmm...może skuszę się na dziennik? Fajnie się ogląda jak Wasze domki wprost rosną w oczach :D Pozdrawiam wszystkich!

bachac
03-01-2005, 08:19
W mojej kuchni jest zbyt mało miejsca na wyspę, a szkoda. Czasem kiedy gotujemy "rodzinnie" trudno dopchać się do kuchenki czy zlewozmywaka.

modulor
03-01-2005, 08:37
''''''''''''''''

peilin
03-01-2005, 08:54
W duzych kuchniach to dobry pomysl. Szczegolnie jak sie lubi zespolowo gotowac. :D U mnie bedzie ze zlewem i plyta ceramiczna.
Pozdrawiam

osowa
03-01-2005, 08:55
W mojej kuchni jest zbyt mało miejsca na wyspę, a szkoda. Czasem kiedy gotujemy "rodzinnie" trudno dopchać się do kuchenki czy zlewozmywaka.

Jeśli faktycznie podobają Ci się kuchnie „wyspy” nawet w małych pomieszczeniach można sobie zafundować coś na jej kształt – moim sprawdzonym sposobem jest ustawienie pół wyspy w ciągu kuchennym w nawet dość wąskiej kuchni : dzięki temu może faktycznie gotować więcej osób , jeśli chcesz spróbuję Ci naszkicować to w wolnej chwili .

Pozdrawiam z kuchennym zaangażowaniem . 8)

bachac
03-01-2005, 09:02
Dzięki Osowa ale niestety już za późno. Mieszkam od lipca, kuchnia już urządzona i po budowie nie chcę nawet słyszeć o remontach czy przeróbkach.Pozdrawiam.

bullmyrcha
03-01-2005, 19:58
wyspa jest bardzo funkcjonalna i efektowna , nieststy musze przyznac ze powoduje dodakowe koszty:
1. dodatkowe wykonczenie, (moja 'stara' uparla sie na granity
2. ten pieronski okap wyspowy kosztuje o wiele wiecej niz przyscienny

Nasza fotkawyspy:
http://www.myrcha2002.webpark.pl/domek/2004-12-18_007.jpg

kasztanka
08-01-2005, 17:43
W mojej kuchni jest zbyt mało miejsca na wyspę, a szkoda. Czasem kiedy gotujemy "rodzinnie" trudno dopchać się do kuchenki czy zlewozmywaka.


a jaka duza masz kuchnie??
ile m2??
zastanawiam sie jakie jest minimum powierzchni kuchni- aby wyspa nie byla przeszkoda a ozdoba :-)

kasztanka
08-01-2005, 17:54
witajcie
tez mysle o wyspie ..... ale bez zlewow ani kuchenek-ze wzgledu na koszty :-) chce poprostu blat do pracy lub do szybkiego sniadania :-)
nie wiem czy bede miala duza kuchnie(16m2) i jak to by wyszlo....
mam dopierow fundamenty ale mysle juz o wyposazeniu i urzadzeniu :-)

jak myslicie lepiej wyspe wymurowac czy zrobic ja z szafki???
pozdrooofka

bullmyrcha
09-01-2005, 07:42
jak myslicie lepiej wyspe wymurowac czy zrobic ja z szafki???
pozdrooofka

my swoja murowalismy z pustakow (gazobeton) ale tylko dlatego ze blaty mamy ciezkie (granit) przy tradycyjnym blacie zrobilbym konstrukcje drewniana wystarczy w zupelnosci.

Kilka razy uczulalem magika od mebli kuchennych zeby zrobil soldniejsze meble do zamontowania w wyspie z uwagi na ciezar blatu

pozdr
M

armark
17-02-2005, 19:52
Mam pytanie, a właściwie problem. Jestem na etapie projektu przyszłego domu i zamarzyła nam się w kuchni wyspa.
Problem w tym, że jesteśmy zdecydowani na kuchnię gazową. Czy ktoś ma pomysł, jak w takim rozwiązaniu doprowadzić instalację gazową - tak, aby nie kłuła w oczy, a jednocześnie jej wykonanie było zgodne z przepisami ?

aneska
18-02-2005, 11:36
najlepiej byłoby w podłodze, ale na to nie zgodzi sie gazownia .z tego co sie orientuję, rurki gazowe w mieszkaniu musza być na wierzchu (chyba że zmieniły sie przepisy), ewentualnie ukryte w podwieszanym suficie, ale musza być otwory wentylacyjne - więc może zastanów się nad sufitem podwieszanym. możesz zrobić coś w rodzaju dwóćh filarków, podtrzymujących sufit i po dwóch stronach twojej wyspy i w jednym ukryć te rurę. (ktos ci to koniecznie musi rozrysować)
ale i tak lepiej zebyście jednak pomyśleli o elektrycznej kuchence - kable prowadzisz w podłodze i po sprawie.

armark
18-02-2005, 20:57
Hmm.... Dzięki za sugestię. Szczerze mowiąc mam silną preferencję co do kuchni gazowej, tak więc elektryczna będzie w ostateczności.
Widziałem kilka zdjęć "wysp" z kuchniami gazowymi i wyglądało to sensownie. Pytanie zrodziło się stąd, iż na zdjęciach nie było widać grama rurki gazowej i brakło mi koncepcji jak zostało to rozwiązane.

agusia-rum
18-02-2005, 21:12
Witam

Rurkę gazową można poprowadzić po ścianie a od zaworu dać elastyczny wąż zbrojony na szybkozłączce ( pod meblami) - można tak uzyskać dowolną odległość od punktu z zaworem

Pozdrawiam

agusia-rum
18-02-2005, 21:16
http://www.hipernet24.pl/sklep/img_items/b/038/3806.jpg


Tak to wyglada

Pozdrawiam

armark
18-02-2005, 21:19
Agusia - dzięki za pomoc. Niemniej jednak jednak to do końca nie rozwiązuje problemu. Czy rura gazowa będzie sztywna, czy też elastyczna, jakoś to trzeba do wyspy doprowadzić. Jakimś rozwiązaniem jest pomysł Aneski, ale może są to jeż jeszcze jakieś inne. Na zdjęciach, o ktorych mówiłem filarów / słupków bynajmniej nie było....

agusia-rum
18-02-2005, 21:27
Przy gazie jest to faktycznie promlem mozna rozwazyc ewentualnie układ pólwyspu i wówczas sztywną rurę gazową można ukryć za szafkami. Nie wiem skąd były to zdjęcia ale widzialam w salonie tez taką wystawę - ale tam nie mają gazu ;) A może tam po prostu była butla gazowa ;)

kasztanka
24-02-2005, 14:18
ja tez marze o wyspie
ale bez zlewozmywaka ani kuchenki - za duze koszty
mysle o wyspie z blatem roboczym a po drugiej stronie z krzeselkami (taboretami) do siedzenia

wyobrazam sobie, ze przy takim blacie bedzie mozna rano szybka kawke wypic, zjesc sniadanko albo przygotowac cos wspolnie na kolacje- a nie tloczyc sie przy jednym blacie- zwlaszcza na imprezach lub rodzinnych spedach

juz nie moge sie doczekac kiedy bede miala ta wyspe

Robur
17-04-2005, 23:15
Projektujemy kuchnię.Jakie jest zdanie szanownych forumowiczów na temat zlewu umieszczonego na wyspie na środku kuchni?Wyspa ma mieć wymiary 90x200 cm.Inna opcja to zlew pod oknem, ale boimy się o problem z utrzymaniem okna w czystości (zacieki od chlapiącej wody), bo parapet będzie w jednej płaszczyznie z blatem.Ponadto bateria przeszkadza w otwieraniu okna.Podrawiam wszystkich.

lafcadio
18-04-2005, 06:35
Jeżeli Ci się podoba wyspa to rób wyspę.
Co do zlewu pod oknem to jest to bardzo popularne i sprawdzone rozwiązanie nie ma się ci obawiać problemów z zachowaniem czystości bo nie będą one większe niż w przypadku innego położenia zlewu. Jeżeli chodzi o baterię to jest wiele modeli, które można składać by móc otworzyć okno, więco też nie problem :wink:
Wybieraj to co się podoba najbardziej.

Berenika
13-08-2005, 12:52
Czy ktoś z Was ma kuchnię (gazową lub elektryczną) na wyspie lub półwyspie? Ja mam w planach coś takiego i zastanawiam się jak to się sprawdza w użytkowaniu. Średnio mi sie marzy zachlapana tłuszczem podłoga :( U mnie półwysep będzie miał szerokość 100cm. Co Wy na to? Będę wdzięczna za opinie, zwłaszcze od osób dużo gotujących :D

http://foto.onet.pl/upload/31/4/_516667_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/33/30/_516668_n.jpg

mundzia
02-11-2005, 08:14
Witam!

Bardzo chcialabym miec kuchnie z wyspa, ale nie wiem , czy nasze pomieszczenie jest wystarczająco duze aby swobodnie to wmieścić. podam link do projektu, by kazdy mogl zzobaczyc jaki jest kształt, gdzie okno i drzwi.. dodam że na dlugość ma ona 3,96 m a na szerokość 3 metry. mniej wiecej... uklad szafek, zlewozmywaka, kuchenki bedzie taki jak sugeruje projekt, i chcialabym wmiescic tam koniecznie stolik w narozniku, tak jak jest w projekcie, tylko nie okragly, a prostokatny ustawiony krotszym bokiem do sciany miedzy salonem a kuchnia, no i te wyspe, niewielka - jakies 80cm-75cm... czy nie "zagrace" sobie tego pomieszczenia? nie chce robic tego na sile.... jakie musza byc wygodne odleglosci miedzy wyspa a szafkami pod scianna, itd??
to rzut projektu:

http://kbprojekt.home.pl/obrazki/baza/projekt_101_6.jpg

a to kuchnia, ktora mnie sie podoba jest na stronie www.fabrykawnetrz.com.pl
i dalej prosze kliknąć na oferte, potem kuchnie i cottage... tam jest wyspa ktora mnie baaaardzo urzekła :)
proszę o porade :)

mundzia

robert skitek
02-11-2005, 08:20
odleglosc wyspy od szafek 120cm.
moim zdaniem wciskanie wyspy w zamkniętą kuchnię tej wiekości i z tym układem nie ma żadnego sensu

mundzia
02-11-2005, 09:12
aha... hmm... tego sie obawiałam... i pewnie tak bedzie najrozsadniej - nie robic wyspy... :( przykro, no ale bede musiala sie z niz pozegnac :cry:

dziekuje Robert za odpowiedz :)

pozdrawiam..

mundzia

Emkusia
04-11-2005, 19:27
http://archipelag.pl/domek-rzuty.php?KatID=3990400&ProjID=426


to mój dom, czy myślicie, żu uda mi się zmieścić wyspę w kuchni czy raczej nie. Jakie wymiary musi mieć kuchnia, aby mów umieścić w niej wyspę???

Mohag
05-11-2005, 11:52
Najmniejsza odleglosc miedzy wyspa a szafkami naokolo jest 1.10 m, z tym ze zalecana jest 1.20m.

mundzia
07-03-2006, 13:16
Witam!!
Zmieniamy nieco funkcje pomieszczen i z garazu bedzie zrobiona kuchnia :) czy w takim razie wymiary kuchni 3,80 na 4,20 m pozwola juz na umieszczenie wyspy?? :) kuchnia nadal zamnkieta :)

pozdrawiam :)

mundzia

Zuzza
07-03-2006, 13:29
Mundzia,

Pewnie że się da :-)

Ja mam bardzo podobną kuchnię: szerokość 380, a długość 494.
Tez mam dylemat - ale wyspę na pewno zrobię, raczej taką podłuzną i myslałam, żeby z jednej strony zrobic miejsce do siedzenia - i wysokie stołki - bo wyspa ma byc wysoka (120cm).

Napisz gdzie beda wejścia i okna w tym pomieszczeniu.

romka
07-03-2006, 17:05
zastanawia mnie odległość szafek od wyspy :120cm
ja po wypróbowaniu u mnie w kuchni stwierdziłam że robię tylko 100cm-gdybym dała 120 to już bym musiała zrobić krok więcej aby położyć np.garnek
ale może dlatego że jestem marnego wzrostu/160/??? :lol: :lol:

2112wojtek
07-03-2006, 17:42
zastanawia mnie odległość szafek od wyspy :120cm
ja po wypróbowaniu u mnie w kuchni stwierdziłam że robię tylko 100cm-gdybym dała 120 to już bym musiała zrobić krok więcej aby położyć np.garnek
ale może dlatego że jestem marnego wzrostu/160/??? :lol: :lol:

Wszystko ze wzrostem gra :lol: Robert troszke przesadzil, w ciagu roboczym odleglosc minimum to 90-100cm, ale w przypadku bufetu-wyspy od szafek roboczych minmum 120cm/musi byc dodatkowe przejscie stad te 120/. Jesli piekarnik nisko w wyspie to chociaz w tym miejscu powinno byc 120cm. a tak moze byc spokojnie 100cm.

romka
07-03-2006, 18:24
no to mnie pocieszyłeś :P ,już myślałam że jak poszłam nie do kolejki za wzrostem to jestem na przegranej pozycji :lol:
pozdro

mundzia
08-03-2006, 07:40
Witam

moze najlepiej bedzie jak zamieszcze rzut po zmianach


http://foto.onet.pl/upload/15/45/_584494_n.jpg

i kuchnia jest po lewej, porownując z oryginalnym rzutem zamieszczonym w pierwszym moim poscie, jest na miejscu garażu. chce miec w kuchni koniecznie stol z krzesłami równiez, ale nie chce siedziec prerzy wyspie. :)

no:)

zuzzka, a wątek z pieknymi elewacjami jest super :)

mam tez dylemat z kolorem okien ale to juz napisze tam , nie tu :)


mundzia

Zuzza
08-03-2006, 08:18
Mundzia, ja przy takiej szerokości kuchni nie planuję stawiać mebli w kształcie litery U, a jedynie L, zwłaszcza, jak chcę tam upchnąć wyspę.

Ja widzę to tak:

http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/191892.jpg

A co chciałabyś mieć na tej wyspie z AGD?
Czy to ma byc tylko taki blat podręczny?

Na Twoim planie wydaje się to małe.
Chętnie się z Tobą pozastanawiam - bo sama nie jestem też jeszcze przekonana co do wizji...

mundzia
08-03-2006, 08:48
Na wyspie nie planuje zadnych AGD itp, ma byc tylko blat i szafki, poleczki pod blatem, kratka na wino moze. Wyspa nie za duza pewnie, moze 90 na 90 lub 100 na 90.... a ulkad w L nie bardzo mi dopowiada, nie chce miec lodowki na scianie z oknem, a przy ustwaieniu w L tak by musiało byc. Na rysunku odleglosc miedzy wyspa a blatem jest chyba 90 zm o ile mnie pamiec nie myli... ah... boje sie ze jak nie bede miala wyspy to zeby przeniesc cos z jednego blatu na drugi to sie nałaże jak 150 :D sama nie wiem :roll: :)
dziekuje za wspolne rozwazania :)
dodam jeszcze ze mam komin zaraz przy wejsciu dom kuchni i tam musi stac kuchanka... chyba musi :D
pozdrawiam

kofi
08-03-2006, 09:08
Moja wyspa ma 120 na 60 cm i raczej nie polecam krótszej. To wcale nie jest tak dużo te 120 cm.
Odległość między wyspą, a szafkami i sprzętem kuchennym zależy wg mnie nie od wzrostu, tylko od innych, że tak powiem wymiarów. Nie może być za duża, ale tak z metr by się przydał, żeby nie zahaczać siedzeniem o piekarnik :wink: jak czegoś szukasz w szafce wyspowej, albo jak masz otwartą zmywarkę. Ja ustalałam odległość wyspy od mebli w ten sposób, że stała przez miesiąc, a ja sobie przesuwałam, tak jak było mi wygodnie. Potem zamonotowali mi na niej gniazdko (dobrze mieć) i oświetlenie górne.

Zuzza
08-03-2006, 10:12
Mundzia,


Jak sobie narysowałam Twoją kuchnie to niestety ta wyspa to maleństwo. Zastanów się czy chcesz coś takiego mieć:

http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/191899.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/191898.jpg

Jest to mało praktyczne, można sobie tylko "postawić kwiatka"
Zwłaszcza, że wyspa stoi na środku i wszystko z niej może spadać.

Co do kuchenki - to raczej nie ma problemu z innym usytuowaniem - z tego co wiem po prostu wykuwa się kanał wentylacyjny w scianie zewnętrznej i wyprowadza pod okapem. Komin słuzy do normalnej wentylacji pomieszczenia.

A może sam duzy stół zrobisz? Stojący na środku?

2112wojtek
08-03-2006, 10:38
Co do kuchenki - to raczej nie ma problemu z innym usytuowaniem - z tego co wiem po prostu wykuwa się kanał wentylacyjny w scianie zewnętrznej i wyprowadza pod okapem. Komin słuzy do normalnej wentylacji pomieszczenia.

:o :o
Wybacz, ale czy nie przesadzilas troche?

Zuzza
08-03-2006, 12:08
Wojtek, tak zostałam poinformowana...

Ale popraw mnie jesli jestem w błędzie...

U mnie w projekcie w kuchni jest normalny kanał wentylacyjny, a dodatkowo wentylacja okapu (kuchenki) wyprowadzona pod okapem (domu)...

Podobno z przesunięciem nie ma problemu...

mundzia
08-03-2006, 12:12
hmm,,, zuzza , sama nie wiem.. waham sie caly czas... co do kuchenki to na pewno bedzie tam gdzie komin, bo nie po to go murowalismy zeby teraz z niego nie korzystac, tam sa trzy kanały wiec na wentylacje i na kuchnie... nie chce miec rury wychodzacej przez sciane :)
a wielkosc wyspy... hmmm... nie musi byc duza, ma byc takim blatem przerzutowym ze jak wyciagac bede z lodowki cos to poloze na wyspe zeby potam z niej do zlewu czy na kuchenke polozyc...
musze sie zastanowi... poszukam zdjecia jakiegos

2112wojtek
08-03-2006, 12:31
U mnie w projekcie w kuchni jest normalny kanał wentylacyjny, a dodatkowo wentylacja okapu (kuchenki) wyprowadzona pod okapem (domu)...
...

Hmm! Ciekawy sposob, moze to jakas nowa szkola budowania? Nie bede polemizowal, jestem tradycjonalista. :-?
mundzia ustawienie przewodow - "kominow" wentylacyjnych nie determinuje ustawienia kuchenki i wyciagu. Kuchenke mozesz miec nawet na wyspie a zapachy odprowadzic do kanalu rura spiro lub kanalem Marleya.Dla spiro do pochlaniacza wystarcza 80mm dla prostokatnych Marleyowskich ok 50mm. Calosc zabudowac mozna g-k, zeby nie bylo widac a jak sie nie da zupelnie schowac w plaskim podwieszeniu, to mozna zrobic niewielkie obnizenie sufitu. na gotowo wychodzi w najgorszym przypadku 10cm.Taki relief jest nawet pewna ozdoba , mozna tam tez schowac oswietlenie, dodatkowa wentyacje i co tam jeszcze trzeba.
pozdrawiam

mundzia
08-03-2006, 12:39
Dziekuje Wojtek!! to dla mnie bardzo cenne informacje!! ja myslalam ze jak sie wejdzie w komin po katem to jest gorszy ciag, a wolalabym miec dobry wyciąg..... w sumie oon jest zazwyczaj mechaniczny, wiec moze to nie ma znaczenia :) to mi daje wieksze pole manewru kuchenka... super :) bardzo dziekuje :)
a ja staram sie wkleic to wizualizacje mojej kuchni, tylko co mi sie nie udaje :cry: :-? :cry:

pozdrawiam i bardzo dziekuje :)

mundzia

Inezka
14-03-2006, 19:40
Szukam inspiracji i prosze o zdjecia.
Pozdrawiam

Mufka
14-03-2006, 22:23
wiec jednak bedzie wyspa?

Inezka
15-03-2006, 10:57
Mufka, juz sama nie wiem co bedzei :) chcialabym jak najszybciej to zakonczyc... Wyspa dlatego, zeby byla zmywarka 60 i bezproblemowe dojscie do zlewu.

Zuzza
15-03-2006, 11:02
Inezka,

Ja też bym chciała wyspę - mam dużą kuchnie - ale i tak po przeglądnięciu setek zdjęć doszłam do wniosku, że wyspa dobrze wygląda tylko w kuchni około 50m., która ma na dodatek tylko dwie ściany.... :-(

Napisz jakie chcesz dokładniej zdjęcia - to Ci powklejam - a mam ich setki ;-)

Mufka
15-03-2006, 11:17
wyspa fajny bajer, ogolnie jestem za fajnymi bajerami w domu, bardzo poprawiaja humor w pozniejszym czasie 8)

smartcat
15-03-2006, 14:31
Napisz jakie chcesz dokładniej zdjęcia - to Ci powklejam - a mam ich setki ;-)

Wklej co masz ciekawego, fajnie by było to pooglądać :-) Coś zawsze może zaispirować.

muminka
15-03-2006, 18:09
Tak! Tak!
Wklej jakieś zdjęcia bo ja też poszukuję pomysłu na wyspę :)
pozdrowionka
Magda

Inezka
15-03-2006, 20:25
Zuzza, szukam pomyslu na wyspe na srodek kuchni, bez sprzetu AGD, ktora mozna przestawic, gdy sie znudzi. Wklejaj to co uwazasz za ladne :) Z gory dzieki!!!

Zuzza
16-03-2006, 07:34
Hej Dziewczyny !

OK coś powklejam - zapomnialam tylko dodać, że mam sklonność do stylu rustykalnego ;-) Ale może coś nowocześniejszego też znajdę.

Wyspy nieduże bez AGD i bez miejsca do siedzenia:

http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193318.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193319.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193320.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193321.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193322.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193323.jpg

Żelka
16-03-2006, 18:49
Zuzza piekne te kuchnie :D

ozzie
16-03-2006, 21:48
Zuzza, nie musisz wcale miec kuchni o pow 50m2 aby miec w niej wyspe!
Nasza kuchnia ma 28m2, wyspa posrodku ma 170x110, wysokosc 95 cm. Jest to bardzo praktyczna wyspa, bo tylko z granitowym blatem, bez zlewu, albo sprzetu AGD. Uzywam jej jako powierzchni roboczej, jako barku, dziecko lubi na niej odrabiac lekcje. No i kiedy mamy gosci wszyscy lubia zbierac sie wlasnie w kuchni i przy wyspie. Jestem taka 'gapa' co nie nauczyla sie jeszcze wklejac zdjecia. Jezeli podasz mi adres, pod ktory moge wyslac fotki, to chetnie przesle zdjecia mojej kuchni. Pozdrawiam
ps- swoj adres mailowy mozesz wyslac mi na pw

Zuzza
17-03-2006, 07:58
Ozzie,

Masz kuchnię marzenie :-)
Ja myslałam, że moja jest duża - ale ma "tylko" 18m...
Niestety też nie mam pomysłu gdzie tą wyspę wrzucić...
Czy masz przy niej wysokie krzesła? Ja chciałabym wyspę o wysokości 120cm...

Zaraz coś jeszcze powklejam...

Zuzza
17-03-2006, 08:31
CD:

http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193542.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193541.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193540.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193539.jpg

ozzie
17-03-2006, 09:05
Zuzza,

dzieki za umieszczenie zdjec mojej kuchni. Moja wyspa ma wysokosc 95 cm, dlatego krzesla (lyra) sa do niej dopasowane. Z tego co wiem, to te stolki wystepuja tez w wyzszej wysokosci.

pozdrawiam

ozzie
17-03-2006, 09:11
Zuzza,

dzieki za umieszczenie zdjec mojej kuchni. Moja wyspa ma wysokosc 95 cm, dlatego krzesla (lyra) sa do niej dopasowane. Z tego co wiem, to te stolki wystepuja tez w wyzszej wysokosci.

pozdrawiam

Inezka
17-03-2006, 09:40
CD:
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193541.jpg

Zuzza, wlasnie czegos takiego prostego szukam. Na razie zlecilam bardzo podobny polwysep o wymiarach 60x160 (2 szafki 60 cm otwierane na dwie strony i posrodku otwarte opleczki 40 cm). Nie za maly???????
A co z wysokoscia takiej wysepki???? Czy 90 cm wystarczy???

Przez kuchnie, ktora pokazalas zaczely mi sie znow podobac jasne kolory, a juz bylam nastawiona na ciemny :roll: :roll: :roll: Juz nawet zdecydowalam sie na drewniane bukowe fronty o slicznym slomkowym kolorze, ale te plyty mdf imitujace buk sa koszmarne, jakies takie szarawe, przypominaly mi meble z prl'u.

Zuzza
17-03-2006, 09:44
Ozzie,

Ależ nie ma za co :-)

Oto Wyspa Ozzie:

Zauroczyłam się tą jadalnią...........

http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193544.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193545.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193547.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193548.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193549.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193551.jpg

Zuzza
17-03-2006, 10:00
Inezka,

Jak półwysep to pewnie jest jakos połączony z blatami o wysokości 90cm... Czyli różnica poziomów już by była widoczna.
Jeśłi półwysep to wychodzi z blatów o szerokosci 60cm -czyli to jest jakby kontynuacja.

Bo wyspa wolnostojąca, wydaje mi się że powinna być szersza i może być wyższa - ale nie musi. Moj mąż ma 202cm wzrostu, więc on się wreszcie nie bedzie schylał, a ja bedę siedzieć na wysokim stołku i majtać nogami i wszyscy będa zadowoleni przy wyspie 120cm :-)

Zuzza
17-03-2006, 10:12
No to jeszcze kilka, żeby Ci już zupełnie zawrócić w głowie ;-)

http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193578.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193577.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193576.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193575.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/193574.jpg

Paulka
17-03-2006, 14:08
Zuzza Gdzie można zobaczyć więcej zdjęć z domu Ozzie?? Ta kuchnia i jadalnia faktycznie rewelacyjne

ozzie
17-03-2006, 16:57
Paulka, Zuzza
ciesze sie, ze podobala sie moja kuchnia. Kuchnia ma 28 m2, z czego 8m2 wydzielone jest na ogrod zimowy, ktory spelnia funkcje takiej codziennej jadalni. Ogrod zimowy jest od strony polnocnej, ma specjalne szyby, dzieki ktorym nie nagrzewa sie temperatura w srodku. Przy upalach 30 stopniowych w kuchni jest nadal przyjemnie i chlodno. W dwoch oknach sa zasuwane moskitiery, wiec nie mamy latem 'niemilych gosci' typu komary czy muchy :wink:

Podloga czesci ogrodu jest podgrzewana, zima temperatura w srodku to 21 stopni. Zaleta tej kuchni jest na pewno to ze jest bardzo widna. Chcialam aby kuchnia byla miejscem gdzie cala rodzina lubi przebywac. Ja lubie gotowac, lubie kiedy sa w domu goscie i taka zabudowa szafek w ksztalcie litery L jest dla nas wygodna. Wyspa jest duza i tak jak pisalam wczesniej bardzo praktyczna.

Lodowka side-by-side jest w spizarni obok kuchni, tam tez jest duzo szafek, polka na wina, miejsce do przechowywania przetworow, owocow, tam temperatura jest nizsza.

Meble sa z buku parzonego, blaty to granit shivakashi. Projekt mebli (projekt kosztowal 200 zl) robilam w salonie mebli austriackich, ale u nich ceny mebli po prostu powalajace. :cry: Meble z okuciami blum i mechanizmami Hoetish (nie wiem czy poprawnie napisalam) robil mi stolarz polecany na tym forum :wink: Kuchnie wolonostojaca (podwojny piekarnik) i plyte gazowa + okap sprowadzalam z UK, gdzie wczesniej mieszkalam. Taka kuchnia nazywa sie 'range cooker' i jest to semi-profesjona. Jezeli lubi sie gotowac to bardzo dobrze sie sprawdza.
Jezeli sa jakies pytania, to chetnie odpowiem.
Pozdrawiam serdecznie

Zuzza
20-03-2006, 13:19
Paulka, mam tylko zdjęcia kuchni Ozzie :-)

Może chcecie jeszcze jakieś inne rodzaje wysp? To piszcie..

romka
20-03-2006, 13:28
a masz może w nowoczesnym stylu?

Zuzza
20-03-2006, 13:56
Coś sie znajdzie,

Ale pozostałe są juz z miejscami do siedzenia lub też z AGD w różnych kombinacjach.

Napisz co byś chciała dokładniej...

Inezka
20-03-2006, 14:32
Zuzza, wklejaj co masz :) zawsze mozna wymyslec z tego jakas kombinacje :)

romka
20-03-2006, 21:15
nawet lepiej jakby były z miejscami do siedzenia,bo mam to zamiar połączyć-kuchnię z stołem i siedziskami z tym że głowna jadalnia byłaby za ścianą
pozdro

Zuzza
21-03-2006, 08:05
OK.

To teraz wyspy z miejscami do siedzenia bez AGD:

http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/194280.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/194279.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/194278.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/194277.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/194276.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/194275.jpg

Paulka
21-03-2006, 08:24
POwiedzcie mi, jaka musi być minimalna wielkosc kuchni, żeby projektowanie w niej wyspy miało sens?

Zuzza
21-03-2006, 08:28
C.D.

http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/194306.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/194305.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/194299.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/194295.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/194294.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/194293.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/194291.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/194286.jpg

kasiaR
21-03-2006, 08:31
Z tš wilkoœcia kuchni do wyspy to jest różnie. Słyszłam tyle opinii ilu projektantów odwiedziłam.
My mamy wymiary kuchni 3,30 m x 3,80 wolnostajaca wyspa sie nie zmieœci ale wymysliłam coœ innego.


http://foto.onet.pl/upload/37/97/_587604_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/0/30/_587605_n.jpg

Pozdrawiam,
KasiaR :wink:

Paulka
21-03-2006, 08:46
Z tš wilkoœcia kuchni do wyspy to jest różnie. Słyszłam tyle opinii ilu projektantów odwiedziłam.
My mamy wymiary kuchni 3,30 m x 3,80 wolnostajaca wyspa sie nie zmieœci ale wymysliłam coœ innego.

sorki, ale profesjonalnego prjektu jeszcze nie mam, jak tylko dostane wizualizacje mojej kuchni to cos wkleję.

Pozdrawiam,
KasiaR :wink:

Ale czy taki układ nie będzie cie zmuszał do gonienia dookoła wyspy?

Ja zastanawiam się nad wyspą, bo mam kuchnię połączoną z jadalnią, w kuchni zaś nie mam planowanego żadnego stołu. No i tak sobie myslę, ze bieganie do jadalni z miską płatków z mlekiem niekoniecznie jest wygodne. A poza tym: krojenie sałatek czy wogóle przygortowywanie czegokolwiek na siedząco pasowałoby robic w kuchni, przy blacie i ciągu szafek.

kasiaR
21-03-2006, 08:52
Z tš wilkoœcia kuchni do wyspy to jest różnie. Słyszłam tyle opinii ilu projektantów odwiedziłam.
My mamy wymiary kuchni 3,30 m x 3,80 wolnostajaca wyspa sie nie zmieœci ale wymysliłam coœ innego.

sorki, ale profesjonalnego prjektu jeszcze nie mam, jak tylko dostane wizualizacje mojej kuchni to cos wkleję.

Pozdrawiam,
KasiaR :wink:

Ale czy taki układ nie będzie cie zmuszał do gonienia dookoła wyspy?

Ja zastanawiam się nad wyspą, bo mam kuchnię połączoną z jadalnią, w kuchni zaś nie mam planowanego żadnego stołu. No i tak sobie myslę, ze bieganie do jadalni z miską płatków z mlekiem niekoniecznie jest wygodne. A poza tym: krojenie sałatek czy wogóle przygortowywanie czegokolwiek na siedząco pasowałoby robic w kuchni, przy blacie i ciągu szafek.


Myslę,że raczej bede przebywać najczęœciej miedzy zlewem ,a płyta ceramicznš :wink:

romka
22-03-2006, 18:12
zzuza dzieki za zdjęcia,dzięki nim wiem że :
jednak to będzie wyspa bez stołowania sie /często gościmy teściów i 6 osób przy niej to jednak trochę za dużo/
z wyspy nie zrezygnujemy,bedzie tam płyta ceramiczna
musimy pomysleć o jakimś mniejszym stole lub czymś co by ten stół zastapił
pozdro

kasiaR
23-03-2006, 15:05
jesli chodzi o wyspy to znalzłam jeszcze takie :wink: :wink:


http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/1254_elektra.jpg

http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/2341_Elektra3.jpg

http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/2349_Luna3.jpg

http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/2350_Gracja.jpg

http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/2353_Przykladowa_kuchnia_Vena.jpg

http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/1527_018019_HTHkat_2004_UKx.jpg

http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/1540_078079_HTHkat_2004_UKx.jpg

http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/1542_086087_HTHkat_2004_UKx.jpg

http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/7617_2419_kuchnie10.jpg

http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/7616_2419_kuchnie9.jpg

http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/7613_2419_kuchnie6.jpg

http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/8642_2531_ALNOTERRA.jpg

http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/8639_2531_ALNOTEC.jpg
http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/8638_2531_ALNOSTYLE.jpg

http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/8637_2531_ALNOSOFT.jpg
http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/8629_2531_ALNOGRAND.jpg
http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/8630_2531_ALNOJET.jpg
http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/8631_2531_ALNOLINE_pro.jpg
http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/8626_2531_ALNOCLOU.jpg
http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/2400_1267_Dsc00009.jpg
http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/5952_1539_3445_1539_m1_rezonans.jpg

http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/5733_2125_foto05big.jpeg
http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/5182_2035_zdj02.jpg

pozdrawiam serdecznie
KasiaR :wink: :lol:

romka
23-03-2006, 17:50
prawdziwy zawrót głowy!!!!
co jedna to ładniejsza,szkoda że w domu możemy mieć tylko jedną kuchnię :lol:

editta
24-03-2006, 14:51
Zuzza i kasiaR śliczne te kuchnie. to ja i też coś dorzucę, chociaż może się powtórzyć - tyle tu tego :wink:

http://img83.imageshack.us/img83/9307/italiadirectonlinecouk010hp.jpg

http://img20.imageshack.us/img20/4025/italiadirectonlinecouk024bw.jpg

http://img105.imageshack.us/img105/7171/italiadirectonlinecouk038rm.jpg

http://img211.imageshack.us/img211/5789/magnet029mx.png

http://img232.imageshack.us/img232/479/magnet038xz.png

http://img59.imageshack.us/img59/9530/magnet040lv.png

http://img92.imageshack.us/img92/6272/magnet060rl.png

http://img75.imageshack.us/img75/2668/magnet076wt.png

editta
27-03-2006, 22:44
Inezka daj znać czy juz na coś się zdecydowałaś. a dla zaintetresowanych jeszcze wkleje trzy fotki.

http://img66.imageshack.us/img66/9131/biggeorgian21nz.jpg

http://img61.imageshack.us/img61/3375/livingstylecouk016kk.jpg

ta może wyglądać ciekawie pod warunkiem, że macie dużą kuchnie :wink:
http://img61.imageshack.us/img61/7873/livingstylecouk022lt.jpg[/b]

Zuzza
28-03-2006, 08:54
To może jeszcze trochę powklejam :-)

Wyspy ze zlewem:

http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/195446.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/195445.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/195444.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/195443.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/195441.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/195440.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/195439.jpg
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/195438.jpg

editta
30-03-2006, 19:47
nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda. a.... powklejam sobie jeszcze;

http://img223.imageshack.us/img223/248/01moben6kx.jpg (http://imageshack.us)

http://img214.imageshack.us/img214/9916/01kitchens6zx.jpg (http://imageshack.us)

http://img469.imageshack.us/img469/1083/01trorchettimarta7tm.jpg (http://imageshack.us)

http://img89.imageshack.us/img89/3459/02kitchens5tp.jpg (http://imageshack.us)

http://img149.imageshack.us/img149/4804/03kitchens4ve.jpg (http://imageshack.us)

http://img149.imageshack.us/img149/6/04kitchens1mq.jpg (http://imageshack.us)

Inezka gdzie jesteś?

EWA-S
30-03-2006, 20:52
Co zrobić gdy wszystko mi się podoba??????.Chyba nigdy nie wybiorę jaka chcę kuchnie :evil:

Inezka
30-03-2006, 21:15
Editta, jestem jestem :) tylko chwilowo rzadziej :( ale obiecuje poprawe. Tez masz dylematy wyspowe???
Ja juz zamowilam meble - mala wysepka bez plyty i zlewu, ot taki dodatkowy blat roboczy. 2 x szafki 60 cm otwierane na dwie strony i posrodku otwarte poleczki 40 cm. Poczatkowo te szafki mialy szklane fronty, ale wymienilam na drewniane ze wzgledu na bezpieczenstwo malego ludzika.

editta
31-03-2006, 17:17
Inezka no tak i to wielki dylemat. jak na razie szukam inspiracji, bo do meblowania to jeszcze nam troche brakuje :cry: u mnie też płyta i zlew będą gdzie inndziej, a wsypa musi spełniać również rolę stołu do codziennych posiłków. na święta i różnego rodzaju okazje planuję rozkładany stół. Jedyne co mnie zainteresowało wklejam poniżej - zdjęcie znalezione na formu :D

http://img88.imageshack.us/img88/4258/kuchniawyspa7sd.jpg

http://img397.imageshack.us/img397/8857/kuchniawyspa35bz.jpg

mencel
01-04-2006, 11:46
http://www.mdom.pl/images/realizacje/zdjecia/176.jpg

Inezka
01-04-2006, 18:13
Editta, bardzo ladna i oryginalna jest ta wyspa. :)

Sonika
01-04-2006, 18:24
Inezko,
kiedy będziesz mieć swoją kuchnię?

Inezka
01-04-2006, 20:14
Soniko, w pierwszej umowie mialam termin do 25 kwietnia, po zmianie frontow szklanych na drewniane w wyspie ostatecznie na 30 kwietnia. A mialo byc na Boze Narodzenie :evil:
Juz sie nie moge doczekac... teraz mam dylemat z plytkami :-?
A Ty kiedy??? :)

Sonika
01-04-2006, 20:53
To w sumie już niedługo :D .
Ja swojej jeszcze nawet nie zamówiłam. Obeszłam dzisiaj z pół miasta i znowu spodobał mi się jeden z fornirów :wink: .

Inezka
01-04-2006, 21:03
Soniko, czy z facetami masz tak samo????????????? :D:D:D:D:D:D
Ja staram sie nie ogladac nic nowego w temacie kuchni, bo przestanie mi sie podobac to co zamowilam :)

Sonika
02-04-2006, 06:48
Sama wiesz jak to jest - kobieta zmienną jest :wink: :D .

Inezka
02-04-2006, 10:13
Ja w koncu musialam cos zamowic, bo inaczej wiecznie bylabym niezdecydowana. Ale to wszytsko wynika z tego, ze w tym lokalnym studiu kuchennym niczego nie potrafia doradzic, nad wszystkim trzeba sie glowic samemu, slyszy sie tylko: "jak pani chce", "jak pani bedzie wygodnie". Myslalam, ze juz ich pobije! :evil: :evil: :x :evil: :evil:

Emkusia
29-06-2006, 18:16
http://www.archipelag.pl/domek-rzuty.php?KatID=3990500&ProjID=426
a czy ja w takiej kuchni zmieszczę wysepkę?
Mam całkowitą pustkę w głowie

Zuzza
30-06-2006, 07:42
Emkusia,

Jesli kuchnię przedłuzysz do jadalni, to zamiast stołu zmiesci się całkiem spora wysepka. Moze być z miejscami do siedzenia.

Inaczej raczej się Ci nie uda....

damianr
30-06-2006, 12:43
Soniko, w pierwszej umowie mialam termin do 25 kwietnia, po zmianie frontow szklanych na drewniane w wyspie ostatecznie na 30 kwietnia. A mialo byc na Boze Narodzenie :evil:
Juz sie nie moge doczekac... teraz mam dylemat z plytkami :-?
A Ty kiedy??? :)
no i jak z tą kuchnią wyszło - jest - jaka???
pozdrawiam

agnieszkakusi
04-07-2006, 09:42
A my mamy kuchnie ajkies 15m i jestesmy nastawieni na wyspę, ale jeszcze nie wiem w jakim kształcie, to chyba wyjdzie dopiero jak pobudujemy dom....a teraz mamy dopiero pozwolenie, fundamenty zaczynamy jesienią. Ale wiemy już, że będzie ona murowana z bk, a nie robiona z szafek. Chcemy tam mieć płyte grzewczą, zmywarkę i zlew i jakiś niwielki blat roboczy....i teraz tylko musimy to jakoś rozmieścić...macie jakieś propozycje? Kuchnię można obejrzeć w projekcie http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=361&IdKolekcji. Zzanaczam, że spiżarka będziezlikwidowana i przeniesiona w inne miejsce. Prosze o radę i inspirację.

firstlady
25-09-2006, 14:38
Będe miała kuchnię połaczona z jadalnią. Elementem oddzielającym byłaby wyspa i mam problem co do jej wymiarów . Czy jest jakas optymalna długość /szerokość / wysokosc- tak , aby była najbardziej funkcjonalna. U mnie miejsce dla niej miałoby 116cm/245cm. jak więc długa musiałaby byc, żeby nie wyglądała nienaturalnie?

variuss
25-09-2006, 14:56
Wyspa ze zlewem, z kuchenką, czy tylko blat?
Ze stołkami czy bez? Za malo szczegółów.

Co do wymiarów, to min odstep od szafek 120cm, minimalne przejscia po obu stronach 1m.
Szerokośc wyspy 60cm- tyle co ma standardowy blat kuchenny
Jeżeli z miejscem do jedzenia to wygodnie byloby 120 cm- też sa takie blaty tylko droższe.

dlugośc wyspy powinna być "modularna" jeżeli chcesz ja zbudowac ze standardowych szafeK
- dł 120 szer 60 - jako blat pomocniczy
- dł 120 szer 120 blat roboczy z miejscem do jedzenia
- dł 180 szer 60 - zmiesci się zmywarka,zlew, smietnik
- dl 180 szer 60- kuchenka z miejscem roboczym 60 cm po 2 stronach

2112wojtek
25-09-2006, 15:08
Co do wymiarów, to min odstep od szafek 120cm, minimalne przejscia po obu stronach 1m.
Szerokośc wyspy 60cm- tyle co ma standardowy blat kuchenny
Jeżeli z miejscem do jedzenia to wygodnie byloby 120 cm- też sa takie blaty tylko droższe.

dlugośc wyspy powinna być "modularna" jeżeli chcesz ja zbudowac ze standardowych szafeK
- dł 120 szer 60 - jako blat pomocniczy
- dł 120 szer 120 blat roboczy z miejscem do jedzenia
- dł 180 szer 60 - zmiesci się zmywarka,zlew, smietnik
- dl 180 szer 60- kuchenka z miejscem roboczym 60 cm po 2 stronach

Jesli mozna prosic, to bardzo poprosze o podanie zrodla skad wziales te dane?

variuss
25-09-2006, 15:11
Neufert, "Podręcznik projektowania architektoniczno-budowlanego"

Ale podobne porady można znaleźdz w gazetach o urządzaniu kuchni, na stronie i w katalogach kuchennych ikei itp.

2112wojtek
25-09-2006, 17:35
Neufert, "Podręcznik projektowania architektoniczno-budowlanego"

Ale podobne porady można znaleźdz w gazetach o urządzaniu kuchni, na stronie i w katalogach kuchennych ikei itp.

Neuferta znam i nawet czytalem , gazet kolorowych nie ogladam.
Troche z Neufertem sie jednak mijasz w danych,albo Twoj Neufert troche sie zestarzal.
Nie jest prawda , ze wsypa z miejscem do jedzenia potrzebuje np. 120x120 - Ani nie jest to wymiar optimum ani niezbedne minimum. Neufert tak nie podaje chyba, a jesli to kolorowe gazety donosza, to nie warto takich czytac.

Optymalna szerokosc wyspy to 80-90cm ale minimalna to 60cm .
Szerokosc wyspy i blatu roboczego nie zalezy od tego czy bedzie przy niej miejsce do jedzenia czy nie.
Wysokosc blatu do jedzenia wynosi przecietnie 72-78cm , wysokosc blatu roboczego to 85-90cm a wiec blat do zarcia jest dostawka nie majaca wplywu na szerokosc blatu roboczego.Blaty robocze o szer. 120 nie maja wiec nic do rzeczy bo i tak sie przy nich nie jada. Minimalna szerokosc dostawki to 40cm optimum 60cm -jak nie patrzyc calosc bedzie
pomiedzy 100min(60+40). a 150(80/90+60)cm /optymalnie ofkors :lol: /.
Sprawa sie calkowicie zmienia jesli to blat barowy wysoki :lol: tu optymalnie jest pomiedzy 110 -125cm /minimalny wymiar to 80cm/.
Dlugosc kuchni 120cm to niezbedne minimum bez wzgledu czy to wyspa z plyta czy zlewem czy tylko dodatkowy blat natomiast dlugosci "modularne" dla szafek gotowych pow 40cm dl. zmieniaja swoj zakres co 5cm :P trzeba sie trymac zatem wymiarow tzw. "co 5".
20,25 cm dla polek otwartych - rowniez tych pod blatem i szafek30,35,40,45,50,60,80cm .
Nie wiem skad tez ten strzal 120 i 180cm skoro optimum ergonomiczne dla wyspy to akurat 160cm :P
Dowod- plyta kuchenna /z piekarnikiem/ 60cm+z lewej i prawej szafka minimum30/40 = 120/130cm minimum u ciebie 180
zlew , zmywarka, smietnik - zlew jednokomorowy minimum szafka do zabudowy 40cm+60cm zmywarka + kosz na smieci szeroki :lol: 50cm = razem 150 u Ciebie wciaz 180cm.
Odleglosci od szafek /u ciebie min. 120cm/nie musza byc okreslone tak kategorycznie. Dla ciagu blatow i szuflad wystarczy nawet 105cm/szuflady i cargo wsywaja sie tylko na 50cm/ dla blatow i szafek wysokich powinno byc min. 115cm przy czym dla szaf cargo wystarczy juz 110 itd,itd.A wiec nie minimalne odleglosci tylko optymalne sa 120cm maxymalnie zas 160-180cm.
pozdrawiam
PS
Informacje w oparciu o dane SieMatic oraz oprogramowanie do projektowania mebli i stanowisk MebleCad.
Ikea moze posluguje sie przestarzalym/ale przydatnym/ Neufertem :P :P i... nie , ze sie czepiam, tylko wielu chetnych na wyspe mierzy juz swoje kuchnie i widzi z rozpacza , ze po Twoich informacjach brakuje im po pare centymetrow.

fasola25
25-09-2006, 21:01
Neuferta znam i nawet czytalem , gazet kolorowych nie ogladam.
Troche z Neufertem sie jednak mijasz w danych,albo Twoj Neufert troche sie zestarzal.
Nie jest prawda , ze wsypa z miejscem do jedzenia potrzebuje np. 120x120 - Ani nie jest to wymiar optimum ani niezbedne minimum. Neufert tak nie podaje chyba, a jesli to kolorowe gazety donosza, to nie warto takich czytac.

Optymalna szerokosc wyspy to 80-90cm ale minimalna to 60cm .
Szerokosc wyspy i blatu roboczego nie zalezy od tego czy bedzie przy niej miejsce do jedzenia czy nie.
Wysokosc blatu do jedzenia wynosi przecietnie 72-78cm , wysokosc blatu roboczego to 85-90cm a wiec blat do zarcia jest dostawka nie majaca wplywu na szerokosc blatu roboczego.Blaty robocze o szer. 120 nie maja wiec nic do rzeczy bo i tak sie przy nich nie jada. Minimalna szerokosc dostawki to 40cm optimum 60cm -jak nie patrzyc calosc bedzie
pomiedzy 100min(60+40). a 150(80/90+60)cm /optymalnie ofkors :lol: /.
Sprawa sie calkowicie zmienia jesli to blat barowy wysoki :lol: tu optymalnie jest pomiedzy 110 -125cm /minimalny wymiar to 80cm/.
Dlugosc kuchni 120cm to niezbedne minimum bez wzgledu czy to wyspa z plyta czy zlewem czy tylko dodatkowy blat natomiast dlugosci "modularne" dla szafek gotowych pow 40cm dl. zmieniaja swoj zakres co 5cm :P trzeba sie trymac zatem wymiarow tzw. "co 5".
20,25 cm dla polek otwartych - rowniez tych pod blatem i szafek30,35,40,45,50,60,80cm .
Nie wiem skad tez ten strzal 120 i 180cm skoro optimum ergonomiczne dla wyspy to akurat 160cm :P
Dowod- plyta kuchenna /z piekarnikiem/ 60cm+z lewej i prawej szafka minimum30/40 = 120/130cm minimum u ciebie 180
zlew , zmywarka, smietnik - zlew jednokomorowy minimum szafka do zabudowy 40cm+60cm zmywarka + kosz na smieci szeroki :lol: 50cm = razem 150 u Ciebie wciaz 180cm.
Odleglosci od szafek /u ciebie min. 120cm/nie musza byc okreslone tak kategorycznie. Dla ciagu blatow i szuflad wystarczy nawet 105cm/szuflady i cargo wsywaja sie tylko na 50cm/ dla blatow i szafek wysokich powinno byc min. 115cm przy czym dla szaf cargo wystarczy juz 110 itd,itd.A wiec nie minimalne odleglosci tylko optymalne sa 120cm maxymalnie zas 160-180cm.
pozdrawiam
PS
Informacje w oparciu o dane SieMatic oraz oprogramowanie do projektowania mebli i stanowisk MebleCad.
Ikea moze posluguje sie przestarzalym/ale przydatnym/ Neufertem :P :P i... nie , ze sie czepiam, tylko wielu chetnych na wyspe mierzy juz swoje kuchnie i widzi z rozpacza , ze po Twoich informacjach brakuje im po pare centymetrow.

super!!!
od jakiegos czasu zastanawialam sie nad tymi wszystkimi odleglosciami, szerokosciami, wysokosciami....
teraz juz wiem wszystko :) chociaz u mnie odleglosc miedzy wyspa a szafkami wynosic bedzie 100 cm - inaczej nie da rady niestety

ozzie
26-09-2006, 13:25
u nas wyspa w kuchni, jest to granitowy blat, bez plyty, zlewu, ma 180x110. Ten wymiar sprawdza nam sie juz rok :) Wysokosc wyspy to 95 cm.

arluka
06-10-2006, 19:39
Mam kuchnię o wym. 3,4*4,5 (szer*dł) Poradźcie czy wyspa w takiej kuchnio-jadalni to dobry pomysł. Chodzi mi bardziej o układ w kształcie litery "U" na której znajdować się bedzie kuchenka. Wyspa musiałaby mieć ok 70 cm szerokości. A pozostałe ok. 2,2 m pozostałoby na jadalnię. Czy to ma sens?? Muszę podjąć decyzję zanim będzie za późno (dziura wentylacyjna na środku sufitu)

raffran
06-10-2006, 19:44
Wydaje mi sie ze jak na kuchnie z wyspa i jadalnie to troche malo miejsca. My bedziemy mieli samej kuchni 10m2 i musimy troche sie nagimnastykowac zeby ja tam wcisnac,ale bedzie.

Damro
06-10-2006, 23:01
Wydaje mi sie ze jak na kuchnie z wyspa i jadalnie to troche malo miejsca. My bedziemy mieli samej kuchni 10m2 i musimy troche sie nagimnastykowac zeby ja tam wcisnac,ale bedzie.
Przy 10m nie dawałabym wyspy,zdecydowanie za mała ale ty Arluka jak najbardziej daj. :)

raffran
07-10-2006, 00:14
Wydaje mi sie ze jak na kuchnie z wyspa i jadalnie to troche malo miejsca. My bedziemy mieli samej kuchni 10m2 i musimy troche sie nagimnastykowac zeby ja tam wcisnac,ale bedzie.
Przy 10m nie dawałabym wyspy,zdecydowanie za mała ale ty Arluka jak najbardziej daj. :)

Coz,my samej kuchni mamy 10m2,bedzie ona otwarta na jadalnie,ktora ma ponad 17m2 i mielibysmy jej nie robic????
Arluka ma wszystkiego razem troche ponad 15m2,roznica wiec chyba jest?
Jestesmy rzecz jasna po konsultacji z projektantem wnetrz i po malej przerobce tzn przesunieciu troche drzwi do spizarni bedzie O.K.

moni89
12-10-2006, 13:53
Tak sobie myślę czy to praktyczny pomysł ? I co na tej wyspie umieścić ? Zlewomywak chyba nie bardzo bo znosząc z całej kuchi naczynia zabrudzisz wszystko dookoła. No to może kuchenkę ? Albo tylko roboczy blat ? Jakie są Wasze opinie ? A może już ktos to przeżyl ?

rc4
12-10-2006, 16:05
Kiedyś w akademiku w Holandii przeżyłem coś takiego. Z tym, że była to ogromna kuchnia z sześcioma, albo pięcioma dwukomorowymi zlewozmywakami w blatach dookoła. W środku natomiast była podłużna wyspa z palnikami i piekarnikami. Nad nimi zmieściła się jeszcze (również podłużna, dostępna z obu stron) półka na garnki, patelnie, przyprawy itp. Ogólnie mówiąc super rozwiązanie, ale raczej dla takiej właśnie dużej kuchni na 50 osób. W domu jednorodzinnym wolałbym mieć chyba na środku stół (jeżeli kuchnia jest faktycznie aż tak duża, że można zastanawiać się nad wyspą).
Pozdrawiam

variuss
12-10-2006, 16:52
Jak masz w kuchni miejsce na wyspe, to nawet się nie zastanawiaj!
Jest to super-wygodne. Moja mama ma w kuchni wyspę 60x180 cm, nie ma w niej zlewu ani kuchenki, tylko sam blat. Wyspa oddziela cześc "roboczą" kuchni od części jadalnej. Z jednej strony jest zabudowana płytą, a z drugiej strony są otwarte pólki.
Nie ma to jak przygotowywac posiłki "twarzą do świata" a konkretnie stojąc przodem do kogoś, kto akurat siedzi przy stole.

Jak 8 lat temu mama urządzała kuchnię na nowo, to wszyscy sie pukali w głowę, kto to widział szafki na środku ???
Jedyny minus, jaki zauważyłam, to brak zlewu w tej wyspie oraz brak drzwiczek, bo otwarte pólki się kurzą. Jednak jest tam za wąsko zeby zrobić dzwiczki. Powinno być 120cm.

Acha, w mojej wymarzonej kuchni oczywiście wyspa będzie, duzzzza 120x180, ze zlewem właśnie.
Pozdrowionka!!!

malmuc
12-10-2006, 17:54
Ja mam w planie wyspę 100x200 i na jej koncu umieszcze płytę elektryczna tak by miec jeszcze dosc miejsca na blat roboczy. Na płyte w tym miejscu zdecydowałam sie ponieważ łatwiej jest razem pichcic jedzonko, czy tez osoba siedząca przy stole i z Toba rozmawiajaca nie musi patrzec na Twoje plecy :)
Zlewozmywak wydaje mi sie mało atrakcyjny w tym miejscu , jesli w ogole mozna mówic tu o atrakcyjnosci :lol:
Sądze ze przy zlewozmywaku spędzac będę mniej czasu (będzie zmywarka) niz przy gotowaniu. Będe tez miała oko na moje dzieci, które w tym czasie będą w jadalni na stole np. rysowały .
Pozdrawiam

agnieszkakusi
13-10-2006, 06:59
ja tez chcę mieć wyspę. Wstępnie mam ją rozrysowaną. I na pewno będzie w niej zlew, zmywarka i płyta grzewcza. I wysuniety blat rzy którym będą stały dwa wysokie krzesła, zeby ktos spokojnie mógł ze mną w kuchni siedzieć...

agiis
13-10-2006, 08:48
ja mam wyspę "przytulona" do filara, ale spełnia funkcje typowej wyspy, z zlewozmywakiem i bardzo sobie chwale ;) w uzytkowaniu jest rewelacyjna, bardzo wygodna i znosząc z całej kuchni do zlewu czy zmywarki brudzi się tak samo jak przy znoszeniu do zlewu przy ścianie ;) nie widze róznicy ;) także tym sie nie kieruj!

krzysboron
14-10-2006, 23:40
możesz wrzucic jakies zdjecia Twojej kuchni, wlasnie w planach mam kuchnie z wyspą dwupoziomową: tzn od strony kuchni blat i zlew na normalnej wysokosci a od strony pokoju barek i wysokie krzesla.

moni89
15-10-2006, 11:20
możesz wrzucic jakies zdjecia Twojej kuchni, wlasnie w planach mam kuchnie z wyspą dwupoziomową: tzn od strony kuchni blat i zlew na normalnej wysokosci a od strony pokoju barek i wysokie krzesla.


jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić :roll: . widziałeś gdzieś coś takiego ? może być ciekawe :wink:

raffran
15-10-2006, 11:35
Mysle,ze jesli chodzi o wyspe w pewnym sensie mamy rowniez do czynienia z przyzwyczajeniem.
Coz jednak przyzwyczjenie przyzwyczjeniem,a my i tak bedziemy ja miec.

dhr
15-10-2006, 17:13
możesz wrzucic jakies zdjecia Twojej kuchni, wlasnie w planach mam kuchnie z wyspą dwupoziomową: tzn od strony kuchni blat i zlew na normalnej wysokosci a od strony pokoju barek i wysokie krzesla.


jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić :roll: . widziałeś gdzieś coś takiego ? może być ciekawe :wink:

Może o coś takiego chodzi? Ja planuję w mojej kuchni coś podobnego. Tylko ta wyższa część bedzie miała troche szerszy blat. No i oczywiście nie będzie ściany pomiędzy kuchnią a jadalnią.

http://ddhr.photosite.com/~photos/tn/2485809_348.ts1152392189211.jpg

agiis
16-10-2006, 10:46
możesz wrzucic jakies zdjecia Twojej kuchni, wlasnie w planach mam kuchnie z wyspą dwupoziomową: tzn od strony kuchni blat i zlew na normalnej wysokosci a od strony pokoju barek i wysokie krzesla.
sa w galerii ;) (linka w sygnaturce) :lol:

agnieszkakusi
16-10-2006, 11:58
Agiis, jaką macier dachówke na dachu? Robiliście pod nią deskowanie?

krzysboron
18-10-2006, 22:36
Co o tym sądzicie? mieszkanie jest na etapie fundamentów wiec jeszcze wszystko mozna zmnienic... wyspa dwupoziomowa ze zlewem, barkiem. Stoł zaraz obok-ale niekoniecznie. stawiam na funkcjonalność.
http://img19.imageshack.us/img19/3818/61fdu7.jpg
http://img82.imageshack.us/img82/6167/61fbac2.jpg
http://img181.imageshack.us/img181/5292/61fduq3.jpg
Oczekuję krytyki, najlepiej z argumentami.... ;)

moni89
18-10-2006, 22:51
Co o tym sądzicie? mieszkanie jest na etapie fundamentów wiec jeszcze wszystko mozna zmnienic... wyspa dwupoziomowa ze zlewem, barkiem. Stoł zaraz obok-ale niekoniecznie. stawiam na funkcjonalność.
http://img249.imageshack.us/img249/5661/61axx7.jpg[/URL]
http://img249.imageshack.us/img249/7758/61fgz5.jpg[/URL]
http://img254.imageshack.us/img254/2664/61fbif8.jpg[/URL]
http://img118.imageshack.us/img118/8159/61fddt0.jpg[/URL]
Oczekuję krytyki, najlepiej z argumentami.... ;)

może się czepiam ale takie coś to dla mnie półwysep a nie wyspa :wink:

kofi
19-10-2006, 07:28
A ja mam wyspę tylko jako duży blat roboczy - pod spodem jest szafka na naczynia - taka na przestrzał - drzwiczki są od strony kuchni i jadalni.
Na blacie stawiam tylko mikser, kiedy go nie używam, stoi na półeczce z boku wyspy. Mam tam oczywiście gniazdko. Czasem stawiam też sokowirówkę, ale ona ma swoje miejsce w szafce. Wymiarów dokładnie nie pamięrtam, ale tak ze 130 na 80 cm.
Wszystkie sprzęty i zlewozmywak mam w ciągu i gdyby nie ta wyspa brakowałoby mi bardzo miejsca do pracy w kuchni. Jest wygodniejsza niż półwysep, a jak przyjdą goście na "zwiedzanie domu" to można i winko na niej postawić :wink: bo z teg miejsca jest fajny widok na salon.

Joasia
19-10-2006, 08:58
No, czepiasz się. :D
Fajnie zaplanowane mieszkanie. W łazience celowo zrezygnowaliście z umywalki? Mieszkałam kiedyś w lokalu z małą łazienką, w której była wanna zamiast umywalki - nie było to takie tragiczne, ale jednak może dałoby się zmieścić jakąś umywaleczkę?

krzysboron
19-10-2006, 10:57
Umywalka będzie, nawet dwie - druga w WC. tylko na planie nie byla jeszcze narysowana. W zasadzie to byla ale ją i wiele innych rzeczy skasowalem bo komp juz nie daje rady. Temat forum dotyczyl kuchni i kuchnia jest w miare dopracowana.
Mam jeszcze pytanie - chcialbym okap kuchenny podłączyć do komina. Wydawało mi się że to nie problem: prostokątny przewód kominowy, wzdłóż ściany, obudowany płytą gipsową. tylko że od okna (gornej części do sufitu mam 5cm. żadna rura się tam nie zmieści, a nie chce zasłaniać okna, zwłaszcza od góry. ma ktoś jakiś pomsł?

fasola25
19-10-2006, 13:00
Umywalka będzie, nawet dwie - druga w WC. tylko na planie nie byla jeszcze narysowana. W zasadzie to byla ale ją i wiele innych rzeczy skasowalem bo komp juz nie daje rady. Temat forum dotyczyl kuchni i kuchnia jest w miare dopracowana.
Mam jeszcze pytanie - chcialbym okap kuchenny podłączyć do komina. Wydawało mi się że to nie problem: prostokątny przewód kominowy, wzdłóż ściany, obudowany płytą gipsową. tylko że od okna (gornej części do sufitu mam 5cm. żadna rura się tam nie zmieści, a nie chce zasłaniać okna, zwłaszcza od góry. ma ktoś jakiś pomsł?

a jakim programem sie tak fajnie bawisz?

mynia_pynia
19-10-2006, 13:12
Umieszczanie w wyspie zlewu (czy jak to się nazywa) to NIEPOROZUMIENIE!!!
Założeniem wyspy jest pokaz swoich umiejętności kulinarnych, czyli jak ładnie siekamy, kroimy, mieszamy, parzymy herbatkę czy też kawkę.
A znajomi siedzą przy wyspie zrobionej na bar i podziwiają, a my możemy sobie swobodnie z nimi rozmawiać i patrzeć na nich w trakcie, gdy np. kroimy tort.

Od wielkiej biedy można umieścić tam kuchenkę, ale nie polecam.

Nie wyobrażam sobie siedzieć u kogoś w jadalni i mieć wizurę na wyspę z zlewozmywakiem, bleee - ohyda - nawet jak będzie lśnił czystością.

krzysboron
19-10-2006, 13:50
Program nazywa się PRO100, wersja ktorej uzywam ma juz 8 lat, teraz na pewno sa lepsze. JEst jeszcze Zaprojektuj swoj dom 3D ale tam trudniej tworzy sie wlasne elementy.


Wyspa powstała z tego powodu ze chce miec otwarta kuchnie z wyspa; a w tym metrazu trudno bylo umieścić zlew gdzieś indziej. Jest jeszcze możliwość pod oknem ale wymusza to zobienie blatu łączonego a w takim w szparze zostaje brud, pęcznieje. Można wprawdzie taki blat zrobić z konglomeratu ale wtedy wychodzi drogo, za bardzo.
Z kuchenką na blacie - fajny pomysł ale tez ma minusy - trzeba do niego okap wiszący a one są dość kosztowne i mi się nie podobają. Doszliśmy z żoną do wniosku że przyz zlewie spedzamy więcej czasu niż przy kuchence.
Jak w zlewie beda brudne gary to moze ktorys ze znajomych zaoferuje pomoc przy zmywaniu ;))
Bateria przy zlewie marzy mi się taka wysoka na 1 metr z IKEA. zlew z konglomeratu, czarny albo bezowy. Jak nie da się czegoś ukryc to można jeszcze wyeksponować
Dziękuję za komentarz

variuss
19-10-2006, 14:28
Umieszczanie w wyspie zlewu (czy jak to się nazywa) to NIEPOROZUMIENIE!!!
Założeniem wyspy jest pokaz swoich umiejętności kulinarnych, czyli jak ładnie siekamy, kroimy, mieszamy, parzymy herbatkę czy też kawkę

Załozeniem wyspy jak dla mnie jest przygotowywanie posiłków z widokiem na dzieci bawiące się na ogródku, widok będzie przez 2 lub3 skrzydłowe drzwi tarasowe z kuchni. Wyspa sprzyja też wspólnemu ( z dziecmi) gotowaniu, krojeniu itp.


Nie wyobrażam sobie siedzieć u kogoś w jadalni i mieć wizurę na wyspę z zlewozmywakiem, bleee - ohyda - nawet jak będzie lśnił czystością

Ja też nie, dlatego kuchnia będzie zamknieta rozsuwanymi drzwiami, nie wyobrażam sobie jesc przy wyspie z widokiem na odpływ w zlewie. Wogóle nie wyobrażam sobie jedzenia czegokolwiek w kuchni. Do jedzenia bedzie u mnie służyć jadalna ;) NA CODZIEŃ!

mynia_pynia
19-10-2006, 16:25
Kolejnym założeniem wyspy jest to, że jest ona łącznikiem z jadalnią.
Ja u siebie nie mam wyspy, ale w poprzednim projekcie była i bardzo mi się podobała.
Uwielbiam oglądać angielskie programy o wnętrzach i nigdzie nie widziałam, aby przy wyspie była kuchnia zamknięta.
Dla mnie „przy wyspie” kuchnia = jadalnia, bo to jedno duże pomieszczenie z dwoma funkcjami.

variuss
19-10-2006, 16:38
Dlaczego wyspa musi oddzielac kuchnię od jadalni?
U mnie kuchnię od jadalni oddzielą drzwi przesuwane. Stojąc przy wyspie będę miała widok na ogród a nie na jadalnie. Tym samym z jadalni nie będzie widac np. zlewu.
Z kuchni wyjście na taras, więc nie da się tam postawić szafek jak w normalnej zabudowie. Stąd pomysł wyspy.
Może znajde jakąs fotkę z takim rozwiązaniem, to wkleję.

Marek G
19-10-2006, 17:23
No to ja pokaze moją wizualizacje jaką robiłem .gdybym miał tylko miejsce to na pewno zrobiłbym sobie taką kuchnie
http://img194.imageshack.us/img194/2331/kuchniajasnagr2.jpg
http://img136.imageshack.us/img136/9054/kuchniaorzechlt2.jpg
http://img197.imageshack.us/img197/2754/kuchniajasnaujecie2ry4.jpg

Marek G
19-10-2006, 17:24
http://img117.imageshack.us/img117/3367/eai01ox2.jpg

krzysboron
19-10-2006, 23:24
Super wizualizacja, w czym to robisz? Twoja strona nie dziala

Marek G
20-10-2006, 06:13
3d studio max 9 + (render vray).Stronka niestety nie dziala jezeli masz zainstalowany flashplayer 9 (najnowszy) odinstaluj go lub zobacz sobie na innym kompie(musze poprawic ten blad):-)

kenedy
20-10-2006, 06:46
Marek robisz tylko wizualizacje czy projekty też ?

Marek G
20-10-2006, 07:23
to wszystko co jest na moich wizualizacjach to sa moje pomysly,nie jestem projektantem z wyksztalcenia, ale doswiadczenie mam, poprzednio pracowalem ponad 3lata jako projektant w fabryce mebli biurowych Dziedzic www.mebledziedzic.com , tam poznalem doskonale technologie z czego sa budowane meble i jak.Czesto projektowalem kuchnie,sale konferencyjne, biura itp.A obecnie pracuje jako 3d grafik w firmie zajmujacej sie wizualizacjami domow , wiec buduje caly dom od podstaw na bazie cadow potem robie do niego wnetrza wymyslam aranzacje pomieszczen i robie animacje.Pracuje w programie 3d studio max (bardzo rozbudowany program w ktorym sa robione rowniez filmy,bajki,gry) daje on ogromne mozliwosci wiec co kolwiek klient sobie wymysli jestem w stanie zrobic :-).

kenedy
20-10-2006, 07:39
ok . wszystko wiem . Dziedzica znam . Reszte juz na priv poleci.

Dzięki

kenedy
20-10-2006, 08:07
wysłałem PW bo meile wracają :(

agiis
25-10-2006, 09:03
Agiis, jaką macier dachówke na dachu? Robiliście pod nią deskowanie?

braasa, nie było deskowania, w ogóle to kupilismy dom w stanie surowym, juz z dachem ;)

agnieszkakusi
25-10-2006, 09:20
Agiis? A jaki jest kąt nachylenia dachu?

AGNIESZKA_GRZESIEK
02-07-2007, 16:00
Co myślicie o kuchni z wyspą? Mam taka w planach ale nie jestem przekonana w 100% co do praktyczności(moze odwrotnie? :D )Prosze o opinnie i ewentualnie fotki :wink: :wink:

Moja planowana(wydruk komp) :o z tym że stół i krzesła drewno, okap prostokątny
aga :D

http://www.geokoc.prv.pl/dom/kuchnia.jpg

babeczkaa
02-07-2007, 17:17
witaj, wszystko zależy od tego jakie duże masz pomieszczenie, w którym ma byc kuchnia.....jesli jest miejsce to moim zdaniem kuchnia z wyspą to jest to!
pozdrawiam
B.

woland1980
02-07-2007, 18:52
Użyj opcji szukaj, jest mnóstwo na ten temat, a ja się przyłączam na tak:-) ale sa i plusy i minusy:-)

AGNIESZKA_GRZESIEK
02-07-2007, 21:34
Użyj opcji szukaj, jest mnóstwo na ten temat, a ja się przyłączam na tak:-) ale sa i plusy i minusy:-)

a masz moze taką?? Przeglądałam Twój dziennik, buduje sie juz domek?

pozdrowionka

malmuc
03-07-2007, 06:36
Hej!
wklej Twój projekt kuchni, zobaczymy jak miałaby sie tam wyspa :D , a może półwysep?
No właśnie, wszystko zależy od projektu
nic na siłę :wink:
Pozdrawiam

agnieszkakusi
03-07-2007, 06:50
u mnie jutro lub pojutrze będą montować kuchnię z wyspą. Już po wszystkim wkleję zdjęcia.

AGNIESZKA_GRZESIEK
03-07-2007, 09:13
Hej!
wklej Twój projekt kuchni, zobaczymy jak miałaby sie tam wyspa :D , a może półwysep?
No właśnie, wszystko zależy od projektu
nic na siłę :wink:
Pozdrawiam

wkleiłam na górze! Nie wyswietla sie? U mnie jest !
p,s te drzwi to drzwi od spizarki

Duży Boban
03-07-2007, 09:26
Wyspa jest teraz taka modna, że montują ją nawet w kuchniach poniżej 10 mkw :-?
My mamy kuchnię 15 mkw i wyspy nie ma bo byłaby potykaczem.

marzycielka74
03-07-2007, 09:53
Strasznie podobają mi się kuchnie z wyspą , ale do tego musi być duża kuchnia .Choć takiej nie mam to myślę że nie tylko ładnie wygląda ale i sprawdz się praktycznie .

mikita
03-07-2007, 10:06
żaden plan się nie wyświetla

barbra_s
03-07-2007, 11:44
A ja także zaplanowałam wyspę. Mam otwartą kuchnię na salon i wszystko razem ma 30 m2. Miejsce jest. Będzie takiem rozgranicznikiem częśći kuchennej od dziennej, poza tym będzie blat na dwa hokery do śniadania.
Nie przenoszę tam zlewu ani płyty, bo koszty są duże, ale będzie to główny blat roboczy.
Poza tym wyspa jest trochę wyższa i zawsze trochę bałaganu z blatu z tyłu zasłania.
A przede wszystkim, w wyspie będą dodatkowe szafki na garnki i nieużywane rzeczy.
Dla mnie wyspa to same plusy. Zachorowałam i będę miała :)

malmuc
03-07-2007, 11:57
Hej!
wklej Twój projekt kuchni, zobaczymy jak miałaby sie tam wyspa :D , a może półwysep?
No właśnie, wszystko zależy od projektu
nic na siłę :wink:
Pozdrawiam

wkleiłam na górze! Nie wyswietla sie? U mnie jest !
p,s te drzwi to drzwi od spizarki

nic nie widac :roll:

AGNIESZKA_GRZESIEK
03-07-2007, 13:10
Hej!
wklej Twój projekt kuchni, zobaczymy jak miałaby sie tam wyspa :D , a może półwysep?
No właśnie, wszystko zależy od projektu
nic na siłę :wink:
Pozdrawiam

wkleiłam na górze! Nie wyswietla sie? U mnie jest !
p,s te drzwi to drzwi od spizarki

nic nie widac :roll:

a teraz?
:D
http://images26.fotosik.pl/15/5eca2e81c34160a5.jpg (www.fotosik.pl)

malmuc
03-07-2007, 13:34
teraz widac :lol:
czy od strony barku jest salon?

mikita
03-07-2007, 14:03
Napewno wyrzuciłabym ten mini barek, ze stołem tworzy dziwny misz masz.
A masz wymiary tej kuchni?

Też chciałam tak jak Ty z jednej strony słupek - lodówka, piekarnik i szafka żaluzjowa, ale miałabym bardzo mało blatu roboczego:(, niemniej jestem za (choć pdoobno teraz słupki wychodzą z mody:)))))))

variuss
03-07-2007, 14:20
też wyrzuciłabym ten mini barek i przedłużyłabym wyspę do miejsca gdzie kończą się kafelki na podłodze


Co do wysp- jestem absolutnie za! Kto raz sie przekona jak fajnie przygotowywac jedzonko przodem do "świata" to potem nie wyobraża sobie innego rozwiązania w kuchni ( np ja ;)

Jedna mała uwaga: kuchenka na wyspie wyglada efektowniej niż zlew, ale jak ktos dużo smaży to niestety czasami nawet podłoga za wyspą jest cała z tłuszczu.

variuss
03-07-2007, 14:23
acha i jeszcze jedno- nie rób sufitu i podłogi po łuczku ......... do niczego to nie pasuje i wykonawcy średnio sobie z tym radzą ( podłoga)

Poza tym ( i wcześniejszym) , projekt fajny ;)

AGNIESZKA_GRZESIEK
03-07-2007, 14:30
teraz widac :lol:
czy od strony barku jest salon?

salon jest otwarty, widac prawie całą kuchnie, ściana z meblami stoi na wprost salonu,dzieli je tylko ozdobna scianka z "dziurami" (cześc jadalna)... :D natomiast dzrzwi są od spizarki, nie widac tego na załączonym "zdjęciu" ale za spizarką jest równiez wolna przestrzen prowadząca do duzego holu :wink:

AGNIESZKA_GRZESIEK
03-07-2007, 14:30
teraz widac :lol:
czy od strony barku jest salon?

salon jest otwarty, widac prawie całą kuchnie, ściana z meblami stoi na wprost salonu,dzieli je tylko ozdobna scianka z "dziurami" (cześc jadalna)... :D natomiast dzrzwi są od spizarki, nie widac tego na załączonym "zdjęciu" ale za spizarką jest równiez wolna przestrzen prowadząca do duzego holu :wink:

AGNIESZKA_GRZESIEK
03-07-2007, 14:44
też wyrzuciłabym ten mini barek i przedłużyłabym wyspę do miejsca gdzie kończą się kafelki na podłodze


Co do wysp- jestem absolutnie za! Kto raz sie przekona jak fajnie przygotowywac jedzonko przodem do "świata" to potem nie wyobraża sobie innego rozwiązania w kuchni ( np ja ;)

Jedna mała uwaga: kuchenka na wyspie wyglada efektowniej niż zlew, ale jak ktos dużo smaży to niestety czasami nawet podłoga za wyspą jest cała z tłuszczu.

myśle że zrobimy jednak wyspe :D
kuchnia w połączeniu z salonem ma ok 55m, na podłodze ma byc gres polerowany,ta linnia posrodku pokazuje dwa kolory łączącego się gresu(b edzie w kuchni oraz holu(ok 24m), salon ciemny parkiet
jeśli chodzi o ten barek to myslałam ze zrobie z dość masywnego drewna(lub czegoś podobnego :wink: ), marzyły mi sie wysokie, zabudowane krzesła w kolorze ekri :oops: postaram sie zaraz wkleić widok z innych stron

malmuc
04-07-2007, 09:36
ja też obstawiam za tym by ten barek zlikwidowac, przedłużyc wyspę i też możesz dostawic dwa krzesełka.
Projekt wygląda bardzo fajnie
może pokażesz tę ścianę ze zlewozmywakiem?
jeśli mogę jeszce wtrącić to:
sciana z wiszącymi szafkami ma dwa okna? czy nie za bardzo jest obwieszona tymi wiszącymi szafkami?

a tak na marginesie to pewnie variuss sie teraz ze mnie smieje :lol:
jeszcze niedawno i ja miałam w projekcie obwieszona sciane z oknami, ale juz sie za namowa forumowiczek wycofałam z tego pomysłu :wink:

Xena z Xsary
04-07-2007, 09:41
daj dłuższą wyspę , ewentualnie na jej koncach puste zamiast 2 szafek

wyspe zrob wyzszą od szafek(zasloni troche)
ale nie zakręcaj tą wyspa nigdzie bo gracisz powierzchnię.
kafelkami skoncz za wyspą

ps. to oczywiscie moje zdanie:)

AGNIESZKA_GRZESIEK
04-07-2007, 09:47
ja też obstawiam za tym by ten barek zlikwidowac, przedłużyc wyspę i też możesz dostawic dwa krzesełka.
Projekt wygląda bardzo fajnie
może pokażesz tę ścianę ze zlewozmywakiem?
jeśli mogę jeszce wtrącić to:
sciana z wiszącymi szafkami ma dwa okna? czy nie za bardzo jest obwieszona tymi wiszącymi szafkami?

a tak na marginesie to pewnie variuss sie teraz ze mnie smieje :lol:
jeszcze niedawno i ja miałam w projekcie obwieszona sciane z oknami, ale juz sie za namowa forumowiczek wycofałam z tego pomysłu :wink:

tak dobrze zauwazyłaś ze mam tam 2 okna :-? Zaraz dodam inne ujęcia.

AGNIESZKA_GRZESIEK
04-07-2007, 09:50
daj dłuższą wyspę , ewentualnie na jej koncach puste zamiast 2 szafek

wyspe zrob wyzszą od szafek(zasloni troche)
ale nie zakręcaj tą wyspa nigdzie bo gracisz powierzchnię.
kafelkami skoncz za wyspą

ps. to oczywiscie moje zdanie:)

dzieki za rady,tak tez planuje zrobic, co masz na myśli
kafelkami skoncz za wyspą

Na calej podlodze bedzie polerowany gres wlewający sie do cześci salonu i holu :D

malmuc
04-07-2007, 09:54
Pytanie jaki masz wzrost i czy mozesz podniesc wyspe wyzej jesli na niej jest plyta?

AGNIESZKA_GRZESIEK
04-07-2007, 10:03
Pytanie jaki masz wzrost i czy mozesz podniesc wyspe wyzej jesli na niej jest plyta?

jetsem dośc wysoka 172cm , raczej bedzie kuchnia gazowa:)

AGNIESZKA_GRZESIEK
04-07-2007, 10:20
http://images28.fotosik.pl/16/de5f6be0e53056fc.jpg (www.fotosik.pl)

widok z salonu, od lewej hol

http://images30.fotosik.pl/16/2ed3ba4fbf4d7a4b.jpg (www.fotosik.pl)

widok bezposrednio z salonu(ta biała plama to kuchnia :D

http://images27.fotosik.pl/16/2dd8573452b0b06b.jpg (www.fotosik.pl)

to hol z klatka(kolory nie beda jak na rys :D

Promyk
10-08-2007, 21:27
Witam

Czekam na wasze propozycje i pomysły. Pomyślałam że dobrze byłoby zrobić wyspę w naszej kuchni. Nie wiem jednak czy nie ma za mało miejsca i czy jest funkcjonalnie. Czekma na dobre propozycje.

Oto rzut parteru(jeszcze nie umiem wklejać zdjęć :oops: )
http://www.dominanta.pl/rzuty_wezyr2g.html

acca5
10-08-2007, 22:28
Cosik mało miejsca, podaj dokładnie powierzchnię?

tojaxdotka
10-08-2007, 22:28
Proszę bardzo :D
http://www.dominanta.pl/gfx/rzuty/wezyr2g_parter.jpg

acca5
10-08-2007, 22:31
Wygląda,żę wyspa będzie malutka i przez to mało funkcjonalna, najwyżej półwysep z prawej strony , do niego przylegać by musiał stół jadalni.
Generalnie kuchnia malutka.Takie jest moje zdanie, poczekaj na inne wypowiedzi.

danap
11-08-2007, 10:03
trochę mało miejsca na wyspę, zmieści się najwyżej wysepka :wink: :wink:

Jola z Melisy
11-08-2007, 13:57
Z wysepką to żart, ale tak poważnie to może półwysep. Nie stoi na środku i jest dostępny z trzech stron.

d5620s
11-08-2007, 14:33
mam podobny wymiar aneksu i niestety wyspa nie bardzo... pomysl nad półwyspem- jeśli chcesz....
Ja bym jednak zostawiła zabudowę pod scianami bez półwypu-będzie przestrzennie i wygodnie-nie lubię ciasnych przejść a wkuchni musza sie czasem platać swie osoby

kachna28
11-08-2007, 16:48
Też uważam że za wąsko -pamiętej że chodzi nie tylko o chodzenie -ale otwieranie szafek, szuflad, lodówki -ja bym nie robiła wyspy na twoim miejscu.

paullina
11-08-2007, 17:16
może tak ?

http://images30.fotosik.pl/55/f6777088ab2da053m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f6777088ab2da053)

acca5
11-08-2007, 18:24
http://www.kuchnie.pl/images/kuchnia4_d.JPG

dmj
11-08-2007, 21:07
Witam

Czekam na wasze propozycje i pomysły.

Moja opinia nie dotyczy konkretnego przypadku Twojej kuchni. Jeśli ktoś bardzo upiera się na wyspe w kuchni to faktycznie kuchnia powinna być duża z zachowaniem odp. proporcji ścian.. To oczywistość ale widziałem już różne cuda.

Druga sprawa - funkconalna wyspa to albo tylko duży blat roboczy albo jeśli ma zawierać AGD ( a przecież z tego wzgledu wiele osób się na nią decyduje) to płyta grzejna razem ze zlewem. Jęśli wyspa zawiera tylko zlew albo tylko elementy grzejne to normalną rzeczą jest wiecznie pochlapana podłoga na linii zlew - kuchnia. No chyba, że jesteś bardzo bardzo porządna i właśnie umyta marchewkę dorzucasz do gotującej już się zupy z np. talerzykiem pod nią. Podobnie przenoszenie gorących garów, dla posiadaczy urwisów zawsze dodatkowe ryzyko....

Bardzo modne umiejscowienie kuchni na wyspie lub półwyspie pomiędzy kuchnią i salonem - zupełnie bez sensu. Nawet bardzo efektywne wyciagi nie eliminują silnegp przenikania zapachów i oparów wskutek swobodnego przepływu powietrza w każdym kierunku pod wyciągiem. Nie jestem też miłosnikiem układu jw + bar od strony salonu, lubię zapachy róznych potraw ale nie lubię pić drinka nad patelnią z rozgrzanym i pryskajacym tłuszczem.

Reasumując - wyspa tak ale jako główna przestrzeń robocza w kuchni anie wizualne uzupełnienie reszty.

darek

d5620s
11-08-2007, 21:17
zgadzam się z przedmówcą w sprawie zachlapanych podłóg
trzeba tak rozplanować ciąg roboczy żeby nie robić chlewu przy zwykłych czynnościach np. myjesz warzywka i co-niesiesz przez pół kuchni takie mokre i w innym miejscu kroisz? lepiej chlapać na blat niż na podłogę-po blacie nikt nie chodzi...

gosiac
11-08-2007, 22:01
a mnie mpodaobają se kuchnie z wyspą. Tez taka planuję, z tym,że na wyspie ma być tylko blat do szybkich zagryzek, a pod nią dodatkowa szafka.

Ola i Krzysiek
11-08-2007, 22:24
a mnie podaobają sie kuchnie z wyspą.

Mnie również, ale osobiście takiej mieć nie mogę :( bo wymiary mojej kuchni na to nie pozwalają (10 m2).

A w tym przypadku proponowałabym półwysep, będzie to chyba lepsze rozwiązanie. Kuchnia będzie bardziej przestronna, bo wyspa mogłaby spowodować, że będzie mało miejsca.

Ola

mynia_pynia
12-08-2007, 08:04
Wyspy są bardzo fajne, ładnie wyglądają, tak elegancko, ale muszą być pokaźnych rozmiarów, a co za tym idzie kuchnia musi być wielka.
Zobaczcie jak to wygląda na ekspozycjach w sklepach to są naprawdę duże pomieszczenia.

Zobaczyć nieduże kuchnie można np. w „Ikea” i tam wyspy nie widziałam.

aga76
12-08-2007, 09:27
Mnie też podobają się wyspy ale lubię też przestrzeń, a w tej kuchni niestety brak miejsca na obydwie rzeczy.
Zostawiłabym blaty jak są.
Widziałam kuchnię podobną do tej, z przejściem do salonu i nie wyobrażam sobie, że miałaby się tam zmieścic wyspa.

kubaimycha
15-12-2007, 20:40
Dla tych, co mają wyspę w kuchni ...
Jak - gdzie macie na niej kontakt ? Z boku szafki, na blacie ?
Będę wdzięczna za sugestie i zdjęcia rozwiązań...

Rezi
16-12-2007, 09:34
mamy cos takigo
http://www.super-av.pl/w/akcesoria/evoline

strona producenta
http://www.evoline.dk

carringtontomas
16-12-2007, 10:44
mamy cos takigo
http://www.super-av.pl/w/akcesoria/evoline

strona producenta
http://www.evoline.dk

Rezi, super rozwiąznie - ile kosztuje taki chowany słupek np z 2-3 gniazdkami?

Rezi
16-12-2007, 11:18
w studiu kuchennym za 3 gniazdka wykasowali nas ok 400 zł
ale pewnie można dostac taniej, poszukaj w sklepach internetowych
przedstwaicielem jest firma www.dekorek.com.pl

a producentem jednak Schulte Elektrotechnik

kubaimycha
16-12-2007, 18:52
Po licznych poszukiwaniach znalazłam :

http://images34.fotosik.pl/80/08b3076beb3b6531.jpg (www.fotosik.pl)

Chyba zdecyduję się na wersje poziomą...

Rezi
16-12-2007, 18:59
Chyba zdecyduję się na wersje poziomą...
a nie szkoda miejsca na poziomą
no chyba ze masz 8 m2 blatu :lol: :D

kubaimycha
16-12-2007, 19:02
Chyba zdecyduję się na wersje poziomą...
a nie szkoda miejsca na poziomą
no chyba ze masz 8 m2 blatu :lol: :D

...no nie, mam 2 x 1,2 m...Może masz rację...Tylko czy pionowy system jest w miarę stabilny ? Sprawdził się u Ciebie ?

Rezi
16-12-2007, 19:10
...no nie, mam 2 x 1,2 m...Może masz rację...Tylko czy pionowy system jest w miarę stabilny ? Sprawdził się u Ciebie ?

bez obaw, będziesz zadowolona

kubaimycha
16-12-2007, 19:33
...no nie, mam 2 x 1,2 m...Może masz rację...Tylko czy pionowy system jest w miarę stabilny ? Sprawdził się u Ciebie ?

bez obaw, będziesz zadowolona

dzięki bardzo...

kofi
17-12-2007, 08:24
Ja mam zwykłe podwójne gniazdko z boku szafki, bo wyspa jest tylko blatem roboczym.

carringtontomas
17-12-2007, 09:11
w studiu kuchennym za 3 gniazdka wykasowali nas ok 400 zł
ale pewnie można dostac taniej, poszukaj w sklepach internetowych
przedstwaicielem jest firma www.dekorek.com.pl

a producentem jednak Schulte Elektrotechnik

Dzięki - domyślałem się, że nie będzie to tania sprawa :)

raffran
17-12-2007, 16:41
w studiu kuchennym za 3 gniazdka wykasowali nas ok 400 zł
ale pewnie można dostac taniej, poszukaj w sklepach internetowych
przedstwaicielem jest firma www.dekorek.com.pl

a producentem jednak Schulte Elektrotechnik

Dzięki - domyślałem się, że nie będzie to tania sprawa :)

Tez sie interesuje takim rozwiazaniem i znalazlem na eBay-u,takie z potrojnym
gniazdkiem mozna wyrwac za niespelna 230PLN.+ jakies tam dodatkowe koszty.
Jest jednak male utrudnienie(?),trzeba to zciagnac z Niemeic.

fasola25
17-12-2007, 17:52
u siebie zaplanowałam 2 gnazda z boku wyspy,
wydaje mi się, że w zup[ełności wystarczy, ale oczywiście okaże się jak kuchnia będzie gotowa :)

Piątka
25-01-2008, 17:48
:D
Fajny wątek,
ale nie wiem co zrobić,
gdy mi się połowa obrazków nie otwiera.. :oops:
Biorę prawym i otwórz lub odśwież i nic.. :roll:

Damro
25-01-2008, 22:36
:D
Fajny wątek,
ale nie wiem co zrobić,
gdy mi się połowa obrazków nie otwiera.. :oops:
Biorę prawym i otwórz lub odśwież i nic.. :roll:
Skasowane :lol:

krk women
26-01-2008, 09:26
Świętny wątek- znalazłam tu kuchnię dla mnie :wink: Fakt że połowa zdjęć się nie otwiera, na szczęście ta moja się otwarła :D

acca5
26-01-2008, 12:44
http://www.fotosearch.pl/comp/BDX/BDX372/kuchnia-wyspa-~-bxp126064.jpg
http://images.fotosearch.com/bigcomps/DGV/DGV074/200164874-001.jpg
http://images.fotosearch.com/bigcomps/DGV/DGV082/200290852-001.jpg
http://images.fotosearch.com/bigcomps/IMP/IMP003/INGSAHE1887.jpg
http://images.fotosearch.com/bigcomps/DEX/DEX005/ph149_504.jpg
http://images.fotosearch.com/bigcomps/BNS/BNS263/LVT002.jpg
http://images.fotosearch.com/bigcomps/GSH/GSH394/gs285080.jpg

acca5
26-01-2008, 12:49
http://images.fotosearch.com/bigcomps/BET/BET050/BF2700001069.jpg
http://images.fotosearch.com/bigcomps/BDX/BDX008/bxp250327.jpg

acca5
26-01-2008, 12:59
http://dariazaremba.pl/img_pub/3/3.jpg

acca5
26-01-2008, 19:07
http://www.hoder.pl/files/photos/1/large/deco_22.jpg
http://www.hoder.pl/files/photos/1/large/deco_18.jpg
http://www.hoder.pl/files/photos/1/large/6821582504143img_2429.jpg
http://www.hoder.pl/files/photos/1/large/787957391573zimbabwe__1_.jpg
http://www.hoder.pl/files/photos/1/large/787848483581zimbabwe__2_.jpg
http://www.hoder.pl/files/photos/1/large/7091386102797sivestre.jpg
http://www.hoder.pl/files/photos/1/large/deco_34.jpg

acca5
26-01-2008, 19:15
http://www.hoder.pl/files/photos/1/large/deco_31.jpg
http://www.hoder.pl/files/photos/1/large/deco_21.jpg
http://www.hoder.pl/files/photos/1/large/deco_24.jpg
http://www.hoder.pl/files/photos/1/large/deco_16.jpg

acca5
31-01-2008, 17:06
http://www2.dupont.com/Corian/en_GB/assets/images/kitchen/kitchen4.jpg
http://www2.dupont.com/Corian/en_GB/assets/images/kitchen/kitchen5.jpg
http://www2.dupont.com/Corian/en_GB/assets/images/kitchen/kitchen6.jpg
http://www2.dupont.com/Corian/en_GB/assets/images/kitchen/kitchen8.jpg
http://www2.dupont.com/Corian/en_GB/assets/images/kitchen/kitchen9.jpg
http://www2.dupont.com/Corian/en_GB/assets/images/homeowner/kitchen/large/kitchengal1.jpg

acca5
31-01-2008, 17:08
http://www2.dupont.com/Corian/en_GB/assets/images/homeowner/kitchen/large/kitchengal6.jpg
http://www2.dupont.com/Corian/en_GB/assets/images/homeowner/kitchen/large/kitchengal2.jpg

acca5
11-02-2008, 19:35
http://www.copat.it/images/copat/haiti_glass/haitiGlass_big02.jpg

acca5
11-02-2008, 19:39
http://www.copat.it/images/box/free/new/free_big08.jpg
http://www.copat.it/images/box/free/free_08.jpg
http://www.copat.it/images/box/free/free_09.jpg

acca5
11-02-2008, 19:56
http://www.copat.it/images/copat/haiti_glass/haitiGlass_big03.jpg

acca5
11-02-2008, 19:57
http://www.copat.it/images/copat/haiti_glass/haitiGlass_big04.jpg

acca5
11-02-2008, 19:59
http://www.copat.it/images/copat/haiti_glass/haitiGlass_big07.jpg

http://www.copat.it/images/copat/haiti_glass/haitiGlass_big08.jpg

http://www.copat.it/images/copat/haiti_glass/haitiGlass_big10.jpg

editta
11-02-2008, 19:59
acca5 piękna kolekcja

acca5
11-02-2008, 20:05
Taak kuchnie marzenie :D

noirpoulet
11-02-2008, 22:36
http://bi.gazeta.pl/im/0/3986/z3986470X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/4/3986/z3986484X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/4/2192/z2192144X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/4/2192/z2192064X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/4/2192/z2192074X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/8/3824/z3824308X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/7/3489/z3489197X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/7/2582/z2582657X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/9/2498/z2498059X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/6/2480/z2480426X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/0/2458/z2458010X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/8/2458/z2458048X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/1/2458/z2458001X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/5/2258/z2258375X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/9/2233/z2233429X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/6/2192/z2192076X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/7/2192/z2192077X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/2/2192/z2192122X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/4/2192/z2192124X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/3/2192/z2192133X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/6/2192/z2192146X.jpg
http://www.muratordom.pl/zdjecia/lifa_net_1_.jpeg
http://www.muratordom.pl/zdjecia/somerset.jpg
http://www.muratordom.pl/images/Square1.jpg
http://www.muratordom.pl/zdjecia/architect1.jpg
http://www.muratordom.pl/images/ultimate_black1.jpg
http://www.muratordom.pl/zdjecia/mjm12_2.22_102.jpg
http://www.muratordom.pl/zdjecia/kuchnia_cala_w_drewnie_2.jpghttp://www.muratordom.pl/zdjecia/kuchnia_cala_w_drewnie_5.jpg
http://www.muratordom.pl/zdjecia/puder_w_czekoladzie1_1_.jpeg
http://www.muratordom.pl/zdjecia/funkcje_wyspy_5.jpg
http://www.muratordom.pl/zdjecia/funkcje_wyspy_2.jpg
http://www.muratordom.pl/zdjecia/aranz_studio99_Neos1.jpg
http://www.muratordom.pl/zdjecia/aranz_studio99_Neos.jpg
http://www.muratordom.pl/zdjecia/aranz_studio99_Onda.jpg
http://www.muratordom.pl/zdjecia/aranz_studio99_Select.jpg
http://www.muratordom.pl/zdjecia/aranz_studio99_telaio.jpg
http://www.muratordom.pl/zdjecia/aranz_studio99_cambia.jpg
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/36410/46/210.jpg
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/36410/46/212.jpg
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/36410/46/213.jpg
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/36410/46/214.jpg
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/36410/46/215.jpg

noirpoulet
13-02-2008, 18:44
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/451/m/C5AT4988.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/224/m/okladka5.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/444/m/C5AT8236.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/327/m/961U0259.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/171/m/C5AT3255.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/171/m/C5AT3276.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/341/m/_MG_8931.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/453/m/C5AT4751.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/456/m/_MG_4242.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/452/m/C5AT4592.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/452/m/C5AT4598.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/442/m/C5AT0137.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/442/m/C5AT0143.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/437/m/C5AT9648.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/344/m/C5AT1754.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/310/m/C5AT7335.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/217/m/C5AT0404.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/88/m/961U3109.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/176/m/C5AT6348.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/156/m/961U6413.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/148/m/C5AT4542.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/151/m/C5AT4388.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/138/m/961U9227.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/113/m/C5AT9885.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/101/m/961U0008.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/104/m/961U0048.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/421/m/C5AT4862.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/54/m/C5AT0008.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/64/m/008.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/62/m/C5AT0510.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/49/m/C5AT7911.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/46/m/961U0056.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/45/m/961U0040.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/37/m/C5AT5136.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/35/m/C5AT5816.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/33/m/C5AT8188.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/30/m/C5AT9987-2.jpg
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/28/m/C5AT9745.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/27/m/C5AT9646.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/192/m/C5AT9809.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/119/m/C5AT3849.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/416/m/961U3494.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/255/m/961U3273.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/235/m/961U5066.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/12/m/C5AT2618.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/189/m/C5AT5293.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/441/m/C5AT9838.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/435/m/961U0017.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/420/m/C5AT3227.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/316/m/961U7807.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/287/m/961U8019.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/264/m/961U3586.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/223/m/C5AT9577.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/7/m/C5AT8597.JPG
http://www.dobrzemieszkaj.pl/sesje/11/m/C5AT2859.JPG

m@rtini
25-02-2008, 22:14
Witam,
Zaczynam projektować swoją kuchnię. Wymiary 310 (tam gdzie okno), 265 (tam gdzie zabudowa). Wklejam wstępne projekty. Zlew ma być komora + 1/2 bez ociekacza (niestety takiego nie było w programie do kuchni)
Proszę o porady i rady.
Dzięki

czarna
http://img118.imageshack.us/img118/110/kuchnia250208czarnabj3.jpg


biała
http://img118.imageshack.us/img118/4715/kuchnia2502083pm6.jpg

Pepeg z Gumy
25-02-2008, 22:49
Kuchnia jak kuchnia, ale jaki finezyjny sufit.
BTW.
To nie wyspa ino "półwysep"

Damro
25-02-2008, 23:53
1 cycuś :D

jea
26-02-2008, 00:05
Kuchnia jak kuchnia, ale jaki finezyjny sufit.
BTW.
To nie wyspa ino "półwysep"

rada czy porada...

nie każdy jest gibki

m@rtini
26-02-2008, 08:26
Kuchnia jak kuchnia, ale jaki finezyjny sufit.
BTW.
To nie wyspa ino "półwysep"

Sufit to poniekąd wymóg dla półwyspu :-) Chodzi o ukrycie rury do wyciągu.
I na razie on jedyny jest już zrobiony w tym pomieszczeniu. Reszta czyli meble, agd itp bajery to jeszcze przyszłość....

W tej kuchni mam problem ze zmywarką. Jeżeli będzie w rogu to mam wrażenie, że dostęp do niej będzie ograniczony oraz gdy będzie otwarta to zablokuje szafki(szuflady w zabudowanej ścianie - a tam ma być miejsce talerzy). Została więc przesunięta bardziej na środek co wymusiło przesunięcie zlewu (pierwotnie miał być tak usytuowany aby bateria była centralnie w oknie - możne je otwierać)

Druga rzecz - piekarnik obok lodówki... Macie tutaj doświadczenia?

Miłego dnia :D

Pepeg z Gumy
26-02-2008, 08:43
No ładnie, ładnie.
Nie rezygnuj z marzeń. Bateria zlewu może być "łamana" albo z uchwytem bagnetowym i okno się będzie otwierać :D
Piekarnikiem się nie martw, jest do tego przystosowany.
pozdrawiam z Gumy.