PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc/Do kogo należy dziennik budowy?



michu77
08-12-2009, 16:06
Budowlaniec,który nas oszukał,nie skończył prac i wziął prawie całość pieniędzy nie chce nam oddać dziennika budowy,ciągle się wykręca,że czegoś nie uzupełnił,że zapomniał,że zostawił u znajomego i różne inne głupoty.Co robić,bo wiem,że facet ewidentnie nie chce go oddać od kiedy wie,ze mamy zamiar podac go do sądu.Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!

Nefer
08-12-2009, 16:08
Pismo polecone z potwierdzeniem odbioru , z żądaniem zwrotu dziennika do dnia tego i tego. A co na to kierbud ? Warto zrobić do niego kopię.

mariankossy
08-12-2009, 17:44
Powinien leżeć na budowie, a budowlańcowi nic do tego.

Agduś
08-12-2009, 19:46
To zwykła kradzież jest! Pismo polecone ze zwrotką to już i tak nadmiar dobroci. Zażądać w nim zwrotu w podanym terminie, a następnego dnia iść na policję i zgłosić kradzież.

LukaEgon
08-12-2009, 20:06
Bez ładu i składu ta ostatnia porada :wink: Nie nadmiar dobroci, a można powiedzieć konieczność. Napisz, że żądasz zwrotu dziennika w ciągu powiedzmy 14 dni od dnia doręczenia pisma, bo w przeciwnym razie zgłosisz kradzież a sprawą zajmą się odpowiednie organy państwowe. Tylko koniecznie z potwierdzeniem odbioru.

amanna
08-12-2009, 20:57
Masz do czynienia z kradzieżą dokumentu urzędowego, ja bym zgłosiła zaraz na Policję i do sądu z partaczem :evil:
Mam nadzieje, że posiadasz udokumentowane wpłaty - Urząd Skarbowy lubi takie tematy, myślę że Pan budowlaniec zaraz otrzeźwieje.
Powodzenia.

madzioras
09-12-2009, 06:17
A co budowlańcowi do dziennika budowy? Po co mu go w ogóle dawałeś. Dziennik budowy powinien wypełniać kierownik budowy i budowlańcowi nic do tego :evil:

kamykkamyk2
09-12-2009, 07:19
No właśnie u mnie tylko kierownik i ja miałem dostęp do dziennika budowy, więc jak się znalazł twój w rękach budowlańca???
Ja myślę, że poleconego i tak nie odbierze, więc zgłoś kradzież.

niktspecjalny
09-12-2009, 13:22
No właśnie u mnie tylko kierownik i ja miałem dostęp do dziennika budowy, więc jak się znalazł twój w rękach budowlańca???
Ja myślę, że poleconego i tak nie odbierze, więc zgłoś kradzież.

W dzienniku budowy mogą dokonywać wpisów wyłącznie osoby wymienione w rozporządzeniu (§ 9 ust. 1 rozp. MI). Są to:
- inwestor
- projektant
- kierownik budowy (kierownik robót)
-inspektor nadzoru inwestorskiego
- uprawniony geodeta
- pracownicy organów uprawnionych do dokonywania kontroli na budowie....WE.
Nie zapominajmy o tym.Jak autor określi tego "budowlańca"?Może to któryś z nich?
:D :wink:

michu77
10-12-2009, 11:56
Dziękuję Wam bardzo,pismo wysłałem teraz tylko czekać co będzie dalej...właśnie a może pomożecie mi w jeszcze jednej rzeczy,szukam prawnika w okolicach Katowic,Chorzowa zresztą może być cały śląsk,jestem z katowic,ale mogę sobie podjechac gdziekolwiek.Z góry dziękuję.