PDA

Zobacz pełną wersję : Kubulowy domek - komentarze



cysiekhh
09-12-2009, 00:38
Tym oto postem rozpoczynamy komentarze do naszej budowy, czekamy na wpisy:)

papuch
09-12-2009, 13:45
Fajnie że jestem pierwsza ;-)) Ja też zaczynam teraz- no właściwie już zaczęłam ale coś mi tempo spada. Na 100% będę wpadać żeby podziwiać postępy.
pozdrowionka

yuka
14-12-2009, 15:31
Witam się :D i w szoku jestem :o :o :o Już wszystko podopinane łącznie z kolorem a budowa jeszcze nie ruszyła :roll:
Ja myślałam, że my tylko tak na wyrost, bo kupiliśmy już pustaki, a budowa też wiosną a tu widzę, że nawet dachówkę już kupiliście :) Super!!!
My dopiero czekamy na wycenę dachu, mąż też chce kupić dachówkę bo podobno teraz zimą najlepsze ceny, ale zobaczymy ile byśmy zaoszczędzili kupując teraz.
A gdzie się mieści ta urokliwa działeczka?? :P
Pozdrawiam i do grona podglądaczy się zapisuję :wink:

cysiekhh
14-12-2009, 21:20
Yuka, dzięki za komentarz. Miło mi powitać sąsiadkę:) Pozdrawiam

yuka
14-12-2009, 21:28
:D :D :D Witaj Sąsiadko! :lol:
Powiedz mi, dachówkę kupowaliście z 7% VATem??

cysiekhh
14-12-2009, 22:57
yUKA -nie, z 22% VAT

Karolina i Artur :)
15-12-2009, 10:09
Witam :D
Domek zapowiada się bardzo fajnie! Z przyjemnością będę śledziła Wasze postępy :D

Widzę,że Wy tak samo jak my szukacie,załatwiacie i kupujecie wiele rzeczy wcześniej :wink: I bardzo dobrze!

My już się przekonaliśmy,że to dobry sposób... Można kupić wiele rzeczy taniej, ma się więcej czasu na zastanowienie i zdecydowanie bardziej te zakupy cieszą teraz niz potem na siłę i na szybko! :wink: :lol: Więc jeżeli ma się taką mozliwośc najlepiej kupic jak najwięcej rzeczy wcześniej.

Nasi znajomi zostawiali wszystko niemal na ostatnią chwilę, a potem byli zaskoczeni czasem oczekiwania na poszczególne materiały, a czasami to było kwestia miesiąca a czasem trzech jak w przypadku glazury która sobie wymarzyli... i budowa stała i wszystko bardzo się opóźniło :-?

Oczywiśnie nie twierdzę,że nasze zachowanie jest "normalne" :oops: bo my kupowaliśmy nawet cześć mebli przed zalaniem stropu :wink: :oops: :P
No ale co tam .... :wink:

Pozdrawiam serdecznie!!!

cysiekhh
15-12-2009, 11:25
Ja jestem tego samego zdania, dlatego nie chce budować później na wariata, jeśli mam na razie czas to próbuję obmyślać jak najwięcej rzeczy,zaplanować itd bo jak ruszy budowa to nie będzie na to czasu bo będzie trzeba pilnować pracowników i rozwiązywać problemy które dopiero w pracy wyjdą na jaw.

*milek*
15-12-2009, 16:17
puk puk

Zaglądam troszkę :D


Widziałam, że macie już upatrzoną elewację. Ja uwielbiam wątek

http://forum.muratordom.pl/elewacje-zdjecia,t63326.htm

oglądaliście?

cysiekhh
15-12-2009, 16:36
No jasne ze ten wątek już widziałam, pół niedzieli nad nim spędziłam.

*milek*
15-12-2009, 16:55
wciąga, nie...?

ja się miotam między elewacją oscylującą w barwach: grafit dachu i komina, złamana biel ścian, biała stolarka i szara kostka granitowa z ciemniejszymi obwódkami wokół domu a czymś w ciepłych, śródziemnomorskich, ale nowoczesnych jednocześnie klimatach - rudy, piaskowy, waniliowe ściany, stolarka jasny dąb, duże płyty tarasowe piaskowiec połączony z rudą kostką granitową ... ehh

cysiekhh
15-12-2009, 17:17
*milek* obejrzyj sobie na stronie www.archon.pl elewacje
tam jest cos takiego jak Domy w nowych stylac. sa naprawde super,mysle ze cos znajdziesz dla Was.

yuka
15-12-2009, 21:32
Widzę,że Wy tak samo jak my szukacie,załatwiacie i kupujecie wiele rzeczy wcześniej :wink: I bardzo dobrze!

....

Oczywiśnie nie twierdzę,że nasze zachowanie jest "normalne" :oops: bo my kupowaliśmy nawet cześć mebli przed zalaniem stropu :wink: :oops: :P
No ale co tam .... :wink:

Też uważam, że jak tylko jest możliwość to warto kupować wcześniej. My też, tak jak napisałam, mamy kupione już pustaki (porotherm 25 P+W) ale też :oops: okna dachowe i wełnę do ocieplenia poddasza :lol: Nie mamy natomiast bloczków fundamentowych, cały czas szukamy dobrych w dobrej cenie :wink:
Czekamy też na wycenę dachu ale jeszcze nie do końca podjęta decyzja co to ma być, zobaczymy jak cenowo wyjdzie :roll: (tzn na pewno dachówka)

cysiekhh
16-12-2009, 18:59
My tez chcieliśmy wziąć już okna dachowe,ale ponieważ nie mamy działki ogrodzonej i materiał leży w depozycie dlatego, stwierdziliśmy ze okna mogą jeszcze potanieć zanim je kupimy a poza tym mogą nam je potłuc w magazynie podczas przechowywania. Materiały na ocieplenie to dopiero za rok będą potrzebne:) Pewnie je kupimy następnej jesieni bądź zimy (hmm a może w lecie powinny być tańsze?:) Macie jakieś doświadczenia?

lucjanmarek
20-12-2009, 09:35
POWITAĆ Sąsiadów :D
Poprosimy o więcej fotografii! Gratulujemy uroczej działki i wyboru Domu. A coś więcej o lokalizacji? Gdzie obok Zgierza się zaczynacie budować?
Będziemy kibicować :wink:

cysiekhh
20-12-2009, 09:42
POWITAĆ Sąsiadów :D
Poprosimy o więcej fotografii! Gratulujemy uroczej działki i wyboru Domu. A coś więcej o lokalizacji? Gdzie obok Zgierza się zaczynacie budować?
Będziemy kibicować :wink:

lucjanmarek, dzieki wielkie. Miło poznac sasiada.
Niestety fotek wiecej nie ma, bo jeszcze nic sie nie buduje. Od wiosny jak ruszymy to napewno bedzie wiecej zdjęc. Budujemy się na Czaplinku gm Zgierz:)
A Ty?

lucjanmarek
20-12-2009, 10:02
Dwa kilometry od Białej. My najprawdopodobniej styczeń/luty zaczynamy. A Czaplinek baaaardzo blisko nas :D
Szukaliśmy nawet w okolicy w Józefowie ale ceny :cry:
Pozdrawiamy gorąco trzymamy kciuki.

cysiekhh
22-12-2009, 11:07
Dwa kilometry od Białej. My najprawdopodobniej styczeń/luty zaczynamy. A Czaplinek baaaardzo blisko nas :D
Szukaliśmy nawet w okolicy w Józefowie ale ceny :cry:
Pozdrawiamy gorąco trzymamy kciuki.

No fakt ceny działek w tym rejonie są wysokie, ale w Białej tez pewnie jest ładnie. My działki nie kupowaliśmy w sumie bo juz ja mieliśmy,ale pewnie jak trzeba byloby i działkę kupić to byśmy sie nie budowali

Karolina i Artur :)
23-12-2009, 22:02
http://images49.fotosik.pl/241/350cca3dcb5cd62c.jpg

Wesołych Świąt! :D

lucjanmarek
24-12-2009, 09:24
Aby Wam się działo......




http://www.urwanizchoinki.pl/U6hYnL

yuka
14-03-2010, 17:06
Witaj wiosennie :wink: :wink: :roll:
Mam nadzieję, ze pogoda pozwoli nam szybko ruszyć :)
Możesz podać namier na swojego dekarza?? Robi też więźbę czy tylko samą dachówkę układa??
Bo nam fachowcy jakoś tak strasznie dużo śpiewają za robociznę dachu :roll:
Pozdrawiam ciepło :P

yuka
30-03-2010, 23:51
http://i41.tinypic.com/2zxxhe1.jpg

sipatka
05-04-2010, 08:26
Super domek będę trzymała kciuki żeby ekipy tanio brały i dobrze robotę wykonywały ....

*milek*
06-04-2010, 16:33
Cześć!

Pozdrawiam wiosennie! Co słychać?

cysiekhh
06-04-2010, 17:22
Cześć!

Pozdrawiam wiosennie! Co słychać?

Witamy, u nas pada i pada i wieje i pada, jakos jesiennie raczej jest. Czekamy na wiosne i powrot do kraju...ciekawe czy sie bardzo roczarujemy...
Jak tam postepy w przygotowaniu placu boju?Jak papierki??

*milek*
06-04-2010, 17:44
Właśnie ugrzęzłam w papierkach... aktualnie męczę projekty przyłączy - potrzebuję do pnb mieć wszystko razem. Sama załatwiam, bo branżyści od mojego architekta się wypięli - pewnie wspominałam już coś-niecoś. Skrobnę na priv w wolnej chwili, żeby tu nie śmiecić.

cysiekhh
06-04-2010, 18:23
Super domek będę trzymała kciuki żeby ekipy tanio brały i dobrze robotę wykonywały ....
Dzieki bardzo, nam tez sie podoba. Wasz domek rowniez fajniusi, tylko czemy jednak blachodachowke wybraliscie?? Gdzie sie budujecie???

sipatka
07-04-2010, 22:34
Blachodachówka tańsza a i tak poddasze nieużytkowe więc szkoda kasiorki było. Przydała się na inne rzeczy. A budujemy się 10 km od Kwiatkowic w malutkiej wioseczce.... Ale na forum nazwy nie zdradzę, bo czytałam że niektórzy brzydcy ludzie mają taki ochydny zwyczaj okradania ludzi, którym dzienniki czytali. Nie kcem coby jakiś przeczytał i potem mnie odwiedził. Nawet polcjanci się pytali tych okradzionych czy na forum pisali dziennik bo to się nagminnie w niektórych rejonach zdarza. cóż forum jest wspaniałe ale różni mogą z niego korzystać nie tylko szczęśliwcy budujący domki niestety.

yuka
07-04-2010, 22:40
:welcome:
i do Was przyszłam sobie zaznaczyć teren:cool: Wracajcie szybko bo domek budować się chce:yes:
Pozdrawiam

cysiekhh
11-04-2010, 20:05
Blachodachówka tańsza a i tak poddasze nieużytkowe więc szkoda kasiorki było. Przydała się na inne rzeczy. A budujemy się 10 km od Kwiatkowic w malutkiej wioseczce.... Ale na forum nazwy nie zdradzę, bo czytałam że niektórzy brzydcy ludzie mają taki ochydny zwyczaj okradania ludzi, którym dzienniki czytali. Nie kcem coby jakiś przeczytał i potem mnie odwiedził. Nawet polcjanci się pytali tych okradzionych czy na forum pisali dziennik bo to się nagminnie w niektórych rejonach zdarza. cóż forum jest wspaniałe ale różni mogą z niego korzystać nie tylko szczęśliwcy budujący domki niestety.

No to fakt, roznie ludzie potrafia informacje wykorzystac:) Miejmy nadzieje ze nikt z nas na takich nie trafi.
Pozdrowionka

yuka
16-05-2010, 20:42
:hug:Sąsiedzi, co u Was słychać:???: (po za tym, że szukacie programu do wizualizacji?;))

cysiekhh
16-05-2010, 21:03
:hug:Sąsiedzi, co u Was słychać:???: (po za tym, że szukacie programu do wizualizacji?;))
No witaj Yuka, a nic ciekawego, siedzimy jak na igłach prawie spakowani, myślimy czy wulkan pozwoli nam przyfrunąć do PL czy nie :(
No a poza tym obliczał Krzysiek jak wysoko mamy zrobić górkę na której ma stanąć nasz Kubulowy domek i szukamy czegoś albo kogoś kto nam zmieni stylizacje na nowoczesna.
Znaleźliśmy jedna fajna, co sadzisz??? http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-miskantach/m4a07de36806bf
a tak w ogóle to co z Wasza budowa? Co z murami? Krzysiek się nie może doczekać aż w końcu wrzucisz jakieś nowe fotki, bo cyt.'' kwiatki to mnie nie interesują''.
Pozdrowionka
Ania

yuka
16-05-2010, 21:17
No witaj Yuka, a nic ciekawego, siedzimy jak na igłach prawie spakowani, myślimy czy wulkan pozwoli nam przyfrunąć do PL czy nie :(

To kiedy planujecie wrócić? Jakoś na dniach już, nie? Pisałaś mi kiedyś, początek czerwca:oops:?

Znaleźliśmy jedna fajna, co sadzisz??? http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-miskantach/m4a07de36806bf

Bardzo mi się podoba

a tak w ogóle to co z Wasza budowa? Co z murami? Krzysiek się nie może doczekać aż w końcu wrzucisz jakieś nowe fotki, bo cyt.'' kwiatki to mnie nie interesują''.
Pozdrowionka
Ania
:mad::PTo dla Krzyśka;)
No z murami niestety czekamy na P.M.-ów naszych, myślę, że ze 2 m-ce jeszcze:bash: Ale jak pogoda pozwoli gruszce wjechać na działkę, to może uda nam się upragnione "0" osiągnąć w tym tygodniu, to wtedy będzie beton dla Krzyśka sfotografowany;)
Pozdrówka z deszczowej Polski:)

cysiekhh
16-05-2010, 21:27
:mad::PTo dla Krzyśka;)
No z murami niestety czekamy na P.M.-ów naszych, myślę, że ze 2 m-ce jeszcze:bash: Ale jak pogoda pozwoli gruszce wjechać na działkę, to może uda nam się upragnione "0" osiągnąć w tym tygodniu, to wtedy będzie beton dla Krzyśka sfotografowany;)

No to jesli sie uda i przylecimy w terminie do PL 29maja, to za 2 miesiące będziemy na etapie stropu, jeśli pogoda pozwoli i Bozia da.

yuka
16-05-2010, 21:33
To w takim razie trzymam kciuki za pomyślność Waszych planów:D

cysiekhh
16-05-2010, 21:35
Dziéki Yuka, wzajemnie :)

yuka
16-05-2010, 21:37
I koniecznie jak już będziecie, to poznac się musimy osobiście :D

cysiekhh
16-05-2010, 21:48
Bardzo chętnie, spotkamy się, porozmawiamy, jakieś piffko, może grilla. A co z dachowcami? Wybraliście jakaś ekipę? Jeszcze mam pytanko co do trawy? Bardzo pieknie wam rosnie, piękny kolor ma. Co to za rodzaj, gdzie ja kupiliscie????? Tesciu moj dzis mowił ze u nas na dzialce rosnie wszystko, trawa do kolan, chwasty itd...a w listopadzie 09 zostawilismy zdjety humus w miejscu na dom :(

yuka
16-05-2010, 22:01
Z dachowcami stanęliśmy:( na razie
A trawka to Herkules firmy AgroLand pisałam w komentach u siebie, bo sipatka też pytała. Kupowaliśmy u Tracza. Ale wiesz kochana, w taką pogodę, to myślę, że każda pięknie rośnie (i nie tylko trawa, wszelkie chwaściory też:evil:)

cysiekhh
16-05-2010, 22:05
Tak, wiem ze wszystko rośnie, aczkolwiek Twoja trawka jest taka drobniutka,śliczna. Nie znacie kogos kto ma ziemie z wykopow do oddania? A może u Was jest za dużo???

yuka
16-05-2010, 22:12
Na początku chcieliśmy oddać, ale ponieważ podnieśliśmy troszę poziom "0" to zagospodarujemy ją ;) i nie wiem czy jeszcze nam nie braknie;) Pod trawnik kupiliśmy 1 wywrotkę bo myśleliśmy, że przywiozą nam lepszeą niż mamy ;) ale kiszka... i tylko pod częścią z sadem jest nasypana warstwa nowej (innej) ziemi. Pozostała część trawnika jest na naszej rodzimej glinie:) A nie znam nikogo, kto chciałby oddać, ale będę miała na uwadze:yes: A dużą tą górkę chcecie zrobić?

cysiekhh
16-05-2010, 22:17
My musimy najpierw wyrównać teren i zrobić górkę pod budynek ok 30-50cm wyżej niż asfalt. Na długości 80m jest różnica 2m.

cysiekhh
16-05-2010, 22:18
Pod trawnik kupiliśmy 1 wywrotkę bo myśleliśmy, że przywiozą nam lepszą niż mamy ;)
A ile za wywrotkę ziemi płaciliście??? czytałam ze ziemia jest dosc droga ok 300zl za wywrotkę

yuka
16-05-2010, 22:23
Tak płaciliśmy, dlatego stwierdziliśmy, że bez sensu jest podnosić trawnik do góry i niepotrzebnie wyrzucać pieniądze:) Chcieliśmy zaoszczędzić sobie pracy, bo pod trawnikiem rozkładaliśmy siatkę przeciw kretom, a skoro nie dosypywaliśmy ziemi, to musieliśmy przekopywać swoją :) Wrażenia - bezcenne;)

cysiekhh
16-05-2010, 22:29
Chcieliśmy zaoszczędzić sobie pracy, bo pod trawnikiem rozkładaliśmy siatkę przeciw kretom, a skoro nie dosypywaliśmy ziemi, to musieliśmy przekopywać swoją :) Wrażenia - bezcenne;) Widzę ze niezłe sie przygotowaliście do budowy, Siatka przeciw kretom??? Pierwsze słyszę o czym takim. Kurcze my nie bardzo wiemy za co sie wziąć jeśli chodzi o działkę, może jakieś sugestie??? Czy ty jestes projektantem ogrodów z wykształcenia? Znasz sie na kwiatkach, roślinkach..jak wiesz ja jestem zielona ale zadowolona:)

yuka
16-05-2010, 22:40
Ja jak mam zielono też jestem zadowolona:lol2:
Na poważnie, nie jestem projektantem ogrodów (ale myślałam, żeby może jakiś kurs chociaż ukończyć) Lubię roślinki, trochę czytam (głównie FM;)) A tak na serio w roślinach zkochałam się chyba jak jeszcze podczas studiów odwiedzałam taką wystawę "zieleń to życie" Ponieważ było to na terenie naszego campusu organizowane to nie przepuściliśmy żadnej okazji... A takie cudeńka tam pokazywali:yes:, że już wtedy pragnęłam mieć działkę i to wszystko u siebie;)
A teraz jak chcę coś posadzić, to najpierw szukam co to jest, jakie ma wymagania i staram się chociaż trochę dobrać roślinki którym źle u mnie nie będzie... ale oczywiście popełniam też błędy, niestety:oops:

cysiekhh
16-05-2010, 22:48
No to fajnie ze masz taka kolorowa pachnąca pasję. Będę juz znikala z tego FM..dobrej nocki życzę i kolorowych snów

yuka
16-05-2010, 22:53
Dobrej nocki:bye:

Jędruśki
26-05-2010, 22:40
Witajcie:D

Jędruśki
03-06-2010, 18:43
I jeszcze raz witać Państwa.
Uzupełniać dziennik ale i zaglądać do komentarzy bo tu czytający się niecierpliwią :)

cysiekhh
03-06-2010, 21:36
Witaj Jędruśki, dzieki za powitanie:) Co u Was ciekawego??? Wasz domeczek to mała rezydencja:) Piękny. Pozdrawiamy

yuka
16-06-2010, 22:43
Ej, co to za smutasy:) Uszy do góry:D
Budowa idzie do przodu, już dzisiaj pogoda niezła była, ogólnie świat jest piękny!!! (niestety z dziurami w asfalcie, wrrr)

*milek*
16-06-2010, 23:38
Ale żeś doła złapała :rolleyes:

Wszystko się ułoży, daj sobie trochę czasu :yes:

cysiekhh
17-06-2010, 07:36
Witajcie Milek, Yuka
A no troszkę musiałam pomarudzić. Bo chyba nie mogę się przyzwyczaić do bycia w PL.

Archi100
20-06-2010, 13:11
Ładny domek :)
Będę dopingował

*milek*
28-07-2010, 13:27
Cześć :)

Fajnie, że nowe fotki wkleiłaś - widać postępy.
A marudzeniu nie ulegaj - trzeba być twardym i nie pozwalać wchodzić sobie na głowę. Trzymaj ich krótko - w końcu widzieli projekt, zanim się zgodzili wziąć to zlecenie.


A ja mam dylemat odnośnie poziomu zero w stosunku do drogi - pisałaś że masz spadek, może coś doradzisz. Ja mam też drogę wyżej niż poziom działki w miejscu pod dom i zastanawiam się, czy robić wyżej od drogi (tak mam w projekcie) - wiąże się to z dużymi kosztami tarasu - mam spory, a w tym miejscu miałabym go jakieś 90 cm nad gruntem... zasypać i ubić takie coś, to duża kasa :roll:, a do tego jeszcze nawiezienie i obsypanie dookoła ziemią... chyba jednak obniżę poziom 0 i będę miała niżej niż droga - myślę tu o zrobieniu odpływu liniowego w podjeździe do garażu, żeby ewentualna woda z drogi nie spływała do garażu. Chyba wyjdzie taniej niż przy wariancie z wyższym "0". Co o tym myślisz?

Pozdrawiam
milek

yuka
28-07-2010, 15:29
No, kochani, wreszcie coś pokazaliście:)
Super, widać postępy:) (powiem Wam, że tak mnie ciekawość zżerała, że kiedyś wracając od siebie przejechaliśmy obok Waszej działeczki sprawdzić jak postępy, niestety nikogo u Was nie było:()
Wstawiajcie fotki z budowy, bo inaczej będziemy kontrolować "na żywca";)

yuka
24-08-2010, 22:38
Halooooo!!!! Jest tu kto????
Jak strop, zalany???
A Wy?;)
Pozdrawiamy sąsiadów serdecznie:D

yuka
28-09-2010, 20:38
Puk, puk!!!!
Żyjecie?!?!?!
Jak domek???
Jak zdrówko???
Odezwijcie się!!!:)

yuka
21-12-2010, 22:17
Magia świąt to dziecięca wiara w Świętego Mikołaja, spokojna rozmowa z bliskimi przy kominku, rozleniwiony telefon, zaspany budzik i śnieg, który nie jest utrapieniem. Magicznych Świąt Bożego Narodzenia życzy
Yukowa rodzinka
http://images1.hiboox.com/images/5008/911be98e3f1bec65ac09515ad9cc10e9.gif (http://www.hiboox.fr/go/images/animaux/anim-pere-noel,911be98e3f1bec65ac09515ad9cc10e9.gif.html)

*milek*
22-12-2010, 21:13
http://img705.imageshack.us/img705/6429/3059.gif (http://img705.imageshack.us/i/3059.gif/)

Radosnych, spokojnych Świąt!

sipatka
23-12-2010, 19:35
http://i51.tinypic.com/2r6d2lh.jpg

cysiekhh
24-02-2011, 20:19
Dziś urodziła nam się córeczka:))) !!!
2450g, 51cm - jest śliczniutka:)

yuka
24-02-2011, 20:46
WOW!!!!!
GRATULACJE!!!
Czekamy na zdjęcie;) Jak czuje się mama?
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSky-p-1UcoON916EqbbHcF4nvbbzZBeKfkTVaLgXyifv_V5uqA&t=1

*milek*
25-02-2011, 16:06
SUPER NOWINA!!!

GRATULUJĘ!!!

Pozdrowienia i całusy dla mamy :hug:

sipatka
21-04-2011, 20:52
http://i55.tinypic.com/2hn6dyv.jpg

yuka
21-04-2011, 22:39
http://i51.tinypic.com/optx0z.jpg

*milek*
24-04-2011, 23:14
wesołych świąt i mokrego dyngusa!

BasH
11-08-2011, 21:45
Co tam u was? Ostatni wpis pół roku temu! pozdro (samorobni)

cysiekhh
11-08-2011, 23:19
Strzała BasH!
U nas prace idą bardzo powoli, kończę rozkładanie SSWiN, CCTV, LAN, SAT-TV, a troche mało czasu zostało, bo po weekendzie tynkarze mają wejść. Ja nie jestem taki samorób ja Ty, NetBet, TomRaider czy inni. Szkoda że nie zobaczyłem waszych dzienników wcześniej. Myślę że wtedy więcej bym sam zrobił. To co mogę(powiedzmy że raczej nie schrzanię) robię sam. Wydaje mi się że będzie wtedy lepiej zrobione niż przez tzw "fachowców"( przynajmniej taką mam nadzieję:) No i oczywiście nie tracę nerw na wykonawców( bo tu coś nie tak, tam coś nie tak, itd). Dziś w pracy udało mi się przeczytać twój dzienniki i komenty, ale nie zdążyłem już napisać że podziwiam Was, zresztą tak samo jak innych samorobów:) Wasze dzienniki to prawdziwe poradniki dla budujących:)
Pozdrawiam i uciekam spać bo jutro znowu rano na 8 do pracy a później druga zmiana(budowa:))

BasH
12-08-2011, 07:54
Strzała BasH!
U nas prace idą bardzo powoli, kończę rozkładanie SSWiN, CCTV, LAN, SAT-TV, a troche mało czasu zostało, bo po weekendzie tynkarze mają wejść.

No działaj działaj - mi na kabelki też zeszło pare ładnych dni, tym bardziej że chciałem je puszczać w bruzdach w suporku. Na szczęście w rolę ryjącego bruzdy ofiarnie wcielił się teść, więc najbardziej upierdliwa robota spoczęła na nim. Ale samo rozciąganie instalacji też trochę zajmuje. Spieszyłem się przed tynkarzami, a okazało się, że mieli poślizg i można było spokojnie działać bez nerwów. No ale gra.
Wrzuć jakieś fotki z prac instalacyjnych. Nie zapomnij zrobić podejścia z elektryką pod miejsce, gdzie założysz kiedyś puchy do sterowania bram (prąd, ewentualne kable sygnałowe do spięcia z alarmem, sterowanie z przycisku na ścianie garażu przy drzwiach do domu itp...)
pozdrawiam i powodzenia!!!


aha...


... TomRaider czy inni. Szkoda że nie zobaczyłem waszych dzienników wcześniej. ...

Ten dziennik to sam chciałbym zobaczyć...

cysiekhh
12-08-2011, 10:50
tak mi się wydaje że pomyślałem o wszystkim, a o tym co zapomniałem wyjdzie w życiu:). Już na tym etapie budując drugi zmienił bym kilka rzeczy:)
Szkoda że Tom nie prowadzi dziennika:)
trzym sie i powodzenia w pracach:)

lootek
10-11-2011, 10:59
Witam,
cieszę się bardzo, że właściciel Dziennika pojawił się - czy istnieje możliwość dalszych wpisów w dzienniku ? Bardzo o to proszę - sam buduję taki dom - no może nie dokładnie taki sam bo wersję z podwójnym garażem i chętnie podpatrzę jak to wygląda kilka kroków na przód.
W chwili obecnej mam kończony dach - chyba już w tym roku z oknami nie zdążę - pewnie zabiję je deskami.

pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na dalsze wpisy w dzienniku
lootek

cysiekhh
10-11-2011, 11:04
Postaram się więcej pisać w dzienniku i wklejać foto. Na początku żona się tym zajmowała ale później brakło jej czasu:). Chęci są ogromne do pisania dziennika tylko z tym czasem jest krucho:)
Pytaj o co chcesz, jak będę w stanie to odpowiem.

Pozdrawiam

lootek
10-11-2011, 11:27
No to mam pytanie - co z otworem nad oknem przy klatce schodowej ?
U mnie zabili mi je deskami tak aby licowała się z murem - a później pójdzie tam ocieplenie i tynk.
A jak u Ciebie ?

Pozdrowienia
lootek

cysiekhh
10-11-2011, 11:30
Ten trójkąt jest zabity OSB, a dalej będzie tak jak u ciebie, styro i tynk.

lootek
10-11-2011, 11:38
dzięki - to kolejne pytanie:
co z ociepleniem i zaizolowaniem przeciwwilgociowym balkoniku nad kuchnią :)

cysiekhh
10-11-2011, 11:44
od dołu:
tynk-zelbet-folia -styro-folia-wylewka

lootek
10-11-2011, 12:01
nie będę Cię męczył dalej, ale...........jaka grubość styro w tym miejscu ?

klaudiuszozo
23-11-2011, 22:08
Witam się również i ja:) Domek bardzo ładny, widze, że już na wykończeniu. Materiał chyba najlepszy jaki mogliście kupić na ściany :)

Edyta M
30-11-2011, 02:04
Dziennik przeczytalam :yes: , komenty tez ....... lubie zdolnych pracowitych ludzi ktorzy swoj domek temi rencami buduja , widze ze nie ma Ciebie u siebie bo jestes u mnie :lol2:.
Pozdrawiam :bye: bede zagladala ...... wiecej fot prosze :p

Edyta M
20-12-2011, 04:02
http://img405.imageshack.us/img405/5268/swietax.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/405/swietax.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Edyta M
05-04-2012, 03:52
http://img88.imageshack.us/img88/2429/wielkanoc20122.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/88/wielkanoc20122.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

yuka
08-04-2012, 11:35
Radosnych Świąt
http://img.national-geographic.pl/images/1003/pics/shutterstock_wielkanoc_37d63d5b92.jpg (http://img.national-geographic.pl/uploads/pics/shutterstock_wielkanoc.jpg)

lootek
26-10-2012, 10:03
Witam,

jedno zdjęcie po tak długiej niebytności na forum? :)
więcej by się przydało - dookoła i ze środka poproszę :)

cysiekhh
30-11-2012, 21:13
Hej Mila, co u Ciebie, dawno mnie tu nie było, ale od dziś będę nadrabiała zaległości. Boziu jak się wszystkim domy pozmieniały.
Mieszkacie już???
U nas jeszcze chwilkę, myślę ze na koniec przyszłego roku się wprowadzimy.
Idę uśpić Lenkę.
Pozdrawiam serdecznie
Ania:D:D:

carnation
17-01-2013, 17:58
Witam :) Przejrzałam dziennik, widzę, że budujemy (choć u mnie to raczej jeszcze etap planowania niż samego budowania) w sąsiedztwie :) Na jakim etapie teraz jesteście? Może wrzucisz jakieś aktualne fotki?
Dziękuję za namiary na KZ na Forum Grupy łódzkiej, na pewno się skontaktuję :)
Pozdrawiam :)

cysiekhh
18-01-2013, 07:13
Cześć,

To w sąsiedztwie:) będziemy mieć kolejną forumowiczkę. Jak na razie Yuka z forum mieszka dość blisko nas.
My, jak widać po fotkach jeszcze w trakcie budowy, budujemy dość wolno bo od czerwca 2010.
Na ten rok są wielkie plany zamieszkania na swoim:), ale przed nami jeszcze bardzo dużo prac.

Pozdrawiamy

carnation
18-01-2013, 20:26
Cześć,

To w sąsiedztwie:) będziemy mieć kolejną forumowiczkę. Jak na razie Yuka z forum mieszka dość blisko nas.
My, jak widać po fotkach jeszcze w trakcie budowy, budujemy dość wolno bo od czerwca 2010.
Na ten rok są wielkie plany zamieszkania na swoim:), ale przed nami jeszcze bardzo dużo prac.

Pozdrawiamy

O, jak fajnie, że jest nas więcej ze zgierskich okolic :) My chcielibyśmy do końca tego roku osiągnąć stan surowy zamknięty, to jest plan optimum :) A wprowadzki do nowego domu jakoś nie mogę sobie jeszcze wyobrazić, to takie odległe.... :)
Będę Cię na pewno często podpytywać o jakieś ekipy lub polecane sklepy więc miej do mnie cierpliwość :)

Pozdrawiam