PDA

Zobacz pełną wersję : Wkład kominkowy 2 szyby, szczelny, czysta szyba-jest taki ?



Lgrzechu
11-12-2009, 12:50
Witam. Od dłuższego czasu szukam wkładu kominkowego z dwoma szybami na przestzał ( vis a vis ). Podstawowe kryteria:
-powietrzny
-design nowoczesny, prosty bez udziwnień, rzeźbień, itp.,
-dwie szyby otwierane na boki ( rezygnuję z unoszenia do góry- bo dodatkowy koszt),
-z prawdziwym doprowadzeniem powietrza z zewnątrz , wkład szczelny ( rekuperator),
-z efektywnym systemem czystej szyby ( nie tylko na papierze )
-szerokość wkładu 600-800 mm.
Kupie coś takiego w cenie do 7.000zł ?
Może ktoś coś konkretnego doradzić bo juz zwatpiłem...

krzys_i_aga
11-12-2009, 13:29
Takie rzeczy to tylko w erze ! :wink:

Lgrzechu
11-12-2009, 14:29
Takie rzeczy to tylko w erze ! :wink:

tak... to ile trzeba dołożyć...skoro sie wypowiadasz to podaj konkretny model spełniajacy podane warunki z ceną.

Arysto który spełnia wg danych katalogowych podane wyżej warunki można kupić za 4600zł. Zatem czy kwota ok.7000zł jest taka nierealna za inny sprawdzony wkład jeśli rezygnuje sie z wodotrysków typu unoszone do góry drzwi....

coulignon
11-12-2009, 16:11
niech się kominakrze wypowiedzą (Forest do tablicy :wink: )
ale wydaje mi się że szyby na przestarzał strasznie obniżą temp spalania we wkładzie i bedziesz miał idelany system "czarna szyba"

Lgrzechu
11-12-2009, 17:13
niech się kominakrze wypowiedzą (Forest do tablicy :wink: )
ale wydaje mi się że szyby na przestarzał strasznie obniżą temp spalania we wkładzie i bedziesz miał idelany system "czarna szyba"

Plan trochę inny. Po to dwie szyby bym mógł ładować drewno od pomieszczenia gospodarczego ( od frontu salon, z tyłu pomieszczenie wygospodarowane na skład drewna pod szerokimi schodami/klatka schodowa zamknięta drzwiami . Tył kominka może byc od środka przysłonięty szamotem/wermikulitem. W Arysto w tej samej cenie moga na zamówienie zastapić tylną szybę blachą kotłową i dospawać odpowiednie uchwyty pod płytki wermikulitu. Pierwotnie planowałem szamot ale może okazać się za ciężki na ruchome drzwiczki. Myślę że jakoś można przeżyć szamot po bokach i tył w wermikulicie.

Lgrzechu
14-12-2009, 19:30
Podnoszę temat, ponieważ muszę wkrótce zdecydować się na jakiś wkład.
Czy ktoś może polecić z własnego doświadczenia jakiś inny wkład, powiedzmy do 8.000zł :-?

Lgrzechu
15-12-2009, 08:30
Czy ktoś moze wypowiedziec się na temat wkładów kominkowych Firmy ADBAR z Tarnowa
http://www.adbar.pl/wklady_na_zamowienie.html
mają w ofercie 80 vis a vis
Na Allegro wystawia sie tez inna firma PAMA.