PDA

Zobacz pełną wersję : przyłacze gazowe



slavqo
11-12-2009, 19:53
Mam pytanko do forumowiczów.
Mój dom znajduję się w oddaleniu od drogi i mam wąski wjazd pomiędzy budynkami (brak możliwości wykonania wykopu) . Czy mogę wykonać przyłacze gazowe od skrzynki do mojego domu wzdłuż muru sąsiada ("linia napowietrzna"), czy przepisy zezwalają tylko na przyłącze wykonane w ziemi?

mariankossy
11-12-2009, 20:00
Tylko w ziemi ( 0,8m ), masz to przecież w umowie i projekcie.

sql
11-12-2009, 21:36
przyłącza gazowe można puszczać przez sąsiadów (pod ziemią)b,
nawet skrzynkę gazową możesz mieć w płocie sąsiada, jeśli u Ciebie nie da rady (ja tam mam),
trzeba tylko dobrze z sąsiadem żyć.

kamykkamyk2
13-12-2009, 08:36
Dogadaj się z sąsiadem, jeżeli to możłiwe. Ja na swojej działce mam instalację gazową i wodociągową, z której korzysta sąsiad. Dzięki temu zmniejszyły nam się o połowę koszty instalacji. Gazowa była zainstalowana wcześniej przed kupnem przeze mnie siedliska, więc nie powiem ile to kosztowało, ale wodociąg robiliśmy w bieżącym roku i zamiast 8000 zł, wyniosło nas po 3300zł.

jajmar
13-12-2009, 11:32
Mój dom znajduję się w oddaleniu od drogi i mam wąski wjazd pomiędzy budynkami (brak możliwości wykonania wykopu) .

Wylop pod gaz ma szerokość szpadla i głebokośc 80cm.

mikimka
14-12-2009, 19:40
Kładzenie rury gazowej w wykopie na szerokość szpadla (no łyżki kopareczki) to kwestia kilku godzin. U nas (ok 100m) ok. 14 było po robocie. Wykop zasypany, gaz puszczony. Najwyżej postawisz auto na kilka godzin przy ulicy.
A poza tym, czy ten gaz musisz koniecznie prowadzić w tej drodze? Może przez podwórko sąsiada?
Gaz ziemny może być prowadzony po ścianie, ale na to musisz mieć warunki z gazowni.
M

agaitomek
27-05-2010, 20:39
Ile może kosztowac przyłącze gazowe? Rurociąg mam w granicy działki.