PDA

Zobacz pełną wersję : turbokominek



slagor
27-01-2004, 07:00
Drodzy forumowicze, czy możecie mi potwierdzić dobre działanie turbokominka z Makrotermu. Planuję dokonać zakupu w pakiecie promocyjnym. :P

FREDY
27-01-2004, 07:36
Znam dwie osoby które użytkują ten kominek i są zadowolone.

27-01-2004, 09:00
Drodzy forumowicze, czy możecie mi potwierdzić dobre działanie turbokominka z Makrotermu. Planuję dokonać zakupu w pakiecie promocyjnym. :P

potwierdzam

ale promocje to bym sobie odpuścił.
Kupując wszystko osobno wyjdzie znacznie taniej, przynajmniej u mnie tak wyszło.
Co do kominka to jestem w 200% zadowolony, narazie w fazie testów bo jeszcze nie mieszkamy, ale działa super !!!
pozdro

Szaruś
27-01-2004, 09:09
Ja ma pytanie odnośnie obudowy do turbokominka.

Rozmawiałem ze swiom kominkarzem, i kręcił nosem na obudowę rozbieralną. Rozbieralną to można zrobić z płyt GK, ale nie z kamienia - według niego. A poza tym obudowywał już wiele kominków z płaszczem innych firm. Ba, nawet kilka lat temu sam zmajstrował parę wkładów z płaszczem, jak jeszcze nie za bardzo były dostępne na rynku. I inni producenci nie kazali robić obudowy rozbieralnej.

Tak wię pytanie. Tutaj jest kominek:


http://www.dunakanyar.net/~kszarkowicz/Turbo1.jpg

Do których miejsc trzeba zapewnić dostęp?

czakur
27-01-2004, 09:27
Szaruś
też jestem na etapie myślenia o obudowie tego kominka.
To co masz na rysunku to sam kominek więc tu powinno być dojście do połąceń przy krućcach i czujki temperatury, nad kominkiem bębziesz miał kolano spalinowe z rewizją ( też dobrze mieć dojście) a nad kominkiem naczynie wzbiorcze z dojściem Wody i zaworem automatycznego uzupełniania ubytków (i też warto zrobić dojście)
Tak naprawdę to też jeszcze nie wiem jak to obudować i szukam pomysłu i natchnienia.
Może inni użytkownicy podzielą się tym jak mają obudowane swoje kominki z płaszczem wodnym.
mnie ten temat też mocno interesuje.

27-01-2004, 09:37
Ja ma pytanie odnośnie obudowy do turbokominka.

Rozmawiałem ze swiom kominkarzem, i kręcił nosem na obudowę rozbieralną. Rozbieralną to można zrobić z płyt GK, ale nie z kamienia - według niego. A poza tym obudowywał już wiele kominków z płaszczem innych firm. Ba, nawet kilka lat temu sam zmajstrował parę wkładów z płaszczem, jak jeszcze nie za bardzo były dostępne na rynku. I inni producenci nie kazali robić obudowy rozbieralnej.

Tak wię pytanie. Tutaj jest kominek:


http://www.dunakanyar.net/~kszarkowicz/Turbo1.jpg

Do których miejsc trzeba zapewnić dostęp?

aktualnie jestem przed wykonaniem obudowy, wydumałem sobie że będzie to obudowa z regipsów (prosta forma bez udziwnień) , we wnęce na drewno będa drzwiczki przez które będe mial dostęp do zaworów oraz gniazdka elektrycznego to samo będzie w dolnej wnęce gdzie jest dmuchawa a obok niej zrobiłem kratke (taka prysznicową) jak by coś kiedyś odpukac pierdykneło, oczywiście podłoga w miejscu gdzie stoi kominek będzie wyłożony kafelkami ze skosami do kratki (kratki oczywiście nie widać)
Kominek w miejscach gdzie sie da zostanie obłożony szamotką.
Pompy zostały zainstalowane w kotłowni, dodatkowo wyprowadziłem kabel zasilający do piwniczki który można podpiąć do UPS'a.
Narazie są to plany w praniu pewnie cos się jeszcze zmieni.

Szaruś
27-01-2004, 09:38
No właśnie, czekamy na wszelkie sugestie na temat obudow rozbieralnej.

rysio
27-01-2004, 09:44
Obserwuję z zainteresowaniem ten wątek:)

Ja chcialbym wyrzucić cały osprzęt zabezpieczający (zbiorniki/odejścia itp) do kotłowni. W salonie chcę zostawić jedynie niezbędne minimum.
Pytanie:
- ile rur muszę doprowadzić do kominka (będę go włączał do CO) - według mnie zasilanie/odejście + zabezpieczenie - w sumie 2 pary - zgadza się?
- czy ktoś może podać faktyczne koszty całej takiej instalacji (jasne, że część kosztów zależy od odcinków rur) - koimnek + X, Y, Z;

27-01-2004, 09:58
Obserwuję z zainteresowaniem ten wątek:)

Ja chcialbym wyrzucić cały osprzęt zabezpieczający (zbiorniki/odejścia itp) do kotłowni. W salonie chcę zostawić jedynie niezbędne minimum.
Pytanie:
- ile rur muszę doprowadzić do kominka (będę go włączał do CO) - według mnie zasilanie/odejście + zabezpieczenie - w sumie 2 pary - zgadza się?
- czy ktoś może podać faktyczne koszty całej takiej instalacji (jasne, że część kosztów zależy od odcinków rur) - koimnek + X, Y, Z;

teraz na to patrze i zastanawiam sie dlaczego moj instalator nie wpadł na ten pomysł z przeniesieniem jeszcze naczynia wzbiorczego do kotłowni, jestem jeszcze przed tynkami i zastanawiam sie czy nie dołozyc jeszcze kilka dni i przenies to wszystko do kotłowni.

czakur
27-01-2004, 10:26
rysio nie wiem jak daleko masz do kotłowni i czy to możliwe
dwie rury do CO zasilanie i powrót u mnie CU28
Dwie rury od naczynia wzbiorczego (muszą schodzić z góry do kominka aby woda uzupełniała się grawitacyjnie lub ułożone z odpowiednim spadkiem) doprowadzenie zimnej wody do naczynia wzbiorczego
(naczynie musi wisieć wyżej niż kominek) przelew z naczynia wzbiorczego najlepiej skierowany do kratki o której pisał XanX
U mnie za daleko do kotłowni i to wszystko musi być w obudowie.
w kotłowni mam tylko zestawy pompowe, no właśnie przewody do zasilenia pomp ze sterownika do kotłowni i przy kominku gniazdko do zesilenia sterownika.

czakur
27-01-2004, 10:29
Xanx pewnie jak tylko możesz i jest to technicznie wykonalne to jak najbardziej przenoś ja żałuję że nie mogłem i teraz muszę kombinować jak to obudować.

27-01-2004, 20:12
Powiedzcie mi jeszcze z jakimi kotłami to u Was współpracuje. Mi zaproponowano kocioł BERETTA plus zasobnik

27-01-2004, 21:40
Powiedzcie mi jeszcze z jakimi kotłami to u Was współpracuje. Mi zaproponowano kocioł BERETTA plus zasobnik

z wszystkimi

osobiście mam de dietrich

czakur
28-01-2004, 06:17
ja mam Vaillanta

paj^
28-01-2004, 10:52
juz niedlugo zaprezentuje zdjecia mojego makrotermowego kominka, oblozony kamieniem, ale specyficznie, z odwiedzajacych mnie gosci nikt jeszcze nie widzial takiego rozwiazania, ale podoba sie, dlugo nad nim myslalem i udalo mi sie wydumac jak ma to wygladac :)
a teraz krotko:
kominek stoi w rogu salonu, od podlogi do wysokosci okolo 1,30 m ulozony kamieniem, taki z Tatr jeden na drugim , tkz. metoda "na sucho" bez widocznej fugi, tam gdzie mam jakies sroby i itp ulozony kamien bez zaprawy, w razie wycieku wyjmuje kilka kamieni i naprawiaja chlopaki z Makrotermu ......
od kamienia w gore do sufity klade plyte gips.-kartonowa, pomalowana, jest w kolorze sciany

czakur
28-01-2004, 11:10
Paj^ czekam na te zdjęcia
napisz czy dużo wydałeś na szybę
u mnie też gwizdało i dopiero po twoich postach zwróciłem uwagę że jest pod szybęą przerwa w uszczelnieniu Ale ja to bez odkręcania szyby uszczelniłem kawałkiem koca gaśniczegoi jest super
pozdrawiam czakur

28-01-2004, 13:10
Paj^ czekam na te zdjęcia
napisz czy dużo wydałeś na szybę
u mnie też gwizdało i dopiero po twoich postach zwróciłem uwagę że jest pod szybęą przerwa w uszczelnieniu Ale ja to bez odkręcania szyby uszczelniłem kawałkiem koca gaśniczegoi jest super
pozdrawiam czakur

a ja mam taka sama dziure w uszczelnieniu tylko na górze szyby
może to specjalne założenie technologiczne :):)

czakur
28-01-2004, 13:16
Też jest na górze i też myślę że to jest coś z ich technologią wykonania ale jak to uszczelniłem to spalanie nie jest gorsze a nie gwizda, więc dla mnie jest lepiej

28-01-2004, 13:20
Też jest na górze i też myślę że to jest coś z ich technologią wykonania ale jak to uszczelniłem to spalanie nie jest gorsze a nie gwizda, więc dla mnie jest lepiej


obadam jak juz będe miaszkał, teraz nic mi nie gwizda może podczas pierwszego romantycznego wieczoru przy kominku :lol: cuś sie ujawni :lol:

28-01-2004, 13:23
juz niedlugo zaprezentuje zdjecia mojego makrotermowego kominka, oblozony kamieniem, ale specyficznie, z odwiedzajacych mnie gosci nikt jeszcze nie widzial takiego rozwiazania, ale podoba sie, dlugo nad nim myslalem i udalo mi sie wydumac jak ma to wygladac :)
a teraz krotko:
kominek stoi w rogu salonu, od podlogi do wysokosci okolo 1,30 m ulozony kamieniem, taki z Tatr jeden na drugim , tkz. metoda "na sucho" bez widocznej fugi, tam gdzie mam jakies sroby i itp ulozony kamien bez zaprawy, w razie wycieku wyjmuje kilka kamieni i naprawiaja chlopaki z Makrotermu ......
od kamienia w gore do sufity klade plyte gips.-kartonowa, pomalowana, jest w kolorze sciany

paj^
dawaj zdjęcia może byc na priva, powielimy twoje pomysły (oczywiście jeśli można) no i jak nam sie spodoba :)
tez mam postawiony w rogu.

Szaruś
28-01-2004, 13:43
Też jestem zainteresowany zdjęciamy. Szczególnie, jak jest rozwiązana kwestia "rozbieralności" obudowy. Jak byś mógł wskazać te newralgiczne punkty na zdjęciach to byłoby pięknie.

brachol
28-01-2004, 14:02
jak wszyscy to wszyscy tez bym chetnie obejrzal te zdjecia chociaz kominek to dopiero w przyszlym roku bede obudowywal

Szaruś
28-01-2004, 15:15
Słuchajcie. w turbokominku 18 kW, jeżeli się go przystawi dokładnie do ściany, to w jakiej odległości od ściany znajduje się środek czopucha? Możecie mi to zmierzyć?
[/list]

HyenoX
08-02-2004, 00:06
siemanko,
zastanawiam sie właśnie nad zastosowaniem tego typu ogrzewania, ale jedna kwestia niepozwala mi zasnąć :) , a mianowicie w jaki sposób uzyskuje sie bierzącą wode ciepłą w okresie letnim gdy C.O jest odłączone. Tzn ze trzeba palic w kominku nawet i latem?
Czy konieczne jest zastosowanie innego podgrzewania wody latem ?
Proszę o uświadmienie

z góry wielkie dzieki :)

HyenoX
08-02-2004, 00:12
to znowu ja bo zapomniałem :)
do czego służuy GAZOWY KOCIOŁ KONDENSACYJNY

pozdro...

08-02-2004, 10:23
to znowu ja bo zapomniałem :)
do czego służuy GAZOWY KOCIOŁ KONDENSACYJNY

pozdro...

do łupania orzechów włoskich!!!

Ty jaja se robisz?? :lol: czy moje poczucie humoru z wiekiem spada :lol:

HyenoX
08-02-2004, 10:35
Nie, nie robie sobie jaj, łupie orzechy :P