PDA

Zobacz pełną wersję : tynki na mrozie



szczep
27-01-2004, 07:02
Jakie mogą być konsekwencje robienia tynku zewnętrznego na steropianie w mrozie jaki występuje obecnie (w nocy temperatura spada do -14). Jeśli oczywiście nie odpadnie.

mik99
27-01-2004, 07:39
Karygodny błąd w sztuce budowlanej, temperatura min. to +5 st.
Nie wiem, po co wydawać pieniądze na materiał i robociznę?
Taka wychłodzona ściana działa, jak chłodnica, ma dużo niższą temperaturę. Wg. producentów tynków istotna jest nie tyle temperatura powietrza, co podłoża na które tynk będzie kładziony.

Szpulka
27-01-2004, 07:45
Nie wiem na czym polega dokładnie twój problem. ale ja na jesieni (tuż przed mrozami) zastanawiałam się czy ocieplać. Jeden mądry poradził mi, że jeśli spada do paru stopni mrozu w nocy to mogę kleić styropian i pokryć go siatką i innym klejem i to tak przezimuje, ale tynków stanowczo nie wolno!

pitbull
27-01-2004, 07:54
Konsekwencje moga byc takie, ze odpadnie, bedzie pekal, latwo sie moze brudzic a przy czyszczeniu odpadac. Zalezy od wybranego tynku - moze byc rozny kolor i rozna faktura - najlepiej sam sprawdz a potem opisz.

mik99
27-01-2004, 07:59
Nie wiem na czym polega dokładnie twój problem. ale ja na jesieni (tuż przed mrozami) zastanawiałam się czy ocieplać. Jeden mądry poradził mi, że jeśli spada do paru stopni mrozu w nocy to mogę kleić styropian i pokryć go siatką i innym klejem i to tak przezimuje, ale tynków stanowczo nie wolno!
Tak to prawda wielu producentów systemów ociepleń ma w swojej ofercie kleje z plastyfikatorami, które mają przyśpieszony czas wiązania i krótki czas pracy. Można ich używać kiedy mamy pewność, że temperatura w chwilii pracy jest dodatnia i utrzyma się przez kilka godzian (w zależności od czasu pracy danego kleju). W innym przypadku (a są to kleje wodne na bazie cementu i kruszywa) taka izolacja nie będzie miała właściwego wiązania i prawdopodobnie spadnie z elewacji. :wink: