PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi wewnętrzne z dobrą izolacją termiczną



rangifer
17-12-2009, 11:39
Poszukuję drzwi wewnętrznych do oddzielenia zimnej sieni od reszty domu, muszą więc dobrze izolować termicznie. I nie chcę za nie wydać fortuny.
Co polecacie?

zbigmor
17-12-2009, 12:23
Fortuna, fortunie nie równa.
Załóż jakieś drzwi zewnętrzne. Będą wystarczająco ciepłe, aby nie odczuwać niedogodności niższej temp. za nimi.
Inne wyjście to zamontować 2 pary drzwi.

rangifer
17-12-2009, 12:54
Nie w tym rzecz. Sień jest wiatrołapem i buforem między zewnętrzem, garażem i resztą domu.
Chodzi mi o drzwi, a nie o inne pomysły na rozwiązanie problemu.
Dwie pary drzwi odpadają. Jedne, za to w miarę dobre.

hojnorek
17-12-2009, 12:58
ja sie podczepię pod pytanie, ale skompluikuję. obok drzwi do sieni jest wejscie do łazienki. potrzebuję ciepłe drzwi do sieni i z tej samej serii drzwi łazienkowe (z dziurkami)

mjakob
17-12-2009, 13:07
Z nieba mi spada wątek, bo za niedługo będę się z tym mierzył też - potrzebuję drzwi do spiżarki (piwniczki), nieogrzewanej pod schodami. wejście z holu.
Tak myślę, że tylko na zamówienie takie drzwi, wykonane podobnie jak zewnętrze - z warstwą ocieplenia.

No i podstawowe pytanie - czy w ogóle jest sens :-)?

ddoommiinniikk
17-12-2009, 22:22
Albo rybki, albo akwarium. Jeśli mają być ocieplane, to muszą być grubsze i muszą mieć inną konstrukcję. Stylistycznie i wzorniczo niekoniecznie będą pasować do typowych drzwi wewnętrznych. Co do drzwi spiżarki pod schodami - dawałbym pełne z tego modelu co reszta. Co do drzwi do nieogrzewanej sieni - autorowi wątku doradziłbym drzwi przeznaczone jako wejściowe do mieszkań w blokach. Drzwi takie mają swój specyficzny styl i trudno będzie dobrać do nich pasujące drzwi wewnętrzne. Pozostaje jeszcze opcja drzwi na zamówienie z warsztatu stolarskiego i tu powinno być stylowo najlepiej.

finlandia
19-12-2009, 12:18
W sprawie głównej - polecam drzwi wewnętrzne , wejściowe do mieszkań (np. Porta AGAT lub podobne). Nie sa "ocieplane", ale mają wewnątrz płaty blachy alu zabezpieczającej przed wilgocią - bo to ona, a nie zimno będzie "wypaczała" takie drzwi. Można wybrać modele płaskie, w naturanej okleinie i dopasować sie chociaż kolorem do reszty drzwi
W przypadku wypaczenia nikt nie uzna reklamacji na drzwi zwykłe, wewnętrzne, bo te zgodnie z naszą normą powinny być uzytkowane w pomieszczeniach mieszkalnych, czyli takich gdzie temp nie spada ponizej 16st i wigotność nie jest większa niż ok 60%.

rangifer
21-12-2009, 10:24
Jak nazywają się twoje drzwi i gdzie je kupowałeś?