PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zamontoować balkon bez mostków term?



wielton
17-12-2009, 17:19
Jak zamontować prawidłowo balkon bez mostków termicznych?
Czy jak na załączonym "obrazku" jest to technologicznie poprawne? przede wszystkim nie chce aby izolacja z wełny mineralnej została przerwana. Proszę o poradę.

tutaj jest link do zdjęcia:

http://w69.wrzuta.pl/obraz/85WKzUAiCcz/ciana1

Barbossa
17-12-2009, 17:34
nie jest, to jest prosta droga do katastrofy
tu sobie popatrz (http://www.halfen.pl/t/91_7062.html)
i czytaj co masz pon nickiem napisane

Mrozny
17-12-2009, 20:28
Inż. ze mnie marny, więc proszę się nie śmiać - tylko taką małą wskazówkę przedstawię.
Jak spojrzeć uważniej na zaprezentowany przez wielton rysunek, to można zobaczyć, ze balkon ma się wspierać na murze z max-a 28 cm. Zaprezentowane rozwiązanie z samymi tylko prętami przechodzącymy przez warstwę ocieplenia do stropu, to oczywiście prosta droga do widowiskowego zawalenia się balkonu zaraz po zdjęciu szalunków, ale żeby się to nie stało, to moim zdaniem wystarczy ten balkon oprzeć z drugiej strony (po przeciwnej stronie maxa - czyli tam gdzie nie jest niczym podparty) na odpowiednio zaprojetowanych i policzonych słupach (z grubościennych rur stalowych czy wylewanych kolumienkach - co kto tam uważa za "ładniejsze"). Sam mam tak u siebie to zrobione (dostawiany balkon do przedwojennego domu) - i 15 lat stoi i ma się dobrze.

edde
17-12-2009, 21:03
Jak zamontować prawidłowo balkon bez mostków termicznych?
.........

A) zrezygnować z balkonu (wyjście njlepsze z perspektywy mostków termicznych, z innych perspektyw już niekoniecznie :wink: )

B) zastosować to co pisze Barbossa (ale pewnie cena...)

C) pójść na kompromis: wykonać tradycyjny balkon i dobrze go z zewnątrz ze wszystkich stron zaizolować

langerob25
18-12-2009, 05:52
lub balkon drewnianiany

sql
18-12-2009, 09:53
a ja u siebie mam balkon wylany razem ze stropem i zaizolowany dookoła - od dołu wełną, od góry styropianem pod wylewką, po bokach wełną - nie widzę tu miejsca na mostki :),

edde
18-12-2009, 21:20
mój dookoła pojechany ciepłym styro, oczywiście wylewka na balkonie od ściany budynku i drzwi balkonowych też oddzielona warstwą (8 czy 10cm) styropianu

dedert
13-03-2019, 18:22
Link Barbossy już niedostępny ale czy tu chodziło o balkonowy łącznik termoizolacyjny jak ten?

428029

Orientuje się ktoś w cenie takiego łącznika? Czy jeśli w projekcie nie mam balkonów a z czasem chciałbym je mieć za kilka/naście lat to czy taki łącznik można zamontować już teraz? Problemem będą pewnie wystające pręty.

grabskaa
15-03-2019, 08:52
chyba tak