PDA

Zobacz pełną wersję : Szpara między płytą indukcyjną a blatem ???



morfeusz1
18-12-2009, 09:42
Wykonawca zamontował nam meble kuchenne, blat i całą resztę. Ma pewne zreczy do poprawki, ale jedna rzecz mnie martwi.

Pomiędzy płytą indukcyjną a blatem (kompozyt) jest szpara :-? Wykonawca twierdzi, że tak musi być, że inaczej się nie da. I mam do Was pytanie: czy faktycznie tak musi być?

Nie podoba mi się ta szpara z kilku względów: estetycznych, ale pzrede wszystkim mogą tam przeciez wpadać jakieś drobinki kuchenne, ktorych, jak się przygotowuje jedzenie, to nie brakuje. A jak coś wykipi i tam wleci??

Czy Wy tez macie taką szparę?


Jesli macie taką szparę, to czym ją zabezpieczyliście? Czy faktycznie ona musi być ?

i_de
18-12-2009, 10:03
Z reguły zabezpiecza się silikonem albo uszczelką. Wrzuć zdjęcie...

pzdr.

Damro
18-12-2009, 10:09
najwyrażniej nie chce mu się poprawic,źle wyciął i musi to poprawic,u mnie nie ma szpary,chodź do płyty powinna byc uszczelka lecz ja nie zakładałam bo nie było potrzeby,każ mu poprawic bo oprócz okruchów to jeszcze woda będzie ci się lac,tak jak u mnie,testowałam pierwszy raz płytę indukcyjną,nastawiłam ziemniaki i po paru minutach miałam całą płytę,blat i podłogę zalaną wodą :lol: lecz pod płytę nic się nie wylało.

Damro
18-12-2009, 10:10
Z reguły zabezpiecza się silikonem albo uszczelką. Wrzuć zdjęcie...

pzdr.
silikonem :o :o :o

angela_ap
18-12-2009, 10:24
ja do kuchenki miałam dołączoną uszczelkę z czegoś co wygląda jak gąbka, jest przyklejona miedzy blatem a płytą

Trociu
18-12-2009, 11:03
sprecyzujmy co to za szpara może.
Widzisz ją patrząc się na płytę od góry - błąd wykonawcy - źle ustawiona płyta lub źle wycięty otwór
Wiszisz ją patrząc z boku - albo nie ma uszczelki, albo uszczelka jest na tyle gruba, że płyta po prostu odstaje.

mia123
18-12-2009, 12:25
U mnie uszczelka jest na tyle gruba, że płyta trochę odstaje ok. 1-1,5mm. Na wszelki wypadek zasilikonowałam blat po wycięciu. Przy zlewie tez zamierzam to zrobić, ale poki co zlew jest przyczepiony jedynie na słowo honoru...

morfeusz1
18-12-2009, 12:33
Dzięki za odpowiedzi. Jutro bedę w mieszkaniu, to zrobię zdjęcie. Spytałam przed chwilą męża - mówi, że jest uszczelka. Dzwonił do sklepu, by się o to dowiedzieć i tam dostał informację, że tak ma byc, bo uszczelka amortyzuje płyte i dzięki jej, gdy stawiamy garnki na płytę, to nic nie popęka. Ale co z tą szparą? Może ta uszczelka jest źle założona... jutro sprawdze, zrobię zdjęcie i wrzucę.

Damro
19-12-2009, 22:55
a z czego masz blat?Kiedy mój kamieniarz zakładał mi blat i osadzał płytę zapytałam się czy nie powininien uszczelki założyc a on odpowiedział mi że ta uszczelka służy tylko do tego jeśli jest nierówny blat zakłada się się ją aby niedostawały się zanieczyszczenia,ja nie mam uszczelki i kiedy sprawdzałam to nawet igła nie wchodzi,przy zlewie również,natomiast parapety miałam już trochę krzywe,gdyby blaty były też krzywe,pewnie uszczelka musiałaby byc,sprawdź jeszcze swój blat poziomicą.

iva_marti
20-12-2009, 00:45
Ja mam blat zgranitu. Też nie dali uszczelki, tylko przykleili na silikonie i potem na około też uszczelnili silikonem. Tylko to jakiś specjalny do granitu,chyba bez octu (?) inny ponoć może odbarwić. Teraz zastanawiam się czy dobrze zrobili. Może jednak ta uszczelka powinna być? Może ona rzeczywiście amortyzuje płytę :roll:

Nefer
20-12-2009, 00:49
Wczoraj oparłam się o płytę (na konglomeracie) i nieprzyjemnie zazgrzytało.
Będzie uszczelka - ta co była w komplecie, bo może się spokojnie szkło wyszczerbić. NIe po to w końcu jest ta uszczelka, żeby jej nie zakładać. Czekam tylko na blat docelowy.

morfeusz1
20-12-2009, 09:02
nie miałam możliwości zrobienia zdjęcia, boPanowie szlifując płyty ze staronu w łazience i żeby się kuchnia nie zapyliła - jest zabezpieczona foliami i oba wejścia do niej też zaklejone.

Ale mąż mi narysował - jest płyta, uszczelka ale między płytą a blatem jest szpara o takiej grubości jak sama płyta.

Jutro zadzwonię do Siemensa i może coś wyjaśnią.

Damro - blat jest równy, mąż sprawdzał.

morfeusz1
04-01-2010, 10:30
Okazuje się, że ta szpara ma 4-5 mm. W serwisie Siemensa powiedzieli, że tak nie może być, ale przyjadą i sprawdzą, jeśli wykonawca będzie się upierał, ze tak musi być.

Zdjęcia nie miałam jak zrobić, bo cała kuchnia odgrodzona folia, a dodatkowo meble zabezpieczone drugą folią.

Iwa_P
04-01-2010, 10:38
Okazuje się, że ta szpara ma 4-5 mm. W serwisie Siemensa powiedzieli, że tak nie może być, ale przyjadą i sprawdzą, jeśli wykonawca będzie się upierał, ze tak musi być.

Zdjęcia nie miałam jak zrobić, bo cała kuchnia odgrodzona folia, a dodatkowo meble zabezpieczone drugą folią.

------------------------
Zadnej szpary nie ma byc! Ten co wycinal otwor wykonal fuszerke, a ze nie chce ponosic strat finansowych dlatego mowi, ze tak ma byc. Nie jest uczciwy jednym slowem. Wspolczuje:(

fennel
04-01-2010, 11:11
Nie bardzo moge dojsc o jaka szpare chodzi, ale........mam plyte (akurat) Siemensa i osadzona na/w kompozycie i u mnie jest tak, ze plyta lezy na jakiejs uszczelce, ale ta uszczelka jest bardzo cienka (tym bardziej, ze plyta na niej lezy, a to ma swoj ciezar) i zadnej szpary nie ma. Plyta zas nie moze lezec bezposrednio na blacie (szklo musi lezec "miekko" na blacie), uszczelka powoduje, ze sie nic nie dostanie miedzy plyte a blat, a pomysl z silikonem, to nie tego.........plyt nie uszczelnia sie silikonem, wrecz jest niewskazane (odsylam do instrukcji).

i_de
04-01-2010, 11:44
Można, można.... cytuję z instrukcji : "szczelinę między blatem roboczym a płytą ceramiczną wypełnić odpowiednimklejem silikonowym."

pzdr.

cinzento
04-01-2010, 14:12
Nie wiem jak u Siemensa,ale kilku producentów ma zastrzeżone,że jak do montażu/uszczelnienia zostanie użyty silikon automatycznie traci sie gwarancje.
Nie ma prawa być szpary.Skoro blat jest równy to albo płyta opiera sie na czymś i nie dochodzi do blatu,albo skoro blat jest równy to znaczy że płyta grzewcza jest poprostu krzywa co wbrew pozorom też sie zdarza.

ps.Kamieniarz nie musi montować płyty grzewczej.

morfeusz1
04-01-2010, 14:56
dzięki za informacje :D za tydzień przyjadą z Siemensa i sprawdzą. Ale jestem już pewna po Waszych wpisach, że nie powinno być takiej szpary.

cinzento - mamy w umowie paragraf, który mówi, ze wykonawca zamontuje nam wszystkie urzadzenia AGD. Oczywiście podłączeń muszą dokonać osoby z uprawnieniami.

fennel
04-01-2010, 15:19
Można, można.... cytuję z instrukcji : "szczelinę między blatem roboczym a płytą ceramiczną wypełnić odpowiednimklejem silikonowym."
pzdr.

W instrukcji Siemensa jest wyraznie napisane, ze nie wolno uzywac silikonow.
Niestety tylko w wersji niemieckiej:

"Sie dürfen das Kochfeld und die Arbeitsplatte nicht mit Silikon verfugen. Das Kochfeld ist zu diesem Zweck bereits mit einer Dichtung augestattet."

do tego jest jeszcze obrazek z "przekreslonym silikonem"...
Za to do uszczelniania daja wlasnie odpowiednia miekka uszczelke, co ma moim zdaniem sens, bo szklo na brzegach lezy miekko na blacie i tak jak ktos wspomnial wyzej moze niemilo trzaskac przy blacie. Uszczelka jest na tyle szczelna, ze silikon jest i tak juz zbedny.

Wysoki połysk
04-01-2010, 16:40
A ja myślę sobie że facet żle wyciął blat i boi się jego wymiany więc próbuje wmówić Wam głupoty
I

cinzento
05-01-2010, 09:02
Jak by zle wyciął to szpara była by patrząc z góry a ja jak do tej pory rozumiem,że płyta poprostu nie dochodzi do blatu.

Standardowe wycięcie pod płyte to 56x49 i ciężko aby to schrzanić!

i_de
05-01-2010, 10:28
W instrukcji Siemensa jest wyraznie napisane, ze nie wolno uzywac silikonow.
Niestety tylko w wersji niemieckiej:

"Sie dürfen das Kochfeld und die Arbeitsplatte nicht mit Silikon verfugen. Das Kochfeld ist zu diesem Zweck bereits mit einer Dichtung augestattet."

do tego jest jeszcze obrazek z "przekreslonym silikonem"...
Za to do uszczelniania daja wlasnie odpowiednia miekka uszczelke, co ma moim zdaniem sens, bo szklo na brzegach lezy miekko na blacie i tak jak ktos wspomnial wyzej moze niemilo trzaskac przy blacie. Uszczelka jest na tyle szczelna, ze silikon jest i tak juz zbedny.

Tak się składa, że ja też z instrukcji siemensa cytat zapożyczyłem...:)

pzdr.

fennel
05-01-2010, 10:34
Zawsze wycina sie mniejszy otwor niz ma wymiary plyta inaczej by wpadla :wink:.
U mnie odstaje od blatu plyta jakies 1mm, lezy na czarnej uszczelce, patrzac z boku to zlewa sie kolorystycznie (plyta z uszczelka) i nie widac jakiejs szpary.
Patrzac z gory, to niemozliwe, zeby byla szpara, w tym wypadku jest zle wyciety blat.

i_de
05-01-2010, 10:46
Zawsze wycina sie mniejszy otwor niz ma wymiary plyta inaczej by wpadla :wink:.
U mnie odstaje od blatu plyta jakies 1mm, lezy na czarnej uszczelce, patrzac z boku to zlewa sie kolorystycznie (plyta z uszczelka) i nie widac jakiejs szpary.
Patrzac z gory, to niemozliwe, zeby byla szpara, w tym wypadku jest zle wyciety blat.

no nie zawsze, w płytach wpuszczanych w blat otwór jest większy od płyty...:)

pzdr.

fennel
05-01-2010, 11:46
Zawsze wycina sie mniejszy otwor niz ma wymiary plyta inaczej by wpadla :wink:.
U mnie odstaje od blatu plyta jakies 1mm, lezy na czarnej uszczelce, patrzac z boku to zlewa sie kolorystycznie (plyta z uszczelka) i nie widac jakiejs szpary.
Patrzac z gory, to niemozliwe, zeby byla szpara, w tym wypadku jest zle wyciety blat.

no nie zawsze, w płytach wpuszczanych w blat otwór jest większy od płyty...:)

pzdr.

To sa wyjatki w plytach, bo i do takich plyt nie kazdy rodzaj blatu sie nadaje, jak na razie standardem sa te o ktorych mowa wyzej :).

Isabela
14-06-2015, 11:14
Odświeżam temat. O moich doświadczeniach z montażem kuchni robionej na wymiar pisałam w tym wątku:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?237596-Odbi%C3%B3r-kuchni-robionej-na-wymiar-czyli-czego-nie-da%C4%87-sobie-wm%C3%B3wi%C4%87&highlight=kuchnia+wymiar
W międzyczasie reklamowaliśmy kilka frontów. Wizytę złożył nam przedstawiciel handlowy, który potwierdził moje przypuszczenia - na frontach znajdował się nalot (film), którego nie byłam w stanie usunąć zalecanymi środkami do pielęgnacji tego typu powierzchni. Pomógł jedynie Cif, ale po jego zastosowaniu powstały rysy (przedstawiciel wpadł na ten pomysł). Dziwił się, że montażyści przecierali fronty denaturatem i rekomendowali go jako najlepszy środek do czyszczenia. Ostatnio podczas użytkowania płyty indukcyjnej szlag mnie trafił (zezłościłam się na siebie, że wcześniej tego nie zauważyłam). Przesyłam zdjęcia:

320657

320658

320659

Płyta wisi nad blatem. Szpara wynosi ok 1,5 do 2 mm i jest rajem dla wszelkich drobinek. Czy Wasze płyty też tak odstają?

arek570
14-06-2015, 13:01
Między blatem i płytą jest uszczelka dlatego płyta odstaje. Nie ma się co złościć, normalna sytuacja:) Gdyby uszczelkę przyklejono bliżej krawędzi, szpara nie byłaby tak głęboka. Jak Ci mocno przeszkadza obleć sylikonem dookoła.

ekofiber.ketrzyn
27-09-2015, 09:47
332047
To zdjęcie mojej płyty. Podobna sytuacja bo monter mówi, że jest ok. Sama podstawa płyty leży dobrze chyba.

Elfir
29-09-2015, 16:26
zupełnie nie mam takiej szpary.
:eek:

joliska
29-09-2015, 17:25
Też nie...

arek570
29-09-2015, 17:43
Mam wrażenie, że to troll:D