PDA

Zobacz pełną wersję : Akwatium a wola cieknaca po szybach



michalmonika2009
19-12-2009, 08:20
Witamy

Piszemy z pytaniem

Mieszkamy z bloku pokój 3/4m w tym 2 akwaria po 25L

Na noc odkręcamy kaloryfery żeby było te 25 C nad razem budzi nas woda lejąca sie ciurkiem z parapetów

na oknach są rolet ki zasuwane na noc(niedosuwają sie do końca żeby woda miała jak spływać)

Jak temu zaradzić w innych pokojach też występuje taka sytuacja ale w mniejszym wymiarze bo nie odkręca sie tam ogrzewania


prosimy o podpowiedz

jajmar
19-12-2009, 08:28
Ile lat ma blok? Ile lat mają te okna ? Czy jest w mieszkaniu wentylacja ? Czy działa ? Czy akwaria są odkryte czy zakryte? Czy duzo paruje z nich wody, dlaczego zwiększasz temp na noc (wszyscy zmnijszają). Opisz dokładnie problem, mieszknie i wszystko co moze sie z tym wiązać czyli temp w dzeńn w nocy, wentylacja nawiewy itd itp.

Woda na oknach najcześciej oznacza zła wentylacje akwa maja tu drugorzędne znaczenie.

michalmonika2009
19-12-2009, 08:49
Ile lat ma blok? Ile lat mają te okna ? Czy jest w mieszkaniu wentylacja ? Czy działa ? Czy akwaria są odkryte czy zakryte? Czy duzo paruje z nich wody, dlaczego zwiększasz temp na noc (wszyscy zmnijszają). Opisz dokładnie problem, mieszknie i wszystko co moze sie z tym wiązać czyli temp w dzeńn w nocy, wentylacja nawiewy itd itp.

Woda na oknach najcześciej oznacza zła wentylacje akwa maja tu drugorzędne znaczenie.

Blok ma około 40 płyta żelbetowa

Okna plastikowe 4 lata

Wentylacja jest 2 piony w łazienkach i kuchni,w łazience(przez ścianę z moim pokojem jest kratka ale licho ciągnie) natomiast w kolejne zasys mają ogromny aż świszczy

Wody paruje z nich sporo dolewamy okolo 1,5 L na 2/3tygidnie

akwaria zakryte 1 drugie jeszcze nie doczekało sie pokrywy



Zwiększam bo jest zimno w domu 20C po kąpieli itp..poza tym kobiety lubią ciepło


Wentylacji Nawiewnej jako tako nie ma okna plastikowe wszytkie tylko wdzi wejściowe zasysają


Problem jest taki ze nad ranem jest tyle pary na oknach że wola leje sie ciurkiem z parapetów szmatkę 50/50cm można zmoczyć aż kapie z niej myślę ze z 2 okien 148/148 można uzyskać śmiało 100mll może więcej


w ścianie mam ciąg wentylacyjny myślałem o kratce może to pomoże,

ewentualnie przy zmianie wody rybki exmituje na jakiś czas dla testu



O nawiewnikach myślałem widziałem gdzieś takie wiercone w oknach lub porostu rozszczelnienie ich

w kuchni mam higiometr i pokazuje 82% to chyba sporo

jajmar
19-12-2009, 08:58
A te kratki wentylacyje to ciągną czy nadmuchują ?

Zapal zapałke i zbliż do kratki płomień powinien pochylić sie do kratki.
Jeżeli sie odchyla od kratki powtórz próbe przy uchylonym oknie

Na moje okno masz za szczelne okna i za słabą wentylacje. Wilgotnośc 86 to dużo.

FlashBack
19-12-2009, 09:01
w kuchni mam higiometr i pokazuje 82% to chyba sporo
plesn murowana ;/

zglos administracji by sprawdzili kominy wentylacyjne.
a juz dzis minimum na dwa dni ustaw wszystkie klamki okien na godz 19 (lewe) i 17 (prawe) i pozostaw w tej pozycji. temperature staraj utrzymywac na poziomie 20-21 stopni. nie zamykajcie w tym czasie drzwi do pokoi nawet w nocy (szczegolnie) niech mieszkanie sie wietrzy. drzwi lazienka kuchnia moga byc zamykane. otwor (przebicie) lazienka/pokoj nie jest korzystne. w lazience non-stop grzanie (te strefy sa z regoly zryczaltowane bez podzielnikow na grzejnikach i jak sam nie grzejesz to placisz za sasiada ;)).

a i wazne sprawdz czy twoje okna wymagaja regulacji na zime.

michalmonika2009
19-12-2009, 09:24
A te kratki wentylacyje to ciągną czy nadmuchują ?

Zapal zapałke i zbliż do kratki płomień powinien pochylić sie do kratki.
Jeżeli sie odchyla od kratki powtórz próbe przy uchylonym oknie

Na moje okno masz za szczelne okna i za słabą wentylacje. Wilgotnośc 86 to dużo.


Okna szczelne aż natto drzwi wejściowe nieszczelne ale w klatce mam nowe drzwi wiec nie ma obiegu bo z klatki nawet nie ciągnie

kratki ciągną oki ta najbliżej mojego pokoju słabo bo jest przysłonięta płytką
(zabudowana w 50%) muszę to przerobić na dniach

michalmonika2009
19-12-2009, 09:27
w kuchni mam higiometr i pokazuje 82% to chyba sporo
plesn murowana ;/

zglos administracji by sprawdzili kominy wentylacyjne.
a juz dzis minimum na dwa dni ustaw wszystkie klamki okien na godz 19 (lewe) i 17 (prawe) i pozostaw w tej pozycji. temperature staraj utrzymywac na poziomie 20-21 stopni. nie zamykajcie w tym czasie drzwi do pokoi nawet w nocy (szczegolnie) niech mieszkanie sie wietrzy. drzwi lazienka kuchnia moga byc zamykane. otwor (przebicie) lazienka/pokoj nie jest korzystne. w lazience non-stop grzanie (te strefy sa z regoly zryczaltowane bez podzielnikow na grzejnikach i jak sam nie grzejesz to placisz za sasiada ;)).

a i wazne sprawdz czy twoje okna wymagaja regulacji na zime.



OKi sprobujemy

otwór dio łazienki nie wchodzi w grę w pokoju mam ścianę piony kanalizacyjne i wentylacyjne wiec mogę mieć wentylacje odrębną (myślałem o f 50mm

Mirek_Lewandowski
19-12-2009, 09:28
Akwaria nic do tego nie mają.
U siebie dolewam do 150 l co tydzień ponad 5 l
Na parapecie stoją storczyki- na tacy z keramzytem- codziennie do keramzytu wlewam ok 2 l wody.
Okno suche, nawet teraz przy mrozach.
Wentylację masz do doopy...

michalmonika2009
19-12-2009, 09:36
Akwaria nic do tego nie mają.
U siebie dolewam do 150 l co tydzień ponad 5 l
Na parapecie stoją storczyki- na tacy z keramzytem- codziennie do keramzytu wlewam ok 2 l wody.
Okno suche, nawet teraz przy mrozach.
Wentylację masz do doopy...


:o

jajmar
19-12-2009, 09:42
Okna szczelne aż natto drzwi wejściowe nieszczelne ale w klatce mam nowe drzwi wiec nie ma obiegu bo z klatki nawet nie ciągnie

kratki ciągną oki ta najbliżej mojego pokoju słabo bo jest przysłonięta płytką
(zabudowana w 50%) muszę to przerobić na dniach

Kratke odsłoń, szczelne okno wyklucza sprawną wentylacje. Efkt spora wilogotność. Rozszczelnij okna.

michalmonika2009
19-12-2009, 20:02
sprawdziłem ciag kratek ta najbliżej mnie 1,2 m/s

pozostałe 1,8

po otwarciu okna kazda wzrasta to 7 m/s

rozszczelnione okna czekam na efekty