PDA

Zobacz pełną wersję : Slady po malowaniu Tikurilla



maciej-lang
19-12-2009, 08:58
Dzien dobry

Prosze o pomoc w nastepujacej sprawie. Po odebraniu mieszkania pokrylem dwukrotnie sciany srodkiem gruntujacym, nastepnie nalozone zostaly dwie warstwy megaronu professional. Na scianach znajdowal sie tynk gipsowy 3-ciej kategorii. Moj wykonawca zalecil aby po szlifowaniu pomalowac powierzchnie biala emulsja akrylowa rozcienczona z gruntem, co tez uczynilem. Moj problem polega na tym iz po koncowym pomalowaniu scian farba Tikurilla zostaje wiele miejsc nierownomiernie pokrytych, sa przebicia, widac miejsca w ktorych nanoszone byly poprawki po szlifowaniu. Niektore pomieszczenia malowane byly nawet 4-krotnie !!!!! a efekt ten sam. Prosze o pomoc co moze byc przyczyna takiego zjawiska i co moge zrobic aby wreszcie osiagnac nalezyty wyglad.

Serdecznie dziekuje za udzielone wskazowki.

L&M

LukaEgon
19-12-2009, 10:36
Przed użyciem farby zaleca się czytanie tego, co jest napisane na opakowaniu i postępowanie zgodnie z instrukcją. Twój wykonawca tynków tak zalecił?

Tomek 70
19-12-2009, 16:38
Dzien dobry

Prosze o pomoc w nastepujacej sprawie. Po odebraniu mieszkania pokrylem dwukrotnie sciany srodkiem gruntujacym, nastepnie nalozone zostaly dwie warstwy megaronu professional. Na scianach znajdowal sie tynk gipsowy 3-ciej kategorii. Moj wykonawca zalecil aby po szlifowaniu pomalowac powierzchnie biala emulsja akrylowa rozcienczona z gruntem, co tez uczynilem. Moj problem polega na tym iz po koncowym pomalowaniu scian farba Tikurilla zostaje wiele miejsc nierownomiernie pokrytych, sa przebicia, widac miejsca w ktorych nanoszone byly poprawki po szlifowaniu. Niektore pomieszczenia malowane byly nawet 4-krotnie !!!!! a efekt ten sam. Prosze o pomoc co moze byc przyczyna takiego zjawiska i co moge zrobic aby wreszcie osiagnac nalezyty wyglad.

Serdecznie dziekuje za udzielone wskazowki.

L&M

Sprawdź, czy Twoi wykonawcy malują odpowiednimi wałkami ( zapewne malujesz farbą lateksową ), czy w pomieszczeniach nie jest zbyt suche powietrze, jeżeli jest, to przy malowaniu powstają różne pasy, niedomalowania. ( należy trochę przykręcić ogrzewanie i przewietrzyć pomieszczenie )

Tak na marginesie, nigdy nie uważałem farby tikurilla za dobrą farbę, co nie zmienia faktu, że po czterokrotnym malowaniu powinno być super pomalowane :wink:

Nefer
19-12-2009, 16:41
Obecnie malują u mnie Tikkurillą , ale na podkładzie gruntującym Tikkurilli i w zasadzie wystarczyłoby raz pomalować farbą i jest git.

Nefer
19-12-2009, 17:43
Obecnie malują u mnie Tikkurillą , ale na podkładzie gruntującym Tikkurilli i w zasadzie wystarczyłoby raz pomalować farbą i jest git.
no moze gdyby podpigmetowali grunt odrobine pod wierzchni kolor to, poszla by na raz.

Na razie idzie na to "ciepły biały" więc biała podkładówka spełnia swoją rolę :) Mam tynki c-w więc zabicie tej szarości na razie się sprawdza na 100%.
Zobaczę jak się zacznie krwisto czerwony :)

tacim
19-12-2009, 20:44
Nefer lubi czerwone klimaty hehe. (super kuchnia)

Nefer
19-12-2009, 20:48
Nefer lubi czerwone klimaty hehe. (super kuchnia)

Lubi, lubi, ale TA czerwień będzie na życzenie młodszego dziecka - ma charakterek po mamusi :):) (dzięki :))

erpatre
25-12-2009, 21:58
Obecnie malują u mnie Tikkurillą , ale na podkładzie gruntującym Tikkurilli i w zasadzie wystarczyłoby raz pomalować farbą i jest git.
..
Na razie idzie na to "ciepły biały" więc biała podkładówka spełnia swoją rolę :) Mam tynki c-w więc zabicie tej szarości na razie się sprawdza na 100%.
Zobaczę jak się zacznie krwisto czerwony :)

Ja też na tynkach c-w i lekkie beże jakbym zrobił porządnie od razu to tez by starczył 1 raz. Ale mam kawałek ściany w graficie i tu już 2 mazania mimo podkładu w kolorze.
Może to kwestia tynku, bo z ręki był więc tam trochę wapna więcej a tam cementu i już chłonność inna..

prezes69
26-12-2009, 11:02
Nie spotkałem sie jeszcze z farba która przy jednokrotnym malowaniu scian wygladałaby tak samo jak przy dwukrotnym malowaniu.
Standardowo maluje 2 razy i musi byc git,jezeli nie to z farba cos nie halo:)