PDA

Zobacz pełną wersję : Piec Iskra Zgoda Wieprz 35KW Sterownik ST-77



coolibeer
21-12-2009, 11:21
Czy ktoś z Was miał już do czynienia z tym piecem? Nie mogę poradzić sobie z ustawieniami jak dobrać dobrze spalanie żeby dłużej trzymał ciepło oraz dobrze spalał paliwo. Piec chodzi na fabrycznych ustawieniach lekko zmodyfikowanych przeze mnie :) Pali mi 2 worki eko na dobę :( porażka


Temperatura zadana C.O.: 52 stopni
Czas pracy podajnika: 1m30sek
Czas przerwy podajnika: 30 sek
Opóźnienie włączenia podajnika: 30 sek
Opóźnienie wyłączenia nadmuchu: 20 sek
Histereza C.O.: 1 stopień
Dmuchawa: 5
Wentylator zakryty w 50%
Czopuch na połowę otwarty

daggulka
21-12-2009, 11:48
zapomniałeś napisać, że masz tłokowca - co zmienia postać rzeczy - tłokowce są mniej precyzyjne , ponadto hulają na innych nastawach niż kotły z podajnikiem ślimakowym .... :wink:

coby ludzie Ci pomogli zapodaj szczegóły: metraż domu , stan domu (ocieplenie), co zawiera instalacja (podłogówki, grzejniki) .... itd...

coolibeer
21-12-2009, 11:56
teraz przeczesałem wszystkie możliwe fora i wszystkie wątki kończą się na czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie są ustawienia?

Ale dowiedziałem się też skąd się biorą wybuchy w piecu :) tzn podczas przekraczania 52 stopni woda mi bucha w piecu i słychać jak bulgocze. Okazało się że te typy tak mają i trzeba zwiększyć prędkość obiegu wody w piecu podkręcając pompkę :)

daggulka
21-12-2009, 11:59
a do serwisu dzwoniłeś? może zaproś serwisanta - niech podjedzie , zerknie czy instalacja jest poprawnie wykonana .... i niech podpowie co z czym jeść .... :roll:

coolibeer
21-12-2009, 20:41
podkręciłem pompeczkę od pieca na III pozycję i już nie strzela woda :)

Ale dzis zmieniłem ustawienia i zobaczymy ile jutro zostanie w podajniku

coolibeer
28-12-2009, 08:21
do ogrzania mam 270 metrów ( grzejniki sztuk 11 + łazienkowych 4, podłogówka oraz C.W.U 300 litrów) Na razie działa tylko C.O.

Martiner28
01-01-2010, 15:03
Czy ktoś z Was miał już do czynienia z tym piecem? Nie mogę poradzić sobie z ustawieniami jak dobrać dobrze spalanie żeby dłużej trzymał ciepło oraz dobrze spalał paliwo. Piec chodzi na fabrycznych ustawieniach lekko zmodyfikowanych przeze mnie Pali mi 2 worki eko na dobę porażka


Temperatura zadana C.O.: 52 stopni
Czas pracy podajnika: 1m30sek
Czas przerwy podajnika: 30 sek
Opóźnienie włączenia podajnika: 30 sek
Opóźnienie wyłączenia nadmuchu: 20 sek
Histereza C.O.: 1 stopień
Dmuchawa: 5
Wentylator zakryty w 50%
Czopuch na połowę otwarty

Mam piec tych samych parametrach.
U mnie :
Temperatura zadana C.O.: 52 stopni
Czas pracy podajnika: 30 sek
Czas przerwy podajnika: 90 sek
Histereza C.O.: 4 stopnie
Dmuchawa: 10
Wentylator otwarty na 50%

Metraz jaki obecnie ogrzewam to ok.100m2 m podlogowki i 100m2 grzejnikami.Temperatury na zewnatrz kolo 0 st. C. Dom nieocieplony /porotherm 38.

ddoommiinniikk
01-01-2010, 21:46
Wieprz w Zgodzie z Iskrą - bardzo ładna nazwa...

coolibeer
05-01-2010, 09:14
Ja testuje od świąt ustawienia:

Temperatura: 54
Czas podawania: 1min 50 sek
Czas przerwy: 40 sek
Czas opóźnienia załączenia podajnika: 40 sek
Czas opóźnienia wyłączenia dmuchawy. 20 sek
Histereza: 2 stopnie
Dmuchawa: 5
20% zakryte

Na tych ustawieniach chodzi jak na razie tylko C.O

Pali mi półtora worka na dobę

coolibeer
05-01-2010, 09:19
Mam piec tych samych parametrach.
U mnie :
Temperatura zadana C.O.: 52 stopni
Czas pracy podajnika: 30 sek
Czas przerwy podajnika: 90 sek
Histereza C.O.: 4 stopnie
Dmuchawa: 10
Wentylator otwarty na 50%

Metraz jaki obecnie ogrzewam to ok.100m2 m podlogowki i 100m2 grzejnikami.Temperatury na zewnatrz kolo 0 st. C. Dom nieocieplony /porotherm 38.

Ciekawi mnie ile u ciebie trwa cykl podniesienia temperatury po spadku z 52 do 48. Z tego co czytałem to poniżej 50 nie powinno się schodzić bo piec dostaje w tyłek. Mierzyłeś czas podnoszenia się pieca z temperatury 48 do zadanej?

sero78
05-01-2010, 09:25
Witam serdecznie.
Jeśli znajdzie się ktoś na forum kto posiada piec firmy Galmet 25 kw z obrotową retortą to bardzo proszę o odpowiedz w kwestii optymalnych ustawień dla tego pieca bo już mnie krew zalewa.

Sorki, że na temat innego pieca , ale nie wiem już gdzie mam pisać.

coolibeer
05-01-2010, 09:32
Witam serdecznie.
Jeśli znajdzie się ktoś na forum kto posiada piec firmy Galmet 25 kw z obrotową retortą to bardzo proszę o odpowiedz w kwestii optymalnych ustawień dla tego pieca bo już mnie krew zalewa.

Sorki, że na temat innego pieca , ale nie wiem już gdzie mam pisać.

:) mnie też krew zalewa ;)

Jak coś zakładaj sobie nowy temat odnośnie twojego pieca. Ja założyłem z myślą że ktoś z forumowiczów używa :) Zobaczymy jak będzie

coolibeer
06-02-2010, 21:29
Dziś nie wiem jakim sposobem zapalił się węgiel w zasobniku i piec wywalił komunikat Czasza Pieca Uszkodzona no i mam nadzieję że to tylko jakiś czujnik albo coś. Piec przełączył się w jakiś tryb z którego nie mogę wyjść i cały czas widnieje ten komunikat :(

daggulka
06-02-2010, 21:38
Michał ....nożżżżż kuźwa .... co Ty masz nie tak z tym piecem? :-?
Dzwoń do serwisu ..... bądź stanowczy - niech podeślą serwisanta .....

Nie kombinuj sam czy za pomocą znajomych okolicznych specjalistów, bo stracisz gwarancję jak coś spierniczą ....

coolibeer
07-02-2010, 12:19
No zapalił mi się groszek w zasobniku. Piec zablokowany i wyświetlą błąd: Uszkodzona Czasza Pieca. Nic nie da się zrobić. Piec stoi i czeka na serwis. Podejrzewam że jakiś czujnik zablokował przed dalszym uszkodzeniem. I wystarczy mały reset sterownika ale nie wiem jak go zrobić :(

coolibeer
07-02-2010, 16:11
Okazało się że w instrukcji do sterownika ST-77 była opcja w zabezpieczeniach o tym komunikacie jaki mi się wyświetla. Z tego wynika że temperatura w dole zasobnika przekroczyła 85 stopni i wtedy włączył się alarm i blokada. Teraz wygląda na to że czujnik padł albo wystarczy zresetowac ustawienia ale jak?

coolibeer
07-02-2010, 20:26
Znajomy powiedział że po ostygnięciu pieca czujnik odblokuje blokadę... tak się niestety nie stało i chyba coś poważniejszego się wydarzyło :( Jutro serwis

daggulka
07-02-2010, 20:29
Ty to masz z tym piecem trzy światy i pół hameryki :roll:

Pogadaj z nim od razu o ustawach i niech Ci na instalację ogólnie zerknie - czy wszystko halo ....

coolibeer
07-02-2010, 20:30
Instalacja jest ok. Ale jakim cudem się groszek zapalił w zasobniku kurde nie wiem

Zobaczymy co jutro powiedzą

daggulka
07-02-2010, 20:33
Instalacja jest ok. Ale jakim cudem się groszek zapalił w zasobniku kurde nie wiem



dlatego niech sprawdzi wszystko ..... również poprawność wykonania instalacji.....

chudy23
16-09-2010, 11:07
Witam! Odświeżę trochę temat:)

Zamontowałem piec Iskra 30Kw ze sterownikiem ST-77 w swoim domu w te wakacje. Proszę o kilka rad odnośnie jego ustawień. Ogrzewam 1 piętro domu (11 grzejników) dom nieocieplony, C.O + C.W.U. Obecne moje ustawienie wyglądają tak (testuje przed zimą):

Temp zadana C.O 52 stopnie
Temp zadana C.W.U 40 stopni

Czas podawania 1.40min
Czas przerwy 40sek

Czas pracy przepalania 30sek.
Czas przerwy przepalania 11min
Opóźnienie wył. podajnika 15sek
Opóźnienie wył. nadmuchu 15 sek.

Nadmuch 2 (skala 1-10)

40kg ekogroszku w takim ustawieniu na CO i CWU wystarcza na ok 2 dni

Przy tych ustawieniach temperatura spada po około 25min i załącza się podajnik, który podaje węgiel ok 3-4 razy, w czasie tych 25 min raz włącza się podajnik w opcji przepalania.

Proszę o rady jak wydajniej ustawi kocioł, czy jest możliwe wydłużenie czasu (tych 25min) żeby dużej trzymał ciepło i rzadziej się włączał.

lager0
14-10-2010, 11:10
Uważam, że masz ustawioną za krótką przerwę w pracy podajnika.