PDA

Zobacz pełną wersję : walka z operatorem - ENERGIA



Spartankaa
21-12-2009, 12:24
Witam,

niedawno nabylismy dzialke budowlana i dokladnie na wjezdzie do tej dzialki zostala postawiona ( okolo 5 lat temu, wtedy nie bylismy jeszcze wlascicielami dzialki ) przez zaklad energetyczny skrzynka. Teraz zwrocilam sie do zakladu energetycznego ( w Tczewie, pomorskie ) z prosba o usuniecie tego, gdyz blokuje wjazd na dzialke. Uzyskalam odp, ze owszem jest to mozliwe ale na moj koszt - bagatela ok 5tys PLN. Czy tak moze byc? Przeciez jak energia stawiala tam skrzynke to wiadomo bylo, ze stawia ja na srodku wjazdu na dzialke. Nawet sasiadka im zwracala na to uwage, wystarczylo 2 metry w bok skrzynke przesunac.

Mial ktos podpbny przypadek?

pozdrawiam
Beata

zbigmor
21-12-2009, 12:50
A co zrobił ówczesny właściciel działki? Może się na to godził? Kupując działkę nie wiedzieliście, że jest tam ta skrzynka?

Spartankaa
21-12-2009, 18:42
Ciezko powiedziec....on dzialke kupil chyba z 15 lat temu, wtedy jeszcze skrzynki tam nie bylo. Nigdy tam nie zamieszkal, nawet nie bywal tam.

Tedii
21-12-2009, 22:55
Jest to perfidne chamstwo prądziaży.
U mnie też postawili (choć mieli jasno powiedziane gdzie i jak) skrzynkę ni w pięć ni w dziesięć.
Zrobiłem wejście smoka w energetyce i przestawili.

Spartankaa
22-12-2009, 08:12
Tedii na ich koszt, tak? Moze krotkie szkolenie jak sie takie wejscie smoka robi :-)

bladyy78
22-12-2009, 08:20
Kupując działkę widzieliście przecież tą skrzynkę, wątpię również żeby na swój koszt to przesunęła energetyka.

Spartankaa
22-12-2009, 12:25
Masz race widzielismy ale nie sadzilismy, ze to bedzie problem. Mamy dwie dzialki obok siebie i myslelismy na poczatku, ze bedziemy wjezdzac drugim wjazdem.

Jesli okaze sie po pomiarach geodezyjnych ( chcemy zrobic wznowienie granic ), ze skrzynka nie stoi na granicy dzialki drogowej tak jak jest na planie to na pewno nie dam sie zbyc szybko i bede ich meczyc.

Spartankaa
22-12-2009, 13:21
Poza tym jest przepis, ze na dzialke musi byc wjazd o szerokosci conajmniej 3 metrow. Wiec jesli energia stawaiajac skrzynke zlamala ten przepis to chyba moze to byc argumentem w walce z nimi.

zbigmor
22-12-2009, 13:33
Poza tym jest przepis, ze na dzialke musi byc wjazd o szerokosci conajmniej 3 metrow. Wiec jesli energia stawaiajac skrzynke zlamala ten przepis to chyba moze to byc argumentem w walce z nimi.


Nie sądzę, żeby ich dotyczył ten przepis. Jeśli zgodziłbym się na takie usytuowanie skrzynki to dlaczego oni mają za to odpowiadać?
Kupiłaś działkę z jakąś wadą (dla Ciebie to jest wada), ale dlaczego uważasz, że ktoś inny ma płacić za wyprostowanie tego? Równie dobrze można napisać, żeby walczyć z poprzednim właścicielem o koszt płotu bo on go nie zbudował, a na czas budowy przepisy takowego wymagają (może nie do końca płotu, ale zabezpieczenia placu budowy).

Spartankaa
22-12-2009, 13:59
Uwazam, ze akurat przyklad z plotem nie jest trafiony.

I dlaczego ich ten przepisa ma nie obejmowac?

Jesli ktos sie poprzedniego wlasciciela pytal o to ( staram sie wlasnie dowiedziec ) i on wyrazil zgode to sprawa zamknieta. Ale jesli sie nie pytali to nadal uwazam, ze to oni powinni na swoj koszt to przestawic, poniewaz zlamali prawo stawiajac tak skrzynke. Takie jest oczywiscie moje zdanie.

Spartankaa
22-12-2009, 14:07
Wiec juz wiem, ze poprzedni wl nie mial pokazane gdzie skrzynka zostanie postawiona. Byla oczywiscie informacja, ze beda skrzynki stawiac, mieszkancy jakos tam partycypowali w kosztach ale energia nie chodzila z projektem pokazujacym gdzie skrzynki beda stawiac. Na dzialce nikt nie mieszkal wiec postawili jak im bylo wygodniej - tak to wyglada przynajmniej wg mnie. Mimo, ze jak wyzje wspominalam, sasiadka z dzialki nizej zwracala uwage, ze to srodek wjazdu.

zbigmor
22-12-2009, 14:23
Uwazam, ze akurat przyklad z plotem nie jest trafiony.

I dlaczego ich ten przepisa ma nie obejmowac?

Jesli ktos sie poprzedniego wlasciciela pytal o to ( staram sie wlasnie dowiedziec ) i on wyrazil zgode to sprawa zamknieta. Ale jesli sie nie pytali to nadal uwazam, ze to oni powinni na swoj koszt to przestawic, poniewaz zlamali prawo stawiajac tak skrzynke. Takie jest oczywiscie moje zdanie.

Jak się dowiesz jak było to sprawa powinna być jasna.
Dlaczego uważam , że ten przepis ich nie dotyczy? Bo jak ktoś sobie podzieli działkę po uzbrojeniu to mogą nie tylko takie kwiatki wyjść, o to trudno winić uzbrajających.
Obawiam się, że poprzedniwemu właścicielowi może nie chcieć się walczyć (nawet gdyby była taka możliwość) o swoje prawa na cudzej działce w cudzej sprawie.

Spartankaa
22-12-2009, 19:16
Dzialka nie byla podzielona po uzbrojeniu. Najpierw byly dzialki wydzielone, rolnik je podzielil ponad 20 lat temu i sprzedal. Jakies 5 lat temu enegria postawila skrzynki. Od momentu jak postawiono skrzynki z dzialkami nic sie nie dzialo ( nie byly dzielone, nie byl zmieniony ich status, granice etc ) - zmienil sie tylko wlasciciel.

Tedii
22-12-2009, 21:47
Ta moja skrzynka to cała historia.
Powiem tylko,że projekt na drucik ze słupa (pół metra od skrzynki) kosztował energetyke ponad 2 tyś.zł.
Tak się robi kasę (a raczej kradnie).

mariankossy
22-12-2009, 22:04
To ile metrówszerokości ma ta działka od strony drogi?? :roll:

tylko 5 metrów :o

frykow
26-12-2009, 18:48
To ile metrówszerokości ma ta działka od strony drogi?? :roll:

tylko 5 metrów :o
I to jest dobre pytanie, bo ja też nie rozumiem na podstawie czego pada stwierdzenie, że skrzynka znajduje się w świetle wjazdu. Ale pewnie są jakieś fakty, o których nam tutaj nie powiedziano, hej!

Browar
27-12-2009, 00:48
Zrób sobie w gminie ustalenie zjazdu na działkę w innym miejscu (np. odsuń sie te parę metrów) i problem z głowy... TO zę na mapce jest zjazd akurat w miejscu skrzynki to nic nie znaczy. Ja miałem w planach wjazd z drogi głównej a chciałe z prywatnej - napisałem podanie i zmienili... No chyba że masz tam rzeczywyiście 5 m szerokości...

Spartankaa
28-12-2009, 13:13
Tak to u nas wyglada - fota z komorki. Widac po lewej plot sasiadki a po prawej owa skrzynke.

http://img22.imageshack.us/img22/1142/plotm.jpg (http://img22.imageshack.us/i/plotm.jpg/)

Nie da sie przesunac wjazdu bo ta droga prowadzi do naszej dzialki ( konczy sie na naszej dzialce ) a po prawej i lewej stronie sa juz inne dzialki wiec nie moge wjazdu przesunac w lewo czy w prawo. Czyli szerokosc wjazdu maksymalnie moze byc taka jaka jest szerokosc tej drogi.

boratom
28-12-2009, 14:17
Cześć! Jak działania wojenne? Kiedy będzie coś wiadomo w sprawie tego przyłącza? Myślę ( mam nadzieję), że po nowym roku biurokraci wrócą za swoje biurka zwarci i gotowi, i będą powracać do spraw służbowych.
My jutro dowiadywać się chcemy o nasze "plany na przyszłość" - ciekawe jak nas potraktują!?
Powodzenia!

mariankossy
28-12-2009, 14:31
Tak to u nas wyglada - fota z komorki. Widac po lewej plot sasiadki a po prawej owa skrzynke.

http://img22.imageshack.us/img22/1142/plotm.jpg (http://img22.imageshack.us/i/plotm.jpg/)

Nie da sie przesunac wjazdu bo ta droga prowadzi do naszej dzialki ( konczy sie na naszej dzialce ) a po prawej i lewej stronie sa juz inne dzialki wiec nie moge wjazdu przesunac w lewo czy w prawo. Czyli szerokosc wjazdu maksymalnie moze byc taka jaka jest szerokosc tej drogi.

A co po prawicy od tej skrzynki?? Wasza druga działka?? :roll:

To ile ta działka ze skrzynką ma metrów szerokości od drogi ??

boratom
28-12-2009, 16:35
Z tego co pamiętam...
A co mi tam! Spartanka w Twoim imieniu pozwalam sobie zuchwale wkleić całą wypowiedź:

No wlasnie licze na to, ze ktos mial podobna sytuacje... Szlak juz mnie trafia.
Wcale sie nie dziwie temu co piszesz, bo u nas na te dzialke tez wjazdu nie bylo, kupilismy dzialke bez wjazdu...Dlaczego? Bo okazalo sie, ze ostatnie 40m2 drogi gminnej ( ulicy ) nalezy do osoby prywatnej...Gmina jakos nie zauwazyla, ze miedzy innymi dzialkami ktos ma 40m2 dzialki. Gmina juz dawno powinna to odkupic bo to czesc drogi gminnej. Starajac sie o pozwolenie wl tej dzialkii napisal nam zgode, ze mozemy na jego dzialce zlokalizowac wjazd. I boje sie, ze mi w energi powiedza, ze jak oni skrzynke stawiali to wjazdu tam nie bylo...a, ze to jedyny sposob aby na dzialke dojechac to coz...

Zobaczcie jak to wyglada:

http://img137.imageshack.us/img137/7052/zdjcie109q.jpg (http://img137.imageshack.us/i/zdjcie109q.jpg/)


i teraz legenda:
- czerwone to dzialki sasiadow - wielkosc i proporcje przypadkowe
- niebieskie to nasze dwie dzialki
- droga o ktora mi chodzi to ta zolta pozioma
- droga pionowa po prawej stronie do dojazd na druga dzialke

Wg mnie skrzynka stoi na koncu czarnej strzalki a nie na granicy dzialek czyli tam gdzie wskazuje strzalka fioletowa

Wiec chyba ewidentnie widac, ze dojazd na te niebieska dzialke po lewej, ta mniejsza jest mozliwy tylko poprzez ta pozioma zolta droge.

Jakby bylo tego malo ten zielony pasek na tej drodze to rabatka sasiadki. Wg mnie owa rabatka jest zrobiona na drodze co rowniez zweza nasz wjazd na dzialke.

Dlaczego uzywam stwierdzenia "wg mnie". Poniewaz nie widac tam, a ja nie potrafie tego okreslic, granic tej drogi. Bedziemy wznawiac granice i wtedy bedzie wszystko wiadomo na 100%. Czy skrzynka na granicy dzialek i czy rabatka na drodze.
Uf....sie napisalam :-)
Sam rysunek może nie być poprawnie zrozumiany...

rudolfo78
28-12-2009, 20:48
walcz z nimi nie słuchaj tych co odradzają. Miałem podobną sytuację z TP S.A. po wymianie korespondencji zdecydowali się przenieść urządzenie na swój koszt. Pozdrowienia

Spartankaa
29-12-2009, 07:24
A co po prawicy od tej skrzynki?? Wasza druga działka?? :roll:

To ile ta działka ze skrzynką ma metrów szerokości od drogi ??

Nie, nie. Po prawicy od skrzynki jest inna dzialka. Nasze sa "za" skrzynka, za jej plecami :-)

Spartankaa
29-12-2009, 07:25
walcz z nimi nie słuchaj tych co odradzają. Miałem podobną sytuację z TP S.A. po wymianie korespondencji zdecydowali się przenieść urządzenie na swój koszt. Pozdrowienia

Bedziemy walczyc! Musze tylko miec pewnosc jak szeroka jest ta droga, musimy wznowic granice do tego.

Beata

rudolfo78
29-12-2009, 10:26
Ustal co to za skrzynka? czy służy tylko Tobie (twoim nieruchomościom) czy również dla innych odbiorców energii? Czy urządzenie zaznaczone jest na mapach (powinno być na mapie do celów projektowych).
Staraj się nie stawiać sprawy na ostrzu noża tylko negocjować. Nie zniechęcaj się pierwszymi odmowami to ich stała taktyka.
Jak chcesz daj mi na priv namiary na swojego maila to wyślę Ci historię mojej korespondencji z TP S.A

Powodzenia.

Spartankaa
29-12-2009, 11:11
Caly czas ustalam. Skrzynka z tego co sie dowiedzialam jest tylko dla nas, jest zaznaczona na mapie na granicy dzialek. My mamy watpliwosci czy ona faktycznie stoi na granicy, tak jak powinna, czy jest lekko odsunieta od tej granicy i "wchodzi" na nasz wjazd.

Beata

boratom
02-02-2010, 18:48
Beatko, jak zmagania z Energą? Udało się coś ustalić?

Spartankaa
03-02-2010, 07:31
Doradzono nam aby po prostu ktos z energi zalatwil to "na fuche". Jestem umowiona z Panem juz aby wycenil ale czekam az troszke sniegi odpuszcza, bo teraz to nic tam nie bedzie widac nawet. Zobaczymy na ile ow Pan wyceni te robote i pewnie sie zdecydujemy, bo nie bedzie za bardzo czasu aby droczyc sie z enegia.
Let you know :-)
Beata

boratom
03-02-2010, 14:01
I jak to mówił Zulu Gula - Polska to dziwny kraj :wink: Dobrze, że jakoś to się uda załatwić, powodzenia!