PDA

Zobacz pełną wersję : docieplanie ściany dylatacyjnej metodą blow in - wdmuchiwani



michalkarolina
22-12-2009, 09:57
Witam,
chcę zasięgnąć opinii użytkowników forum na temat docieplania siaciany dylatacyjnej metodą wdmuchiwania granulatu stytopiany wełny ( a może jakiejś piany)
czy ktoś ma doświadczenie z takim docieplaniem
jakie są efekty takiego docieplenia
co jest lepsze - styropian wełna czy jakaś piana o której czytałem niedawno( oferta na allegro - ocieplają nimi poddasza i zdaniem usługodawcy lepsza od wełny)
jeśli ktoś to robił to jaki jest czas wykonania i orientacyjne ceny oraz ewentualne namiary na firmę.
wiem ,że dużo napisłęm ale z kazdej choć cząstkowej odpowiedzi będęsię cieszył.
pozdrawiam Michał

nulig
22-12-2009, 11:24
Nie bardzo rozumiem pojęcie ściany dylatacyjnej. Czy chodzi może o ścianę trójwarstwową ze szczeliną powietrzną? Chętnie odpowiem na temat tej technologii, ale proszę o uściślenie.

STRASS
25-12-2009, 20:13
Nie bardzo rozumiem pojęcie ściany dylatacyjnej. Czy chodzi może o ścianę trójwarstwową ze szczeliną powietrzną? Chętnie odpowiem na temat tej technologii, ale proszę o uściślenie.

Dylatacja między dwoma budynkami /szeregowcami/ o szerokości 10 do20 cm

nulig
28-12-2009, 09:12
Jeżeli szczelina ma szer. 10-20 cm to pianka odpada ze względów ekonomicznych.
Pozostaje wdmuchnięcie granulatu z wełny lub styropianu. Obawiam się jednak, że wełna z czasem pod wpływem własnego ciężaru (przy tej szerokości) zacznie osiadać i od góry zaczną powstawać miejsca pozbawione izolacji. Gęstość nasypowa wełny skalnej np. granrock wynosi ok 32 kg/m3, szklanej ok. 25 kg/m3 koszt to ok. 2.60 zł/kg za granulat Granrock i 2,80 zł/kg za granulat wełny szklanej.

wick
28-12-2009, 11:32
nulig napisał:
Pozostaje wdmuchnięcie granulatu z wełny lub styropianu. Czy takim granulatem ze styropianu można dach ocieplić(między krokwiami).

nulig
28-12-2009, 12:01
Czy takim granulatem ze styropianu można dach ocieplić(między krokwiami).


Pytanie po co i jak to wykonać?
Jaki jest sens docieplania granulatem styropianowym przestrzeni między krokwiami? Lepiej użyć do tego wełny. Po drugie na dachu latem występują wysokie temperatury, co niekorzystnie wpływa na styropian. [/quote]

wick
28-12-2009, 12:29
Czyli co tylko wełna na poddasze(troche jej "nietrawie").

nulig
28-12-2009, 12:52
Ale z jakiego powodu "nie trawisz wełny" ?? Bo narosło wiele mitów związanych z wełnami, które nie są prawdziwe.

wick
28-12-2009, 13:09
Bezpośredni kontakt z wełną kojarze tak: w oczy szczypie,w gardle drapie,uczulenie skórne.
Pośredni to np. zawilgocenie,zanik wełny(musiała powstać ściana ala 4W)

ravbc
28-12-2009, 13:33
A się podepnę: zna ktoś metodę na ocieplenie (albo raczej uszczelnienie) szczeliny szerokości ok. 1 cm? I to takiej do której jest dość trudny dostęp? Najlepiej jak najtańszą ;-)

nulig
28-12-2009, 13:42
Trzeba być odpowiednio ubranym do pracy przy wełnie. W sprzedaży są maski p. pyłowe w cenie 2 zł/szt. :lol:
A tak na poważnie, styropian nie jest dobrym rozwiązaniem na izolację poddasza. To jest tworzywo sztuczne, które pracuje pod wpływem zmian temperatury i może dojść do kurczenia się styropianu pod wpływem wysokiej temperatury (w warstwie dachu może być temp. rzędu 70-80 stopni). Powstaną wówczas wolne, nieocieplone przestrzenie (czyli tzw. mostki termiczne). Dlatego między innymi nie stosuje się w praktyce docieplenia poddaszy styropianem.
Obecnie produkowane wełny wcale tak mocno nie pylą jak kiedyś. Wełna nie zanika (jak piszesz), ale pod wpływem wilgoci może osiąść (zmniejszyć swoją grubość). Jest to zjawisko, które powstaje w wyniku zamoczenia wełny (nie szkodzi zawilgocenie parą wodną z wnętrza domu). Do tego nie wolno dopuścić. Stosuje się w tym celu folię paroizolacyjną od wnętrza poddasza i wiatroizolację od strony pokrycia.
Gdy docieplenie wykonane jest prawidłowo, izolacja z wełny sprawdzi się lepiej niż ze styropianu.

michalkarolina
07-01-2010, 19:09
piszać ścianę dylatacyjną miałem na myśli szparę na około 2cm między cegłą pełna a pustakiem

wick
07-01-2010, 19:33
ocieplić czy uszczelnić

zbigmor
08-01-2010, 08:56
A się podepnę: zna ktoś metodę na ocieplenie (albo raczej uszczelnienie) szczeliny szerokości ok. 1 cm? I to takiej do której jest dość trudny dostęp? Najlepiej jak najtańszą ;-)


Tylko jedna metoda mi się kojarzy: wiercenie małych otworów i wtryskiwanie pianki.

ravbc
08-01-2010, 12:19
A się podepnę: zna ktoś metodę na ocieplenie (albo raczej uszczelnienie) szczeliny szerokości ok. 1 cm? I to takiej do której jest dość trudny dostęp? Najlepiej jak najtańszą ;-)
Tylko jedna metoda mi się kojarzy: wiercenie małych otworów i wtryskiwanie pianki.
No tego się obawiałem, to w zasadzie oznacza brak takich metod. A może są jakieś "rzadkie" kleje cementowe, czy coś w ten deseń? Chodzi w zasadzie o zatkanie otworu, wąskiego, ale o dużej powierzchni.

zbigmor
11-01-2010, 09:59
A się podepnę: zna ktoś metodę na ocieplenie (albo raczej uszczelnienie) szczeliny szerokości ok. 1 cm? I to takiej do której jest dość trudny dostęp? Najlepiej jak najtańszą ;-)
Tylko jedna metoda mi się kojarzy: wiercenie małych otworów i wtryskiwanie pianki.
No tego się obawiałem, to w zasadzie oznacza brak takich metod. A może są jakieś "rzadkie" kleje cementowe, czy coś w ten deseń? Chodzi w zasadzie o zatkanie otworu, wąskiego, ale o dużej powierzchni.


Zatkanie otworu to inna sprawa. Ale i tu pianka będzie chyba najlepsza.

ravbc
11-01-2010, 12:32
Zatkanie otworu to inna sprawa. Ale i tu pianka będzie chyba najlepsza.
Niecierpię pianki. Żeby to się jeszcze dało zrobić tak, co by niczego nie upierdzielić... ;-) No ale było o tym myśleć wcześniej, jak był dostęp lepszy...