PDA

Zobacz pełną wersję : Markowe kominki z instalacj? wodn?



FREDY
28-01-2004, 00:07
Mam pytanie dlaczego tacy producenci jak Jotul czy Sparterm nie mają w swojej ofercie kominków z płaszczami wodnymi czy też z wężownicami?
Mam dylemat jaki system wybrać wodny czy z DGP, a tymczasem kominki z instalacją wodną to domena mniej znanych producentów. Czy temat ogrzewania wody przez kominek nie jest do końca bezpieczny, czy Jotulowi nie zależy na pozyskaniu nowych klientów.

Forest-Natura
28-01-2004, 22:43
Witam.
Spartherm jak najbardziej ma system Aqua Direct.
Pozdrawiam.

31-01-2004, 20:30
System AD w Sparthermie to taka kombinacja na zwykły wkład rura miedziana .

HyenoX
07-02-2004, 16:08
witam
Fredy, na jaki kominek zdecydowałeś sie w koncu i ile taka impreza kosztuje, mam ten sam problem bo niemoge sie zdecydowac.

FREDY
07-02-2004, 16:27
No cóż zdecydowałem się w końcu na Jotula z rozprowadzeniem ciepła grawitacyjnie.
Kominki z wodnym płaszczem są rewelacyjne, ale boję się tych gotujących się rur przy zaniku prądu.

HyenoX
07-02-2004, 16:34
A jaki model no i cena :)
A jak rozwiazaleś proble z bierzaca woda ciepłą ?
jakies podgrzewacze ?

Zdun Darek B
12-02-2004, 16:58
Jest taki patent - nakładka na rure spalinową z płaszczem wodnym. Moc takiego czegoś jest mała ale na działke... Słyszałem opinie że spada temp. spalin konieczne jest czeste czyszczenie komina .

bws22
15-02-2004, 02:33
Darek B, toż to piec kondensacyjny :lol:
Musi spaść temperatura spalin bo woda odbierze cipło spalinom ale o ile?
Ja tak chyba zrobię ale nie przewiduję żadnych problemów.

15-02-2004, 08:24
Zapytam jak to jest z tą temp.spalin ale wiem że kominiarz bywa wzywany raz na miesiąc. Taki patent ma moc 8-10 kW , oczywiście jest to deklaracja producenta . Jeśli jesteś zainteresowany napisz na priva odszukam fotki i przesle. Temat jest ciekawy ale jeszcze niesprawdzonyw praktyce w naszych kominkach. Gdyby temp spalin była odpowiednia to nakładka pasowałaby do praktycznie wszystkich wkładów . Pozdrawiam DareK B

Zdun Darek B
15-02-2004, 08:50
Zapomiale o logowaniu ...

Greg_pu
15-02-2004, 09:47
A ja mam Jotula i system DGP z turbiną- wspaniale sprawdza się na pięterku , ale kratki na parterze niewiele grzeją a wręcz zasysają , dlatego myślę o rozebraniu obudowy i montażu "jakiejś" wężownicy - aby kaloryferkami dogrzać parter - czy ktoś ma namiary na sprawdzonych producentów.?? A o zaniki prądu nie trzeba się bać bo dobry elektryk założy na obwód zasilajacy pompkę obiegową system" podtrzymania napięcia " nawet do kilku godzin - i to za cenę ok. 350zł . Nie widziałem jeszcze gotowych , ale wystarczy akumlator do zas. alarmu , mała przetwornica i parę przekaźników . [/b]

tomstan
15-02-2004, 18:40
Czy ktoś może podać linki do jakiś stron gdzie są opisane kominki z płaszczem wodym?

jureksx
15-02-2004, 21:46
Czy ktoś może podać linki do jakiś stron gdzie są opisane kominki z płaszczem wodym?

Zanim zamontujesz warto sprawdzic link do Dziennika ustaw
Urzedu Dozoru Technicznego
i do prokuratury

Montowac tego w ukladzie zamknietym od roku juz nie mozna
Cos takiego to moze zamontowac tylko NAJTANSZY INSTALATOR


Poza tym nie wolno montowac nowoczesnych kotlow w ukladzie otwatrym

Wiec jesli juz to tylko z kotlem weglowym jesli jedna kotlownia w piwnicy nie wystarcza

paj^
16-02-2004, 09:33
Czy ktoś może podać linki do jakiś stron gdzie są opisane kominki z płaszczem wodym?

Zanim zamontujesz warto sprawdzic link do Dziennika ustaw
Urzedu Dozoru Technicznego
i do prokuratury

Montowac tego w ukladzie zamknietym od roku juz nie mozna
Cos takiego to moze zamontowac tylko NAJTANSZY INSTALATOR


Poza tym nie wolno montowac nowoczesnych kotlow w ukladzie otwatrym

Wiec jesli juz to tylko z kotlem weglowym jesli jedna kotlownia w piwnicy nie wystarcza

zastanawiam sie skad biora sie tacy ludzie, wszystko wiedza, tryskaja inteligencja a nie zadadza sobie trudu przeczytania jak taki kominek z plaszczem wodnym pracuje, strasza wybuchami, prokuratura ........
oczywiscie nie bede tlumaczyc Ci jak taki kominek pracuje, poczytaj sobie a pozniej zabieraj glos, nie strasz ludzi, ze jak zamontuja sobie kominek z plaszczem wodnym, ktory ma wszystkie aprobaty techniczne to mu prokurator z zabloconymi butami do domu wejdzie ....
bez odbioru

i&w
18-02-2004, 20:10
kto szuka ten znajdzie,tak było ze mną;kominek dwuczynnościowy z płaszczem wodnym,polskiego producenta,moc 19kW,pojemność wody 42 l,utrzymanie żaru do 17 godz.cena ok.4tys. podać namiary?

Teska
18-02-2004, 20:19
ja mam jotula z dgp i turbinka...grzeje dobrze..jestem zadowolona

Szaruś
18-02-2004, 21:31
i&w, podaj namiar, może byc na priva

Lukins
18-02-2004, 21:33
Ja mam Jotula z DGP i turbinką. Grzeje rewelacyjnie (200 m. kw.). A dlaczego Jotul nie robi z płaszczem wodnym? Rozwiązania Jotula w zakresie ogrzewania powietrzem są na tyle zaawansowane, że otwieranie nowego działu (porządnie, nie po łebkach) spowodowałoby raczej potężną inwestycję. Trzeba pamiętać, że ogrzewanie poprzez płaszcz wodny a poprzez dystrybucję gorącego powietrza to de facto dwa logicznie różne systemy ogrzewania. Ja zresztą nie polecałbym wpinania kominka z płaszczem do CO. Miałem onegdaj takie pomysły, ale przy posiadanym Wieśmanie z pogodówką, nie miałoby to większego sensu, wręcz byłoby bez sensu. Otóż Viessmann bada różnicę temperatur wody na zasilaniu i powrocie i konfrontując to z krzywymi grzewczymi i temperaturą za oknem odpowiednio ustala temperaturę kotła. W omawianym systemie nigdy by się pewnie nie włączył, mimo, że w pokojach mogłoby być zimno. Woda bowiem spełnia rolę czujnika, a kominek fałszowałby dane. No i jeszcze jeden niebagatelny aspekt (choć w świetle powyższych dywagacji mniej istotny) nie widziałem tak ładnych "płaszczowców" jak moje Jotulisko.

chemik
18-02-2004, 21:39
Witam!
jureksx napisał:

Zanim zamontujesz warto sprawdzic link do Dziennika ustaw
Urzedu Dozoru Technicznego
i do prokuratury

Montowac tego w ukladzie zamknietym od roku juz nie mozna
Cos takiego to moze zamontowac tylko NAJTANSZY INSTALATOR


Poza tym nie wolno montowac nowoczesnych kotlow w ukladzie otwatrym

Wiec jesli juz to tylko z kotlem weglowym jesli jedna kotlownia w piwnicy nie wystarcza

Kolego! W swoim domu to ja nawet łódź podwodną o napędzie kominkowym mogę sobie sobie robić i UDT ani Prokuratura nic nie ma do tego. Chyba, że ty doniesiesz :-?

Zachęcam wszystkich do dzielenia się swoimi pomysłami.
Pozdrawiam!

Jolarz
20-02-2004, 12:48
Słyszałam,że do Jotuli montują wstawki w kształcie podkowy. Robi to jakaś firma. Czy wiecie coś o tym? Jak się to ma do gwarancji? Czy Jotule nie będą miały obiekcji? Pzdr....

Lukins
20-02-2004, 19:36
Witam!
jureksx napisał:

Zanim zamontujesz warto sprawdzic link do Dziennika ustaw
Urzedu Dozoru Technicznego
i do prokuratury

Montowac tego w ukladzie zamknietym od roku juz nie mozna
Cos takiego to moze zamontowac tylko NAJTANSZY INSTALATOR


Poza tym nie wolno montowac nowoczesnych kotlow w ukladzie otwatrym

Wiec jesli juz to tylko z kotlem weglowym jesli jedna kotlownia w piwnicy nie wystarcza

Kolego! W swoim domu to ja nawet łódź podwodną o napędzie kominkowym mogę sobie sobie robić i UDT ani Prokuratura nic nie ma do tego. Chyba, że ty doniesiesz :-?

Zachęcam wszystkich do dzielenia się swoimi pomysłami.
Pozdrawiam!

Nie, to nie chodzi nawte o to, że ktoś Cię podp...., ale o to, że nie zrobisz odbioru domu. No i kwestie bezpieczeństwa, myślę, że warto zastanowić się nad tym co się tu wypisuje zanim się to zrobi, bo co bardziej nieświadomi mogą próbowac takich głupot. Rozsądku, panowie (i panie), rozsądku!

Ula S
20-02-2004, 20:03
Witam! Zastanawiam się nad kominkiem z płaszczem wodnym.Wydawało mi się to wygodne:pale w kominku-mam ciepłe kaloryfery w całym domku czy ja może źle zrozumiałam o co chodzi z tym płaszczem wodnym? Może mi ktoś to wytłumaczyć?

Lukins
20-02-2004, 20:48
Ulasie, dobrze zrozumiałeś logikę pracy kominka z jesionką wodną :lol: , niemniej rozważ ten temat bardzo dokładnie, byś nastawiając się na ogrzewanie kominkowe nie stała się cudnej urody niewolnicą kominka.

ADAMOS48
20-02-2004, 21:56
można ominąć ten problem montując wymienniki lub jady i sprawe macie załatwioną

Ula S
22-02-2004, 10:28
LUKINS,myślałam i o kominku i o kotłowni.W cieplejsze dni lub kiedy będę siedziała w domku mogłabym palić w kominku a w mroźne korzstałabym z kotłowni.
ADAMOS48,czy te wymienniki lub jady dotyczą mojego problemu?Jeśli tak to jak działają.

Heliodor
22-02-2004, 12:32
Proszę podaj te namiary na swojego producenta -może być na priva [email protected]

i&w
22-02-2004, 16:16
kominek z płaszczem wodnym + piec kondensacyjny,jak będzie kasa to jeszcze kolektor słoneczny.szukanie wkładu kom.zajęło dużo czasu ale było warto bo kupiłam tańszy polski,norweskie i fran. są b. drogie i różnica tylko w cenie.

Heliodor
22-02-2004, 19:22
Hej to pytam gdzie znalazłaś owe polskie wkłady jeśli nie chcesz na forum ponawiam prośbę może na [email protected]

i&w
22-02-2004, 19:29
Zaraz prześlę na pryw.

Szaruś
22-02-2004, 19:30
Ja tez poprosze

i&w
22-02-2004, 19:56
Firma ARBUD Architektura Budownictwo 602 853 671 lub 032 330 42 60.

Heliodor
22-02-2004, 20:00
Dzięki