PDA

Zobacz pełną wersję : Skuteczna wentylacja kuchni i łazienki.... Jak ?



gniezniok
27-12-2009, 18:37
Ciekawi mnie jak osoby które nie decydują się na rekuperacje rozwiązują kwestię dobrej wentylacji ww pomieszczeń. Celowo napisałem - DOBREJ - bo nie trafia do mnie argument że went. grawitacyjna rozwiąze tę kwestię na tyle skutecznie aby przy intensywnym użytkowaniu np. kuchni nie pojawiły się mniejsze lub większe skutki działania wilgoci... A może się myle...?
Wentylatorki może, lub coś innego?

tacim
27-12-2009, 18:42
oczywiście, że się mylisz grawitacyjna da radę jak nie chce rekuperatora. Od lat dawała radę to i teraz da tylko trzeba zapewnić dopływ powietrza do wymiany z zewnątrz.

beton44
27-12-2009, 19:26
grawitacyjny wentylacja działa gdy na zewnątrz jest zimniej niż w budynku

gdy jest cieplej - zazwyczaj otwiera się okno...


a z tym intensywnym użytkowaniem kuchni - to chodzi Ci
o kuchnię w jakiejś restauracji/stołówce czy w domu???

gniezniok
27-12-2009, 19:49
Zdecydowanie domu... Sporo gotujemy i "przebywamy"w kuchni stąd zainteresowanie tym tematem...

synkopa
27-12-2009, 22:23
Jednym ze sposobow na dobra wentylacje w kuchni jest okap podlaczony do komina. Wentylator wyrzuca wilgoc wraz z zapachami i nadmiarem ciepla wprost na zewnatrz. W pozostalych pomieszczeniach stosuje kratke z regulacja na sznurkach. Moge przymykac przeplyw w dowolnym uzasadnionym momencie. Reku mialem w projekcie domu i od razu dalem sobie z nim spokój.

retrofood
27-12-2009, 22:40
wystarczy se poczytać:
http://forum.muratordom.pl/o-wentylacji-co-i-po-co-wzdluz-i-w-poprzek,t134659.htm