PDA

Zobacz pełną wersję : TYNKI GIPSOWE



szpagatka78
28-12-2009, 18:47
Witam
Mam dylemat i proszę o pomoc. Rozważam kwestię wykonania na wiosnę tynków gipsowych w moim nowym domu. Naczytałam się o wadach i zaletach gipsowych i cementowo-wapiennych i już właściwie zdecydowałam się na gipsowe. Zastanawiam się tylko jak wpłynie na tynki gipsowe późniejsze wykonanie wylewki i jej schnięcie (duża wilgodnośc). Poza tym prawdopodobnie ze względów finansowych nie uda mi się w tym roku zrobić docieplenia i tynków z zewnątrz. Czy takie zmiany temperatury nie będą niekorzystnie wpływać na tynki wewnątrz. Z góry dziekuję :D

helixwroclaw2005
28-12-2009, 19:21
szpagatka78 polecam Ci tyk gipsowy firmy Knauf. Okres wiosenny sprzyja kładzeniu tynku wewnętrznego. Okres zimowy po tak długim czasie od położenia nie będzie miał negatywnego wpływu na jakość techniczną tynku. Poszukaj w swojej okolicy inwestora, który już taki tynk położył, pojedź, zobacz, porozmawiaj. Proponuję zakupić tynk i pozostałe materiały we własnym zakresie bo niejednokrotnie firmy doliczają dość sporo do ceny wykonania usługi.
Ceny orientacyjne za położenie m2 mogę podać na pw

Inną sprawą jest fakt, że tyle samo jest zwolenników co przeciwników ale tym w ogóle się nie przejmuj :D