PDA

Zobacz pełną wersję : Podłączenie telefonu - telekomunikacja polska



akapap
29-12-2009, 21:09
Witam,

czy ktoś z Was walczył o podciągnięcie linii telefonicznej od Telekomunikacji Polskiej. Najbliższa sieć TP jest we wsi oddalonej od 10km. Pewnie pierwsza i ostatnia rozmowa skończy się na zdaniu: nie ma możliwości technicznych.


Pozdrawiam.

arecki1338
29-12-2009, 21:11
ja mam 150 m do najblizszego slupka tp i robia problemy.

LFS
29-12-2009, 21:33
Po dóch latach bojów o podłączenie - szlagierowe brak warunków technicznych - słup ok 40 m od granicy działki - 2km od centrum miasta, ok 800 m od szpitala wojewódzkiego i innych ważnych miejsko instytucji
dałem sobie spokój mimo podpisanej umowy 9M - zainteresowani znają temat, wypłat odszkodowania - Tak, tak TPSA wypłacała mi przez rok odszkodowanie za niewywiązanie sie z umowy instalacj - najniższy abomament ok 51 złi!!! Dałem za wygarną!

Obecnie mam szybki bezprzewodowy internet o lokalnego dostawcy i używam komórki i czeka na lepsze czasy hehhe

;)

andk
29-12-2009, 21:52
Niestety telefony nie są państwowe i przestało obowiązywać "należy się" za budżetowe pieniądze. To forum jest budowlane - można znaleźć mniej więcej ile mogłoby kosztować położenie takiego kabla. Cenę kabla można pominąć - stanowi niewielki ułamek kosztów. Wystarczy oszacować wysokość odszkodowań za wejście w teren, służebność i co tylko tam jeszcze wynika z Prawa Budowlanego. A ty masz zamiar spłacać to - a niech tam, zaszalejemy :D - po 100 PLN/mies.. Decyzja o realizacji takiej inwestycji to może być działanie na szkodę spółki handlowej - trudno o menadżera-samobójcę, nawet w tej firmie :D

synkopa
29-12-2009, 22:01
Przeszedłem umowę 10 miesięczna i wyplate odszkodowania. Do slupka mam 16m i nawet polozylem swoj kabel. Nic nie pomoglo. Odmawiaja poniewaz jak nie oficjalnie mnie poinformowano, wstrzymano wszelkie inwestycje. Zaproponowano mi telefon bezprzewodowo, lecz bez internetu. Odmowilem i rozwiazano umowe z mojej winy. Od nowego roku maja jednak ruszyc inwestycje w TP, ale glownie na wschodzie Polski. Internet chyba wezme z Ery w technologi Wimax.

tacim
29-12-2009, 22:43
u mnie tez ok 15m, telefonu brak :) 50 m od siedziby techników tp s.a hehe paranoja

Fugazi!
29-12-2009, 22:49
u mnie na dzialce nawet zwój kabla zakopali-kiedys przypadkowo sie dokopalem, ale podlaczyc nie chca-brak mozliwosci technicznych :o

Robak
29-12-2009, 22:56
a po co wam telefon w TP? dzięki internetowi można podłączyć numer poprzez voipa, można nawet przenieść obecny nr telefonu!
dzowni się o wiele taniej,
ja osobiście korzystam z freeconet i jestem bardzo zadowolony

pierwek
30-12-2009, 06:43
Niestety telefony nie są państwowe i przestało obowiązywać "należy się" za budżetowe pieniądze.

Grubo się mylisz. Telefon od TPSA należy się jak psu zupa. HINT: usługa powszechna , operator publiczny.

procedura wygląda tak: umowa 10M (dziesięcio czy dziewięcio miesięczna już nie pamiętam), odmowa z braku warunków, wypłata odszkodowania ca50zł/mc, propozycja z TPSA podłączenia telefony radiowego, i tu masz wybór albo się godzisz i masz "telefon" (internet na tym nie działa) albo odmawiasz i przestają po jakimś czasie wypłacać odszkodowanie - u mnie zapomnieli o ostatnim punkcie - gorzej jak sobie przypomną z odsetkami...
:roll:

bogdansawicki7
30-12-2009, 07:09
Niestety telefony nie są państwowe i przestało obowiązywać "należy się" za budżetowe pieniądze. To forum jest budowlane - można znaleźć mniej więcej ile mogłoby kosztować położenie takiego kabla. Cenę kabla można pominąć - stanowi niewielki ułamek kosztów. Wystarczy oszacować wysokość odszkodowań za wejście w teren, służebność i co tylko tam jeszcze wynika z Prawa Budowlanego. A ty masz zamiar spłacać to - a niech tam, zaszalejemy :D - po 100 PLN/mies.. Decyzja o realizacji takiej inwestycji to może być działanie na szkodę spółki handlowej - trudno o menadżera-samobójcę, nawet w tej firmie :D


no chyba nie pamiętasz że była państwowa i nie broń TP bo nie ma za co ja mając telefon przez 20 lat a linia była napowietrzna od sąsiada i nimogli mi położyc kabla ziemią bo im sie nie oplacało i zaproponowali mi zrezygnuj z telefonu a za miesiąc zgloś sie jako nowy klient i wtedy my ci podłączymy bo na nowe inwestycje mamy kase a dla starych klientów nie to była propozycja TP dlamie to sa dranie na byłym majątku państwoym na który wszyscy płaciliśmy a TP nikt od podstaw nie stworzył za swoją kase

Darek Rz
30-12-2009, 08:12
a po co wam telefon w TP? dzięki internetowi można podłączyć numer poprzez voipa, można nawet przenieść obecny nr telefonu!
dzowni się o wiele taniej,
ja osobiście korzystam z freeconet i jestem bardzo zadowolony

Witam

Tez się zastanawiam po jakiego "grzyba" ludzie chca mieć telefon w TP ??? I jeszcze walczą , proszą , płacą itp . Teraz się z TP rezygnuje a nie podpisuje umowy . Po co wam to ? znam tylko jeden powód -internet .

mynia_pynia
30-12-2009, 08:32
W zeszłym roku złożyłam pismo o założenie tel., kabel biegnie po drugiej stronie drogi. Napisali że w tym momencie nie ma warunków, miałam podpisać umowę i czekać, ale jakoś do TPSA mam pod górkę i stwierdziliśmy że komórki nam starczą, wręcz z premedytacją rozwiązaliśmy umowę na tel. który mamy w mieszkaniu, bo tylko rachunek opłacaliśmy nie korzystając z telefonu.

Internet będziemy mieli z jakiejś sieci komórkowej.

pierwek
30-12-2009, 08:44
Tez się zastanawiam po jakiego "grzyba" ludzie chca mieć telefon w TP ??? I jeszcze walczą , proszą , płacą itp . Teraz się z TP rezygnuje a nie podpisuje umowy . Po co wam to ? znam tylko jeden powód -internet .

dokładnie, przynajmniej mi chodziło o internet

mynia-pynia korzystałaś z internetu z komórki dłużej niż przez chwilę? bo do poczty przez www i paru stronek to się może jeszcze nadaje ale raczej do niczego innego. Limity też są drakońskie a play w G3 ma słabe pokrycie. Co prawda akurat we Wrocławiu w miarę ok.

Gosiek33
30-12-2009, 08:59
Słup u sąsiada po drugiej stronie uliczki (50 m) nie ma warunków technicznych :evil: - zgodziłam się nawet i na telefon i na telewizję a potrzebowałam głównie internetu 8)

teraz w Plusie sobie siedzę bezprzewodowo. Rewelacja to nie jest ale da się wysyłać pliki, odbierać i strony przeglądać :roll:

http://vimeo.com/8332241

tu był filmik ale teraz jest tak 8) :wink:


Page not found
Sorry, "Cala prawda o TPSA" was deleted at 6:52:06 Tue Dec 29, 2009. We have no more information about it on our mainframe or elsewhere.


to fragment HBO na stojaka 8)


ale znalazłam tu

http://www.curio.pl/curio/page/7991

tu

http://www.youtube.com/watch?v=XugIw1yTFWg


albo tu

http://video.google.pl/videosearch?hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&hs=Wvu&q=Yutube+Cala+prawda+o+TPSA&lr=&um=1&ie=UTF-8&ei=TRc7S9LSMOOpsQa6humvBw&sa=X&oi=video_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CBMQqwQwAA#

Nefer
30-12-2009, 09:31
Po co wam to ? znam tylko jeden powód -internet .
I dokładnie właśnie po to.

civic9
30-12-2009, 10:01
co do tpsy:

w przypadku gdy wygląda na to, że warunki są - np. słupek w zasięgu nastu/dziesięciu metrów, może być, że zależy to od tego co zamawiamy.
miałem słupek w zasięgu optycznym, zamawiałem najpierw neostradę jedną z tańszych, dostałem brak warunków. zaraz po tym zamówiłem najdroższą jaka była - i się pojawiły warunki. nic się nie zmieniło w okolicy.

inna sprawa, że sąsiadom udało się także załatwić podłączenie po wzięciu kwesti kabla słupek - posesja na swoją głowę. przy czym takie rozwiązanie ciężko załatwić oficjalnie, w jakimś telepunkcie. najprościej docierając do firmy podwykonawczej, która robi instalacje dla tpsy na danym terenie (np. atem w części polski). oni robią kosztorys dla tpsy po wpłynięciu zapytania o podłączenie. potem tpsa akceptuje lub nie. jeśli uwzględnią bez kabla (jeśli jest wolna linia w słupku to będzie to tylko kwestia skrosowania), będzie taniej, jest szansa, że tpsa zaakceptuje kosztorys.

Jezier
30-12-2009, 10:52
mynia-pynia korzystałaś z internetu z komórki dłużej niż przez chwilę? bo do poczty przez www i paru stronek to się może jeszcze nadaje ale raczej do niczego innego. Limity też są drakońskie a play w G3 ma słabe pokrycie. Co prawda akurat we Wrocławiu w miarę ok.
Ja korzystam. Bardzo się internet po GSM poprawił. Jest szybki połączenia się nie rwą a i limity przesyłu danych są całkiem sensowne.
Tepsa kabla od 5 lat nie chce mi podłączyć. Z radiowego telefonu rok temu zrezygnowałem. Gdyby dzisiaj przyszło pismo, że są warunki techniczne na kabel to bym się raczej nie zdecydował.

pawlok
30-12-2009, 11:02
[
no chyba nie pamiętasz że była państwowa i nie broń TP bo nie ma za co

I po co na tym wątku kierujecie pretensje pod kierunkeim TP.
Przecieżt o aktualnie tylko oddział France Telekomu.
Pretensje nalezy miec do Buzka i AWSu który do spólu z Kulczykiem sprzedał TP (a wiec infrastrukture telekomunikacyjną) France Telekom - na ironie firmie będącej własnością rządu francuskiego.
Firmie działającej tylko w nastawieniu na zysk - czego wymagają francuzi - nie opłaca się inwestować w pojedyńczego klienta :-(
Gdyby infrastruktura telekomunikacyjna pozostała w gestiis karbu państwa a sprywatyzowano by tylko obsług i sprzedaż klienta - wtedy meilibyśmy normalniej.
A tak po co ma TP inwestowac w siec - by jutro po tym kablu konkurencja hulała ?
Pawlok
PS: dla uswiadomienia - jeżeli jesteście klientami TP i płacicie rachunki to 1% wartości comiesięcznego rachunku jest przekazywany France Telekom za używanie ich loga - przępiekny transfer finansowy do Francji.

asz
30-12-2009, 13:50
pawlok na horyzoncie jest kolejny hit transferowy: miasteczko TP :lol:

civic9
30-12-2009, 15:29
Ja korzystam. Bardzo się internet po GSM poprawił. Jest szybki połączenia się nie rwą


zależy od miejsca.
intensywnie korzystam w podróży i różnie bywa. są takie miejsca gdzie można się powiesić. i to najgorzej zwykle - choć pewnie nie jest to regułą i są wyjątki w obie strony - jest w miejscach wysoko zurbanizowanych (pewnie ze względu stosunek liczby korzystających do infrastruktury).

mynia_pynia
30-12-2009, 15:32
Bez jaj Internet to moje narzędzie pracy, mój nałóg i moje życie. Jak trzeba będzie to sobie maszt od telefoni komórkowej na działce postawie , ale sieć będzie śmigać jak ta lalal.

civic9
30-12-2009, 16:11
no to zacznij już kombinować coś innego :)
może jakiś wimax.

pawlok
30-12-2009, 17:28
pawlok na horyzoncie jest kolejny hit transferowy: miasteczko TP :lol:

Wiem :-)
Posprzedawali biurowce w warszawce, nie mówiąc o terenie gdzie po budynkach wiatr hula...
I tak to w wyniki prywatyzacji ze strategii ostatniego "polskiego" prezesa Rzepki mówiącej o budowie polskiego telekomu - jako firmy działającej w europie środkowej mamy jedynie oddzialik france telekomu...
No ale kogo to obchodzi - twórcy prywatyzacji mają się dobrze - patrz Buzek,a klienci niekoniecznie...
Pawlok

andk
31-12-2009, 09:39
Tak wygląda gospodarka rynkowa. I nie żebym tęsknił za poprzedniczką :evil: , ale jak to w życiu - nie ma rzeczy której nie da się sp.....yć.
Takie same problemy dotyczą wszystkich dużych firm przesyłowych posiadających infrastrukturę. TP jest po prostu za duża - klienta masowego ma daleko w ... i będzie mieć coraz dalej. Sprywatyzować trzeba było - tylko że z głową. Teraz Regulator (UKE) może TP nadmuchać :evil: - zabierze jej kable? W starym ustroju wystarczył jeden dekret :evil: teraz się nie da - i pomysłów też brakuje. Może gdyby doprowadzić do upadłości - ale to też chyba trzeba by było namówić Putina żeby został u nas premierem :D

redpradnik
12-04-2010, 10:03
Wimax Wimax... czy ktos z Was korzystał z Wimax Ery?

U mnie jedynym rozwiazaniem jest radiowka ale... - sygnal ma przechodzic przez linie obsadzona drzewami ktore do roku czasu moga sygnal zakłócać - nie chce zainwestowac w anteny itp 500 zl by po roku przestało to normalnie działać.
Tp brak , probowalem play - mobilnego - masakra w doslownym slowa tego znaczeniu.
Spróbuje plusa albo ere :/

michcio0711
12-04-2010, 17:13
Sama obecność słupka telefonicznego nic nie znaczy. Może on stać nawet i w naszym ogrodzie a i tak może nie być warunków technicznych. Jeśli do słupka doprowadzony jest kabel np. 20-parowy i podłączone jest do niego 20 abonentów, to skąd ma się wziąć wolna para dla nowego abonenta? Trzeba by dokładać kabel do samej centrali (czasem kilka km).
Podobnie przerabiał mój sąsiad. Było to kilkanaście lat temu gdy tepsa telefonizowała okolicę. Nie zamówił linii - "bo po co, komu tam telefon potrzebny, jak będzie potrzebny to się założy". Całe szczęście po naszych namowach zmienił zdanie, ale to było już po zakopaniu kabla do słupka. Kabel był na styk - robotnicy odkopali go na około 200m i zmienili na większy....
Z resztą obecnie w okolicy liczba domów zwiększyła się 3-krotnie, oczywiście 2/3 z nich nie ma telefonu, bo skąd. Tak samo walczy brat, mieszka 50 metrów od centrali, przy bramie w chodniku jest studzienka kanalizacji teletechnicznej, ale też brak możliwości technicznych - pojedyncze pary ciągną tylko od słupka (w kanalizacji tylko przewody centrala-słupek), a słupek jest 200 metrów dalej, po drodze wybrukowane podwórka i ogrody.

Radiowy internet niestety jest przeważnie znacznie bardziej zawodny od kablowego (z niewielkimi wyjątkami) pod względem awarii (kabel to często pare lat bez żadnej awarii) jak i transferów. Oczywiście mówię okolicznych radiówkach po WiFi. Inaczej ma się sprawa z WiMax czy CDMA - te technologie zapewniają bardzo stabilne połączenie, transfery tez przyzwoite i dość stałe.
Natomiast o mobilnych dostępach po GSM/3G nie wspomnę. Te super-hiper szybkie transfery to tylko w zasięgu odpowiedniej technologii (centrum większych miast przeważnie), reszta kraju to 10% tej wartości, a śmieszne limity rzędu 3 GB wystarczają na dosłownie 3-4 dni (jak dla mnie, czasem wykorzystałbym w 1 dzień). Także GSM tak, ale do laptopa, którego używa się często np. w terenie, podróży.