PDA

Zobacz pełną wersję : INTEGRA jako alarm i system inteligentnego domu



ekmir
30-12-2009, 16:54
Proszę o opinię, sugestie, uwagi i doświadczenia dotyczące zastosowania w domu alarmu i systemu inteligentnego sterowania urządzenia INTEGRA

panda
30-12-2009, 17:48
opinię, sugestie, uwagi i doświadczenia
Kompendium jest tutaj
http://forum.muratordom.pl/instalacja-alarmowa-raz-jeszcze,t13001.htm
i tutaj
http://forum.muratordom.pl/programowalne-instalacje-elektryczne-watek-dla-entuzjastow,t20421.htm

A coś konkretnego?

ekmir
30-12-2009, 18:06
Chodzi mi o to czy ktoś z forumowiczów ma INTEGRE i jakie wykorzystuje funkcje?
Czy sam sobie ją instalował i co może w tym zakresie podpowiedzieć.

panda
30-12-2009, 20:01
Przecież w tamtych wątkach te sprawy są poruszane, ludzie piszą co zrobili, są głosy za i przeciw. Po co tworzyć kolejny temat o tym samym? Przejrzałeś te wątki?

ekmir
30-12-2009, 20:03
Właśnie je przeglądam - i robi się coraz ciekawiej.
Dziękuję za podpowiedź :)

H. Kolman
01-09-2011, 14:55
Ja korzystam z systemu Fibaro i mogę szczerze go polecić. Ważnym argumentem, który przemówił do mnie akurat za tą instalacją była cecha bezprzewodowości. Nie musiałem kuć ścian i instalować dodatkowych metrów kabli. Jeżeli chodzi o sterowanie systemem, to nie mamy dedykowanego panelu, tylko wszystko obsługujemy za pomocą oprogramowania instalowanego w telefonie lub laptopie, co jest bardzo wygodnym wyjściem. System ma również wiele ciekawych patentów jak np. mierzenie zużycia wody i gazu, ostrzeganie podczas ogrzewania domu o otwartym oknie, zapobiega jednoczesnemu działaniu ogrzewania i klimatyzacji, co niestety czasem przez niedopatrzenie może się zdarzyć. Pozdrawiam.

dendrytus
01-09-2011, 21:26
Ja korzystam z systemu Fibaro i mogę szczerze go polecić. Ważnym argumentem, który przemówił do mnie akurat za tą instalacją była cecha bezprzewodowości. Nie musiałem kuć ścian i instalować dodatkowych metrów kabli. Jeżeli chodzi o sterowanie systemem, to nie mamy dedykowanego panelu, tylko wszystko obsługujemy za pomocą oprogramowania instalowanego w telefonie lub laptopie, co jest bardzo wygodnym wyjściem. System ma również wiele ciekawych patentów jak np. mierzenie zużycia wody i gazu, ostrzeganie podczas ogrzewania domu o otwartym oknie, zapobiega jednoczesnemu działaniu ogrzewania i klimatyzacji, co niestety czasem przez niedopatrzenie może się zdarzyć. Pozdrawiam.

Znowu handlowiec/dyrektor marketingu, podający się za szczęśliwego posiadacza FIBARO. Kiedy się wam znudzi ta TANDETNA, PROSTACKA, CHAMSKA I TANIA REKLAMA.

xtea
01-09-2011, 22:17
Systemy oparte na radiu to nic dobrego. Szczególnie te Z-Wave podatne są na zakłócanie i nie mają żadnych mechanizmów bezpieczeństwa transmisji. Złodzieje sami sobie otworzą, ukradną i zamkną.

thomyk
09-09-2011, 14:57
wg mnie to doby pomysł