PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D04 POWSZECHNY



will
29-11-2002, 15:02
Czy ktoś z formulowiczow budowal lub bedzie budoawl dom wg tego projektu ? Chcialbym zapytac o pare rzeczy dot. tego projektu czyli tzw. wymiane doswiadczen.
Moj dom ( oczywiscie D04 ) jest w stosunku do projeku troche zmieniony bo dodalem sobie poddasze uzytkowe .
Z gory dziekuje .

19-05-2003, 10:03
Zacząłem budowę wg D04. Może wymienimy uwagi?
[email protected]

jarek b
28-01-2004, 10:40
Szukam osób budujących lub mieszkających w domu d04. proszę o opinie i wymiane doświadczeń.
Jarek B.

czupurek
28-01-2004, 11:47
witam
wybraliśmy projekt D04:
- podobał się nam
- mam 3 osobowa rodzinę
- no i kaski aż nie tak wiele

tera stan surowy zamknięty ale niestety (albo stety) trochę się pierwowzór zmienił (nasze oczekiwania, namowa architekta)
generalnie nadal mi się podoba
pytaj dalej

Filo
28-01-2004, 17:39
Witam,

Ja mam i jestem zadowolony.
plus: powierzchnia faktyczna niezbyt wielka a generalne wrażenie nasze i gości, że tego nie widać i jest wystarczająco przestronny.
minus: brakuje mi gabinetu (będę miał jak któreś z dzieci pójdzie w świat :lol: )
uwaga: należy pilnować wieńca i konstrukcji dachu aby były wykonane zgodne z projektem (szczególnie w przypadku rezygnacji z monolitycznego stropu)- dość duża rozpiętość.

juli
17-02-2004, 14:45
Bardzo mi się ten projekt podoba, acz z jednym wyjątkiem - zdecydowanie wolałabym symetryczne i większe okna na "buźce" budynku. No ale u nikogo na razie na forum nie widziałam, żeby w D04 wprowadzał taką zmianę. No i nie wiem czy nikt nawet nie próbował, czy może się nie da (bo np. architekt się nie zgadza). Jak jest z tymi zmianami? Próbował ktoś? Czupurek, Filo?

Juli

Filo
17-02-2004, 19:44
Tak zmieniony d04 mozna zobaczyc w Bedzinie, wyglada ladniej ale wtedy i tak maly pokoj przy lazience staje sie nie funkcjonalny. Zdecydowalem sie zaufac projektantowi i nic nie zmieniac. Aby zapelnic ta pustke na przedniej elewacji zamierzam tuz przed domem postawic porosnieta roslinami pnacymi pergole. Pozdr Filo.

juli
18-02-2004, 05:59
Dzięki, Filo. Też myślałam o pergoli, ale niestety moja druga połowa zdecydowanie upiera się przy oknie( i to pod groźbą szukania innego projektu :o ). Szkoda,ze do Będzina tak daleko :cry: , chętnie zobaczyłabym efekty. W moich okolicach, a dokladnie między Krynicznem a Malinem koło Wrocławia stoi takie cudo (d04) :D ale właśnie nie zmienione - dla mnie i tak jest przepiekne.


Serdeczności

Juli

18-02-2004, 06:39
Bardzo mi się ten projekt podoba, acz z jednym wyjątkiem - zdecydowanie wolałabym symetryczne i większe okna na "buźce" budynku. No ale u nikogo na razie na forum nie widziałam, żeby w D04 wprowadzał taką zmianę. No i nie wiem czy nikt nawet nie próbował, czy może się nie da (bo np. architekt się nie zgadza). Jak jest z tymi zmianami? Próbował ktoś? Czupurek, Filo?

Juli

ze zmianą okien nie ma większych problemów (zgoda faxem). ja z uwagi na garaż musiałam przenieść z elewacji bocznej okna od pokoi na front i tył (tu powiększyłam) budynku. Tym sposobem mam większe i symetryczne oczy na buźce. Zeby okna nie były wciśnięte pod dach ściany nieco podnieśliśmy na wysokości. Ale i bez zmian projekt mi się podoba

Wojciech Zachary
18-02-2004, 07:57
Osobiście buduję :) koniec już widać
Wprowadziłem trochę zmian we wnętrzu (całkowicie zmieniłem rozwiązanie kuchni) ale czy to był dobry pomysł - wyjdzie w praniu

czupurek
18-02-2004, 09:07
ten gość powyżej to ja

juli
18-02-2004, 10:14
Dzięki, kochani jesteście :lol: .To jednak będzie D04 z dużymi oczkami :D

Serdeczności
Juli

Ps. Właśnie weszłam na nowe zdjęcia Domku - o takich właśnie okien trzeba mi z przodu YES, YES, YES :lol:

czupurek
18-02-2004, 10:39
Osobiście buduję :) koniec już widać
Wprowadziłem trochę zmian we wnętrzu (całkowicie zmieniłem rozwiązanie kuchni) ale czy to był dobry pomysł - wyjdzie w praniu

powiedz (lub pokaż) coś bliżej o tych zmianach

Wojciech Zachary
18-02-2004, 11:23
wywaliłem komórkę zrobiłem pół zamkniętą kuchnię przeniosłem kominy zrezygnowałem z ogrodu zimowego zmieniłem wejście do małej łazienki i zmieniłem dach nad wejściem na 3 spadowy - kolumny kwadratowe wygląda moim zdaniem "nowocześniej" ale czy będzie funkcjonalne - zobaczę

POZDRAWIAM
wz

jarek b
05-03-2004, 09:17
KUPIŁEM PROJEKT D04. MUSZĘTYLKO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA RODZAJ OGRZEWANIA. MYŚLĘ O PIECU NA PELETY FIRMY VERNER.
CZY KTOŚ MA W TYM DOŚWIADCZENIE?.
SZUKAM RÓWNIEŻ WYKONAWCY KRATOWNICY DREWNIANEJ.
JAREK B.

jarek b
05-03-2004, 13:38
MAM PROJEKT D 04. JAKIE MASZ OGRZEWANIE?
W KOTŁOWNI CHCĘ ZROBIĆ DRZWI NA ZEWNĄTRZ. CZY TO JEST DOBRY POMYSŁ?
JAREK B.

Diego
05-03-2004, 14:36
Ja też mam D04. Do tej pory byłem 100% pewien, że gaz ale koledzy zarazili mnie pomysłem ogrzewania eco groszkiem w piecu HEF - a. Niestety okazało się, że piec nie wejdzie do "kotłowni" tym bardziej, że zmniejszyłem ją o 30 cm. Może i dałby się ustawić ale obsługa to byłby koszmar. Myślałem nawet o małej dobudówce ale to z kolei zepsułoby fason budynku (jest już gotowy). Pozostaje więc jedynie paskudnie drogi gaz. Jeśli nie dokonałeś większych zmian to drzwi z kotłowni na zewnątrz są świetnym pomysłem - oczywiście zależy jeszcze czym zamierzasz grzać i jakie będą wymiary pieca. Pozdrawiam !

jackus
24-03-2004, 07:14
Szukam osób budujących lub mieszkających w domu d04. proszę o opinie i wymiane doświadczeń.
Jarek B.
Witam :D
Kupiłem gotowy projekt D04 w ubiegłym roku.
Domek w sam raz dla potrzeb rozwojowej rodzinki.
Zmiany w projekcie ograniczyłem do przesunięcia okien z boku budynku (lewa strona od frontu) na jego 'przód' i 'plecy'. Głównie ze względu na minimalną (3m) odłegłość od płota.
Cieszy mnie, że nie jestem jedynym doceniającym zalety tego domku.
Teraz "na dniach' rozpoczynam budowę w Dąbrowie Chotomowskiej ( okolice W-wy).

Będę zaglądał :o

Pozdro

atiram
19-06-2005, 20:33
Właśnie jestem w trakcie budowy tego domku. Czy może ktos jeszcze buduje ten domek?

olinek
21-06-2005, 10:46
Link dla tych, którzy przed skomentowaniem zechcą się przyjrzeć projektowi http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=18 Prosty standardowy domek - tylko działka pieniążki i budować. Wygląda na prosty i niezbyt kosztowny - funkcjonalny. pokój dzienny może się w przyszłości okazać zbyt mały. Poza tym OK. Pozdrawiam.

Piotr O.
23-06-2005, 14:10
Witam,
wybudowałem i mieszkam w D04 W.M. Murator.
Chętnie wymieniłbym uwagi i spostrzeżenia dotyczące zalet i wad budowy, zmian architektonicznych, komfortu zamieszkiwania... w D04.
Czyli... budowniczowie i właściciele D04 łączcie się :)
Pozdrawiam
Piotr

KrzysiekMarusza
25-06-2005, 06:07
Dzień dobry Piotrze
W części forum n/t projektów jest takich dużo :)

pozdrawiam serdecznie - Krzysiek

Piotr O.
27-06-2005, 07:50
Witaj Krzysztofie!

Właśnie dlatego, że jest tam ich dużo i niekoniecznie dotyczą już wybudowanego domu D04 pomyślałem, że warto zacząć nowy temat.
Pozdrawiam

nowwi
07-07-2005, 16:41
Dołączam się do grona. Mój D-04 na fotce (patrz w lewo).
"Prawie" zamieszkały.

nowwi
07-07-2005, 17:20
Ale miało być o konkretach...
-Najpierw dorwałam gumkę-myszkę i wtarłam z projektu ścianki. Z dwóch sporych pokoi wyszedł mi wielki salon. Nie ma też długiego przedpokoju(ciemna kiszka).
-Dorysowałam za to garaż. Opłaciło się zrobić go w bryle domu.
-Na piec gazowy wystarczy szafka w kuchni, więc "pomieszczenie gospdarcze" powiększyło kuchnię. Za to wejście do niej ograniczyłam do 1,5m szerokości, bez "barku" oddzielającego od salonu (a co mi będą goście w nieumyte gary zaglądać :oops: )
-Wiem, że korzystnie mieć wc osobno, ale mieć klaustrofobię - już nie. Więc pomieszczenia łazienkowe też się połączyły.
-Solidne, wygodne schody od frontu i schody na całej szerokości tarasu

Wyszła chałupa przestronna, słoneczna. W salonie chce się grać w kręgle albo przynajmniej ping-ponga. :D :D :D

ejacz
19-07-2005, 19:11
Witam.
Po 1/2 rocznych przegladaniach wszystkich projektów w internecie, i obejrzeniu kilkudziesięciu domków na "zywo". Wybrałam, prawie D04. Choć jeszcze sie waham miedzy D04 a "Pod dędem".
"Pod dędem" zbudowała moja znajoma i jestem zauroczona wnetrzem tego domu, nie podoba mi sie tylko jego dach. Dlatego zostane chyba przy D04, ale z nastepujacymi zmianami:
- lkwidacja oranżerii, po co ? mam ogród ( jak go sobie zrobię) :D
:D :D - zmiana drzwi wyjściowych w pokoju 7 na okno
- powiekszenie kuchni kosztem wiatrołapu.
Ciekawa jestem jak sie mieszka w Powszechnym? Czy kuchnia nie jest za mała

Piotr O.
17-08-2005, 12:10
Witajcie, dziękuję za odzew.
Nowwi dokonałaś wielu zmian. Ciekawy jestem dla ilu osób jest to dom? Czy tylko dla dwóch? Jeśli dobrze czytam, to masz tylko dwa pokoje (?).
To WC z prysznicem nie jest wcale takie małe - nie ma obawy o klaustrofobie - jest bardzo wygodne w przypadku korzystania przez gości (nie trzeba im łazienki) i domowników (dwie osoby, w niezależnych od siebie pomieszczeniach, mogą korzystać z np. toalety).
Garaż także planowaliśmy dołożyć do domu i nawet mieliśmy takie rozwiązanie w projekcie domu BETA I, ale niestety nasze środki finansowe nie pozwoliły na tak dużą inwestycję. Teraz zbieramy fundusze na garaż z pomieszczeniem gospodarczym (a pod nim planujemy małą piwniczkę, bo tej do przechowywania zimą ziemniaków nam brakuje). :)

My patrząc z perspektywy prawie dwóch lat mieszkania w D04 jesteśmy zadowoleni z dokonanych zmian architektonicznych domu. A są one następujące:
- zmiana położenia pomieszczenia gospodarczego (spełnia także rolę spiżarki), umiejscowiliśmy go od strony wiatrołapu i dodaliśmy od tej strony drzwi, co jest bardzo wygodne (pozwala na przykład wejść z zakupami wprost do spiżarki, wstawić tam butle gazową czy inne sprzęta typu rower itp, a w wersji pierwotnej trzeba by czynić to przechodząc przez salon);
- dodanie w korytarzu dużej szafy typu „Komandor” (powstała dzięki zrobieniu dodatkowej wnęki kosztem sypialni środkowej), centralnie umiejscowiona szafa spełnia rolę bardzo potrzebnej, głównej garderoby;
- powyższa zmiana dała także przesunięcie położenia drzwi do sypialni i dzięki temu nie są one na wprost wejścia z wiatrołapu (częściowe oddzielenie pokoi sypialnych od części gościnnej i mniejsze przeciągi),
- doświetlenie i dogrzanie słońcem pokoju dziennego od strony południowej - dzięki zmianie dodatkowych drzwi do ogrodu na okno położone bardziej centralnie,
- przeniesienie okien w sypialniach - bardzo korzystne z uwagi na usytuowanie domu względem kierunków świata - okna ze ściany północnej przeniesione zostały na zachód i wschód (przód i tył domu).
- powyższa zmiana dała w efekcie symetryczne położenie dużych okien na ścianie frontowej względem ganku i poprawiła wygląd tyłu domu, co naszym zdaniem jest to rozwiązaniem ładniejszym niż w projekcie,
- zmiana dotyczącą położenia kominka - przenieśliśmy go w centralny punkt domu na ścianę przy pierwszej sypialni (dogrzewa pokój dzieci),
- zrezygnowaliśmy z oranżerii, a drzwi z sypialni do niej zastąpiliśmy oknem (do oranżerii może kiedyś wrócimy, a teraz zagospodarowujemy nasz kilku arowy ogród).

Kuchnia jest otwarta na salon i wbrew wcześniejszym obawom nie przeszkadza to żonie. Okazuje się, że kiedy przychodzą goście, to zwykle wszystko jest już przygotowane i "nie zaglądają oni do garów w kuchni". Mało tego - czasem goście, zwykle panie, widząc pracującą nad pyszną sałatką gospodynię nie wytrzymują i idą... pomóc. :D A i poplotkować wtedy sobie trochę mogą...
Otwarta kuchnia daje wiekszą przestrzeń i jednoczy domowników (dzieci uczą się gotować widząc krzątającą sie mamę). Minusem są jedynie czasem dobiegające z niej zbyt duże hałasy.

Na poddaszu mamy wygospodarowane 20 m2 strychu (schody są opuszczane w korytarzu). Robi się tam pomału graciarnia, jak na strych przystało. :lol:

To tyle na szybko o zmianach w D04. Dom jest bardzo ekonomiczny i praktyczny. Mimo tego, że jest nieduży, to jednak pracy jest w nim i wokół niego sporo... Przy sprzątniu myślę sobie, że współczuję tym, którzy mają np 200 m2 na dwóch kondygnacjach :P
Pozdrawiam
Piotr

Piotr O.
17-08-2005, 14:22
Tak wygląda opisany wyżej D04
...
Teraz front zasłania ogrodzenie ze sztachet (tylo 6m odległości), więc te zdjęcia są już historyczne. :)

I jak Wam się podoba taki D04 wybudowany za "jedyne" 180 tys. zł "pod klucz"?

Pozdrawiam
Piotr

Piotr O.
18-08-2005, 09:46
Poprawiłem dostęp do zdjęć i mam nadzieję, że teraz będzie już OK.

Tak wygląda opisany wyżej D04 po zmianach:

http://serw.pcen.rzeszow.pl/grafika/piotr/dom_zachod.jpg


Pozdrawiam
Piotr

Aga - Żona Facia
20-08-2005, 08:10
Witam
My z mężem nie możemy się zdecydować: projekt D04 czy D09 z garażem. Chociaż czytając pana post i oglądając zdjęcia (PROSIMY O WIĘCEJ!!! :P ) NAPRAWDĘ JESTEŚMY POD WRAŻENIEM.
Ładny i prosty dom a właśnie takie nam się podobają.
Zmiany jakie pan zastosował są ciekawe.
Mam pytanie czym państwo ogrzewają dom (gazem???).
A kominek - czy nie było problemu z przestawieniem (konieczna była zgoda architekta - jak to zostało rozwiązane?).
Czy w planach mieli państwo garaż w bryle domu?
A jak z dachem (u nas musiałoby być 30 stopni zamist 25). Jaki to jest dach, kolor, itd. A elewacja też kolor.

Będę wdzięczna za odpowiedż.
Aga

nowwi
20-08-2005, 21:17
Dzięki postom uwidoczniła się , moim zdaniem, największa zaleta D04: to dom, który bardzo łatwo daje się dopasować do indywidualnych potrzeb.
To wcale nie znaczy, że koniecznie trzeba go poprawiać :roll:.
Moja rodzina to w sumie 2 osoby, więc 3 (a nie 2) pokoje zupełnie wystarczają. Piotrze O., Twoje pomysły bardzo mi się spodobały. A może jakieś zdjęcia z wnętrza?
Ciekawe, jeszcze nie spotkałam nikogo, kto od razu pobudował oranżerię.
Każdy ma niby inne powody, ale o czymś to świadczy :wink: ?

Piotr O.
23-08-2005, 14:21
Witam
i odpowiadam.
Dom ogrzewamy prądem elektrycznym. Dzięki zastosowaniu fundamentu grzewczego Legalett płacimy niewielkie rachunki (zimą ok. 260 zł/ miesiąc).
Zmiany architektoniczne zgłosiliśmy do W.M. Murator, który ma prawa autorskie D04.
W D04 nie ma garażu.
Kąt nachylenia dachu zwiększyliśmy do 30 st. i naszym zdaniem jest dużo ładniej niż w widzianych D04 o mniejszym kącie. Większy kąt, np. 40 st., może stwarzać wrażenie przytłaczania parteru.
Dach mamy z dachówki cementowej Braasa, w kolorze widocznym na zdjęciach wyżej czyli ceglastym.
Kolor elewacji jasno żólty.
Inne zdjęcia przepraszam, ale może w przyszłości, bo teraz ich nie mam dostępnych w internecie i brakuje mi czasu, by to uczynić.

Tyle na dziś. Proszę o następny zestaw pytań :D
Pozdrawiam
Piotr

KrzysiekMarusza
23-08-2005, 16:17
Jako że Piotrze mieszkasz już ponad rok (?), to po prostu napisz ile zapłaciłeś za prąd w skali całego roku (oczywiście w tej kwocie będzie też cwu, gotowanie, światło i inne odbiorniki energii elektrycznej) oraz napisz czy dużo kominka używałeś - wydaje mi się że podejście całoroczne da lepszą orientację potencjalnym inwestorom w kosztach utrzymania


pozdr ciepło - Krzysiek

Piotr O.
24-08-2005, 07:54
Witam Ciebie Krzysiu - mój prawie odwieczny towarzyszu na forum :D
O tym o co prosisz pisałem już w innym wątku dotyczącym doświadczeń użytkowników Legalett. Ale czego nie robi się dla starego druha :)
Mamy za sobą dwie zimy. Pierwszej ogrzewaliśmy tylko wykorzystując fundament Legalett. Biorąc pod uwagę średnią miesięczną okresu zimowego opłata za całość energii elektr. wynosiła 360 zł (w tym oprócz ogrzewania m.in. bojler elektryczny, pralka z częstym praniem rzeczy maluchów, sprzęt kuchenny, itp.). W okresie letnim średnio miesięcznie rachunki za energię wynosiły 100 zł. Stąd wynika, że samo ogrzewanie Legalett zimą kosztowało nas średnio 260 zł.
Drugiej zimy mieliśmy już kominek bez rozprowadzeń do pokoi, który używany był różnie w różnych okresach zimy (zwykle wieczorami, a przy mocnych mrozach także nocą). Biorąc pod uwagę koszt zużytego drewna w kominku i energii elektr. średnia wypadła podobnie - ok. 260 zł za miesiąc. A trzeba dodać, że rodzina nam się powiększyła w listopadzie i grzaliśmy więcej, częściej pracowała pralka... Natomiast dzięki kominkowi prawie wcale nie włączało się ogrzewanie fundamentowe w salonie i kuchni.
Powyższe dane dotyczą D04 czyli domu parterowego o powierzchni 92,8 m2 (u nas w rzeczywistości, dzięki ścianom Praefa, jest 95,8 m2).

Pozdrawiam
Piotr

KrzysiekMarusza
24-08-2005, 08:10
Dzięki Piotrze - ale mnie idzie nie ile średnio/kiedyś zaplaciles za prąd tylko ile "zusammen-do-kupy" zapłaciłeś za prąd za cały rok (12 miesięcy).
Idzie mi o to że jak się podaje <średnio za miesiąc> to pytanie jest zaraz - a ile było tych miesięcy, które to były, itp ....
Dla informacji - ja grzeję gazem, dom parterowy 100,9 m2 [D09 "Dom na 102"] pow. uzytkowej, z betonu komórkowego jednowarstwowo: za cały rok zapłaciłem za gaz niecałe 2000 tys. zł (co, cwu, gotowanie). Za prąd płacę jakies 120-150 zł miesięcznie (jak dodam rachunki z całego roku to zapodam). Kominek mam, nie uzywam :) (tzn. 4 dni w nim paliłem - na święta i Sylwestra)

pozdr - Krzysiek

Piotr O.
24-08-2005, 08:30
Krzysiu,
w tej sprawie musiałbyś się zgłosić do mojej żony. Ona jest z zawodu matematyczką i w domu prowadzi zeszyt wszystkich wydatków. Ja Ją kocham i Jej ufam :)
Mnie głównie interesują wyliczenia żony dotyczące średniej, a resztą głowy sobie już nie obciążam.
Cześć

PS Miesiące "zimowe", to u nas te w których używamy ogrzewania czyli od października do kwietnia.

KrzysiekMarusza
24-08-2005, 08:43
U mnie ja wszystko liczę: żonę kocham, ale żeby zaraz ufać :)
To może zapytaj Szanowną Żonę ile to było (bo pewnie ja nie będę miał okazji w najbliższym czasie :) )

pozdr - Krzysiek

Filo
26-08-2005, 16:14
Witam,

My zbudowaliśmy D04 bez zmian i też nam się dobrze mieszka - rodzina 2+3+2(psy)+1(kot). Z prespektywy kilku lat od wyboru tego projektu uważam, że była to jedna z trafniejszych decyzji budowlanych, a budowa mogła być jeszcze lepsza i z pewnością tańsza ale to już poruszałem w innych wątkach forum.
Sądze, że projekt D04 to nadal czołówka w rankingu ekonomiczne projekty.

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców D04.

facio
29-08-2005, 12:33
Dom ogrzewamy prądem elektrycznym. Dzięki zastosowaniu fundamentu grzewczego Legalett płacimy niewielkie rachunki.
Zmiany architektoniczne zgłosiliśmy do W.M. Murator, który ma prawa autorskie D04.
W D04 nie ma garażu.
Kąt nachylenia dachu zwiększyliśmy do 30 st.

Proszę o następny zestaw pytań :D

Z pewną dozą nieśmiałości chciałbym zadać kilka pytań: :wink:

1. nie wiem czy wypada pytać o koszt legalettu dla tego domu. BARDZO interesuje mnie ogrzewanie prądem domu 8)
2. zmiany do Muratora samemu czy przez kogoś kto adaptuje projekt? dzwoniłem do Muratora i powiedzieli, że wszelkie zmiany robi architekt adptujący projekt...
3. a gdybym chciał garaż w bryle to czy nie wyjdzie z tego stodoła? wiem, że go nie masz ale może gdzieś coś widziałeś, słyszałeś itp.
4. musimy mieć kąt nachylenia dachu 30 st. kto zrobił Tobie tą zmianę? ile to kosztuje? jaka konstrukcja dachu - krokwiowo-jątkowa? Rozumiem, że dzieki temu zyskałeś fajny stryszek. Jaki masz strop??

ufff na razie to wszystkie moje ????

Przepraszam za śmiałość może niektóre z tych pytań powinienem zadać na priv?

nowwi
29-08-2005, 17:19
Przepraszam, że się wtrącam, chcę tylko nieśmiało wskazać na moje malutkie logo, bo przedstawia D04 z garażem (ta ciemna plamka po prawej stronie to drzwi garażowe :o )

facio
29-08-2005, 20:02
Przepraszam, że się wtrącam, chcę tylko nieśmiało wskazać na moje malutkie logo, bo przedstawia D04 z garażem (ta ciemna plamka po prawej stronie to drzwi garażowe :o )

Możesz coś więcej o swoim domku? Jakie zmiany itp? Ile wyszło dachu z garażem? Mógłbym prosić o rzuty pomieszczeń. Może jakieś zdjęcia? BARDZO chetnie obejrzę i porozmawiam.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Piotr O.
05-09-2005, 13:21
Z pewną dozą nieśmiałości chciałbym zadać kilka pytań:

1. nie wiem czy wypada pytać o koszt legalettu dla tego domu. BARDZO interesuje mnie ogrzewanie prądem domu

W tej sprawie moje dane są ju przestarzałe (dwa lata temu). Napisz śmiało zapytanie do Legalett ([email protected]).

2. zmiany do Muratora samemu czy przez kogoś kto adaptuje projekt? dzwoniłem do Muratora i powiedzieli, że wszelkie zmiany robi architekt adptujący projekt...

Tak, te zmiany nanosi Twój architekt i zgłasza to do autora projektu (w tym przypadku do właściciela projektu W.M. Murator).

3. a gdybym chciał garaż w bryle to czy nie wyjdzie z tego stodoła? wiem, że go nie masz ale może gdzieś coś widziałeś, słyszałeś itp.

Moim zdaniem nie - polecam umiescic go od strony północnej lub zobacz jak to jest w projekcie bardzo podobnego domu o nazwie Beta I autorstwa Grzegorza Kossakowskiego.

4. musimy mieć kąt nachylenia dachu 30 st. kto zrobił Tobie tą zmianę? ile to kosztuje? jaka konstrukcja dachu - krokwiowo-jątkowa? Rozumiem, że dzieki temu zyskałeś fajny stryszek. Jaki masz strop??

U nas jest 30 st., a zrobił to ten sam architekt, który nanosił w dokumentacji inne zmiany (patrz wyzej). Stryszek jest 20 m2, ale mógłby być nawet wiekszy - to zalezy od konstrukcji więźby. U nas jest więźba prefabrykowana z firmy Moderndach tzw. Mitek (poszukaj na www.moderndach.pl).

Pozdrawiam, powodzenia
Piotr

carringtontomas
26-10-2005, 06:42
Witam,
wybudowałem i mieszkam w D04 W.M. Murator.
Chętnie wymieniłbym uwagi i spostrzeżenia dotyczące zalet i wad budowy, zmian architektonicznych, komfortu zamieszkiwania... w D04.
Czyli... budowniczowie i właściciele D04 łączcie się :)
Pozdrawiam
Piotr

Witam serdecznie.
Może ja jeszcze nie wybudowałem, ale wszystko jest na dobrej drodzę żeby na wiosnę przyszłego roku w końcu zacząć.
Chętnie nawiążę kontakt z osobami, które wybudowały D04 bądź są w fazie realizacji. Interesują mnie zmiany dokonane w projekcie i ewentualne wtopy :))
Główna zmiana z jaką się noszę będzie polegała na zmianie kąta nachylenia dachu do 30 stopni, nie obejdzie się chyba od nadmurowania 20-30 cm by zyskać pomieszczenie na poddaszu, zmiana układu okien (praktycznie wszystkich oprócz łazienkowych), oczywiście zmiany będą dotyczyły również ścianek działowych, ale to później (chcę powiększyć o 25 cm małą łazienkę), korytarzyk też będzie poszerzony o 20-25cm (ten 1,2m to lekka przesada:))

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące realizacji tego projektu - szczególnie, że będę budował systemem gospodarczym i nie chciałbym powtzrzać czyiś błędów.
Proszę o przesyłanie ewentualnych zdjęć z budowy na adres [email protected] będę również wdzięczny, jeśli udałoby się nawiązac kontakt osobisty - mieszkam w Tarnowskich Górach.
Pozdrawiam wszystkich D04-owców :)))

carringtontomas
26-10-2005, 10:00
Właśnie jestem w trakcie budowy tego domku. Czy może ktos jeszcze buduje ten domek?

Też przymierzam się do budowy D04 - chętnie nawiążę kontakt z osobami ze Śląska, które go wybudowały - mieszkam w Tarnowskich Górach.

jarek b
31-10-2005, 12:58
BUDUJĘ D04 Z OGRODEM ZIMOWYM.JESTEM NA ETAPIE FUNDAMENTÓW. MOGĘ PRZESŁAĆ ZDJĘCIA.
JAREK

carringtontomas
02-11-2005, 23:02
BUDUJĘ D04 Z OGRODEM ZIMOWYM.JESTEM NA ETAPIE FUNDAMENTÓW. MOGĘ PRZESŁAĆ ZDJĘCIA.
JAREK

super:))
im więcej zdjęć od różnych inwestorów tym lepiej - czekam więc - mail podałem już wcześniej
czy robiłeś jakies zmiany w projekcie??
jeśłi tak to jakie?
pozdrawiam

Loxia
07-12-2005, 12:10
A jak wg kosztorysów i w realizacji wyglada budowa d04 od strony pieniężnej?

Piotr O.
07-12-2005, 14:18
U mnie D04 "pod klucz" za ok. 180 tys. zł.
Pozdrawiam

carringtontomas
07-12-2005, 22:16
U mnie D04 "pod klucz" za ok. 180 tys. zł.
Pozdrawiam

no, ale ty budowałeś z gotowych elementów - więc cena była chyba troszkę wyższa - poza tym masz płytę legalet.
Ja będę budował z maxa ewentualnie z silikatów a ogrzewanie to kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komora spalania i dodatkowo kominek.
Będę budował systemem gospodarczym więc chyba się zamknę w 120-140 000 pod klucz.
Planuję rozpocząć teraz na wiosnę a wprowadzić się na zime 2008 lub wiosne 2009.
pozdrawiam.

p.s.
z tego co pamietam kupowałeś gotową więźbę - drzewo sosnowe jak się domyślam:) - pamiętasz może cenę??

Loxia
07-12-2005, 22:18
pod klucz czyli tylko bez mebli tak?
czy możecie wysłać mi kosztorys tego domu?
będę wdzięczna
[email protected]

KrzysiekMarusza
08-12-2005, 07:00
nie chciałbym was straszyć (wybudowałem inny dom) ale obecnie 140 kzł za dom "pod klucz", czyli z instalacjami, podłogami, pomalowany itepe to raczej w jakiejś bardzo egzotycznej technologii -> choć oczywiście moge się mylić.
Przede wszystkim wyższe ceny materiałów niż w czasie, gdy budował Piotr (doszło m. in. więcej VAT).

pozdr - Krzysiek

carringtontomas
08-12-2005, 22:01
hmmm widziałeś projekt D04??

domek ma 93 m2 - pytałem wykonawców - biorą za całośc w zalezności od wielkości domu 1700-2000 z 1m2 oczywiście bez "udziwnień", które kosztują naprawdę dużo.

Pisałem, ze będę budował systemem gospodarczym więc koszt robocizny przynajmniej w duzym zakresie sobie podaruję.

KrzysiekMarusza
09-12-2005, 07:08
D04 to popularny i fajny domek. Natomiast powiem demagogicznie z lekka, że większą część życia spędzamy w domu, a w samochodzie mniej, [wnoszę że dom jest dla nas ważniejszy], a nikt nie buduje samochodu tylko idzie do sklepu i kupuje, natomiast cała qpa ludzi uwaza że potrafi dom zbudować .....
Oczywiście w zakresie wykonawstwa jestem dyletantem, więc wolałem żeby ktos budował a ja tylko będę ew. krecił nosem :)

Aha - nie przeliczaj <ile za m2> bo naprawdę nikt nie wie <co jest w tym m2>, czy z instalacjami, czy z przyłączami, czy z (.......) ?

Spróbuj uzyskac/zrobic kosztorys (jak kupisz projekt z Muratora, to pewnie jest tam "slepy" kosztorys) a potem idz kupowac materiały i targuj sie, targuj i jeszcze raz - to może dasz sobie rade ...

Tak czy inaczej życzę powodzenia !

pozdr - Krzysiek

carringtontomas
11-12-2005, 23:20
no wiesz - gdybym był zupełnym laikiem, to bym się nie zdecydował - poza tym kierownikiem budowy u mnie będzi emój ojciec, który już niejeden dom zbudował - jego własny ma 420 m2 więc to chyba nie jest dyletanctwo prawda??

Jeremiasz
18-05-2006, 11:44
Podciągam wątek - jak się mają Powszechni?

boollo
27-05-2006, 08:03
Czy budował ktoś D04 w Łodzi

carringtontomas
20-03-2007, 12:09
Podciągam wątek - jak się mają Powszechni?

No i zacząłem budowę Do4 - zapaszam do dziennika oraz czekam na komentarze - linki w podpisie.
Pozdrawiam.

Piotr O.
20-08-2009, 13:07
Witam
Czyżby Powszechny stała się mniej powszechny? :o :)
Pozdrawiam serdecznie
Piotr
(mieszkaniec D04 od 6 lat)

carringtontomas
11-03-2011, 09:24
Witam
Czyżby Powszechny stała się mniej powszechny? :o :)
Pozdrawiam serdecznie
Piotr
(mieszkaniec D04 od 6 lat)

To ja też pozdrawiam "powszechnych" :)
Mieszkam już w nim i powiem szczerze, że wybór tego projektu to była BARDZO DOBRA DECYZJA!!!
Szczegóły w moim dzienniku - zaprzaszam również do oglądania zdjęć.