PDA

Zobacz pełną wersję : ODBiÓR DOMU.....



kala67
30-12-2009, 19:30
mam pytanie do tych, którzy mają już zrobiony odbiór domu....i nie tylko do tych ;)
...czy do odbioru domu musi być wykonane wszystko co obejmował projekt domu???
np. jeśli w projekcie mam na dachu dachówke to czy moge zrobić odbiór domu mając narazie tylko papę na dachu??
czy do odbioru musza być kafelki w łazience, wanna itd???
właściwie napiszcie co musi być niezbędnie zrobione aby zrobić odbiór!!!
.....szukałam informacji w necie na ten temat....ale znalazłam jedynie spis dokumentów potrzebnych do odbioru domu:((

gorgonit
30-12-2009, 20:06
najważniejsze są barierki na balkonach i schodach , płytki i panele itp nie obchodzą ich , zresztą wystarczy zadzwonić do konkretnego nadzoru budowlanego i zapytać czego wymagają

retrofood
30-12-2009, 20:27
Ty najpierw pogadaj ze swoim kierbudem, on jest od tego, zeby Ci wszystko wyjaśnić. W różnych urzedach jest to troche odmiennie, ale bez przesady, nikt Ci kafelków sprawdzał nie będzie.

30-12-2009, 21:08
... co musi być niezbędnie zrobione aby zrobić odbiór!!!
.....szukałam informacji w necie na ten temat....ale znalazłam jedynie spis dokumentów potrzebnych do odbioru domu:((
tak jak napisał retrofood w sprawie odbioru rozmawiaj ze swoim kierownikiem
jesli uzna, ze dom nadaje sie do zamieszkania wystawi Ci swistek papieru z mniej więcej taką formułką "na podstawie dostarczonych protokołów, atestów, dokumentacji itd.
stwierdzam, ze dom został zbudowany zgodnie z projektem i nadaje sie do zamieszkania"

nie wierz w to, ze krasnoludki czy mityczny "nazdór" odbiorą Ci dom ....

kala67
31-12-2009, 07:16
dziękuje :wink:

31-12-2009, 08:04
nie ma za co :D