PDA

Zobacz pełną wersję : Odkurzacze centralne - wymiana do?wiadcze? i analiz



Marzek
28-01-2004, 11:12
Witam!
Na forum znalazłem wątek prowadzony przez Paweł.001, dotyczacy odkurzaczy centralnych.
Jest on tu: Ogłoszenia drobne -> Centralne odkurzacze (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14082&postdays=0&postorder=asc&start=0)
Jednak mnie interesują doświdczenia osób już użytkujących takie cudo. Czy ktoś ma sprzęt innego producenta niż firma Paweł.001 (czyli inny niż BEAM)? Proszę również o wypowiedzi osoby, które analizowały rynek i mogą coś polecić.

ckwadrat
28-01-2004, 11:36
Dopisuję się do wątku. Na razie wiem jedno - na etapie kładzenia instalacji na pewno poprowadzę rurki (i "gniazdka"?) do odkurzacza centralnego. Mam nadzieję, że na tym etapie nie będę musiał się decydować na konkretną markę urządzenia, choć chyba warto wziąć do tego monterów poleconych przez sprzedawcę odkurzaczy. A sam sprzęt zainstaluję na końcu wykańczania jak wystarczy kasy.

Luśka
28-01-2004, 11:45
Co prawda mam Beama, ale jako użytkowniczka mogę sie podzielić wrażeniami. EXTRA! Odkurzanie to przyjemność i tyle. Jedną sprawę przegapiłam - zaplanowanie automatycznej szufelki pod kominkiem. Mam tylko w kuchni (bardzo użyteczna!!!). Odkąd tu mieszkamy pojemnik w jednostce był dopiero 1 raz opróżniany i to głównie z powodu sierści mojej suni (owczarek niemiecki). Naprawdę polecam centralne odkurzacze wszystkim wahającym się. Odkurzanie mojej 250 metrowej chałupki to góra 30 min i to z przerwą na papierosa lub kawę (niepotrzebne skreślić :lol: ). Z firm - oprócz Beama, słyszałam pozytywne wypowiedzi o Borysowskim.

Marzek
30-01-2004, 10:50
No cóż chyba nie ma na forum użytkowników tego sprzętu. Czy są zatem zainteresowani jego założeniem? Czy może cała dyskusja odbywa się w wątku Ogłoszenia drobne?

GregGreg
30-01-2004, 13:30
Piszcie o czym nie zapomnieć w trakcie robienia instalacji i jakich błędów się wystrzegać.


Już wiem, że szufelka pdo kominkiem musi być.

jprzedworski
31-01-2004, 11:22
Szufelka to przyda się też w wiatrołapie (piach) i kuchni (zawsze się coś wysypie).

wlowik
31-01-2004, 18:05
>>>... to już 3 szufelki... To po co ta rura ?
Ja też planuję takie "cudo", ale ostatnio zacząłem się wahać, bo zobaczyłem coś w rodzaju "Trylobita" firmy Karcher (taki samodzielny, samojezdny odkurzaczozamiatacz, co odwala robotę bez udziału obsługi), z tym, że ten nie tylko sam się ładuje, ale także opróżnia ze śmieci.
Centralny odkurzacz to około 2tys + robota i planowanie... "Trylobita" widziałem za 3,9tys... i zero planowania, zero roboty, i zero sprzątania... On poodkurza jak mnie nie będzie w domu. 8)

jprzedworski
31-01-2004, 18:33
Szufelka ma jednak sens, bo jak się coś rozsypie albo piach naniesie, wystarczy zwykła szczotka, kilka sekund i po robocie. Trochę się przy tym kurzy, ale to jest kwestia decyzji - czy przynosić rurę kilka razy dziennie, czy załatwić to doraźnie. A odkurzacze - roboty, to może rzeczywiście przyszłość, kto wie.

Grzegorz63
31-01-2004, 18:37
Oto "Trylobit", którego widział wlowik.
http://www.karcher.com.pl/aktualnosci/images/21_1_.jpg
Poczytać o nim można TUTAJ. (http://www.karcher.com.pl/show_nowosc.asp?show=21)
Sam jestem zainteresowany tym robotem... :wink:
Czy ktoś już użytkuje takie cudo? Jak się ma teoria do praktyki?

jprzedworski
31-01-2004, 18:40
Szufelka ma jednak sens, bo jak się coś rozsypie albo piach naniesie, wystarczy zwykła szczotka, kilka sekund i po robocie. Trochę się przy tym kurzy, ale to jest kwestia decyzji - czy przynosić rurę kilka razy dziennie, czy załatwić to doraźnie. A odkurzacze - roboty, to może rzeczywiście przyszłość, kto wie.

Szaruś
31-01-2004, 20:55
Ten Trylobit to leży na kanapie? :lol: Też bym takiego chciał - sam poodkurza, zamiecie, smieci wysypie ...

Szaruś
31-01-2004, 21:01
Kiedyś w innym wątku poruszyłem kwestie gniazdka na zwewnątrz przy garażu. Czy ktoś ma takie gniazdko? (czy też najmuje do tego pięknego Trylobita? :D

Grzegorz63
31-01-2004, 22:34
Ten "Trylobit" co leży na kanapie raczej nie nadaje się do odkurzania i zamiatania. On jest skonstruowany do innych, bardziej przyjemnych celów! :lol: :lol: :lol:

wlowik
31-01-2004, 23:15
:D Trylobita z flądrą panowie mylą... (niech nikogo nie zmyli wygląd)
Ciekawe, ile takie cacko kosztuje...(to pod kanapą ! )

Grzegorz63
31-01-2004, 23:21
wlowik, no jak to? Przecież sam napisałeś, że 3,9 tys.! :o

wlowik
01-02-2004, 00:13
Za 3,9 tys. to ja widziałem "Trylobite" oryginalnego, takiego, co od początku 2003r sprzedawali po 6 tys., a nie RS-3000 Karchera. RS ma tę przewagę nad "Trylobite", że nie tylko się ładuje, ale i wypróżnia automatycznie , i nie grozi mu zatkanie psią sierścią.

01-02-2004, 01:13
Sam sie wypróznia? To musi chyba fruwac, bo nie sadze by sam wjechal na kibel....
:lol: :P :lol:

Pozdrawiam
Profesor X

jprzedworski
01-02-2004, 09:36
Może fruwa, bo tylko wtedy odkurzy meble. :o

ara
01-02-2004, 10:08
Panowie, mimo najszczerszych zamiarów,by tego ranka ugruntować wreszcie swoją wiedzę z dziedziny sprzątania, nic nowego się od Was nie dowiedziałam. Zwłaszcza , iż w tak poważnej kwestii piszecie o jakimś t r o g l o d y c i e nie z tej ziemi :lol:...
A w opisie o nim pojawia się tyle znaków zapytania, że wolę nie ryzykować już żadnego sprzątania :wink: !!!!!
pozdr.
ara

01-02-2004, 10:56
RC 3000 z wydajnością 12m2/h ? porażka !!!
po godzinie pracy 10-20 min ładowania
dla kogo ten sprzęt ?
w 10 godzin mojej nieobecności w domu tet fajtłapa nie posprząta mi domu !
takiego pracownika na zbity pysk !

pozdrawiam wszystkich użytkowników RC 3000

01-02-2004, 11:36
Mówcie co chcecie, ale ja widzę, że ten troglodyta zmierza prosto do kawy!!!! Ciekawe ile toto wyżłopie w trakcie sprzątania?? :o I co zrobi, jak wyczuje wódeczkę? :evil: No i gdzie się w międzyczasie ...wypróżni???
Chyba bym się bała wyjść z domu!!!!

PS. Odnośnie gniazda w/przed garażem: bezpośrednio w jednostce jest jedno gniazdo, więc przy umieszczeniu jej w garażu problem sam się rozwiązuje. Jeśli jednak wisi gdzie indziej, to na pewno warto pociągnąć rurkę do garażu. Wyprowadzenie na zewnątrz to chyba nie najlepszy pomysł, bo sprzątanie auta za bardzo zależy wtedy od pogody. No chiba, że ktoś lubi robić porządki w deszcz i śnieżyce...... :lol:

01-02-2004, 11:38
Co z tym logowaniem :evil: :evil: :evil:
Jarząbkowa - Luśka

01-02-2004, 19:43
Widze, ze jestem (prawie) jedynym, ktory moze miec tu cos do powiedzenia.
Posiadam bowiem odkurzacz centralny Vacuumaid (?).
Doswiadczenia moje sa takie: rzeczywiscie super, zalet nie bede wymienial, bo kazdy i tak wie.
Jezeli chodzi o "szufelke", to zdecydowanie brakuje mi jej w przesionku (piach). W kuchni akurat maly z niej pozytek, bo prawdziwa szufelka i tek jest w zasiegu reki.
Gniazdko w garazu jest, ale samochod sprzataja zreczni panowie w myjni :-)
Wady:
1. jak mam rozwinac 9m weza, zeby wciagnac jakis dorbny smiec, to mi sie odechciewa.
2. Same rury kosztuja tyle, co dobry odkurzacz tradycyjny. W dodatku u mnie z komfortu odkurzania korzysta glownie Ukrainka Maria (super!) za 60zl/tydzien. W ten sposob inwestycja nigdy mi sie nie zwroci, a korzysta kto inny:-(
Jeszcze drobna uwaga: odkurzacz powinien byc z cyklonem - praktycznie go nie oprozniam. Tylko raz na pol roku, przy okazji przetrzepania filtru, oprozniam kubel.

paj^
02-02-2004, 09:02
jestem takze uzytkownkiem Vacu maida, i takze jestem zadowolony, na nieszczescie nie mam sprzatajacej pani ........ sam z moja Kasia odkurzamy, jest jeden feler, na wsi w niedziele nie da sie sprzatac, nawet po zalozeniu tlumika, slychac jak cholera a sasiedzi wszystko slysza :D
mam 2 szufelki obok kominka i w kuchni, brakuje mi w wiatrolapie, ale da sie wytrzymac :)

Marzek
02-02-2004, 12:01
Czyli wiem już, że ważne są szufelki. Ale co z tym hałasem? czy naprawdę yak hałasuje? w tym innym watku co go prowadzi firma zakładająca takie cudo było, że to jest ciche. Czyżby coś ukrywali?

Honorata
02-02-2004, 12:28
Którędy poprowadizliście rury, czy potrzebne sa jakieś dodatkowe płyty gipsowo-kartonowe żeby je ukryc, czy da sie to jakoś ukryć w ścianach, stropie?
Na jakim etapie planowaliście a na jakim wykonywaliście instalacje?
Zamierzam miec w domu jeszcze reku i rozprowadzenie grawitacyjne z kominka, wiec rur zapowiada sie sporo, a nie lubię sufitów podwieszanych itp.

02-02-2004, 18:08
U mnie wszystkie rury były kładzione przed wylewkami. W ścianach prowadzenie na poddasze przed tynkami. I nic nie widać. A co mają do tego sufity podwieszane? :o
Luśka

Paweł.001
02-02-2004, 19:47
Czyli wiem już, że ważne są szufelki. Ale co z tym hałasem? czy naprawdę yak hałasuje? w tym innym watku co go prowadzi firma zakładająca takie cudo było, że to jest ciche. Czyżby coś ukrywali?

Hałas czyli "głośność" pracy jednostek centralnych(BEAM) wacha się od 64,2 do 70,5 (dBA). Dla porównania średniej klasy zelmer to kokło 70 dBa.

02-02-2004, 20:08
Czyli wiem już, że ważne są szufelki. Ale co z tym hałasem? czy naprawdę yak hałasuje? w tym innym watku co go prowadzi firma zakładająca takie cudo było, że to jest ciche. Czyżby coś ukrywali?

tak ukrywają ....
odkurzacz w pomieszczeniu gospodarczym lub garażu i już w domu jest ciszej podczas odkurzania :wink:

Cz.

paj^
02-02-2004, 20:44
w domu mam bardzo cicho, mozna prowadzic normalna rozmowe, na zewnatrz budynku i w garazu jest glosno

Marzek
03-02-2004, 10:07
Do Paweł.001!
To jak to jest z tym hałasem? Czemu paj^ pisze o hałasie na zewnątrz budynku? Może coś jest nie tak? Czy trzeba zatem na coś zwrócić uwagę?

paj^
03-02-2004, 10:13
Marzek, na nic nie trzeba zwracac uwagi, z okurzaczami centralnymi juz tak jest, duza moc=duzo halasu :), nie jest to halas, ktory w ciagu dnia przeszkadza na zewnatrz, ale w niedzele na mojej wsi nie da sie odkurzac bo "co sasiedzi powiedza" ??? :o
tak maja wszystkie odkurzacze centralne
to tak jak z kominkiem, jak chcesz miec cieplo to trzeba dolozyc drewna i nie ma, ze boli :)

Marzek
03-02-2004, 10:38
Ok! Bo już pomyślałem sobie, że to strasznie warczyyyyy!

Paweł.001
04-02-2004, 14:41
Do Paweł.001!
To jak to jest z tym hałasem? Czemu paj^ pisze o hałasie na zewnątrz budynku? Może coś jest nie tak? Czy trzeba zatem na coś zwrócić uwagę?
Tak jak wcześniej napisałem poziom hałasu nie przekracza 70 dBA w pomieszczeniu, w którym znajduje się jednostka centralna. Natomiast hałas na zew. jest ZNACZNIE niższy. Wydaje mi się, że paj^ ma problem z tłumikiem, a dokładniej jego brak, uszkodzenie lub nie poprawne zainstalowanie.

Marzek
04-02-2004, 14:44
Dzięki Paweł.001!
Czyli sąsiedzi nie powinni się czepiać!

paj^
04-02-2004, 18:45
Pawle, nie mam problemu z tlumikiem, prawidlowo go zainstalowalem, chodzi o to, ze centalne odkurzacze sa glosniejsze od tradycyjnych tylko tyle :)

Palma
16-02-2004, 17:24
Slyszalam, ze rury do odkurzaczy centralnych sa dosc ciezkie, w koncu maja ok 8-9 m. dlugosci.

Czy ktos z praktyków - użytkowników obali ten mit?

pozdrawiam.

Paweł.001
16-02-2004, 18:51
Slyszalam, ze rury do odkurzaczy centralnych sa dosc ciezkie, w koncu maja ok 8-9 m. dlugosci.

Czy ktos z praktyków - użytkowników obali ten mit?

pozdrawiam.

Wypowiadam się jako użytkownik centralnego odkurzacza, a więc rura ssąca 9-cio metrowa bez rury teleskopowej waży 2,5 kg, a z rurą metalową (teleskopową) 3,1 kg.

dawid73
16-02-2004, 19:50
Jak mieszkałem u moich rodziców to mieli oni odkurzacz Vacumaid
to już będzie 6 lat a po mojemy to jest fajne tak do 3 roku potem trzeba romontowywać instalację żeby wyciągnac jakiś włosy czy jakiś śmierdzące sznurki i w sowim domu tego nie kupię
Oni to używają dlaej ale ciąg to ma bez porównania mniejszy od zwykłego odkurzacza
Zalety tego też są:
- cisza tylko słychać szum powietrz , jednostka centralna w piwnicy
- brak kurzu od odkurzacza

myciek
16-02-2004, 19:51
Uwag kilka od kilkuletniego (stażem) użytkownika odkurzacza centralnego, odpowiadających na pierwotne pytanie (nie te o troglodytach i flądrach). Używałem odkurzacza nieobecnej u nas firmy Puzer, który był bardzo prostym ale zarazem bardzo sprawnym i pożytecznym urządzeniem (zostawiłem w sprzedanym domu - teraz rozglądam się za następnym).

1. Najważniejsze jest aby to był solidny odkurzacz centralny! Reszta to miłe, ale jednak dodatki. Podobnie jak różnica jest pomiędzy jazdą na wakacje samochodem i rowerem, a czy były elektrycznie otwierane szyby to szybko zapomnimy. Podejrzewam, że do każdego lub niemal każdego odkurzacza dopasuje się różne szulelki, separatory do kominka itd. podobnie instalację założyłem kupioną do Beama ale jednostkę centralną kupię być może inną.

2. Jeśli chodzi o moje rozpoznanie rynku to skupiam się na 2 głównych parametrach (dopasowanie mocy ssącej i fakt, że musi być cyklon to oczywiste):
- cena
- możliwość użycia worka. Czytałem, że VacuMaid ma taką możliwość. Na to warto zwrócić uwagę, bo wprawdzie kurz opróżniamy raz na kwartał, ale przesypywanie kilku kilogramów kurzu i jeszcze czyszczenie filtra na dokładkę to wyjątkowo ohydne zajęcie.

3. Nie wiem ile waży rura do odkurzacza, ale jej długość i grubość faktycznie może być kłopotliwa dla wszystkich mających dłonie mniejsze niż bosman Nowicki. W związku z tym oczywiście zapomnijmy o 11m rurach. 8-9m to maksimum. Wydawanie kilkuset złotych na włącznik w rączce uważam za dyskusyjne - zależy to od stylu sprzątania.

4. Bawią mnie te hasła producentów o pozbyciu się hałasu. Po pierwsze to odkurzacz ryczy w dalszym ciągu - ale w innym pomieszczeniu (żona odkurza na pięterku, ja w garażu woskuję brykę to i tak mi to ryczy nad uchem!). Po drugie hałas pochodzi nie tylko od silnika ale i od szumu zasysanego powierza. A mój Puzer potrafił ssać! Zatem należy się wyluzować ze słuchaniem muzyki przez innych w czasie sprzątania. Serio serio! Ale oczywiście cichsze to niż cichy "klasyczny" okurzacz.
Co do sąsiadów to u mnie niewiele hałasu przedostawało się na zewnątrz i wydaje mi się, że był to mało typowy hałas - niekojarzący się z pogańskimi zachowaniami jak używanie trzepaczki do dywanu lub wiercenie udarem ściany.

17-02-2004, 07:16
Opisujecie same zalety centralnych odkurzaczy. Podam kilka niedogodności.
Przy centralnym odkurzaczu trzeba ciagle walczyć i ciagnąć za sobą długą na 10m i grubą rurę. Narożniki futryn, nogi od stołów, narożniki mebli są powycierane i poniszczone. Na taki 10m zwój rury trzeba mieć sporo miejsca w jakiejś szafie dużo wiecej niż na zwykły odkurzacz. W rurach w ścianach na pewno zbiera się dużo brudu aż strach pomyśleć co tam się może dziać za kilka lat.
Jako jedynąezalety w centralnym odkurzaczu to widzę tylko szufelkę w kuchni i wiatrołapie oraz łatwość odkurzania schodów naprawdę fajne sprawy. Tak naprawdę to i tak mam jeszcze w domu zwykły odkurzacz i dosyć często z niego korzystam chodzi głównie o funkcję prania.

paj^
17-02-2004, 15:17
Opisujecie same zalety centralnych odkurzaczy. Podam kilka niedogodności.
Przy centralnym odkurzaczu trzeba ciagle walczyć i ciagnąć za sobą długą na 10m i grubą rurę. Narożniki futryn, nogi od stołów, narożniki mebli są powycieranae i poniszczone. Na taki 10m zwój rury trzeba mieć sporo miejsca w jakiejś szafie dużo wiecej niż na zwykły odkurzacz. W rurach w ścianach na pewno zbiera się dużo brudu aż strach pomyśleć co tam się może dziać za kilka lat.
.


akurat to sa zalety, ciagle poobijane narozniki to mam w bloku od tradycyjnego odkurzacza i jeszcze ciagnac trzeba takiego "gluta" za soba, nie zamienilbym cebtralnego na normalny, w rurach za kilka lat pewnie brud zrobi zebranie i mnie zabije za codzienne przeciagi ....

Paweł.001
17-02-2004, 15:25
"Narożniki futryn, nogi od stołów, narożniki mebli są powycierane i poniszczone" są dostępne specjalne ochraniacze na rurę - polecam.

pkotek
17-02-2004, 19:48
Czy można umiescić jednostkę centralną w kotłowni?

Martach
17-02-2004, 19:57
Witam i pozdrawiam wszystkich.
marzy mi się takie cudeńko jak odkurzacz.
Jak powinienem zaplanować lokalizacje gniazd i szufelek, którędy puścić rury. :o
Zamówić projekt instalacji u kogoś (ile to kosztuje) :cry: czy sklecić to samemu? :wink:

Jak Wy to robiliście?

Paweł.001
17-02-2004, 20:03
Czy można umiescić jednostkę centralną w kotłowni?
Można o ile producent kotła, pieca nie ma zastrzeżeń.

Paweł.001
17-02-2004, 20:06
Witam i pozdrawiam wszystkich.
marzy mi się takie cudeńko jak odkurzacz.
Jak powinienem zaplanować lokalizacje gniazd i szufelek, którędy puścić rury. :o
Zamówić projekt instalacji u kogoś (ile to kosztuje) :cry: czy sklecić to samemu? :wink:

Jak Wy to robiliście?
Zapraszam. Wykonujemy projekt instalacji, i zestawienie niezbędnych elementów bezpłatnie.
Paweł Hołownia.
0501-034-156
0-58-661-94-94

Martach
17-02-2004, 20:37
Do Paweł001
Niestety próba połączenia telefonicznego nieudana. :cry:
Ale jakie informacje i jak mam przekazać aby otrzymać od Ciebie projekt i zestawienie? :o

Uprzedzam że jestem z Tarnobrzega (podkarpacie)
czy ewentualnie zakupione materiały mogą być dostarczone pocztą???
Czy mogę wykonać instalację sam? :-?

pozdrawiam

myciek
17-02-2004, 22:01
pkotek pytał o odkurzacz w kotłowni: producent kotła nie ma tu nic do rzeczy - przecież nie będzie decydował czy w tym samym pomieszczeniu ma być odkurzacz czy też deska do krojenia rzodkiewki. Natomiast dostawca odkurzaczy ostrzegał mnie, że jeden z jego klientów miał kłopoty z odbiorem budynku ponieważ odkurzacz - urządzenie iskrzące - nie może znajdować się w pomieszczeniu zagrożonym wybuchem (kotłownia).

Paweł.001
18-02-2004, 06:50
pkotek pytał o odkurzacz w kotłowni: producent kotła nie ma tu nic do rzeczy - przecież nie będzie decydował czy w tym samym pomieszczeniu ma być odkurzacz czy też deska do krojenia rzodkiewki. Natomiast dostawca odkurzaczy ostrzegał mnie, że jeden z jego klientów miał kłopoty z odbiorem budynku ponieważ odkurzacz - urządzenie iskrzące - nie może znajdować się w pomieszczeniu zagrożonym wybuchem (kotłownia).
To właśnie miałem na myśli 8) .

ewa
18-02-2004, 08:56
Martach - weź kawał sznurka (taki długi jak planowana rura), do tego rurę od odkurzacza, druga osoba niech przyłoży jeden koniec sznurka do miejsca gdzie mogłoby być gniazdko a ty biegaj udając, że odkurzasz. :) Trzeba pamiętać, że w gotowym domu będą meble, które trzeba omijać itp. Do tego szufelka w kuchni i gdzie tam jeszcze chcesz i ewentualne bajery. Instalację kładzie się bardzo łatwo - instrukcje są na sieci. W ten sposób zaoszczędzisz trochę kasy.

Paweł.001
18-02-2004, 14:46
Do Paweł001
Niestety próba połączenia telefonicznego nieudana. :cry:
Ale jakie informacje i jak mam przekazać aby otrzymać od Ciebie projekt i zestawienie? :o

Uprzedzam że jestem z Tarnobrzega (podkarpacie)
czy ewentualnie zakupione materiały mogą być dostarczone pocztą???
Czy mogę wykonać instalację sam? :-?

pozdrawiam

Poproszę o rzuty kondygnacji(wszystkie).
Formy przesłania: e-mail: [email protected], fax. 0-58-572-25-66, poczta lub kurier:
P.P.H. i U. "Alicja"
81-359 Gdynia,
ul. Zygmunta Augusta 3-5-7 pok. 112 lub 110.

Pascall
18-02-2004, 15:59
Poproszę o rzuty kondygnacji(wszystkie).
Formy przesłania: e-mail: [email protected], fax. 0-58-572-25-66, poczta lub kurier:
P.P.H. i U. "Alicja"
81-359 Gdynia,
ul. Zygmunta Augusta 3-5-7 pok. 112 lub 110.

Do Pawel.001
Czy ja tez moge podeslac swoje ? W jakim formacie moge to podeslac mejlem: PDF, JPG czy moze DWG ??

Paweł.001
18-02-2004, 17:24
Poproszę o rzuty kondygnacji(wszystkie).
Formy przesłania: e-mail: [email protected], fax. 0-58-572-25-66, poczta lub kurier:
P.P.H. i U. "Alicja"
81-359 Gdynia,
ul. Zygmunta Augusta 3-5-7 pok. 112 lub 110.

Do Pawel.001
Czy ja tez moge podeslac swoje ? W jakim formacie moge to podeslac mejlem: PDF, JPG czy moze DWG ??

Oczywiście, zapraszam.
Mile widziany format to jpg.

Martach
18-02-2004, 21:30
Paweł001
wielkie dzięki
niebawem odpalam skaner i puszczę Ci mój domek :wink:
Co z pozostałymi pytaniami?? :roll:

Paweł.001
19-02-2004, 06:44
Paweł001
wielkie dzięki
niebawem odpalam skaner i puszczę Ci mój domek :wink:
Co z pozostałymi pytaniami?? :roll:
Witam. Jeśli chodzi oto czy przesyłka może dotrzeć do Ciebie pocztą, to tak, ale korzystniej jest wysłać ją przesyłką kurierską(taniej i szybciej).
Co do mont. instalacji, owszem możesz wykonać ją sam, ale po zakończeniu koniecznie zrób próbę szczelności(podciśnienie).
Ewentualnie mogę dołączyć do przesyłki instrukcje montażu.

Martach
15-03-2004, 18:18
Paweł001
Nareszcie mój skaner zadziałał i znalazłem trochę czasu.
Właśnie wysłałem Ci moje rzuty.

Myślę że jeszcze wiele pytań przedemną ale to już po otrzymaniu od Ciebie odpowiedzi.

Pozdrawiam
budujący

Greku
15-03-2004, 18:53
co to jest ta szufelka i gdze się znajduej?

Paweł.001
16-03-2004, 06:05
co to jest ta szufelka i gdze się znajduej?

Szufelka automatyczna to rodzaj gniazda.
Najczęściej znajduje się w kuchni w cokole mebli, okolicach kominka i w wiatrołapie(szufelka uniwersalna).

Martach
22-03-2004, 10:42
Paweł001
Dzięki za ofertę.

Trochę droga ta jednostka centralna ale to będziemy negocjować później. :)

Co z twojej oferty muszę kupić i zrobić w czasie budowy? :roll:
Czy możesz udzielić wskazówek jak się d tego zabrać? :o

pjj
08-12-2006, 16:16
Witam,

Chcialem sie poradzic uzytkownikow odkurzaczy centralnych.
Ktora opcja jest lepsza i dlaczego:
1. wlacznik odkurzacza w raczce.
2. wlacznik odkurzxacza w gniazdku.

mc
08-12-2006, 16:29
To chyba jasne że w rączce.Nie musisz biegać 9 lub 12m żeby go wyłączyć.

MARKOG
08-12-2006, 17:00
Mozna podejs do tego z drjugiej strony -
oczywiście że w ścianie bo rura tańsza :)
PS. Jeszcze nie mam

sSiwy12
08-12-2006, 17:05
Ale jak jest w rączce, to musi być też w ścianie - bo jak inaczej połączysz sie z jednostką centralną. :lol:

MARKOG
08-12-2006, 17:08
no w scianie to jest zawsze tylko rura jest troche inaczej zbudowana ma kabelek po całej długości i wyłacznik.

sSiwy12
08-12-2006, 17:10
Fakt, tego nie wiedziałem :oops:

kabietka
09-05-2007, 16:20
Paweł001
Dzięki za ofertę.

Trochę droga ta jednostka centralna ale to będziemy negocjować później. :)

Co z twojej oferty muszę kupić i zrobić w czasie budowy? :roll:
Czy możesz udzielić wskazówek jak się d tego zabrać? :o




Jeżeli mogę doradzić to najlepiej będzie jak kupisz potrzebne elementy do instalacji odkurzacza w pobliżu Twego miejsca zamieszkania.
Nie ma pózniej problemów ze zwrotem nadwyzki materiału lub z dokupieniem brakujacych złaczek.
Kupując z drugiego krańca Polski w razie braków będziesz ciągle płacił za przesyłki ?

:D

ArtiW
09-05-2007, 16:34
to ja sie dopisuje do watku. Ciekawy na moim etapie budowy.

niezły
09-05-2007, 20:57
Nie będę ukrywał że jestem instalatorem odkurzaczy centralnych kilku firm (Husky, Beam itp.) ale oprócz działalności typowo zarobkowej chętnie służę pomocą i postaram się rozwiać wątpliwości odnośnie tego tematu

-iva-
09-05-2007, 22:53
chciałabym zamontować odkurzacz centralny w już istniejącym wyremontowanym domu ... i zastanawiam się czy to wogóle jest realne ?
Większość ( jakieś 99,9%) robi to w trakcie budowy - ja takiej mozliwości nie mam . Kupiłam chałupę do remontu , wyremontowalismy no i ... marzy mi się OC . Co prawda mam za kuchnią niewielkie pomieszczenie typu " spiżarnia" ( 1,20 szeroki i 4,5 m długie - które graniczy z "przedpokojem" a raczej z holem ( jest dokładnie w połowie domu ) , wymysliłam sobie, że wszelkie rury razem z jednostka centralną mogłyby sobie tam "zamieszkać" - bez konieczności wkuwania ich w ścianę . Trochę gorzej z rozprowadzeniem tego dalej . Strop w całym domu co prawda jest drewniany , ale akurat nad tym pomieszczeniem niestety betonowy - i jak toto "przewlec" na poddasze ? . Generalnie wystarvzyłyby mi dwa gniazda ( dom jest nieduży ) - bo na szufelki chyba nie mam szans . Czy ktoś kiedyś robił takie instalacje w starej chałupie ? Albo może coś doradzić ?
Jest jeszcze jedna rzecz - słyszałam, że do jednostki centralnej są worki , które trzeba wymieniać raz w miesiącu a koszt takiego worka to ok. 100 - 120 zł . Czy to rzeczywiście prawda ? Bo jezeli tak - to zdecydowanie podraża całą inwestycję .
I jeszcze - jaki typ - markę wybrać do domku o pow. 120 metrów ?
Zaznaczam, że jest pies - który lata : ogród - dom - ogród bez względu na pogodę i kurzu ( a raczej piachu) jest sporawo ...
Będę wdzięczna za wszystkie opinie .
Pozdrawiam .

-iva-
09-05-2007, 23:24
I jeszcze jedno pytanie - czy można zamontować gniazdo w ściance z płyt GK ? Czy to się nie "wyrwie" przy uzytkowaniu ?
Na poddaszu tylko tak mogę je zamontować - ścianki mam z płyt Gipsowo - Kartonowych ...

niezły
11-05-2007, 19:35
Oczywiście że się da Tak normalnie to instalacje odkurzacza centralnego robi się przed posadzkami ale teraz to już tylko gdybanie ale jeszcze nic straconego poza stanem surowym robi się je jeszcze w domach wykończonych jak i w mieszkaniach w bloku Jest tylko jeden problem należy w jakiś sposób zamaskować rury od odkurzacza o średnicy 50 mm Zamaskować to wcale nie znaczy wkuć Z przejściem przez strop betonowy też nie powinno być większego problemu Problemem może być jedynie wyprowadzenie rury wyrzutowej na zewnątrz Do instalacji jak i do wyrzutu można wykorzystać wolny kanał wentylacyjny
Jednostki centralne do odkurzacza są z workami jak zwykły odkurzacz i bezrowkowe Jednostki centralnej na worki jeszcze nie zamontowałem mimo że są tańsze przy zakupie wszyscy kupują trochę droższe ale tańsze w eksploatacji z tzw. cyklonem
Prawidłowo zamontowane gniazdo będzie się trzymać nawet płyty gipsowej

-iva-
15-05-2007, 21:34
Dziękuje za odpowiedź :)
Problem zamaskowania rur mnie absolutnie nie niepokoi - jak pisałam ma oddzielne pomieszczenie taki wąski a'la korytarzyk pomiędzy kuchnia i sypialnia - wejście do niego jest z kuchni a całość jest długa na 4,5 m szeroka na 1,2 m i jedną ( tą wąska ścianką dochodzi do środka domu czyli "przedpokoju" i tam też chcę umieścić jedno gniazdo a drugie gniazdo dokładnie nad tym pierwszym - na poddaszu . Nie wiem tylko jaki problem mógłby być z wyprowadzeniem rury wyrzutowej na zewnątrz ? Kanał wentylacyjny nie wchodzi w grę - jedyna mozliwość to "dziura w ścianie" - na końcu ( drugim końcu ) tego pomieszczenia . I pytanie , czy jednostka centralna powinna być bliżej "wylotu" czy bliżej gniazda? Bo u mnie raczej ta druga opcja byłaby sensowniejsza ...
No i na jaki typ się zdecydować przy tzw. programie "minimum" ( czyli tylko dwa gniazda i bez szufelki ) , ale za to dużo piachu z psich łap i sierści .... a tyle tego na rynku , że naprawdę trudno laikowi coś wybrać ...
Pozdrawiam

Lookita
15-05-2007, 23:14
mnie wyliczyly 2 firmy - Husky i...druga mniej znana,do domku z poddaszem 145 m.kw. koszt takiej inst. ...5400 pln za kompletny zestaw....Za drogo i...rezygnujemy.......Jak ktos chce wycenke pod Wspanialego wersje B...to da znac....

-iva-
15-05-2007, 23:38
mnie wyliczyly 2 firmy - Husky i...druga mniej znana,do domku z poddaszem 145 m.kw. koszt takiej inst. ...5400 pln za kompletny zestaw....Za drogo i...rezygnujemy.......Jak ktos chce wycenke pod Wspanialego wersje B...to da znac....

Ło matko - aż tyle ???? To cena nie dla nas , chyba jednak skończy się na 2 odkurzaczach - jeden na górze drugi na dole ....... albo jakiejs innej kombinacji typu - długaśna rura ...do schodów .

Edybre
16-05-2007, 06:14
mnie wyliczyly 2 firmy - Husky i...druga mniej znana,do domku z poddaszem 145 m.kw. koszt takiej inst. ...5400 pln za kompletny zestaw....Za drogo i...rezygnujemy.......Jak ktos chce wycenke pod Wspanialego wersje B...to da znac....

Skąd się wzięła ta kwota? Masz dokładną kalkulację? Jednostkę można kupić za 2-2.5 tyś, koszt instalacji zależy od stopnia skomplikowania ale zazwyczaj nie przekracza 300-400 zł, do tego gniazda i ewentualnie szufelka: ceny od 50 do 200 zł za sztukę. Zamontować to można samemu, jak przez fachowca to góra 500 zł. Skąd te 5400? Może masz jakąś super bajerancką jednostkę centralną?

kabietka
16-05-2007, 13:43
mnie wyliczyly 2 firmy - Husky i...druga mniej znana,do domku z poddaszem 145 m.kw. koszt takiej inst. ...5400 pln za kompletny zestaw....Za drogo i...rezygnujemy.......Jak ktos chce wycenke pod Wspanialego wersje B...to da znac....

Ło matko - aż tyle ???? To cena nie dla nas , chyba jednak skończy się na 2 odkurzaczach - jeden na górze drugi na dole ....... albo jakiejs innej kombinacji typu - długaśna rura ...do schodów .

Nie załamuj się ceną bo to akurat jest chyba wzięta z kosmosu !!

Nas instalacja z 3 gniazdami i szufelką wyniosła 300zł.Robocizny nie liczę bo męzuś sam rozłożył całą instalację .
Jednostkę kupimy pózniej .Razem wszystko powinno nas wynieść ok 2700-3000 góra,

Pozdrawiam :D

niezły
16-05-2007, 13:55
Może wyjaśnijmy sprawy kosztu takiej inwestycji jaką jest odkurzacz centralny
Odkurzacz centralny można podzielić na dwie części
Pierwsza to instalacja i koszt takiej imprezy to około 200 zł od tzw. punktu ( średnie ceny instalatorów odkurzaczy centralnych a nie elektryków lub murarzy)

Może wycenię taki model przykładowy Domek jednorodzinny z poddaszem użytkowym i garażem na dwa samochody W garażu montujemy jednostkę centralną (jednostka centralna też jest punktem) gniazdo w garażu najlepiej jak najbliżej bramy garażowej (punkt) gniazdo na dole w miejscu centralnym (punkt) wyjście w kuchni do szufelki automatycznej i (lub) do węża kuchennego (punkt) gniazdo zmiotka (szufelka automatyczna) przy drzwiach wejściowych (punkt) gniazdo na poddaszu w miejscu centralnym (punkt) gniazdo nad garażem (punkt) Nazbieraliśmy w sumie 7 punktów co daje kwotę 1400 zł do tego jeszcze należy doliczyć materiał i będzie tego około 450 zł Oczywiście cena materiału będzie zależała tyko i wyłącznie od tego ile w rzeczywistości go zużyjemy Możemy przyjąć że koszt tej instalacji to 1800 zł Oczywiście możemy zrezygnować z szufelek automatycznych albo jeszcze zamontować dodatkowe gniazdo do sprzątania tarasu itd.

Zostaje nam jeszcze kupno całego osprzętu i tu rzeczywiście możemy wybrać coś w zależności od możliwości finansowych ale poniżej pewnego poziomu nie radzę schodzić
Dla przykładu jednostka centralna Beama 2775 o mocy 1700W w zestawie z wężem 9m i szczotkami to wydatek około 2800 zł do tego jeszcze gniazda po około 38 zł szt szufelka automatyczna około 200zł szt Oczywiście muszę powiedzieć coś i o Huskim jednostka centralna o mocy 1850W i podobnym wyposażeniem będzie droższa o jakieś 500 zł
Pozostając przy firmie Beam bo to ona jest najbardziej popularna koszt całkowity instalacji to około 5200 na gotowo oczywiście wyposażenie z Vatem 22%

Lookita
16-05-2007, 15:53
Mam dkladne wyceny...niezly pisze rzeczowo i prawdziwie....jak robi wszystko firemka to tak wyjdzie..no chyba ze utniesz szufelke i mozna jakas najslabsza jednostke kupic..ale to juz bezsens...i wowczas masz 5400....ale jak mezus porobi to...odejmij spokojnie 2000....ale to juz...bylo...teraz martwia mnie inne rzeczy

Zorka31
16-05-2007, 23:25
Trudno, popracuję więcej, a odkurzacz założę... Firmą, bo mżonek techniczny nie bardzo...

DanJan
17-05-2007, 09:10
W przypadku kiedy garaż jest budowany osobno jednostkę centralną instalujemy w pomieszczeniu gospodarczym. Jak w takim przypadku rozwiązać umieszczenie wudmuchu powietrza? W przypadku kiedy jednostka centralna jest zainstalowana w garażu jest to znacznie łatwiejsze. Może ktoś z Was rozpatrywał już taki przypadek.
Pozdrawiam,

ArtiW
17-05-2007, 10:15
Troszku nozki "mietkie" mnie sie zrobily... Dostalem wycene na system zakladajac 8 gniazd... 9.000 PLN brutto!
Wiem, wiem, bo system drogi (Duovac i 10 lat gwarancji, no i jeden z wyzszych modeli), ale to sporo.
Musze przeliczyc czy mnie stac...

Pocieszajacym jest to, ze dwa etapy mozna podzielic na dwa niezalezne dzialania. A I etap jest dosc tani, bo to tylko ulozenie systemu rur.

PS
A gdyby tak kupic dwa dobre odkurzacze (nawet Miele). Jeden na dol, drugi na gore... I tak wyjdzie sporo taniej... Hmmmmmm...

robson1
17-05-2007, 11:37
a ja rureczki polozylem sam i material kosztowal mnie 500 zl (4 gniazdka) dom 150m2 a teraz kupie beam'a za 2485 pln bo jest na promocji http://www.beam.pl/index.php?strona=sklep&isbn=1167657914 czyli razem wychodzi 3 rowniotkie koleczka, chyba nie jest tak zle?

arek_slupsk
19-07-2007, 10:44
uzywamy od 6-ciu lat odkurzacz VacuMaid - zeby go wyciszyc maksymalnie ojciec skierowal wydmuch rury wyrzutowa do deszczówki - na zewnatrz domu slychac leciutki szum, polecam to rozwiazanie

sharoon
24-07-2007, 11:24
Witam i przyłączam się do wątku. :) Kiedy najlepiej zrobić projekt centralnego odkurzacza? Jestem na etapie projektu domu. Już się za to brać, czy czekać na prace budowlane?
Pozdrawiam.

Tytusdj
24-07-2007, 12:00
Witam i przyłączam się do wątku. :) Kiedy najlepiej zrobić projekt centralnego odkurzacza? Jestem na etapie projektu domu. Już się za to brać, czy czekać na prace budowlane?
Pozdrawiam.

możesz spokojnie poczekać na wymurowanie ścianek działowych a przed wylaniem posadzek, wtedy będziesz wiedział gdzie przechodzić przez stropy tak, by ominąć belki stropowe

co najwyżej dogadaj się z hydraulikiem by potem nie marudził jak będzie obchodził rury od centralnego

jezeli budujesz "sam" a nie przez dewelopera i masz trochę zmysłu technicznego możesz sporo zaoszczędzić robiąc pierwszy etap samemu

de facto wszystko można zrobić samemu, są już sklepy on-line oferujące dokładnie wszystkie niezbędne elementy całego systemu

Lili Lili
24-07-2007, 12:26
Dostalem wycene na system zakladajac 8 gniazd...
A na co Ci 8 gniazd? ja mam 4, 2 na dole 2 na górze. Dom ma w podstawie 150 m kw. czyli 10x15. Rura ma 9 m długości, wszędzie sięgnie, nawet licząc ścianki działowe.

Tytusdj
24-07-2007, 14:02
Dostalem wycene na system zakladajac 8 gniazd...
A na co Ci 8 gniazd? ja mam 4, 2 na dole 2 na górze. Dom ma w podstawie 150 m kw. czyli 10x15. Rura ma 9 m długości, wszędzie sięgnie, nawet licząc ścianki działowe.

8 to faktycznie dużo, w ten sposob wykonawcy naciągają klientów na dodatkowe koszty

teoretycznie na poziomy mieszkalne powinien starczyć jeden punkt w przedpokoju, centralnie, z którego wężem 9 lub 11 metrów da się sięgnąć wszędzie, łącznie z balkonami

na parterze jest inaczej, za punkt liczy się także podłączenie do samego odkurzacza, potem zwykle robi się wyjście od zewnatrz garażu do samochodu oraz w kuchni szufelkę i gdzieś centralnie na cały parter, a więc 5-6 punktów to powinna być norma...

ArtiW
24-07-2007, 15:46
Dostalem wycene na system zakladajac 8 gniazd...
A na co Ci 8 gniazd? ja mam 4, 2 na dole 2 na górze. Dom ma w podstawie 150 m kw. czyli 10x15. Rura ma 9 m długości, wszędzie sięgnie, nawet licząc ścianki działowe.

A skąd mam wiedzieć na co mi 8???
Założyli, że 8 to optymalna ilość.

Moim zdaniem to też trochę za dużo. Zresztą punkt to nie waży najwięcej w przeciwieństwie do jednostki centralnej.

Joani
24-07-2007, 16:07
a ja polecam szufelkę nie tylko w kuchni ale także w łapaczu. Bardzo się przydaje do zamiatania piasku z butów.

ocia79
24-07-2007, 17:43
Ja tez dostalam wycene-HUSKY- 6200,- :o :o :o

Tytusdj
24-07-2007, 18:21
A skąd mam wiedzieć na co mi 8???
Założyli, że 8 to optymalna ilość.

Moim zdaniem to też trochę za dużo. Zresztą punkt to nie waży najwięcej w przeciwieństwie do jednostki centralnej.

3 punkty = średnio 750 zł = lepsza jednostka centralna

Bigbeat
24-07-2007, 18:22
A ja z Beam-em, 2 szufelkami, 3 gniazdami i materiałami zmieściłem się w poniżej 3500. Instalację położyłem sobie sam.

niezły
24-07-2007, 21:20
ocia79

Ja tez dostalam wycene-HUSKY- 6200,-


To rzeczywiście sporo ale cena końcowa o niczym nie świadczy jak duży masz dom jaka jednostka centralna i może z bajerami typu separator i turbo szczotki

niezły
24-07-2007, 21:33
ArtiW

Troszku nozki "mietkie" mnie sie zrobily... Dostalem wycene na system zakladajac 8 gniazd... 9.000 PLN brutto!
Wiem, wiem, bo system drogi (Duovac i 10 lat gwarancji, no i jeden z wyzszych modeli), ale to sporo.
Musze przeliczyc czy mnie stac...

Pocieszajacym jest to, ze dwa etapy mozna podzielic na dwa niezalezne dzialania. A I etap jest dosc tani, bo to tylko ulozenie systemu rur.

PS
A gdyby tak kupic dwa dobre odkurzacze (nawet Miele). Jeden na dol, drugi na gore... I tak wyjdzie sporo taniej... Hmmmmmm...



Rzeczywiście sporo ale może jest to w jakiś sposób uzasadnione a do domu powinna być jedna jednostka centralna bo …….taniej

JACKIE P
25-07-2007, 00:09
przeanalizujcie tą stronkę i sklep on-line:
www.beam.pl
Bardzo akuratni ludzie z Panem Horodeckim na czele - doradztwo na telefon.
Polecam, sam korzystałem z ich usług

ArtiW
25-07-2007, 10:27
a ja polecam szufelkę nie tylko w kuchni ale także w łapaczu. Bardzo się przydaje do zamiatania piasku z butów.

To tez właśnie tam będzie.

edit-blondi
08-10-2007, 13:31
czy ktoś z Was może podać jakiegoś linka do strony gdzie jasno kawa na ławę wyłozony jest sposób montażu odkurzacza centralnego?

niezły czy jako doświadczony instalator centralnych odkurzaczy mógłbyś w kilku punktach napisać o czym należy pamiętać biorąc sie za samodzielny montaż odkurzacza? :wink:

MARKOG
08-10-2007, 19:24
a ja juz od dwóch lat :) robie (i nie moge sie do sklepu wybrac zeby kupic gniiazdko do testów i rure) jednostke centralną na dwóch równolegle poączonych tananich odkurzaczach Einhell 1250 takich jak ten:
http://www.allegro.pl/item253189249_odkurzacz_przemyslowy_einhell_inox_1 250_1_fvat_gw.html
Mam taki jeden i worek za 4 zł starcza mi na odkurzanie prateru domu o pow 220m 1-2 razyw tygodniu na 3 miesiace. Nosze sie z zamiarem zrobienia testu na jjedym a jak pójdzie dobrze to dokupie drugi i zrobie zawory jednokierukowe i bede miał jednostke za 400 zł + rura za 200. Dodam że odkurzacz ten owszem cichy nie jest ale takiego ciągu to mi żaden mały odkurzacz nie robił. Tylko musze sie zmusic do zakupu tej rury i gniazka.

Lookita
08-10-2007, 20:26
Hej...mnie dzisiaj zamontowali chlopcy z firmy Beam instalke pod CO.Koszt 1100 pln.4 gniazda,5 w obudowie silnika, dom 145 m.kw.Dodam,ze mam wyceny 3 firm i ta akurat okazala sie najtansza.Jednostka,oczywiscie za pare miesiecy bo dopiero zakrywam domek dachem,bedzie kosztowala ,z wezem i podstawowym zestawem jakies 2700.Czytam teraz wlasnie moj post sprzed kilku miesiecy-Spadek ceny ostatecznie o jakies 1300-1500 pln w por. z np. Aero-Wac.Zobacze jak to dziala,ale juz teraz zdecydowalismy sie po paru miesiacach malych przemyslen,wlasnie na ten zakup.Czas pokaze i firma , jak to dzialac bedzie.

smart350
10-03-2008, 17:16
Chciałbym sie zapytac o pozniejszy odbior instalacji odkurzacza. Na jakich zasadach to przebiega?

jacekp71
10-03-2008, 20:09
odbior instalacji przez kogo ?

piwopijca
11-03-2008, 05:19
Przez inwestora :wink: :lol: :lol: :lol:

Pzdr.

goda15
27-03-2008, 07:41
A ja mam taki problem.
Pewna firma z Gdańska montowała nam całą instalację i jednostke centralną firmy Smart. Po wprowadzeniu sie do domku okazało sie, ze odkurzacz nie ma ciągu. Instalator od razu wine zwalił nan nas, że to na pewno nasi budowlańcy przed wylewkami uszkodzili gdzieś instalecję. Okazało sie ze zostalismy na lodzie, a odkurzacz wiszacy w garazu zostal nam na pamiatke jako dekoracja.
Pomyślelismy sobie, ze może warto pociagnac nowa instalację np. po zewnętrznej scianie pod elewacją, ale nie wiem czy warto sobie zawracac jeszcze tym glowę. Koszt nowej instalacji to ok 1.200,00 zł. (wycena od innego montera).
To proszę o opinie warto czy nie?

niezły
28-03-2008, 10:16
goda15

A ja mam taki problem.
Pewna firma z Gdańska montowała nam całą instalację i jednostke centralną firmy Smart. Po wprowadzeniu sie do domku okazało sie, ze odkurzacz nie ma ciągu. Instalator od razu wine zwalił nan nas, że to na pewno nasi budowlańcy przed wylewkami uszkodzili gdzieś instalecję. Okazało sie ze zostalismy na lodzie, a odkurzacz wiszacy w garazu zostal nam na pamiatke jako dekoracja.
Pomyślelismy sobie, ze może warto pociagnac nowa instalację np. po zewnętrznej scianie pod elewacją, ale nie wiem czy warto sobie zawracac jeszcze tym glowę. Koszt nowej instalacji to ok 1.200,00 zł. (wycena od innego montera).
To proszę o opinie warto czy nie?


Ja też bym powalczył z tą instalacją a co znaczy że nie ciągnie nie ciągnie z żadnego gniazdka

wbrat
28-03-2008, 12:32
Ja mam jeszcze inny problem. Po położeniu tynku okazało się, że płytka montażowa wyszła dość głęboko (akurat w tym miejscu wyjątkowo dużo tynku poszło). I teraz jak próbuje zamontować gniazdo, to okazuje się, że rura w gniazdku nie dochodzi do otworu w płytce montażowej. Brakuje ok. kilka milimetrów. I co teraz z tym zrobić?? (system Beam)

niezły
28-03-2008, 12:40
Taki problem to każdy by chciał mieć kup u nich przedłużkę do gniazda to taka rurka o trochę mniejszej średnicy Nawet ściany ocieplone to nie problem

wbrat
28-03-2008, 13:10
Taki problem to każdy by chciał mieć kup u nich przedłużkę do gniazda to taka rurka o trochę mniejszej średnicy Nawet ściany ocieplone to nie problem

Dzięki. Faktycznie coś takiego jest... Nie jestem pewny, czy dobrze myślę - chodzi o coś, co na stronie nazywają "mufka przedłużka gniazdo - płytka"? :)

http://www.beam.pl/?strona=sklep&idkat=33#kiniu

Bigbeat
28-03-2008, 17:02
Właśnie o to chodzi.

RenataS
28-03-2008, 17:44
a ja mam pytanie co do rozkładania rur, w przyszłym tygodniu pan z BEama rozkłada instalację - jesteśmy jeszcze przed tynkami i co oczywiste przez wylewkami i dopiero teraz zaczęłam się zastanawiac jak to będzie z izolacja podłogi,

tzn. teraz rozłożymy ruru do cenltalnego odkurzacza, a dopiero potem folię budowlaną styropian, znowu folie i wylewki? cos mi sie wydaje to trochę nie tak, czy te rury poziome nie powinny być ukłądane w styropianie jak rury do wody?

politadek
29-03-2008, 20:02
Witam,


tzn. teraz rozłożymy ruru do cenltalnego odkurzacza, a dopiero potem folię budowlaną styropian, znowu folie i wylewki? cos mi sie wydaje to trochę nie tak, czy te rury poziome nie powinny być ukłądane w styropianie jak rury do wody?
U nas dokładnie tak było zrobione. Izolacja podłogi słada się z dwóch warstw styropianu. Pierwsza była układana na chudziaku. Płyty styropianu były dosuwane do rur i przewodów. Natomiast duga - całkowicie przykryła rury i dolną warstwę styropianu.

Z pozdrowieniami
politadek

goda15
30-03-2008, 09:58
mój fachman od OC mówi że to takie uszkodzenie da się naprawić, niestety ja jestem z łodzi i raczej na pewno on do ciebie nie pojedzie bo koszt transportu będzie większy niż ta naprawa,

moja rada poszukaj w swojej okolicy jakiegoś znającego sie na rzeczy fachowca, może on naprawi usterkę zamiast kłaść nową instalację ??

A może jakiś konkretne propozycje.
Wezwaliśmy innego fachmana, sprawdziliśmy drożność rur i jest ok, także założylismy nieszczelność pod wylewkami. Odkurzacz ciągnie, ale strasznie słabo. Wiec jedynie co mi przyszlo do glowy to nowa instalacja.
Ktos zaproponowal tez sprawdzenie kamerką, ale na naszym terenie nikt nie dysponuje takimi malymi no i to tez by nas troche kosztowało.

goda15
01-04-2008, 07:39
mpoplaw, podnoszę temat.

goda15
01-04-2008, 12:17
No tak, ale zeby zlokalizowac gdzie i zeby to naprawic to trzeba kuć i niszczyć moją "piękną" podłogę.
Dlatego zastanawialam sie czy warto pociagnac nowa instalacje, czy dac sobie spokoj i dalej korzystac ze starego elektroluxa.

ms.
01-04-2008, 12:43
a ja mam pytanie co do rozkładania rur, w przyszłym tygodniu pan z BEama rozkłada instalację - jesteśmy jeszcze przed tynkami i co oczywiste przez wylewkami [...]

My do centralnego odkurzacza przymierzaliśmy się od dawna. I tak na pierwszy etap poszły gniazda z wyprowadzeniem do trójników na poziomie chudziaka. Niestety tynkarze jeden koniec rurki rozwalili.

Odcinki poziome mąż położył i kleił w czasie, kiedy hydraulicy rozprowadzali instalcje. Dzięki temu stosunkowo krótko były narażone na przypadkowe uszkodzenia. Teraz jesteśmy po wylewkach, a ja ciągle myślę: będzie działać, nie będzie, będzie, nie będzie.

niezły
01-04-2008, 14:51
goda15

No tak, ale zeby zlokalizowac gdzie i zeby to naprawic to trzeba kuć i niszczyć moją "piękną" podłogę.
Dlatego zastanawialam sie czy warto pociagnac nowa instalacje, czy dac sobie spokoj i dalej korzystac ze starego elektroluxa.


Co to znaczy że słabo ciągnie Jak duża jest instalacja i jakiej mocy jest jednostka centralna czy słabo ciągnie od samego początku i czy we wszystkich gniazdach tak samo ( może w najbliższym lepiej) czy sama jednostka ciągnie dużo lepiej bez instalacji czy są jakieś dziwne dźwięki w domu podczas pracy jednostki centralnej ( gwizdy) czy jednostka bardzo się grzeje
Odradzam robienie nowej instalacji chociażby dla tego że zostanie ona zrobiona nieprawidłowo ( najbardziej korzystne prowadzenie przewodów zostało już wykorzystane a to połowa sukcesu) musisz od środka sprawdzić drożność instalacji ( wykonawca instalacji powinien służyć pomocą w takiej chwili ) Drożność instalacji możesz sprawdzić na kolka sposobów może przedstawiciele firm od odkurzaczy w Twoim regionie maja taką kamerę może przedstawiciel np. Remsa może pożyczyć (hurtownie hydrauliczne) Kup kamerkę internetową rozbierz ją przedłuż kabelki i zamocuj np. do sprężyny do udrażniania kanalizacji

Sprawdź pierwsze kolana zarówno od strony gniazd jak i jednostki centralnej

goda15
02-04-2008, 07:22
Zrobilismy juz to wszystko, oprócz kamerki, droznosć sprawdzona sprężyną do udrazniania kanalizacji i jest ok. Słabo to podobnie jak zwykly odkurzacz z pełnym workiem. Dom jet o pow. 180m2, dwa gniazdka, odkurzacz smart400, we wszystkich gniazdkach podobny ciag. Sama jednostka ciagnie dobrze. Szukałam kamerki ale jest problem, zastanawiam sie skoro droznosc jest sprawdzona to wlasciwie kamerką mozemy potwierdzic nasze przypuszczenia - czyli uszkodzenie instalaci lub rozszcelnienie na złaczach. Myslisz ze pociagniecie nowej instalacji na zewnatrz pod elewacja nie zda egzaminu?

Edybre
16-07-2008, 11:08
Mam pytanie odnośnie instalacji oc. Hydraulik położył mi niebieskie rury i podejścia do gniazd (czyli borysowski). Chcę kupić beama i moje pytanie: czy jest możliwość wymiany tych podejść z niebieskich na białe, tak aby pasowały gniazda beama? Ściany nie sa jeszcze w tych miejscach wykończone. Czy trzeba obciąć fragment z płytką montażową i wkleić białą? A może niebieskie mogą zostać? Gdzie można obejrzeć tego borysowskiego? (chodzi mi o ceny).

niezły
17-07-2008, 22:01
Mając instalację z rur niebieskich masz dwa wyjścia albo dokupić do nich gniazda Borysowskiego ale wybór jest bardzo mały a i cena z tego co słyszałem zaporowa albo wymienić samą płytkę montażową na białą i wówczas będą pasowały prawie wszystkie gniazda na rynku oprócz Borysowskiego oczywiście Taką wymianę swego czasu przeprowadziło formowa Sonika
Jeśli chodzi o samą jednostkę centralna to do wszystkich rodzajów rur można podłączyć jednostkę centralną dowolnej firmy polecam Bema
Czasami mogę sprzedać taką jednostkę w bardzo dobrej cenie
Borysowskim handluja niekture supermarkety budowlane i Bims

Edybre
18-07-2008, 07:41
I właśnie o tę wymianę chodzi :D : z podłogi wychodzi rura i do tego przyklejona jest borysowska płytka montażowa. No i jak to obciąć, żeby biała weszła? Poniżej klejenia?

oleniek
04-10-2009, 16:31
Witam
mam pytanko co robicie jeśli przypadkiem wciągniecie klocki lego , albo jakąś "ważną" śrubkę lub cokolwiek innego co ze zwykłego odkurzacza wypruwało się przy okazji częśtej zmiany worka

Ot to pytanie mnie nurtuje :roll:

panda
04-10-2009, 17:16
No cóż, jest kilka możliwości: wypruć samemu, zlecić rodzinie, odpuścić. :D
Innych sposobów raczej nie ma.

Rezi
04-10-2009, 19:54
to samo co w zwykłym odkurzaczu
otwiera się i wyrzuca, zresztą przy opróżnianiu worka zawsze sprawdzam czy czegoś nie ma w środku.

oleniek
11-10-2009, 09:54
a jest możliwość że zostanie pod podłogą? :roll:

Aga - Żona Facia
11-10-2009, 10:14
Mój mąż otwiera jednostkę centralną i wyciąga :D "ważną" rzecz :D

agazebro
02-11-2009, 13:16
Czy warto kupić większą jednostkę centralną niż wymaga tego ilość zamontowanych gniazd?

jarte
02-11-2009, 14:11
też się zastanawiam nad tym, i nad tym czy w przewodach nie będą zbierać się bakterie itd ( ktoś mnie tak nastraszył). Mam zrobioną instalację pod centralny odkurzacz w razie czego, ale trochę się boję, że będzie jeden wielki syf w tych rurach, jak zaczne tego używać. Na razie mnie to dużo nie kosztowało, więcej będzie kosztować sam odkurzacz i zastanawiam się, czy w ogóle warto go kupować? Ktoś ma może od dłuższego czasu?Czy to naprawdę taka wygoda?

agazebro
02-11-2009, 14:20
Ja własnie zamówiłem jednostkę centralną,
Jak juz troche pouzywam to dam znać czy było warto.
Pozdrawiam

Kólewicze
03-11-2009, 13:44
Użytkuje od 9 lat....super sprawa i wygoda, nie trzeba latać z odkurzaczem tylko z samą rurą. A do spraw eksploatacji...
zero wymiany worków, jest tylko jeden pojemnik przy centrali..pojemność około 8 litrów...opróżniany rzadko..powiedzmy raz na kwartał
w rurach faktycznie może zbierać się kurz, ale to jest chyba nieuniknione....
w tym roku przyjechał gość na serwis, wyminił łożysko w centrali, przeczyścił rury, "wsysając" spory kawałek szmaty i działa jak nówka...

moc jednostki 1350 W, dwa gniazda + zmiotka

zetka
03-11-2009, 14:12
My wzięliśmy sporo przewymiarowaną w stosunku do naszej instalacji jednostkę.. Głównie z tego względu że każdy zwykły odkurzacz jaki miałam był wg mnie za słaby i bałam się wydać tyle kasy na odkurzacz który też mógłby okazać się za słaby :roll: Niestety nikt z moich znajomych odkurzacza centralnego nie posiadał, żebym mogła sobie sprawdzić jaka jest w nich siła ciągu. Tak więc mam odkurzacz o mocy 1750 W (z siła ssąca (AirWat): 590) i... podłogi płaskie typu płytki/parkiet odkurzam nawet nie na połowie suwaka, zaś w wiatrołapie mam tymczasowo wycieraczkę w takie pasy (naprzemiennie jeden głębszy, drugi płytszy) i szczerze powiedziawszy to nawet siła ssania ustawiona na maxa nie zawsze daje radę żeby wyciągnąć piach z tych wgłębień :o

cieszynianka
03-11-2009, 21:58
W tych wątkach można znaleźć wypowiedzi użytkowników:

http://forum.muratordom.pl/centralny-odkurzacz,t341.htm?highlight=odkurzacz%20centralny

http://forum.muratordom.pl/centralny-odkurzacz,t10222.htm?highlight=odkurzacz%20central ny

http://forum.muratordom.pl/odkurzacze-centralne-wymiana-doswiadczen-i-analiz,t20619.htm?highlight=odkurzacz%20centralny

http://forum.muratordom.pl/odkurzacz-centralny-czy-zamontowal-ala-bys-po-raz-kolejny,t73989.htm?highlight=odkurzacz%20centralny

http://forum.muratordom.pl/odkurzacz-centralny-tak-czy-nie,t88073.htm?highlight=odkurzacz%20centralny

http://forum.muratordom.pl/odkurzacz-centralny-doswiadczenia,t39312.htm?highlight=odkurzacz%20cen tralny

:wink:

alfa36
23-07-2011, 14:10
Napiszczie, proszę, z jakich korzystacie. Co jest potrzebne, a co zbędne. W domu nie ma dywanów, sa dywaniki.

mtsw466
23-12-2011, 00:05
Witam, jakie macie zestawy. Chodzi mi o producentów. Zestaw który chcemy kupić ma być kompromisem pomiędzy ceną a jakością. Długość węża około 9m. Dzięki za podpowiedzi.

KRUSZYNO
28-12-2011, 18:42
najlepiej kupić odkurzacz wraz z zestawem do sprzątania wychodzi to najtaniej ja proponuję odkurzacz firmy BEAM
Witam, jakie macie zestawy. Chodzi mi o producentów. Zestaw który chcemy kupić ma być kompromisem pomiędzy ceną a jakością. Długość węża około 9m. Dzięki za podpowiedzi.

mateoosh
09-01-2012, 13:24
Jako uzytkownik juz od 3 lat polecam Disana DELUXE 9,0 (kod SZN303)

http://www.disan.com.pl/go.live.php/PL-H41/zestawy-akcesoriow.html

Sprawuje sie bardzo dobrze, waz (9m) jest lekki, szczotki dzialaja miodas, nic sie nie popsulo. Koszt niestety wysoki (prawie 1000 pln), ale warto.


Witam, jakie macie zestawy. Chodzi mi o producentów. Zestaw który chcemy kupić ma być kompromisem pomiędzy ceną a jakością. Długość węża około 9m. Dzięki za podpowiedzi.

numer11
29-01-2012, 16:01
Co do zestawów sprzątających, mam zestaw BASIC z VACUFLO i nie polecam - w zestawie jest teleskopowa rura stalowa z mocowaniem ssawek na wcisk (tak jak w 99% zwykłych odkurzaczy) tylko że ssawki wypadają z rury!!!
Cały system jest zły i ssawki się ześlizgują z rury - porażka. W ogóle ceny zestawów są nieadekwatne do ich wartości.

Pozdrawiam

Marcin

Okiren
29-05-2012, 07:09
Mam to coś na s.... co to było? A skleroza! :)

Czytałem kiedyś takie zestawienie przepływu i podciśnienia - co się dzieje jak jedno jest za duże a drugie za małe. Czy ktoś może trafił na takie coś? BYłbym wdzięczny za podpowiedź.

A swoją drogą czy wg Was przyjaciele, odkurzacz 70 l/s i 22 kPa przy 3 gniazdkach wydoli?

Okiren
03-06-2012, 19:26
czy wg Was przyjaciele, odkurzacz 70 l/s i 22 kPa przy 3 gniazdkach wydoli?

eee, no nie przesadzajcie! Nikt nic nie napisał?