PDA

Zobacz pełną wersję : Pilnie pomocy zalało mi dom;__-(



Dewasto
01-01-2010, 12:26
Witam
Buduję sobie nasz wymarzony domek, mam juz okna tynki w zasadzie wykańczam poddasze (regipsy). I tu nagle w swieta zjechałem do rodziców (30 km od budowy) dorwała nas choroba i przez 3 dni nie odwiedzałem domu w tym czasie przy znikomych mrozach pękł pojemnik na filtr wody i 255m3 wylało się na moje podłogi;-( sciany mam mokre do kolan ..ehh jestem zupełnie rozbity. Na moje nieszczecie dopiero po nowym roku mają założyc licznik od gazu i hydraulik ma zamontować kocioł. W tzm momencie radzę sobie małą "kozą" i pożyczyłem nagrzewnicę. Boję się bo idą mrozy a u nas pod krakowem na górzystym terenie zawsze temperatura była nizsza niż w miescie.
mam pytanie gdy grzeję farelkami i ową nagrzewnicą to otwierać okna? Czy zaślepić poddasze aby para wodna nie zbierała sie na regipsach>? co robić?
aż żyć się nie chce.......
Pozdrawiam Dewasto

adam_mk
01-01-2010, 12:30
Pół litra sobie kup.
Nie jesteś sam...
Było!

Zacznij od początku..
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=3900638#3900638
Adam M.

wimech
01-01-2010, 12:56
Grzanie i wietrzenie, wietrzenie i grzanie, najlepiej dmuchawami i wentylatorami elektrycznymi. Najdrożej ale przy gazie czy drewnie jest dość dużo dodatkowej wilgoci. Jak nie będziesz wietrzyl to wilgoć zmieni tylko miejsce zamieszkania. Życzę powodzenia

robertmm
01-01-2010, 14:02
http://www.ramirent.pl/sprzet_budowlany/_16

http://www.ramirent.pl/wydarzenia/osuszanie__nagrzewanie_50_taniej

sylwia33
01-01-2010, 14:44
Pół litra sobie kup.
Nie jesteś sam...
Było!

Zacznij od początku..
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=3900638#3900638
Adam M.
No my juz podsychamy :)wietrzymy i wietrzymy

gonzo93
01-01-2010, 20:40
Samo nagrzewanie nic nie da. Trzeba użyć OSUSZACZ np taki:
http://www.ramirent.pl/sprzet_budowlany/osuszacz_thermobile_prodry35_dantherm_cdt40
http://www.ramirent.pl/infinite/images/stories/sb_wyszparowane/prodry%2080.jpg
Mam bardzo podobny i sprawdził się świetnie. Suszyłem tynki i wylewki.

adam_mk
01-01-2010, 21:06
Ta...
Oblejcie to naftą i podpalcie! :evil:
Wyschnie!

Co jest, że normalnie, wydawałoby się, myślący ludzie piszą TAKIE rzeczy?

Dom w stanie surowym jest mokry niezależnie od tego czy w wodzie pływa czy nie...

Rozumiem, że jakby zalało parkiety i klepki zaczynały klawiszować - to byłby problem!

Zostawcie to w cholerę i idźcie na jakie piwo!
Wietrzyć, wietrzyć i jeszcze raz wietrzyć.
A jutro jeszcze raz!

No, chyba, że Was stać na odparowywanie całych ton wody!
Spać nie możecie?
Nudzi się Wam?
A mokry i z kałużami chodnik to kto widział?
ZAWSZE jest taki sam?
NIGDY nie wysycha, czy go kto osuszaczami traktuje?

Wpakujcie w ten dom tak 1000W na każdy metr2 to będzie jak z chodnikiem i kałużą - tyle, że szybciej.
Tylko PO CO?

Adam M.

adam_mk
01-01-2010, 21:14
Jakby się komu popiermyliło...
Jest 1 stycznia 2010r godzina 22.12.
Do tego - piątek!
Mam uwierzyć, ze w poniedziałek rano tam parkieciarz wchodzi?

No to - NIE WEJDZIE!
Poczeka albo nie zarobi!

I tyle...
Adam M.

mały_energetyk
01-01-2010, 21:16
Wypompujcie, wybierzcie ile się da tej wody i wietrzyć, wietrzyć, wietrzyć!!!!!!!
Otwórzcie na oścież wszystkie okna i inne otwory. W przyrodzie tak już jest, że każdy układ stara się jak najszybciej dojść do równowagi. Zatem pozwólcie, aby jak najszybciej nasycenie budynku wodą zrównało się z tym atmosferycznym.
Grzanie - oprócz tego, że was z torbami puści wiele nie pomoże. Zbyt duże kubatury.

FlashBack
01-01-2010, 21:21
Samo nagrzewanie nic nie da. Trzeba użyć OSUSZACZ np taki:
http://www.ramirent.pl/sprzet_budowlany/osuszacz_thermobile_prodry35_dantherm_cdt40
http://www.ramirent.pl/infinite/images/stories/sb_wyszparowane/prodry%2080.jpg
Mam bardzo podobny i sprawdził się świetnie. Suszyłem tynki i wylewki.
tylko nie mow, ze suszyles juz na drugi dzien po wykonaniu.

noo tak teraz to, juz wiemy co sie stalo ze mrozy wcielo :D

adam_mk
01-01-2010, 21:26
Widzę - że kumasz...
A pary (wodnej) i tak nie widać...
To są tacy co wiedzą lepiej.

Czas PEŁNEGO wiązania betonu (hydratacji) da się skrócić z 28 dni do około 16 sekund!!!

KTO z Was to robił?
Grzecznie czekaliście ile trzeba było - a sposoby przecież są!
Adam M.

robertmm
01-01-2010, 21:48
Jeszcze raz radze ci zastosować osuszacz. Dlatego ze jak przyjdzie -18 woda zamarznie jest ok, ale jak przyjdzie tem. dodatnia a ty czasu na wietrzenie nie będziesz miał to z tej ilości wody w murach grzyb będzie i to będzie problem. A osuszanie musisz zacząć jak naj wcześniej bo takiej ilości wody to za szybko nie odparujesz jak masz możliwość to przy osuszaniu dostarczaj ciepło do pomieszczenia.
PS po wielkiej powodzi we Wrocławiu 97r. pomieszczenia osuszali osuszaczami a taka ilość wody (jak piszesz 255m3) to jak powódź,a wtedy było lato. Teraz masz zimę a później wiosnę przy tem 5-10) stopni woda tak szybko nie paruje a grzyb może rosnąc pewnie budowa ruszy dalej w tym roku i co podłogę będzie kładziona na mokra wylewkę i ściany a mieszkać będziesz całe życie. Jestem ciekawy czy na podłogach jest już styropian?


Na allegro kupisz nowy za 1800 zł lub wynajmij za 100 zł dziennie.

Decyzja należy do ciebie co zrobisz wszyscy maja racje ale to tylko ty będziesz mieszkał w tym domu.

adam_mk
01-01-2010, 23:59
robertmm
Przemyślałeś problem?
" ale jak przyjdzie tem. dodatnia a ty czasu na wietrzenie nie będziesz miał to z tej ilości wody w murach grzyb będzie i to będzie problem"
Masz google i całą sieć!
Daj link do tego grzyba, o którym piszesz, że przy kilku stC na plusie zaatakuje cały dom...
Bo wiesz.... ja takiego nie znam a lubię się dowiadywać nowych rzeczy.

Szczególnie o grzybach rosnących na wapnie i w kilku stC.

Ty te osuszacze wypożyczasz czy sprzedajesz?
No, bo chyba nie produkujesz?
Cholera, ale Chińskie byłyby tańsze niż 1800zł, no to już nie wiem :-?

Adam M.

Domu nie wolno pozwolić zamrozić.
Dowolnym sposobem trzeba go trzymać powyżej zera. Choćby +1stC.
Jak inaczej się nie da to ognisko na chudziaku w salonie.
Tak długo, jak długo widać WODĘ w szczelinach a nie MOKRE.
Jak kałuż nie ma to można się powoli uspokoić.
A pewnie już po takim czasie nie ma.
Adam M.

robertmm
02-01-2010, 08:38
adam kk
Buc jesteś i tyle. Pisze co ja wiem i co bym w swoim domku zrobił jak bym już miał KG, okna, podłogi wylane i ściany do kolan mokre. Przez te okna ta wilgoć stoi, a dom mokry ogrzać to problem . Aby jak najszybciej zacząć coś dalej robić musisz dom osuszyć a perspektywa czekania całe lato jak piszesz jest straszna bo samo wietrzenie tyle będzie trwać i plus wynająć człowieka by pilnował otwartych okien lub jeździć 2 razy dziennie otwierać i zamykać. Takie urządzenie stawiasz i woda powoli znika dzień po dniu. Im wcześniej zaczniesz suszyć tym wcześniej zaczniesz dom dalej budować a słońce i wiatr wiosenny tylko zakończy robotę.

Tych urządzeń nie sprzedaje, nie wynajmuje. Ja tylko radze bo widziałem u kolegi w bloku jak blok oddali i ścian nie wysuszyli i w stropach woda stała a on po wykończeniu mieszkania wilgoć i grzyba zobaczył. To jedyne co mu zostało użyć tego urządzenia. Dlatego radze dobrze wysuszyć a później budować tego lata, lub nic nie suszyć wietrzyć i budować za rok.
Teraz pytanie do ciebie gdzie te wapno było? hehehe Prosty jesteś. adam kk

gonzo93
02-01-2010, 09:18
tylko nie mow, ze suszyles juz na drugi dzien po wykonaniu.

Na drugi dzień nie suszyłem. Takie urządzonko wyciąga z 10-15l/dobę a nie 1500l/godzinę. Nawet wyciąganie wilgoci z tynków trwało ponad miesiąc.
Sądzę, że lepiej kupić niż wynająć, bo w ciągu miesiąca koszt wynajmu przewyższy koszt zakupu.

noo tak teraz to, juz wiemy co sie stalo ze mrozy wcielo :D :D :D 8) 8)

adam_mk
02-01-2010, 09:45
Może i jestem buc.
Ale nie wyobrażam sobie robienia sauny zimą w zalanym domu, gdzie są karton-gipsy.
Pośpiech jest złym doradcą.
Jest czas, bo jest zima i niewiele się dzieje.
A te okna?
Jak przeszkadzają - to je powyjmować z zawiasów.
Nie doczytałeś całości.
Wapno zawsze broniło ludzi przed mikrym życiem na każdej budowie.
Nie wyobrażasz sobie jeżdżenia tam i pilnowania a wyobrażasz sobie jeżdżenie i wylewanie tej wody z urządzenia. Ciekawe.

Strumień energii jaki tam trzeba wpuścić dla wygonienia tej wody jest bardzo duży.
Uważam, że sama natura jest w stanie sobie z problemem poradzić - jak jej się przeszkadzać nie będzie.
Ale - oczywiście - da się to zrobić szybciej i na siłę!
Przecież wystarczy tam wpuścić tak 200kWh dziennie z jakiej dmuchawy elektrycznej i zostawić okna pootwierane.
Dobra rada.
Przydałoby się jeszcze doradzić skąd na to wziąć kasę...
Adam M.

Acha!
buc czy nie buc, ale co z tym grzybkiem?
Dasz ten link?

FlashBack
02-01-2010, 10:03
... Nawet wyciąganie wilgoci z tynków trwało ponad miesiąc.
Sądzę, że lepiej kupić niż wynająć, bo w ciągu miesiąca koszt wynajmu przewyższy koszt zakupu.

no tak to jest jak sie klamek w oknach nie ma.
trza dac zarobic zakladowi energ. to gazowemu i wypozyczalni :D

EDZIA
02-01-2010, 11:41
adam kk
Buc jesteś i tyle.

Jak znam adama_mk jest za mądry żeby się za to obrazić.
Może tak jednak więcej szacunku i kultury w wypowiedziach w nowym roku co?

adam_mk
02-01-2010, 12:31
Witaj EDZIU
Nie obrażam się za to, że ktoś ma własne zdanie na temat kogokolwiek :lol:
Zawsze irytuje mnie przeinaczanie tego co da się po chwili namysłu zobaczyć własnymi oczyma.

Wszystkiego najlepszego w roku. który właśnie "napoczęliśmy"
Adam M.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
02-01-2010, 12:37
a ja mam pytanie natury formalnej, co sie bedzie działo jak gość ma rozprowadzaną instalację wodną? każecie wietrzyc a jak jest woda w całym domu(podłogówka, grzejniki,c.w.u) to musi to przecież zabezpieczyc? a przeciez ida mrozy...

retrofood
02-01-2010, 12:52
a ja mam pytanie natury formalnej, co sie bedzie działo jak gość ma rozprowadzaną instalację wodną? każecie wietrzyc a jak jest woda w całym domu(podłogówka, grzejniki,c.w.u) to musi to przecież zabezpieczyc? a przeciez ida mrozy...

Taż nikt nie każe mrozić, wiecej, wszyscy piszą o tym, ze absolutnie nie zmrozić.
Polemika jest w temacie: grzać i płacić, czy wietrzyć za darmo, a grzać tylko tyle, zeby właśnie nie zamarzło.
Przecież ostatnie dni były na plusie!!!

adam_mk
02-01-2010, 12:57
Samo się grzało jak ktoś nie przeszkadzał...
Mrozy (i kłopoty) dopiero idą...
Adam M.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
02-01-2010, 15:32
no to jak wietrzyc przy minusowej temperaturze?? nooooo?? gadac tu zaraz.......;)

robertmm
02-01-2010, 16:51
Dlatego pisze by używać tych urządzeń nie pisze by grzać do 20 stopni tylko by było na plusie aby osuszacz mógł działać. Adam kk zawsze można do kanalizacji te urządzenie podłączyć spust zrobić.
Pewnie właściciel domu ma gdzie te skrzydła z okien postawić a może szyby ma powybijać ciekawe co zrobi jak bedzie -15. To rade dałeś. Ja nadal jestem za tym by osuszać. Bez urazy za buca ale masz dziwne podejście że od razu ja sprzedaje i wynajmuje to. Czasem lepiej za prąd zapłacić niż później poprawiać robotę.

A jeszcze o grzyba pytasz to linka nie mam i nie będę miał a każdy wie, że niedosuszone i źle przewentylowane rzeczy potrafią zarastać grzybem. Lepiej zapobiegać niż później myśleć co zrobić.

Dewasto
02-01-2010, 17:57
Witam!wpadłem na chwilę
Grzeje(nagrzewnica na ropę i na prad plius "koza" )i po chwili otwieram okna , nawierciłem delikatnie tynki aby była wieksza penetracja powietrza. W instalacji jeszcze nie mam wody ale bardzo się boje że podłoga pęknie"wybije ją" . co do pytania- na chudziaku mam ułożony styropian na nim folie potem podłogówka i wylewka .
Pofdłoga miejscami sucha wiec jest nadzieja! Przepraszam za brak ładu i składu ale to co teraz przezywam to koszmar.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

CityMatic
02-01-2010, 17:59
Przepraszam za brak ładu i składu ale to co teraz przezywam to koszmar. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
Wyobrażam sobie co czujesz :-? - ale wierzę, ze wszystko będzie dobrze-powodzenia i również pozdrawiam w 2010 roku

aadamuss24
02-01-2010, 18:10
To nawiercanie tynków pomoże jak umarłemu kadzidło :) Duży przeciąg lepiej robić jak i tak grzejesz kozą. pozdr adam

adam_mk
02-01-2010, 18:42
"a każdy wie, że niedosuszone i źle przewentylowane rzeczy potrafią zarastać grzybem. "

Tak, ale...

Sama woda nie wystarcza. Trzeba spełnić jeszcze kilka warunków o które akurat tu jest bardzo trudno!
A poza tym.. każdy, wszyscy, czyli NIKT!!!

Wszyscy wiedzą, że da się domek z wody postawić! (igloo).
To postaw, proszę na równiku!
Tak "z marszu". Przecież wszyscy wiedzą, że się da!

(o taki mechanizm tu chodzi)

Adam M.

wimech
02-01-2010, 20:42
Jak postępy w suszeniu? Pozdrawiam wszystkich i życzę 2010 lepszego od poprzedniego.

Dewasto
10-01-2010, 20:55
Witam!
wczoraj uruchomiłem piec i russzyła podłogówka(działa!!!!) tym samym mogę powiedziec (napisać) ze kolejny etap tej bitwy mam za sobą.
Dziękuję Adamowi choć jego wydawało by się luzne podejście do tematu( kup sobie 0,5 litra) było mylące - gość ma wiedzę;-)
Dziekuję Wszystkim ktorzy sie zainteresowali i ktorzy mi dobrze życzyli!
Wreszcie widzę suche plamy na podłodze zostało mi jeszce uregulowac rachuniki za wode;-( i prąd . mam nadzieje że te 255 kubików nie wyrządziło jakiś szkod pod ławami i dom na wiosnę sie nie zawali.
Pozdrawiam i wszystkiedo DOBREGO w NOWYM ROKU !

magellan
11-01-2010, 21:34
Witam!
wczoraj uruchomiłem piec i russzyła podłogówka(działa!!!!) tym samym mogę powiedziec (napisać) ze kolejny etap tej bitwy mam za sobą.
Dziękuję Adamowi choć jego wydawało by się luzne podejście do tematu( kup sobie 0,5 litra) było mylące - gość ma wiedzę;-)
Dziekuję Wszystkim ktorzy sie zainteresowali i ktorzy mi dobrze życzyli!
Wreszcie widzę suche plamy na podłodze zostało mi jeszce uregulowac rachuniki za wode;-( i prąd . mam nadzieje że te 255 kubików nie wyrządziło jakiś szkod pod ławami i dom na wiosnę sie nie zawali.
Pozdrawiam i wszystkiedo DOBREGO w NOWYM ROKU !
Witaj Kolego,
Mi również filtr wylał na powierzchnię parterowego domu zaraz po świętach, ale niestety zauważyłem popękaną osiadającą wylewkę. Również tam gdzie jest ogrzewanie podłogowe. Nie wiem co mam robić ...zrywać to czy starać się wyrównać. Prawdopodbnie zapadł się chudziak.

orko
12-01-2010, 07:09
Dlatego pisze by używać tych urządzeń nie pisze by grzać do 20 stopni tylko by było na plusie aby osuszacz mógł działać. Adam kk zawsze można do kanalizacji te urządzenie podłączyć spust zrobić.

A jeszcze o grzyba pytasz to linka nie mam i nie będę miał a każdy wie, że niedosuszone i źle przewentylowane rzeczy potrafią zarastać grzybem. Lepiej zapobiegać niż później myśleć co zrobić.

Osuszacz działa w pewnych temperaturach jedynie!
Najczęściej optymalne warunki działania dla osuszacza to 30oC i 80% wilgotności, przy gorszych parametrach jest znacznie mniejsza wydajność. W okolicach 2oC wydajność urządzenia będzie praktycznie bez znaczenia.
Więc twoja rada jest do luftu!
Grzyby rozwijają się najchętniej w temperaturach 16-25 oC przy wilgotności powyżej 60% i to dlatego w piwnicach jako tako wietrzonych ich nie ma!