PDA

Zobacz pełną wersję : Termet Windsor kondensat ktokolwiek wie, ktokolwiek używa...



mustaffapolonez
01-01-2010, 17:34
Witam
Do zadania tego pytania skłoniła mnie potrzeba (stary piec w sylwestra wysiadł i grzeje się kominkiem) oraz niewielki zasób informacji na temat tego kotła w sieci (nawet na stronie Termetu).
Czy ktokolwiek z drogich forumowiczów miał styczność z tym produktem i byłby skłonny podzielić się wiedzą wykraczająca poza ulotkę producenta?
Z innych forów dowiedziałem się że piec wyposażony jest w kompletna pogodówkę i wystarczy podpiąć czujnik aby wszystko hulało. Jak to jest w ogóle z piecami, sprzedawane są w komplecie tak aby jedynie dać haki i powiesić czy trzeba dokupować do nich jakieś ramy i inne wynalazki i wtedy okazuje się że kocioł zamiast obiecanych 3-4 K PLN kosztuje o 20-30% drożej.
Prośba poratujcie moi mili. Mam teraz starego atmosferyka a w tym roku pokazały się fajne i w miarę tanie kondensaty a więc jeśli zmieniać to już na nowoczesna technikę (grzejniki przewymiarowane , a dom docieplony). Termet jako polska firma ma u mnie plusa ale sprawdzić trzeba :-). A więc jak jest z tym polskim produktem? Zamiennie rozważam Junkersa smarta ewentualnie De Dietricha ale wolałbym polskie :-).

PS. a tak przy okazji nie tak łatwo znaleźć ofertę w necie na ten kociołek poza allegro, ale tam kupuję tylko rzeczy za kilka stówek :-).

lukasz_p
01-01-2010, 17:50
Witam
Do zadania tego pytania skłoniła mnie potrzeba (stary piec w sylwestra wysiadł i grzeje się kominkiem) oraz niewielki zasób informacji na temat tego kotła w sieci (nawet na stronie Termetu).
Czy ktokolwiek z drogich forumowiczów miał styczność z tym produktem i byłby skłonny podzielić się wiedzą wykraczająca poza ulotkę producenta?
Z innych forów dowiedziałem się że piec wyposażony jest w kompletna pogodówkę i wystarczy podpiąć czujnik aby wszystko hulało. Jak to jest w ogóle z piecami, sprzedawane są w komplecie tak aby jedynie dać haki i powiesić czy trzeba dokupować do nich jakieś ramy i inne wynalazki i wtedy okazuje się że kocioł zamiast obiecanych 3-4 K PLN kosztuje o 20-30% drożej.
Prośba poratujcie moi mili. Mam teraz starego atmosferyka a w tym roku pokazały się fajne i w miarę tanie kondensaty a więc jeśli zmieniać to już na nowoczesna technikę (grzejniki przewymiarowane , a dom docieplony). Termet jako polska firma ma u mnie plusa ale sprawdzić trzeba :-). A więc jak jest z tym polskim produktem? Zamiennie rozważam Junkersa smarta ewentualnie De Dietricha ale wolałbym polskie :-).

PS. a tak przy okazji nie tak łatwo znaleźć ofertę w necie na ten kociołek poza allegro, ale tam kupuję tylko rzeczy za kilka stówek :-).


jeżeli nie masz jakiejś ogromnej kubatury do ogrzewania, to polecam (pewnie nie tylko ja :wink: ) Junkers Cerapur Smart 14-3C (w sklepie internetowym kosztuje ok. 3500, do tego dokupujesz tylko pogodówkę np.FW100 (dla jednego obiegu) lub FW200 (obsługa dwóch obiegów) za 500-600 zł.

mustaffapolonez
01-01-2010, 17:57
Jeden obieg, jak pisałem w innym poście nie mam podłogówki, ale grzejniki przewymiarowane bo dom ma prawie 20 lat ale modernizowałem go w międzyczasie docieplając. Dom był liczony na 11kW przed modernizacją teraz nie liczyłem. Sądzę że junkers by wydolił tylko dodatkowo chcę zmienić zasobnik. Teraz mam pojemnościowy zasobnik gazowy Richmonda 140 l i fajny komfort cwu. Do nowego kotła chcę zasobnika z nie gorszym komfortem i tu obawa że 14KW smarta będzie długo nagrzewał te 140 l nowego zasobnika.

mustaffapolonez
14-02-2010, 09:45
I co nie ma na forum użytkowników tego pieca, ani kogoś kto zna go "osobiście" :)

CitroCerber
14-02-2010, 10:18
I co nie ma na forum użytkowników tego pieca, ani kogoś kto zna go "osobiście" :)

Witam,

ja gdy szukałem kotła to się nim interesowałem - jest to kocioł wykonany na zamówienie Termetu w jakiejś włoskiej firmie w ilości bodajże 2000 sztuk. Ogólnie sprzedawca autoryzowany Termetu polecał go jako dobre kompletne rozwiązanie.

Posiadam do niego instrukcję jak i instrukcję do Termostatu OpenTherm CR 11011 dedykowanego dla tego właśnie kotła. Do pobrania tutaj:

http://chomikuj.pl/Citroen/Termet+Windsor

Ja zdecydowałem się na DeDietrich MCR 24 (o którym możesz poczytać w moim dzienniku), którego udało się dostać w dobrej cenie + termostat PT 55, którego recenzję możesz poczytać tu: http://forum.muratordom.pl/post4030300.htm
Nie zdecydowałem się na Termeta, bo w czasie gdy szukałem kotła nie mogłem znaleźć przyzwoitego chronotermostatu w przyzwoitej cenie, który by do niego pasował :)

Co do ceny - to bierz pod uwagę, że ZAWSZE oprócz pieca będziesz musiał dokupić minimum: rury/komin; filtr gazu/wody i dobrze byłoby mieć jakiś termostat sterujący ;)