PDA

Zobacz pełną wersję : Kosztorys



gont
03-05-2002, 09:07
Czy ktoś może sobie robił kosztorys dla własnego domku?
Wiem że praktyka jest taka że daje się projekt wykonawcom
którzy okreslają cenę, ale chciałbym jeszcze przed wyborem projektu policzyć ile co będzie kosztować: sądzę że potrafię
okreslić przedmiary robót i materiałów, nie wiem jednak gdzie
znaleźć ceny, zwłaszcza na robociznę i sprzęt.

kodi_gdynia
06-05-2002, 07:17
Obawiam się, że z tym kosztorysami to jest pewien kłopot. Jeśli masz kasę to zlecasz to osobie z doświadczeniem i spokój. Zazwyczaj jest tak, że żaden projektant nie raczy dołączyć nawet ślepego kosztorysu do projektu i tak naprawdę musimy liczyć na siebie.

W moim przypadku było tak, że trochę czytam tego i owego i sam wykonuje kosztorys w excel'u na każdy etap prac. Zliczam tylko materiały bo z robocizną jest różnie - ale dobre i to.

Pozdrawiam

Cypel
06-05-2002, 10:31
Jezeli jestes jeszcze na etapie wyboru projektu
to sprawdz jak jest cena 1m2 miszkan w Twojej
okolicy przemnóż to przez powierznie domu i masz
koszt, wiele sie nie pomylisz. A po wyborze projektu
mozesz poprosic o oferte/wycene/kosztorys potencjalnych
wykonawców. Mnie wykonawca przygotowuje kosztorysy kazdego
etapu budowy, potem dyskutujemy o mozliwych oszczednosciach
a potem go z tego rozliczam.
Jakna razie wstepna wycena metraz x cena dosc dobrze zgadza
mi sie z faktycznymi kosztami.
jt

gont
06-05-2002, 22:04
Własnie, tylko chciałbym zeby wyszło taniej niż metr mieszkania.
:smile: a najtansze jest w tej chwili liczenie.
Ciekawe czy ktoś na forum policzył ile kosztuje (w zalezności od regionu i sposobu budowania) metr stanu surowego jego domku?

Luśka
06-05-2002, 23:30
Podawałam w którymś tam wątku, że z kosztorysów przygotowanych przez ew. firmy wykonawcze cena m2 jest od 2100 do 2700. Średnia w Łodzi jest tego rzędu, co świadczy, że można i taniej i drożej. Mam też zrobiony kosztorys nakładczy, ale mam nadzieję, że uda się nieco taniej (> 2000). Zaznaczam, że wszystko robią firmy.

EM
07-05-2002, 10:14
Wybudowałem stan surowy otwarty koło W-wy za 615 zł/m, jesli ta informacja jest cos w stanie pomóc. Roboty wykończeniowe sa duzo prostsze do wyliczenia bo wszystko liczy się z metra lub od punktu (elektryka, hydraulika).

sanipro
07-05-2002, 14:28
Jeżeli masz problemy z samodzielnym wykonaniem kosztorysu, wejdź na stronę http://www.ile.pl
Może informacje tam zawarte pomogą Ci. Nie analizowałem dokladnie czy to wystarczy do ustalenia kosztów budowy, ale sam pomysł strony spodobał mi się.
Pozdrawiam S-O

skunks
26-12-2002, 09:48
Proszę o podanie adresu strony, w której zaprezentowano
przykładowy kosztorys ofertowy na roboty budowlane domku jednorodzinnego jako kompletny przykład tj. kalkulacja
szczegółowa robocizny, materiałów i sprzętu z podaniem podstawy wyceny (KNR-ów )i miarę aktualną bazą cen materiałów.

voo-yeck
26-12-2002, 22:24
możesz sobie zasymulować kosztorysy wybierz podobny projekt atudio-atrium: http://www.studio-atrium.com.pl/atrium.php?p=ks

Feft
30-12-2002, 09:00
Ja mam dwa kosztorysy od dwóch firm, które chcą budować u mnie (parterowy, 158 m kw) oraz własny na materiał (robocizna od kolejnej firmy) i cena stanu surowego otwartego to 100-120 tys. (czyli 633 zł/m kw do 760 zł/m kw). Obliczone przeze mnie koszty wykończenia nijak nie chcą zejść poniżej 130 tys. co razem daje ok. 1500 zł/m kw.