PDA

Zobacz pełną wersję : czysta szyba w kominku z płaszczem wodnym?



grzanka
02-01-2010, 11:58
Czy możecie napisać, jakie kominki posiadacie i jak długo szyba kominka pozostaje czysta (przejrzysta)?

Jestem na etapie wyboru kominka. Zastanawiam się nad Lechmą z samoczyszczącą szybą, ale podobno to całe samoczyszczenie działa trzy lata, a później i tak kopci. Czy to rzeczywiście prawda?

Będę wdzięczna za opinie.

mariankossy
02-01-2010, 12:06
Zastanawiam się nad Lechmą z samoczyszczącą szybą, ale podobno to całe samoczyszczenie działa trzy lata[/b]


jak długo szyba kominka pozostaje czysta (przejrzysta)?

Widziałem :roll:
najczęściej do pierwszego palenia 8) :wink:

gonzo93
02-01-2010, 15:02
najczęściej do pierwszego palenia 8) :wink:
Trudno, żeby brudziła się bez palenia. To byłaby już przesada. :D
Proponuje zapoznać się z wątkiem:
http://forum.muratordom.pl/kominek-a-czarna-szyba,t121898-240.htm
Jak ktoś chce to zaneguje wszystko od początku do końca. A jak ktoś inny chce to można porozmawiać rzeczowo.

Lookita
02-01-2010, 19:47
...brudzi sie,szybko...ale to zalezy od wielu czynnikow,moj Makroterm nie jest wyjatkiem,wrecz,chyba zwlaszcza sie brudzi ;-)

grzanka
03-01-2010, 18:25
Lookita, a jak często musisz czyścić szybę? Czy to całe czyszczenie rzeczywiście jest aż tak uciążliwe?

jacekp71
03-01-2010, 18:59
czysta szyba w kominku z plaszczem wodnym ?
po umyciu, a przed paleniem ...

samo czyszczenie nie jest uciążliwe, uciążliwa jest konieczność jego częstego powtarzania,
zresztą nie chodzi tylko o czyszczenie szyby, również wkładu ....

Bazhyl
03-01-2010, 20:45
U mnie czyszczenie raz w tygodniu w zupełności wystarcza, natomiast szyba brudzi się w zależności od drewna i sposobu jego układania.

02-11-2013, 22:10
Ja mam kominek Westa z LAZARA. Miałem również problem z brudną szybą.

Eksperymentowałem, próbowałem, aż znalazłem sposób na to, żeby z jednej strony mieć czystą szybę a z drugiej musieć dokładać do kominka raz na dwa dni.

Wszystko to opisałem na moim blogu.

Zapraszam
http://marekmika.in

Marcin MM
15-11-2013, 23:01
Witam

Posiadam kominek Lazar Westa, aby szyba była czysta trzeba robić NIC... po prostu w nim palić suchym drewnem, mam 2-3 letniego dęba. Ostatni raz czyściłem szybę na początku poprzedniego sezonu grzewczego, w tym roku ani razu, a pale codziennie. Problem okopconej, czarnej brudnej szyby dotyczy kominków tanich - nie bójmy się tego powiedzieć. Ludzie kupują kominek za 2-3 tys, który stoi czysty w sklepie a sprzedawca pociska kit że jest w nim szyba samoczyszcząca i każdy jest uradowany do pierwszego palenia, rozczarowanie nadchodzi kiedy ogień widzi przez okienko stanowiące 10% powierzchni szyby. Wiem, nie każdego jest stać kupić kominek za 7 tys zł, ale ta cena czymś jest podyktowana, nie wymagajmy od kominka marketowego za 2-3 tys zł cudów. pozdrawiam i mam nadzieję że wojny powyższym nie wywołam, to jest tylko moja opinia, i nie każdy musi się z nią zgadzać.

emilus18
19-11-2013, 20:31
My mamy kominek CTM. Palimy prawie codziennie w sezonie od 3 lat i jedyne czyszczenie po skończonym paleniu to szmatka i czasem trochę płynu do szyb - mąż niestety jest fanem palenia i czystej szyby... . Szyba szybciej się brudzi jeśli drewno jest niedosuszone albo położymy je za blisko szyby.

polka12
20-01-2014, 12:42
My mamy kominek CTM. Palimy prawie codziennie w sezonie od 3 lat i jedyne czyszczenie po skończonym paleniu to szmatka i czasem trochę płynu do szyb - mąż niestety jest fanem palenia i czystej szyby... . Szyba szybciej się brudzi jeśli drewno jest niedosuszone albo położymy je za blisko szyby.

witam, równiez mamy kominek CTM, z szybą wypukła ale niestety trzeba codziennie czyścić mino, że drewno mamy 2letnie, a może trzeba jakby "przepalić " szybę czyli nie myć...co zrobić, bo też 3 lata palimy, ale już robi sie to męczące, lubię kominek, ale tak codziennie....proszę o radę

eniu
20-01-2014, 19:21
CTM. Jakoś nie miał w Polsce szczęścia. A był to całkiem przyzwoity produkt. Pierwszy z wężownicą schładzającą, sprzedawany na dużą skalę. Niezły kocioł produkowany we Włoszech, dostarczany w postaci gołych korpusów, do których w krajach docelowych (widziałem je też w Niemczech z blachy o 1mm grubszej niż w PL) dorabiano drzwiczki. No i tu się zaczynał problem. O ile Niemcy drzwi mieli perfekcyjne i estetyczne, nasze patałachy z Głowna, nigdy tak naprawdę nie wiedzieli jak powinien dobry kominek wyglądać. Skończyło się to zresztą spektakularna plajtą, bo na biznesie kominkowym też się nie znali, a zresztą właściciel - Włoch, to też inna para kaloszy....

Istnieje możliwość przerobienia wkładu (drzwi) tak by w miarę nie brudziły szyby, ale do tego trzeba dorobić moderator ciągu. Oryginalne drzwi nie maja kurtyny chroniącej przed zabrudzeniami. Zrobienie jej z kolei na tyle rozszczelni komorę spalania, że ujarzmienie ognia możliwe jest tylko z solidnym moderatorem...

niktspecjalny
20-01-2014, 22:48
CTM. Jakoś nie miał w Polsce szczęścia. A był to całkiem przyzwoity produkt. Pierwszy z wężownicą schładzającą, sprzedawany na dużą skalę. Niezły kocioł produkowany we Włoszech, dostarczany w postaci gołych korpusów, do których w krajach docelowych (widziałem je też w Niemczech z blachy o 1mm grubszej niż w PL) dorabiano drzwiczki. No i tu się zaczynał problem. O ile Niemcy drzwi mieli perfekcyjne i estetyczne, nasze patałachy z Głowna, nigdy tak naprawdę nie wiedzieli jak powinien dobry kominek wyglądać. Skończyło się to zresztą spektakularna plajtą, bo na biznesie kominkowym też się nie znali, a zresztą właściciel - Włoch, to też inna para kaloszy....

Istnieje możliwość przerobienia wkładu (drzwi) tak by w miarę nie brudziły szyby, ale do tego trzeba dorobić moderator ciągu. Oryginalne drzwi nie maja kurtyny chroniącej przed zabrudzeniami. Zrobienie jej z kolei na tyle rozszczelni komorę spalania, że ujarzmienie ognia możliwe jest tylko z solidnym moderatorem...

A nie lepiej jak wymieni cały wkład.Prościej ,bez spazmów,biadolenia..........weźmy ENIA.:p