PDA

Zobacz pełną wersję : podłaczenie trzech sygnalizatorów



michuip
02-01-2010, 22:47
witam

może ktoś mi pomoże jak podłączyć trzy sygnalizatory do centrali integra 128 WRL dwa sa to sygnalizatory zewnetrzne SP 4002 z własnym zasilaniem i trzeci wewnetrzny SPW-220 zasilanie jednego podpiełem pod OUT-1 drugi OUT-2 wyzwalanie z OUT-3 w pierwszym sygnalizacji akustycznej STA zworka zdjeta tak samo wyzwalanie z OUT-4 sygnalizacji optycznej STO zworka zdjeta polaryzacja odwrocona dla OUT-3 i OUT-4
dla druiego sygnalizatora tak samo z tym ze jest wyzwalane z OUT-5 i OUT-6
trzeci sygnalizator wewnetrzny zasilanie 12V z akumulatora sterowany OUT-7 polaryzacja normalna po uruchomieniu centrali nie działaja sygnalizatory zewnetrzne
jak wyzwalałem tylko optyke dla SP4002 jednego i drugiego działało z akustyka tak samo natomiast nie dziala wszystko naraz czy jest to poprawne podłączenie moze centrala jest zamocno obciązona


pozdrawiam

chestii
03-01-2010, 23:11
Po co jakieś kombinacje i nie potrzebne algorytmy
W integrze 128 wyjściami wysokoprądowymi są out1 out2 out3 i out4.
W sumie mają 3 A obciążalność.
Podpinasz 2xSP4002 =1300 mA (sygnalizacja +ładowanie)
SPW -100 = 300 mA (opt + akustyka)

Czyli masz jakieś 1,6 A. Wepnij to wszystko pod jedno wyjście oprogramuj jako alarmowe i będzie ok.

michuip
04-01-2010, 07:15
z tego co mi powiedzieli w satelu ze integra 128 ma 4 wyjscia wysokopradowe a ta co podłanczam jest 128 WRL i ma dwa wyjscia wysokopradowe

rzufik1
04-01-2010, 12:36
tak już się nie czepiając... to

" SPW -100 = 300 mA (opt + akustyka) "

Od kiedy SPW 100 ma optykę przeca to tylko akustyk?
który bierze 60mA ( max do 120 mA) też z instrukcji

" z tego co mi powiedzieli w satelu ze integra 128 ma 4 wyjscia wysokopradowe a ta co podłanczam jest 128 WRL i ma dwa wyjscia wysokopradowe"

Przecież to w instrukcji jest.... oj żal mi tych z technicznego satela że takie telefony muszą odbierać.

a jesli któryś z was zadał by sobie trochę trudu i zapytał w temacie o alarmach... to może by i wam odpowiedzieli ale pewnikiem i tak wcześniej odesłali do instrukcji

szkoda tylko tego cudownego sprzetu który może ulec poważnemu uszkodzeniu....
a wtedy nawet i serwis wiele nie pomoże

michuip
04-01-2010, 13:49
prosiłem tylko o pomoc jak to wszystko podłączyc a widze tylko przechwalanie sie
i obrazanie innych jak na tym polega forum to gratuluje

rzufik1
04-01-2010, 15:37
prosiłem tylko o pomoc jak to wszystko podłączyc a widze tylko przechwalanie sie
i obrazanie innych jak na tym polega forum to gratuluje

w którym momęcie Cię obraziłem?
wyraziłem swoje ubolewanie na temat pracy w DT SATELA.
Sorki po to dostajesz kpl w którym jest instrukcja instalatora aby jednak zadać sobie trud przeczytać to co w niej napisali a dopiero później brać się za montaż.
A w instrukcji na stronie 27 masz jeden ze sposobów podłączenia sygnalizatorów z własnym zasilaniem. więc dwa masz już z głowy... hm ale jak podłączyć ten trzeci...

chestii
04-01-2010, 17:23
No pomyliłlo mi sie.
Ale mógłbyś troche pomyśleć i sie zorientować że chodziło mi o SPW 220. Bo to o nim jest w temacie.

michuip
04-01-2010, 21:58
podłaczyłem wedlug instrukcji i wyzwala mi akustyke oraz optyke po wpisaniu kodu wyłancza akustyke a optyka sie nie wyłancza czy jest mozliwe zeby port sie zawiszał

adam_mk
04-01-2010, 22:20
Ćwiczysz sygnalizację? :lol: :lol: :roll:
Jeżeli zawodzą wszelkie znane Ci sposoby rozwiązania problemu - RTFM
(Read The Fuckin' Manual)

Jeden sygnalizator - nie problem.
Jeden z własnym zasilaniem - mały problem.
Trzy - to już sztuka!

Mogą paść termicznie i położyć centralę tak, ze nawet nie kwiknie.
Mogą "szczekać", jak posterują się wzajemnie.
Jak jeden dostanie dobrze a celnie "ciupaskom" - to jakby trzy padły termicznie (patrz wyżej).

Rozumiem...
Brak wiary...
Zewrzyj (symulacja ostrego mrozu) na stole jakim drutem zasilanie jednego z nich (tego z własnym).
I?
:lol: :lol: :lol: :lol:

Adam M.

rzufik1
04-01-2010, 23:23
posłuchaj:) nie na darmo adam_mk na status najlepszego doradcy na tym forum:)
adam teoria RTFM :) jest debeściarska

michuip
05-01-2010, 22:51
pytanie do fachowcow czy to zadziałało zasilanie tych 2 sygnalizatorow z własnym zasilaniem wziete z OUT 1 wysokopradowego wysterowane wyjsciem niskopradowym OUT 3 akustyka rownolegle i OUT 4 optyka rownolegle rezystory wpiete polaryzacja normalna trzeci wysterowany z OUT 2 optyka

rzufik1
05-01-2010, 23:11
Teoria RTFM zadziałała jak i Twój układ po oprogramowaniu.
Połączenie OK.