PDA

Zobacz pełną wersję : płyty OSB



kaśka:(
28-01-2004, 19:30
Bardzo proszę o jakiś rzetelny artykuł na temat szkodliwości stosowania w zamkniętych pomieszczeniach mieszkalnych płyt OSB. Planuję dość szeroko wykorzystać te płyty do wykończenia ścian i podłóg poddasza.
Z lektury artykułów prasowych dowiedziałam się ,że mogą być stosowane w szpitalach i przedszkolach, a na Forum czytam o ich szkodliwości.

emems
29-01-2004, 13:59
Dołączam się... sama jestem zainteresowana.

Gościk
01-02-2004, 00:00
Kaśka Gościu,
a gdzie to wyczytałas na tym Forum o tej niby szkodliwości ?. Podaj link bo nie znalazłem, a może dyskredytujesz płyty OSB, a inaczej mówiąc lobbujesz za ............. ? Mimo wszystko pozdrawiam.

ADAMOS48
05-02-2004, 21:03
Ja też to gdzieś wyczytałem .Było napisane ,że nie może być więcej jak 1m2/1m3

Wakmen
01-03-2004, 14:01
Może ta Wasza szkodliwość płyt OSB3 wynika z tego, że gdy są nowe to mają specyficzny zapach "drzewa" a tak naprawdę jest to tylko miesznina odpadów drzewnych i kleju, który tak naprawdę to nie jest szkodliwy. Parkiety też się lakieruje a potem mieszka w tych pomieszczeniach. Bezpodstawna jest teza o szkodliwości powyższych płyt - bynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo. Ostatnigo roku na działeczce wybudowałem pomieszczenie gospodarcze z płyt. Spędziłem tam wiele dni i nocy i niestwiedziłem żadnych omamów czy halucynacji albo torsji żołądkowych moja Żoneczka również się pod tym podpisuje) a wręcz odwrotnie - przyjemne samopoczucie spowodowane kolorem ścian i ciepłem w nocy.