PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki stelaż do WC wiszącego w ścianie GK?



spamik
05-01-2010, 08:51
Witam,
Mam problem z wyszukaniem stelaża, który można by zamontować w ścianie działowej o konstrukcji lekkiej (coś takiego jak na tym filmiku)
http://www.destro.pl/budownictwo/jak-zamontowac-stelaz-wc-geberit-w-sciance-dzialowej. Z filmiku wynika, że ma to geberit, ale czy inni producencji też to mają? W cersanicie mówią, że nie spotkali się z czymś takim. Czy to musi być jakaś specjalna konstrukcja, żeby to tak zamontować?

Trociu
05-01-2010, 11:12
Hej
Wydaje mi się, że każdy stelaż tak można zamontować. Ja tak mam stelaż "Delfin" w łazience. Instalator również Grohe chciał tak wstawiać w kibelku.

spamik
05-01-2010, 11:16
No właśnie nie wiem, czy każdy stelaż - geberit ma rozróżnienie tych stelaży do ściany i w ścianie g-k

Trociu
05-01-2010, 11:48
No właśnie nie wiem, czy każdy stelaż - geberit ma rozróżnienie tych stelaży do ściany i w ścianie g-kA czym one się różnią? Zwróć uwagę, że praktycznie przykręcenie stelaża, to odbywa się do podłogi. A tak chyba oba rodzaje się montuje. Reszta to jedynie skręcenie ze sobą profilu alu i stelaża jakimiś śrubami do metalu. ale może się nie znam

edde
05-01-2010, 18:50
No właśnie nie wiem, czy każdy stelaż - geberit ma rozróżnienie tych stelaży do ściany i w ścianie g-k

naprawdę ma inne stelaże?? mi się wydawało że stelaż np. duofix można zamontować zarówno w ściance działowej jak i do murowanej, zresztą instrukcja montażu mego geberita zawiera w sobie kilka opcji montażu, opcji dla tego samego stelaża...

out
05-01-2010, 19:05
a ja w sumie to się dziwie ze to się tak będzie trzymać tej ściany działowej, nawet jeśli profile będą te grubsze i mocniejsze. czy taka ściana nie będzie pracować powodując pęknięcia na łączeniach płyt ?

siggi&alka
05-01-2010, 20:34
jezeli kupisz stelaż przewidziany do zabudowy pod G-K i wykonawca zrobi to zgodnie ze sztuką to nic nie bedzie pękać. Kup to na co cię stać i bedzie ok.

Emwuel
05-01-2010, 21:45
No właśnie nie wiem, czy każdy stelaż - geberit ma rozróżnienie tych stelaży do ściany i w ścianie g-k

I tak i nie.
Geberit ma (w uproszczeniu) stelaże "klasyczne" które można też montować w zabudowie g-k z ogólnie dostępnych profili i stelaże do zabudowy g-k opartej na ich własnym systemie profili - nazywa się to GIS.
Pozdrawiam

spamik
06-01-2010, 07:02
dzięki wszystkim za odpowiedzi, ale konkretnie chciałbym jeszcze wiedzieć jakich innych firm (modele) stelaże można montować w ścianie g-k. Obecnie wiem, że geberit się nadaje - a inni?

siggi&alka
06-01-2010, 19:09
Grohe, Gebreit, TEC.
pogoogluj to dowiesz sie więcej.

Trociu
07-01-2010, 13:02
SBS Delfin
tak się chyba te moje nazywają

doman0
07-01-2010, 21:15
jako że jest to mój pierwszy post na tym forum, wszystkich serdecznie witam! Osobiście pod zabudowę g-k montowałem juz różne stelaże mn. geberit, grohe, TECE.... w zasadzie wszystkie bardzo podobnie z tym że proponował bym dać profile pionowe nie te do ścianek działowych tylko te grube jak do futryn (stalowe) to będzie dużo sztywniejsze i można jeszcze na wysokości górnej krawędzi stelaża zrobiż poprzeczką z profila i do niej też się umocować... naprawdą radzę zrobić to porządnie bo juz spotkałem się z przypadkami gdzie nie tylko pękały płyty gk ale przewracały się całe stelaże wraz z osobami kożystającymi z przybytku... (swoja drogą to dopiero musi być zaskoczenie)
Pozdrawiam!