PDA

Zobacz pełną wersję : Czy wielkie lustro to dobry pomysł?



asizo
05-01-2010, 16:58
Planuję wystrój holu i zastanawiam się, czy wielkie lustro, takie od podłogi do sufitu, to dobry pomysł. Chodzi mi o utrzymanie w czystości (mam 2 małych dzieci). Czy poźniej nie będę kląć na to lustro, bo zamiast ozdoby wnętrza będę miec wiecznie zapaćkaną taflę i tyle :roll:

Posiadacze takich luster, pomóżcie, proszę.

A moze ktoś wie, jakie lustro wybrac, zeby bylo jak najlatwiejsze w utrzymaniu w czystości? Czy cos takiego w ogole jest?

fennel
05-01-2010, 17:16
Planuję wystrój holu i zastanawiam się, czy wielkie lustro, takie od podłogi do sufitu, to dobry pomysł. Chodzi mi o utrzymanie w czystości (mam 2 małych dzieci). Czy poźniej nie będę kląć na to lustro, bo zamiast ozdoby wnętrza będę miec wiecznie zapaćkaną taflę i tyle :roll:

Posiadacze takich luster, pomóżcie, proszę.

A moze ktoś wie, jakie lustro wybrac, zeby bylo jak najlatwiejsze w utrzymaniu w czystości? Czy cos takiego w ogole jest?

Wiesz co, mialam to samo w glowie, chcialam duze lustro i bralam pod uwage, ze moje dziecko zacznie swoimi palcami "obmacywac", bo jakos nie moze tego nie robic :wink:. W koncu schowalam dylematy "do kieszeni" i kupilam takie http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50038213 . Co prawda nie do sufitu, ale jest duze. Przecieram po prostu gdy jest "zmlaskane" :wink:, albo nie patrze "na palce" :wink:. Jednak duze lusto jest i piekne, i optycznie powieksza, i praktyczne pod tym wzgledem, ze mozna siebie przed wyjsciem zobaczyc w calosci :). Gdybym miala drugi raz wybierac, to bez wahania kupilabym duze.
Pocieszam sie, ze dziecko szybko rosnie :wink:.

tmx
05-01-2010, 17:17
my aktualnie mamy lustro wbudowane w szafę wnękową - od podłogi do sufitu - 1 dziecko małe ---- nigdy go nie pomazało, upaćkało itp. więc z mojego punktu widzenia to bardzo dobry pomysł

Sziva
05-01-2010, 17:21
Moim zdaniem, duże lustro to bardzo dobry pomysł. Dzieci szybko rosną, a poza tym nie musisz ciągle myć całego lustra - wystarczy przetrzeć zapaćkany fragment (dzieci mają ograniczoną wysokość).

iva_marti
05-01-2010, 17:33
Właśnie kilka dni temu zamówiłam takie lustro. 45cm od podlogi do sufitu. Niżej ma być drewniana, prosta ławka i szklarz powiedział ,ze lepiej jak lustro zacznie się 2 cm nad tą ławką. Dodatkowo poprosiłam, aby lustro było bezpieczne ,naklejone na folię. W razie zbicia dziecko sie nie zrani.

iva_marti
05-01-2010, 17:34
Też mam małe dzieci ;-)

Margoth*
05-01-2010, 17:51
Ja też kupię takie lustro do wiatrołapu. Będzie mniejsze, nie od sufitu do podłogi. Też mam małe dzieci, ale wiatrołap od przedpokoju oddzielają drzwi zamykane na klucz w razie potrzeby.

Elfir
05-01-2010, 18:03
Ja bede miała duże w łazience - o wiele wygodniej się je myje niż płytki i fugi.

JANINKI-AMORKI82
05-01-2010, 18:44
mieliśmy wielkie lustrzane drzwi w szafie typu "Komandor".
Ilekroć odwiedzali nas znajomi z małymi dziećmi - szlag mnie trafiał. najpierw zanim przyszli - wiadomo pucowanie, żeby było ładnie i w ogóle, a po ich wyjściu załamka - to co dzieci potrafią zrobić z lustrem w ciągu 2 godzin to jakaś masakra - wysmarowane jedzeniem, piciem, glutami, wylizane, pogryzione, porysowane, obite zabawkami - nie sądziłam, że małe dzieci są zdolne do takich rzeczy. dlatego stwierdziłam, że żadnych luster w zasięgu dzieci mieć nie będę.

oczywiście zakładam, że nie wszystkie dzieci takie są, ale może lepiej poczekać z tym zakupem lustra aż dzieci podrosną i wtedy kupić sobie to wymarzone bez obawy i ciągłego pucowania?.

katarzynap3
05-01-2010, 23:05
Witaj,
może takie?
http://images42.fotosik.pl/140/fc26701cb7fcf69am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc26701cb7fcf69a)
Jeśli przymocujesz lustro do płyty, nie będzie problemu z pęknięciami, a jesli do tego dołożysz "kolor" - na zdjęciu mamy lustro grafitowe - nie widać tak palcowania, a pryszczy w nim i tak oglądać nie będę - :lol: do sprawdzenia ogólnego wyglądu - wystarczy. Polecam stolarza, ale takiego bardziej kumatego :wink: A cenowo nie powinno być drożej, bo za m2, liczą sobie około 70 zł.
I rozmiar sobie sama dobierzesz.
Pozdarwiam K

iva_marti
05-01-2010, 23:53
Ja mam taką cenę:
95zł/m2 lustro
klejenie od 40zł/m2 (jak jest we wnęce ,albo dwa lustra zachodzą na siebie to drożej)
50zl/m2 klejenie na folię

monah
06-01-2010, 01:42
oczywiście zakładam, że nie wszystkie dzieci takie są

wszystkie :lol: :lol: :lol:

Erol 1
06-01-2010, 07:27
Ja mam taką cenę:
95zł/m2 lustro
klejenie od 40zł/m2 (jak jest we wnęce ,albo dwa lustra zachodzą na siebie to drożej)
50zl/m2 klejenie na folię
Gdzie ci wyceniali?
Możesz podać namiary?

e-go
06-01-2010, 07:56
oczywiście zakładam, że nie wszystkie dzieci takie są

wszystkie :lol: :lol: :lol:

niestety potwierdzam :D
lustro jako takie może nie mieć zbyt wielu śladów małych paluszków (i większych paluchów też)
ale mam w przedpokoju wielkie przesuwne lustrzane drzwi od szafy i to jest dramat - wypalcowane od góry do dołu, bo jak otwierać je bez dotknięcia lustra???

bartolinka
06-01-2010, 08:25
duże lustro to najlepszy pomysł! :lol:
i takie będę miała w wiatrołapie

b.

iva_marti
06-01-2010, 08:37
Ja mam taką cenę:
95zł/m2 lustro
klejenie od 40zł/m2 (jak jest we wnęce ,albo dwa lustra zachodzą na siebie to drożej)
50zl/m2 klejenie na folię
Gdzie ci wyceniali?
Możesz podać namiary?
tutaj:
http://www.szybka-szybka.pl/joomla/index.php
Lacobel wycenili na 120zł/m2 i 50zł za wycięcie otworu np. na kontakt.
Klejenie tak samo jak przy lustrze.

mimmi
06-01-2010, 08:41
oczywiście zakładam, że nie wszystkie dzieci takie są,

W mojej wymarzonej sypialni będzie olbrzymie lustro (już ją sobie projektuję, na wypadek, gdybym wygrała w lotto :lol: ), ale dzieci, jeśli będę je miała - nie będą miały do niego dostępu. Zwłaszcza dziewczynki (od tych w żłobku, po uczęszczające do szkoły; te drugie są nawet gorsze) są koszmarem. Zaczyna się od przeglądania w nim po kilkadziesiąt razy dziennie, a potem dochodzą do tego palce i ślina.

LYRECO7
06-01-2010, 08:49
Duże, a raczej wysokie, długie lustro to super pomysł, w każdym domu powinno być miejsce, gdzie będziesz mogła zobaczyć się od stóp do czubek głowy. A śladami sie nie przejmuj, gdy dzieci są w domu to wszędzie brudzą, wiec jak już sie sprząta upaćkaną podłogę to przetarcie lustra nie jest aż tak pracochłonne. Dzieci to dzieci, muszą dotknąć wszystkiego, ale przecież dają nam tyle szczęścia, że nawet te małe paluchy będą do przeżycia.

tmx
06-01-2010, 10:07
oczywiście zakładam, że nie wszystkie dzieci takie są

wszystkie :lol: :lol: :lol:

moje nie :) !! :)

monah
06-01-2010, 10:48
oczywiście zakładam, że nie wszystkie dzieci takie są

wszystkie :lol: :lol: :lol:

moje nie :) !! :)

kłamiesz :D :D :D :D
a nie, może Twoje maja 18 lat... to wtedy faktycznie mniej ślinią lustra i paluchy czekoladą upaćkane wycierają :D no chyba, że podczas imprezy mocnej :D

aneta s
06-01-2010, 11:06
jestem za wielkimi lustrami :D w obecnym domu mam wielkie od sufitu do podłogi, mam również synka, który regularnie zostawia na nim swoje rączki ale to nie problem, wystarczy dobra ścierka z mikrofibry i woda i lustro lśni :wink:

Margoth*
06-01-2010, 11:15
oczywiście zakładam, że nie wszystkie dzieci takie są

wszystkie :lol: :lol: :lol:

niestety potwierdzam :D
lustro jako takie może nie mieć zbyt wielu śladów małych paluszków (i większych paluchów też)
ale mam w przedpokoju wielkie przesuwne lustrzane drzwi od szafy i to jest dramat - wypalcowane od góry do dołu, bo jak otwierać je bez dotknięcia lustra???

Uwaga! Teraz będzie obrzydliwe!!! :D
Moje starsze dziecko, kiedy było mniejsze, tak napluło na lustro, że mogło potem do niego przykleić wielki piankowy puzel :roll: :o :-?

Czy takie duże lustro może być wiszące, czy wszystkie są klejone?

monah
06-01-2010, 11:17
:D :D :D :D :D

kamionkal
06-01-2010, 11:28
lustra są łatwe do czyszczenia - mamy w łązience długiie i wysokie lustro wzdłuż 2 umywalek i jego czyszczenie jest najszybszym i najprzyjemniejszym elementem sprzątania pomieszczenia :) zatem tym bym się nie przejmował.

mia123
06-01-2010, 11:48
Ja również jestem za wielkimi lustrami, mam wielkie lustro w łazience. Oraz wielkie lustra w szafach komandor. Zdjęcia możesz obejrzeć w moim dzienniku (link pod postem) na 3 stronie, łazienkę chyba na 2 stronie.
Bezproblemowe w myciu.

Marzenka11
06-01-2010, 12:53
Mam 2 lustra w sypialni, mam dziecko , małą strojnisię, a ma raptem 3 latka. Nie przebywa w sypialni często , ale ilekroć tam wejdzie musi się poprzeglądać. Po tej czynności lustro do połowy (wyżej nie dosięgnie :) ) jest w opłakanym stanie. :( Po każdorazowej "wizycie" mycie obowiązkowo. Nie wyobrażam sobie lustra w miejscu gdzie moja pociecha przebywa stale. Jedno pocieszenie jak już ktoś dodał , że nasze dizeciaczki jednak rosną, a lustra są bezprzecznie piękne.

Darcy
06-01-2010, 13:55
to co dzieci potrafią zrobić z lustrem w ciągu 2 godzin to jakaś masakra - wysmarowane jedzeniem, piciem, glutami, wylizane, pogryzione, porysowane, obite zabawkami - nie sądziłam, że małe dzieci są zdolne do takich rzeczy. dlatego stwierdziłam, że żadnych luster w zasięgu dzieci mieć nie będę.

A ja stwierdziłam, że w zasięgu moich luster nie będzie żadnych dzieci. I też się sprawdza. ;-)

Natomiast wielkie lustra uwielbiam (ale nie w szafach Komandor!!!). Marzy mi się wysokie na dwa metry, w wielkiej srebrnej ramie. Nonszalancko oparte o ścianę. :-)

Michał i Magda
06-01-2010, 14:01
Natomiast wielkie lustra uwielbiam (ale nie w szafach Komandor!!!). Marzy mi się wysokie na dwa metry, w wielkiej srebrnej ramie. Nonszalancko oparte o ścianę. :-)

No właśnie, wielkie lustro w ramie - jak najbardziej, ale nie w szafie. Moi rodzice mają taką szafę u siebie i mimo, że w domu nie ma małych dzieci, to lustro co chwilę nadaje się do mycia. Po pierwsze: trudno otworzyć szafę nie dotykając lustra, po drugie: od pewnego czasu nasz pies upodobał sobie oglądanie oraz lizanie swojego odbicia w lustrze.

iza mama gabora
06-01-2010, 16:29
Wielkie lustra mamy praktycznie od zawsze.Dzieci zwykły zawsze jadać przy stole (nawet słodycze :wink: ).Po odejściu od stołu myły łapy.To się chyba nazywa wychowywanie :wink: Lustrami owszem,interesowały się.Mogły je nawet całowac i lizać ale tylko pod opieką i przyzwoleniem dorosłego.Wiedzialy,że ogólnie ze szkłem nie ma żartów.Starałam się również uczulać je na to,że ozdób w domu (obrazów,mebli,luster itp.nie jemy :) )I skutkowało 8) Teraz jak wybrudzą lustro pryskając z paszczy pastą do zębów to po prostu muszą je po sobie umyć.
P.S. A tak na marginesie-może są jakieś ładne naklejki na lustra,które z czasem można odkleić i nie będzie po nich śladu?Przeciez są takowe na szyby :roll:
Można byłoby nalepić takie ustrojstwo w miejscu newralgicznym? :)

JANINKI-AMORKI82
06-01-2010, 16:39
P.S. A tak na marginesie-może są jakieś ładne naklejki na lustra,które z czasem można odkleić i nie będzie po nich śladu?Przeciez są takowe na szyby :roll:
Można byłoby nalepić takie ustrojstwo w miejscu newralgicznym? :)

mamo gabora - są takie naklejki ;-).

zuzu
06-01-2010, 18:24
znalezione w necie , nie mam pojęcia czy skutecznie zabezpiecza
http://szybka.pl/clearshield.html

ja napewno będe mieć duże lustro , nawet dwa ;)
teraz mam jedno i nie wyobrażam sobie bez niego życia ;)

katarzynap3
07-01-2010, 08:17
Witajcie, My mamy takie lustra w wiatrołapie - drzwi szafy wnękowej, w sypialni te, które widać na zdjęciu, i w łazienkach.
Faktycznie efekt jest super. Pozdrawiam K

Darcy
07-01-2010, 11:40
A moje wymarzone wielkie lustro wygląda tak: :-)

http://decoratorium.blox.pl/resource/mirror2.jpg

Teraz muszę je tylko znaleźć...

Iwa_P
08-01-2010, 10:46
Planuję wystrój holu i zastanawiam się, czy wielkie lustro, takie od podłogi do sufitu, to dobry pomysł. Chodzi mi o utrzymanie w czystości (mam 2 małych dzieci). Czy poźniej nie będę kląć na to lustro, bo zamiast ozdoby wnętrza będę miec wiecznie zapaćkaną taflę i tyle :roll:

Posiadacze takich luster, pomóżcie, proszę.

A moze ktoś wie, jakie lustro wybrac, zeby bylo jak najlatwiejsze w utrzymaniu w czystości? Czy cos takiego w ogole jest?



------------------------

Lustro od podlogi do ziemi fantastycznie bedzie wygladalo.

Zwaz, ze male dzieci, ze wzgledu na wzrost pobrudza (bo pobrudza!) lustro tylko na dole:) Z czasem podrosna, ale i zmadrzeja, i jak mama umiejetnie poprosi, by nie dotykaly paluszkami - to dotykac nie beda:)
Nie mozna sie ograniczac, realizuj marzenia:) Umycie lustra, to nie najciezsza z prac domowych:)

cyma2704
08-01-2010, 11:03
Mam duże lustro w przedpokoju od 19 lat. Zarówno domownicy jak i goście go uwielbiają.

Niestety mój 24 latek nie wyrósł z mazania po nim paluchami, ale teraz sam go czyści, więc nie mam problemów.

Iwa_P
08-01-2010, 12:15
A moje wymarzone wielkie lustro wygląda tak: :-)

http://decoratorium.blox.pl/resource/mirror2.jpg

Teraz muszę je tylko znaleźć...



----------------------

Mysle, ze nie bedziesz miala z tym klopotu, bo identyczne z meblem tapicerowanym w zebre widzialam w jednym ze sklepow galerii w moim miescie.

rania
08-01-2010, 14:40
Mam duze lustro w przedpokoju. Mam tez niespelna 2 letnia coreczke. Lustro trzeba czesto pucowac, bo u dolu zawsze jest wysmarowane. Mala uwielbia przygladac sie w lustrze, stroic miny, macac.To samo zreszta z dzwiami balkonowymi. Mimo to nie zrezygnowalabym z duzego lustra. Bardziej uciazliwy bylby dla mnie brak tego lustara niz jego mycie.

nea
08-01-2010, 21:58
ja też zdecydowanie jestem za dużym lustrem, i niedogodność częstszego wycierania spowodowana zapędami poznawczymi dzieciaczków :), to nic w porównaniu z efektem jaki daje nawet najprostsze lustro.

madomator
10-01-2010, 22:20
A ja stwierdziłam, że w zasięgu moich luster nie będzie żadnych dzieci. I też się sprawdza. ;-)



U mnie na chwilę obecną dzieci brak, ale bez problemu na lustrze w obecnym- jeszcze mieszkaniu- dolę odwala pies rasy bokser- poza lustrem też daje radę z drugą sztuką psią- na szczęście rasy bez-faflowej, ale zmodyfikowałam wobec tego pomysł z duuużym lustrem na przyszłe mieszkanie co je właśnie wykańczam i duże ma być ale w sypialni i w poprzek ściany- dłuuugie a niewysokie, za to poza polem rażenia mojego zwierzyńca. Tylko znaleźć takie trochę problem, bo ścianę mam cienką i boję się, że mi na zwierzyniec łupnie.

Ale mimo wszelkich niedogodności za lustrami jestem zdecydowanie.

iza mama gabora
10-01-2010, 22:40
P.S. A tak na marginesie-może są jakieś ładne naklejki na lustra,które z czasem można odkleić i nie będzie po nich śladu?Przeciez są takowe na szyby :roll:
Można byłoby nalepić takie ustrojstwo w miejscu newralgicznym? :)

mamo gabora - są takie naklejki ;-).

Hehe,wiem,że są :D To było takie "pytanie-problem" aby moja wypowiedź nie okazała się zbyt ex cathedra :wink:

DianaM
11-01-2010, 13:09
Moim zdaniem w domu powinno być przynajmniej jedno duże lustro. Ostatnio widziałam w jakimś sklepie bardzo fajne w złoconej ramie. Zastanawiam się nad kupnem takiego, ale nie chciałabym w ramie gipsowej, bo taka szybko się niszczy, gips lubi się wykruszyć i wtedy jest problem. Czy są takie lustra w ramach np. z jakiegoś tworzywa sztucznego.