PDA

Zobacz pełną wersję : KTO WŁAŚCICIELEM DZIAŁKI? JAK SPRAWDZIĆ?



ABC222
05-01-2010, 20:31
Witam!

Bardzo proszę o pomoc - wybrałem sobie kilka lokalizacji działek, które chętnie bym kupił - oczywiście jedną, pod budowę domu. Pytanie - w jaki sposób ustalić namiary na właściciela działki?
W wydziale geodezji dostałem nr księgi do danego adresu, w wydziale ksiąg wieczystych udostępniają tylko imię i nazwisko właściciela bez adresu. Niestety to niewiele daje.

Bardzo proszę o pomoc osoby, które przeszły tą drogę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

MARTINA1
05-01-2010, 20:39
Zazwyczaj wybiera się sposród oferowanych na rynku działek ...a nie stosuje taką metodę ...

ABC222
05-01-2010, 20:50
Dziękuję za odpowiedź, ale niestety nic ona nie wnosi i jest w stylu gdy ktoś pyta "jaką rasę psa najlepiej kupić" odpowiedź - "kup kota, mniej problemów" :)

MARTINA1
05-01-2010, 20:57
A nie przyszło Ci do głowy,że działki nie są na sprzedaż z różnych powodów ...np. niechęć do sprzedaży lub problemy nieuregulowanego stanu prawnego.... Ta metoda nie jest genialna...ale z pewnością naszukać się trzeba :lol:

ABC222
05-01-2010, 21:02
Oczywiście, ale można próbować. Sąsiad dzięki swojemu koledze zdobył namiary na właścicieli domu z działką i pomimo kilku współwłaścicieli m.in. w USA przeprowadził sprawę do końca i ma dom z lat '80 170 m2 + działkę 1200 m2 w sumie za 170 tys. zł. W Łodzi za tą lokalizację i powierzchnię cena od 400 tys. zł

Nie chodzi o cenę, ale o lokalizację, jeśli od roku nie można znaleźć dogodnej lokalizacji to zaczyna się szukać innych sposobów, ale nie o tym jest dyskusja.
Proszę o podpowiedź osoby, które są w temacie.

Pozdrawiam

MARTINA1
05-01-2010, 21:03
Kolejny pomysł na genialny biznes.... :wink:

pjr
05-01-2010, 21:12
Witam!

Bardzo proszę o pomoc - wybrałem sobie kilka lokalizacji działek, które chętnie bym kupił - oczywiście jedną, pod budowę domu. Pytanie - w jaki sposób ustalić namiary na właściciela działki?
W wydziale geodezji dostałem nr księgi do danego adresu, w wydziale ksiąg wieczystych udostępniają tylko imię i nazwisko właściciela bez adresu. Niestety to niewiele daje.

Bardzo proszę o pomoc osoby, które przeszły tą drogę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Potrzebujesz dane osobowe, a te są w Polsce prawnie chronione. Jeżeli udowodnisz interes prawny to je otrzymasz z geodezji (wypis z rejestru gruntów). Pozostają sąsiedzi.

kar_ma
10-01-2010, 17:06
Zapytaj o kontakt:
- sąsiadów
- sołtysa
- lokalnego proboszcza

ABC222
10-01-2010, 17:23
Sąsiedzi nie mają namiarów a mieście Łódź brak sołtysa, parafia tak się rozrasta że sam proboszcz nie wie ile tysięcy osób w niej jest więc nie ma opcji żeby miał namiary na właścicela jakiejś działki

kar_ma
11-01-2010, 18:49
Nie wzięłam pod uwagę, że szukasz w mieście...
Moje rady rzeczywiście sprawdziłyby się, ale na wsi...

Przyszło mi do głowy, że jeszcze możesz spróbować zatrudnić do tego jakiegoś obrotnego pośrednika w obrocie nieruchomościami - tacy co działają długo na rynku często mają znajomości w urzędach i mogliby wydobyć dla ciebie dane, których potrzebujesz.

teco
11-01-2010, 19:09
Potrzebujesz dane osobowe, a te są w Polsce prawnie chronione. Jeżeli udowodnisz interes prawny to je otrzymasz z geodezji (wypis z rejestru gruntów). Pozostają sąsiedzi.

Od maja 2009 r. wystarczy jako interes prawny podać "chęć zakupu". Ściężka postępowania jest taka:

1) znajdujemy na mapie nr działki (geoportal)
2) w Wydziale Geodezji dostajemy nr księgi na podstawie nr działki
3) w sądzie sprawdzamy właścicieli w księdze
4) dalej to już różnie... niektórych łatwo znaleźć (google, nasza-klasa), innych trudniej

voytas80
23-02-2010, 14:07
teco dał jedyny słuszny sposób ja tak własnie szukałem :)

biernak
02-02-2015, 13:29
Witam!

Bardzo proszę o pomoc - wybrałem sobie kilka lokalizacji działek, które chętnie bym kupił - oczywiście jedną, pod budowę domu. Pytanie - w jaki sposób ustalić namiary na właściciela działki?
W wydziale geodezji dostałem nr księgi do danego adresu, w wydziale ksiąg wieczystych udostępniają tylko imię i nazwisko właściciela bez adresu. Niestety to niewiele daje.

Bardzo proszę o pomoc osoby, które przeszły tą drogę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Z mojej perspektywy wygląda to tak jak mamy imie i nazwisko to problem ale jak mamy nr ksigi wieczystej to wchodzimy na strone https://ekw.ms.gov.pl/eukw/menu.do później wchodzimy w przeglądanie ksiegi wieczystej i wpisujemy tam nr ksiegi. po tym wyswietli sie nam cala ksiega z wszystkimi danymi wlasciciela ( o chyba ze sprzedal dzialke tydzien temu to jeszcze nie bedzie aktualizacji

Bejaro
02-02-2015, 13:37
Z mojej perspektywy wygląda to tak jak mamy imie i nazwisko to problem ale jak mamy nr ksigi wieczystej to wchodzimy na strone https://ekw.ms.gov.pl/eukw/menu.do później wchodzimy w przeglądanie ksiegi wieczystej i wpisujemy tam nr ksiegi. po tym wyswietli sie nam cala ksiega z wszystkimi danymi wlasciciela ( o chyba ze sprzedal dzialke tydzien temu to jeszcze nie bedzie aktualizacji

No to aktualizacja szybsza niż porada na posta sprzed 5 lat

r2r2
18-12-2015, 17:39
Aby znaleźć właściciela działki/nieruchomości, zapraszamy na stronę http://www.czyjadzialka.pl

r2r2
04-06-2017, 14:15
Witam!

Bardzo proszę o pomoc - wybrałem sobie kilka lokalizacji działek, które chętnie bym kupił - oczywiście jedną, pod budowę domu. Pytanie - w jaki sposób ustalić namiary na właściciela działki?
W wydziale geodezji dostałem nr księgi do danego adresu, w wydziale ksiąg wieczystych udostępniają tylko imię i nazwisko właściciela bez adresu. Niestety to niewiele daje.

Bardzo proszę o pomoc osoby, które przeszły tą drogę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Witam,
Na portalu www.czyjadzialka.pl jest możliwość sprawdzenia właściciela działki.