PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiekczacz centralny do wody!!!



AngelikaX
05-01-2010, 20:49
Prosze o opinie odnosnie centralnego zmiekczacza do domu, czy ktos z Was uzytkuje? Czym sie kierowac, jaka firme wybrac? Dom bedzie uzytkowany przez 3 osoby.



Znalazlam na allegro kilka - prosze o podpowiedz ktory wybrac -dla mnie to czarna magia :oops:

http://allegro.pl/item873232748_kompaktowy_zmiekczacz_wody_oczyszcza nie_wody.html

http://allegro.pl/item868375191_zmiekczacz_centralny_automat_maxflo_ c20_promocja.html

http://allegro.pl/item874193934_filtr_zmiekczacz_30_l_plus_odkamieni acz_do_agd.html

KamillaDeMon
15-01-2010, 14:27
Ja mam zamiar założyć jonizator wody. Słyszałam pochlebne opinie na ten temat.

AngelikaX
15-01-2010, 14:31
My juz zakupilismy zmiekczacz Cosmowater home - poczytalam w necie ze jest godzien polecenie, poza tym znajoma ma i rowniez sobie chwali :)

MarioZZ
17-01-2010, 02:30
My juz zakupilismy zmiekczacz Cosmowater home - poczytalam w necie ze jest godzien polecenie, poza tym znajoma ma i rowniez sobie chwali :)
też zakupiłem Cosmowater home z polecenia, co prawda jeszcze nie podłączony więc nie mogę chwalić, ale jest wiele opinii w necie potwierdzających jakość i skuteczność tego zmiękczacza

Lookita
17-01-2010, 18:12
Przymierzam sie do zakupu Aquahome 18 Epuro Viessmann.Prownywalem go z danymi Tapworks,wybralem Viessmanna.Zaloze,odpale,uwierze.

nisi
30-06-2012, 15:16
Witam,
przed nami kolejny etap "dosprzętowiania" domu.
Problem podobny, jak w wypadku kupowania kotła.Mnóstwo przeczytanych wątków, tysiąc opinii na forum, wszystkie sprzeczne :) Mnóstwo myślenia, a i tak nie do końca trafiony zakup ;)
Tym razem chcemy zamontować centralny zmiękczacz.
Mamy wodę twarda (21 dH). Chcemy zamontować centralny zmiękczacz. Przestrzeń na której będzie się znajdował to powierzchnia o wymiarach 60x70 cm (z możliwością dodania 10 cm z każdej strony). Główne wyjście wody z podłogi. Dom parterowy z użytkowym poddaszem użytkowany przez dwie osoby. Ogrzewanie podłogowe wodne ok. 70 m2. Wymiennik z wężownicą 220l .
Jaki zmiękczacz dobrać do takiego zastawienia. Zależy nam na tym, aby pojemnik na sól był na tyle duży, aby nie być zmuszonym ciągle ją uzupełniać.
Macie jakieś propozycje? Wypróbowane produkty? Sprawdzone opinie?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

nisi
03-11-2012, 10:11
Witam,
przed nami kolejny etap "dosprzętowiania" domu.
Problem podobny, jak w wypadku kupowania kotła.Mnóstwo przeczytanych wątków, tysiąc opinii na forum, wszystkie sprzeczne :) Mnóstwo myślenia, a i tak nie do końca trafiony zakup ;)
Tym razem chcemy zamontować centralny zmiękczacz.
Mamy wodę twarda (21 dH). Chcemy zamontować centralny zmiękczacz. Przestrzeń na której będzie się znajdował to powierzchnia o wymiarach 60x70 cm (z możliwością dodania 10 cm z każdej strony). Główne wyjście wody z podłogi. Dom parterowy z użytkowym poddaszem użytkowany przez dwie osoby. Ogrzewanie podłogowe wodne ok. 70 m2. Wymiennik z wężownicą 220l .
Jaki zmiękczacz dobrać do takiego zastawienia. Zależy nam na tym, aby pojemnik na sól był na tyle duży, aby nie być zmuszonym ciągle ją uzupełniać.
Macie jakieś propozycje? Wypróbowane produkty? Sprawdzone opinie?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Witam ponownie.
Z różnych względów musiałam odłożyć zakup zmiękczacza na później.
Niestety okazało się, ze dłużej już odkładać nie mogę (awarie sprzętów spowodowane twardą wodą - twardość: 21dH, pozostałe dane powyżej).
Proszę o radę osoby, które się na tym znają, czy dobrym rozwiązaniem jest zakup i montaż takiego oto zmiękczacza:
http://allegro.pl/zmiekczacz-do-wody-maxi-slim-eco-rx20-filtr-gratis-i2744712120.html

Z góry dziękuję za pomoc. Sprawa pilna.
nisi

Jastrząb
03-11-2012, 10:44
Witam ponownie.
Z różnych względów musiałam odłożyć zakup zmiękczacza na później.
Niestety okazało się, ze dłużej już odkładać nie mogę (awarie sprzętów spowodowane twardą wodą - twardość: 21dH, pozostałe dane powyżej).
Proszę o radę osoby, które się na tym znają, czy dobrym rozwiązaniem jest zakup i montaż takiego oto zmiękczacza:
http://allegro.pl/zmiekczacz-do-wody-maxi-slim-eco-rx20-filtr-gratis-i2744712120.html

Z góry dziękuję za pomoc. Sprawa pilna.
nisi
Nie, bo ma badziewna chinska glowice.
Poczytaj dlugi watek o uzdatnianiu wody. Odrobina trudu i znajdziesz tam wszystko co potrzebujesz, pisane bylo wielokrotnie.

marcin

nisi
03-11-2012, 13:41
Marcinie,
bardzo dziękuję za odpowiedź.
Boję się tylko, że jako laik, w dodatku kobieta;), nie będę umiała podjąć decyzji.
Już zabieram się za czytanie wątku.
Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam,
nisi

Jastrząb
03-11-2012, 14:09
Marcinie,
bardzo dziękuję za odpowiedź.
Boję się tylko, że jako laik, w dodatku kobieta;), nie będę umiała podjąć decyzji.
Już zabieram się za czytanie wątku.
Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam,
nisi
Jak poczytasz i sie dowisz jakiej firmy glowice, butle i zywice jonowymienne sa warte uwagi,
to cala decyzja bedzie sie ograniczala do tego "od kogo to kupic".

marcin

nisi
03-11-2012, 14:27
I tego się będę trzymać:)
dzięki!
nisi