PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie umieścić anemostaty od DGP w domu parterowym



kulca
06-01-2010, 20:10
Przymierzam się właśnie do instalacji DGP, dom parterowy ze stropem drewnianym, pow. 165mkw plus 35mkw garaż, kominek mam o mocy 15kW.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie wylotów ciepłego powietrza nad podłogą, czyli z czopucha gorące powietrze idzie do turbiny z bypassem i filtrem na strychu (myślę o bananie 800m3), stamtąd spirofleksami nad poszczególne pomieszczenia (chciałbym je doprowadzić zarówno do pokoi, jak i łazienek i garażu), a z góry myślałem schować w ścianach kanały prostokątne zaizolowane wełną i doprowadzić zaraz nad podłogę.
Czytając na forum wiele na ten temat znalazłem wypowiedzi, że lepiej zrobić nawiewy w suficie, wtedy w razie braku zasilania turbiny powietrze rozprowadzane jest grawitacyjnie, ale myślę że umieszczając wyloty ciepłego powietrza na sufitach nie uzyskam takiego ogrzania jak przy wylotach zaraz nad podłogą.
Proszę o rady jakie obrać rozwiązanie i ew. sprostować moje zapędy

racer
07-01-2010, 07:56
strumień ciepłego powietrza z góry jest wtłaczany z dużą siłą, nie ma potrzeby robić nawiewu przy podłodze bo w ten sposób będzie podnosił się kurz, a komfort cieplny będzie naprawdę zbliżony