PDA

Zobacz pełną wersję : tynki - co należy wiedzieć na ten temat



sxsx
07-01-2010, 08:06
poszukuję obecnie wykonawcy tynków i zastanawiam się co wiedzieć powinienem, na co nalezy zwrócić uwagę.

bydynek, gazobeton + teriva - planuję tynki cementowo wapienne, powierzchnia ok 400m2.

na co powinienem zwócić uwagę przy wyborze wykonawcy?

pomożecie?

Barbossa
07-01-2010, 08:13
to w końcu chodzi Ci o wykonawcę, czy tynki :roll:
jeżeli o wykonawcę, to zwróć uwagę na oddech, porpoś o EKG i zrób mu test na IQ
i pewnie parę innych badań :-?

sxsx
07-01-2010, 08:19
jeżeli masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem to daruj sobie proszę tego typu komentarze - chyba ze lubisz sobie nabijać w ten sposób posty...

pytanie jest proste: na co powinienem zwócić uwagę przy wyborze wykonawcy?

daggulka
07-01-2010, 08:25
Może ja tez ślepa jakaś jestem , ale ja tu widze dwa pytania:

pytanie 1

poszukuję obecnie wykonawcy tynków i zastanawiam się co wiedzieć powinienem, na co nalezy zwrócić uwagę.


ptanie numer 2

na co powinienem zwócić uwagę przy wyborze wykonawcy?



Pytanie jeden - według mnie o tynki , pytanie dwa - według mnie o wykonawcę.

Natomiast co do wyboru wykonawcy .... no wybacz ...
Co to za pytanie: na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy ? :o
A co chcesz z nim wywiad środowiskowy przeprowadzać? :o

a Ty sobie nie wiem co wyobrażasz ... że na pierwszej rozmowie wyciągnie wszystkie swoje winy , padnie do stóp i sie będzie kajał że on niedobry człowiek spieprzył tu robotę a tam zwiał z kasą ... :-?


z wykonawcą gadka jest prosta: chcę mieć to, to i to , za tyle .... i poproszę o namiar na kogoś u kogo pan robił żebym mógł sobie sprawdzic robotę ... krótko i na temat ....

Lenart
07-01-2010, 08:28
pytanie jest proste: na co powinienem zwócić uwagę przy wyborze wykonawcy?
Odpowiedż : kolor oczu, wzrost, zarost i
to co pisał Barbossa - zwróć uwagę na oddech, porpoś o EKG i zrób mu test na IQ
i pewnie parę innych badań

Barbossa
07-01-2010, 08:32
jeżeli masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem to daruj sobie proszę tego typu komentarze - chyba ze lubisz sobie nabijać w ten sposób posty...

pytanie jest proste: na co powinienem zwócić uwagę przy wyborze wykonawcy?
przyznaję - mam problemy ze zrozumiemniem o co Ci chodzi, zresztą moje pierwsze zdanie to wyrażało
więc oświeć mnie

i owszem lubię, wręcz uwielbiam nabijać sobie posty i się - z kogoś
to taka moja słabość :oops:

daggulka
07-01-2010, 08:33
i owszem lubię, wręcz uwielbiam nabijać sobie posty i się - z kogoś
to taka moja słabość :oops:

e tam od razu słabość :roll:

do autora wątku .... podstawą sa polecenia ....
jeśli to człowiek z czyjegoś polecenia i wiesz , ze pewniak to nie ma sprawy .... choć także obejrzałabym u tego polecającego robotę ....

jesli człowiek z ogłoszenia - koniecznie namiar na conajmniej dwie roboty - telefonik do poprzedniego inwestora , umówienie na oględziny i pogaduchy o wykonawcy ...

i tyle ...

sxsx
07-01-2010, 08:35
nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie czy wszyscy jesteście złośliwi?

mnie chodzi o wykonawcę/tynki:
- jaki % tolerancji od krzywizn
- jak jest z obróbką puszek, kątowników
- zabezpieczenia okien (powierzchni które nie będą tynkowane)
- czy pod zabudowę g-k też tynkować?
- jakie materiały stosować?
- co w jakiej kolejności - grunty (jakie)
- czy tynk maszynowy, czy ręczny?
- czy chociażby kolejność obróbki puszek na końcu czy na poczatku?
- czy materiał wykonawcy, czy swój - co się lepeij opłaca?
- jaki sprzęt wykonwca powinien posiadać aby dobrze wykonać tynki?
- czy okna wlicza sie do powierzchni tynkowanej

mam nadzieję że to pozwoli rozświetlić temat

q-bis
07-01-2010, 08:37
Zaprawionym w bojach forowiczom, proponuję schować pazury :wink:
a sxsx przeczytanie np tych wątków:
http://forum.muratordom.pl/tynki-wewnetrzne,t147839.htm

http://forum.muratordom.pl/tynki-cena,t150960.htm

http://forum.muratordom.pl/tynki-gotowe-czy-robione-na-budowie,t150959.htm
:D

Barbossa
07-01-2010, 08:48
...

mam nadzieję że to pozwoli rozświetlić temat
czyli chodziło Ci o tynki
teraz porównaj merytoryczność swojego postu z początku, z tym ostatnim

to teraz druga sprawa
tyle tego o tynkach tu było, że wystarczy poszukać

pietrekzbronami
07-01-2010, 08:48
Kolejny przypadek: człowiek szuka pomocy a tu jak zwykle pojawiają się "mili" forumowicze i nabijają sobie posty. Porażka.

Też jestem na etapie szukania wykonawcy do tynków. Najlepiej pogadać ze znajomymi, może sami znają kogoś. Dobrze jest tez zobaczyć jakąś wykonaną pracę (zwróć uwagę wtedy na to czy ściany są proste, jak jest wygładzona ściana, jak są obrobione okna i drzwi itd.

Pozdrawiam

daggulka
07-01-2010, 08:58
Kolejny przypadek: człowiek szuka pomocy a tu jak zwykle pojawiają się "mili" forumowicze i nabijają sobie posty.

Tia ... a potem napawaja się swoim licznikiem śliniąc się przed monitorem zajadając draże kokosowe z biedronki w przerwie drugim okiem spoglądając na tv gdzie aktualnie leci serial wenezuelskomeksykańskohiszpański..... :-?


Też jestem na etapie szukania wykonawcy do tynków. Najlepiej pogadać ze znajomymi, może sami znają kogoś. Dobrze jest tez zobaczyć jakąś wykonaną pracę (zwróć uwagę wtedy na to czy ściany są proste, jak jest wygładzona ściana, jak są obrobione okna i drzwi itd.

Pozdrawiam

co do nabijania postów - powtórzyłeś właśnie dokładnie to samo co napisałam kilka wpisów wyżej .....

daggulka
07-01-2010, 09:18
Wracając do tematu .... było tego na forum sporo , wystarczy wpisać w szukaczke "tynki" i na wymianie doświadczeń w wątkach które się wyświetlą są odpowiedzi na wszystkie pytania autora .... tylko czytać :wink:

pietrekzbronami
07-01-2010, 10:06
Wracając do tematu .... było tego na forum sporo , wystarczy wpisać w szukaczke "tynki" i na wymianie doświadczeń w wątkach które się wyświetlą są odpowiedzi na wszystkie pytania autora .... tylko czytać :wink:

No właśnie o to mi chodzi. Konkretna odpowiedź.

Kolejny raz piszę, że nie potrzebne są niektóre komentarze w stylu: "żeby wykonawca miał świeży oddech" itd. To jest zaśmiecanie forum.

Barbossa
07-01-2010, 10:18
Wracając do tematu .... było tego na forum sporo , wystarczy wpisać w szukaczke "tynki" i na wymianie doświadczeń w wątkach które się wyświetlą są odpowiedzi na wszystkie pytania autora .... tylko czytać :wink:

No właśnie o to mi chodzi. Konkretna odpowiedź.

Kolejny raz piszę, że nie potrzebne są niektóre komentarze w stylu: "żeby wykonawca miał świeży oddech" itd. To jest zaśmiecanie forum.
zaśmiecaniem forum jest zakładanie takiego tematu,
na wszystkie pytania, napisane dopiero po zmotywowaniu Autora do uczynienia tego, padły odpowiedzi w wielu tematach już istniejących, wystarczy poszukać i tyle

powiedz wprost o co Ci chodzi, bo ja Ciebie też nie lubię