PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mo?na ociepli? pod?og? na parterze od strony piwnicy



26-10-2001, 12:40
Chciałbym ocieplić wylewkę na parterze domu przyczepiajac styropian do syfitu piwnicy. Codzi o to, że nie chcę tracić na wysokości parteru. ma tam przyjść na wylewkę ogrzewanie elektryczne i płytki ceramiczne. Czy mój pomysł jest rozsądny?

Pacul
28-12-2001, 12:00
Tak, pod warunkiem, że zablokujesz przenikanie ciepła na połączeniu stropu nad piwnicą ze ścianą zewnętrzną. Ze względu na ogrzewanie podłogowe należy to wykonać bardzo starannie.

27-02-2002, 18:33
Mam podobny problem - duża zimna piwnica. Sciany piwniczne są do połowy w ziemi (czysty beton). Od parteru wzwyz sa juz sciany ocieplane.

Jeszcze sie nie orientuje w szczegolach budowlanych - ale jak mozna uniknac strat na zlaczach scian z podlogą ?
Zamierzam ocieplic steropianem zew. ściany piwnicy oraz sufit w piwnicy. Zostaje jednak problem tych polaczen "sciana piwniczna - podloga na parterze".

Z gory dziekuje
Andrzej

pitbull
28-02-2002, 08:27
Jesli bedziesz mial ciagla izolacje na scianie fundamentowej to nie bedzie mostkow cieplnych i nie bedzie problemu.

aziel
02-03-2002, 20:21
Podłączam się do pytania:
Jak najtaniej wykończyć taki styropianowy sufit?
Myślałem o suficie podwieszonym z płyt g/k, ale robię go teraz na piętrze i widzę, że dużo zachodu i koszt niemały